Autor Wątek: Laptop  (Przeczytany 6262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Laptop
« dnia: Wrzesień 10, 2010, 14:50:58 »
Chcę kupić tego lapa:

http://sklep.sferis.pl/index.php/produkt,21122,toshiba-satellite-c650d-109-p320-15-6-320gb-4gb-dvdsm-wf-w7hp

ale nie wiem, czy to dobry wybór. Jak sądzicie ?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Laptop
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:05:08 »
chcesz na tym grac w EVE? czy pytasz tak poprostu?

rozdziałka jest tragiczna jak na 15,6"...  :P
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Laptop
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:05:56 »
grac w eve tez oczywiscie :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Laptop
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:10:11 »
Rozdzialka taka to lo-end a przy tym rozmiarze ekranu dość dziwny zestaw.
Osobiście odradzam eve na rozdzialce poniżej 1000 linii w pionie.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Laptop
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:14:53 »
Czemu?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Laptop
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:15:27 »
@Xeovar
dokładnie, to będzie męczarnia, ale to subiektywne odczucie, bo gram w 1920x1080

to tak jak byś grał w 1024x768 + dodatkowe paski ekranu po bokach.

EDIT:
Czemu?

bo nic Ci się na takim ekraniku nie zmieści...
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Laptop
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:18:10 »
Czyli w normie :)

a co do reszty? Ogólnie, czy lap jest wart swojej ceny? I wezcie pod uwage ze nie ma sluzyc tylko do gry w eve. To komp domowy, do ogladania filmow, gry w rozne gry, pracy biurowej itp itd. Interesuje mnie ogolnie, czy proporcja ceny do mozliwosci jest ok?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Laptop
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:28:51 »
Za te pieniądze jest OK. Do grania średnio (chyba że strategie, to luzik :) ) do biura/filmów/domu bez problemu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Laptop
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:29:31 »
Cena jak dal mnie ok. Mam nieco gorszy sprzęt (x2 procek, hd3200 karta, 2gb ram) i eve na nim działała bez jakichś problemów na dwóch klientach. Do zastosowań domowych mi wystarczał aż nad to

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Laptop
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:30:49 »
no to super :) jeszcze jakieś opinie? nikt sie nie znajdzie, kto by mnie chciał odwieźć od zakupu? :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Laptop
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:31:18 »
Proporcja ceny do mozliwosci jest super, tylko dokup sobie jakis monitor zewnętrzny do grania na tym ;)
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Laptop
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:31:50 »
Mam telewizor 32calowy full hd. Powinien wystarczyc :)

i od razu info dla tych co powiedza ze 32 cale to malo, wiecej sie nie zmiesci
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Laptop
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:37:30 »
 ;D będzie Cie kark od tego boleć ;) wspomnisz moje słowa  :P
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Laptop
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:44:08 »
Nie muszę chyba wspominać abyś nie brał myszki bez kabla lub ze zwijanym kablem bo ... dostaniesz białej gorączki jak Ci myszka będzie skakać lub będzie miała tendencje do samoczynnego przesuwania kursorem w momencie kiedy jej w dłoni nie trzymasz ];)

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Laptop
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:08:30 »
A nieprawda ;p
Mam myszke wireless i nie mogę narzekać na żaden z opisywanych syndromów :)
Oczywiście nie zwykła -optyczna tylko laserówka logitecha... nie powiem trochę kosztuje ale warta swojej ceny - niegdyś grałem nią jeszcze w klanówki w UT tak więc sprawdzona w ciężkich warunkach.
Natomiast trzeba się przygotować na minutę stresu jak cię wymiana baterii dopadnie w środku bitwy - wprawdzie myszka "jęczy" o nową dzień czy więcej wcześniej ale kto by patrzył :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Laptop
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:16:34 »
Ja z kolei używam na lapku małej paskudy ze zwijanym kablem 4tech i również nie narzekam (poza faktem że jej poprzedniczka tego samego modelu nie przetrwała spotkania z małym stadkiem rodowodowych kotów... )

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Laptop
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:26:03 »
Hehe - tak - koty są niezłe.
Moje uwielbiają jak gramy w tekkena na PS2 - i są tam kabelkowe joye, niejeden combos wyszedł przypadkiem przy takim ataku sierściucha na kabel ;)

A te małe zwijane myszki są do bani (znaczy dla mnie), ja mam duże łapy trzymając taką myszkę mam wrażenie jakby nic tam nie było - jak można pracować myszką która od początku do końca jest krótsza od palców, i niska - chcę taką mysz przykryć ręką jak to zwykle robię to po chwili podnosiłem rękę do góry żeby sprawdzić czy na pewno ona tam jeszcze jest :D : D:D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Laptop
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2010, 16:33:15 »
Co to lubi, też mam duże łapska a jakoś dobrze mi sie z taką pracuje. Natomiast drapieżniki wyjątkow nie na kablu sie skupiły (za małe napięcie? bo zasilający próbowały zeżreć i dopiero jak sie pofatygowałem to odpuściły) a prubowały ja uczyć bunge skoków z biurka...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Oxylan

  • Gość
Odp: Laptop
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2010, 06:55:49 »
Dobrze że nie jest to seria T, kto wie co mają jeszcze w magazynach http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Uwaga_na_przegrzewajace_sie_notebooki-30774.html

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Laptop
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2010, 09:38:25 »
Mam :)
I co więcej załapałem sie na to: http://www.zeroproblemu.pl/
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

NeX

  • Gość
Odp: Laptop
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2010, 09:48:31 »
Fajna gwarancja. Chociaż laptopów i tak ekstremalnie nie lubię używać ;D

Platfusek

  • Gość
Odp: Laptop
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2010, 11:02:40 »
Chcę kupić tego lapa:

http://sklep.sferis.pl/index.php/produkt,21122,toshiba-satellite-c650d-109-p320-15-6-320gb-4gb-dvdsm-wf-w7hp

ale nie wiem, czy to dobry wybór. Jak sądzicie ?

Nie podałeś do czego ma być ten laptop więc na pytanie czy to dobry wybór nikt ci nie odpowie po za tobą.

Obecnie laptopy maja dwie rozdzielczości, tańsze 1366x768 i droższe 1920x1080 (czasem zdarzają się jeszcze 1600x900) ale to wszystko jest format 16:9 - fajne to to do filmów i części gier, ale do eve już niezbyt. Jeśli nie chcesz się męczyć musiałbyś kupić laptopa z rozdzielczością wyższą niż 1366x768 (tu brakuje miejsca głównie w pionie, ale i poziomie jest mało). Grałem w każdej z tych rozdziałek, na naprawdę słabych, średnich i bardzo wydajnych lapkach, naprawdę nie polecam najniższej rozdziałki. Niestety ale lepszej nie dostaniesz za 2 tyś.

Karta graficzna w laptopie który podałeś jest bardzo słaba (taki typ 'do biura'). Mając wszystkie detale na LOW i powyłączane efekty, będziesz mieć średnio 25 fps stojąc sam przy planecie, na pasku, przy stacji, gejcie będzie mniej.

Co do procka AMD w laptopie to też nie polecam, ich układy sa mniej energooszczędne i po prostu słabsze niż intel.

Chcesz miec płynną grafikę na sensownych ustawieniach nie wydając majątku? Szukaj laptopa z Core i3 oraz kartą graficzną Radeon 5650 1GB DDR3. Są to ceny rzędy 2600zł i w górę. Stymże lapy w tej cenie bedą mieć ekran 1366x768 pikseli, te z ekranem wyższej rozdzielczości (nie tylko ale to nas głównie interesuje) to wydatek rzędu 3500zł i oczywiście w górę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2010, 11:09:01 wysłana przez Platfusek »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Laptop
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2010, 11:21:34 »
Platfusek jak tak bardzo nie leży Ci ta karta to jestem ciekaw co powiesz o tym lapku: http://reviews.cnet.co.uk/laptops/hp-compaq-6735s-review-49303463/specs/ ?
Że grać się nie da? To Cię zmartwię bo gram regularnie na dwóch klientach z ustawieniami które najniższe nie są. 25fps to przyzwoita ilość. To nie jest jakis fpp. Grałem już na sprzętach które robią od 7 do podobno ponad 100 fps. Od 30 wzwyż i tak nie widzę różnicy niezależnie od tego jak daleko cyfra oddaliła sie od 30

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Laptop
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2010, 11:28:27 »
Nie podałeś do czego ma być ten laptop więc na pytanie czy to dobry wybór nikt ci nie odpowie po za tobą.

Obecnie laptopy maja dwie rozdzielczości, tańsze 1366x768 i droższe 1920x1080 (czasem zdarzają się jeszcze 1600x900) ale to wszystko jest format 16:9 - fajne to to do filmów i części gier, ale do eve już niezbyt. Jeśli nie chcesz się męczyć musiałbyś kupić laptopa z rozdzielczością wyższą niż 1366x768 (tu brakuje miejsca głównie w pionie, ale i poziomie jest mało). Grałem w każdej z tych rozdziałek, na naprawdę słabych, średnich i bardzo wydajnych lapkach, naprawdę nie polecam najniższej rozdziałki. Niestety ale lepszej nie dostaniesz za 2 tyś.

Karta graficzna w laptopie który podałeś jest bardzo słaba (taki typ 'do biura'). Mając wszystkie detale na LOW i powyłączane efekty, będziesz mieć średnio 25 fps stojąc sam przy planecie, na pasku, przy stacji, gejcie będzie mniej.

Co do procka AMD w laptopie to też nie polecam, ich układy sa mniej energooszczędne i po prostu słabsze niż intel.

Chcesz miec płynną grafikę na sensownych ustawieniach nie wydając majątku? Szukaj laptopa z Core i3 oraz kartą graficzną Radeon 5650 1GB DDR3. Są to ceny rzędy 2600zł i w górę. Stymże lapy w tej cenie bedą mieć ekran 1366x768 pikseli, te z ekranem wyższej rozdzielczości (nie tylko ale to nas głównie interesuje) to wydatek rzędu 3500zł i oczywiście w górę.

1.
Czyli w normie :)

a co do reszty? Ogólnie, czy lap jest wart swojej ceny? I wezcie pod uwage ze nie ma sluzyc tylko do gry w eve. To komp domowy, do ogladania filmow, gry w rozne gry, pracy biurowej itp itd. Interesuje mnie ogolnie, czy proporcja ceny do mozliwosci jest ok?

2. Mam już, działa, chodzi płynnie na wszystkim ustawionym na med.  poza tym fajna gwarancja
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Platfusek

  • Gość
Odp: Laptop
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2010, 12:03:54 »
Platfusek jak tak bardzo nie leży Ci ta karta to jestem ciekaw co powiesz o tym lapku: http://reviews.cnet.co.uk/laptops/hp-compaq-6735s-review-49303463/specs/ ?
Że grać się nie da? To Cię zmartwię bo gram regularnie na dwóch klientach z ustawieniami które najniższe nie są. 25fps to przyzwoita ilość. To nie jest jakis fpp. Grałem już na sprzętach które robią od 7 do podobno ponad 100 fps. Od 30 wzwyż i tak nie widzę różnicy niezależnie od tego jak daleko cyfra oddaliła sie od 30

Bo powyżej 25 fps ludzkie oko nie widzi różnicy. W grach zawsze najbardziej liczy się minimalny fps. Co z tego że masz np 50 albo 100 fps w konkretnym miejscu, jak w innym masz 15?

Co rozumiesz przez ustawienia które "najniższe nie są"? Ustaw shader, texture i lod na hign, zostawiając resztę wyłączoną, przy standardowej głębi kolorów. Wszystko poniżej to zauważalny kompromis. Polataj po systemie, zrób misję, pokop na pasku. Nie dasz mi wmówić że masz płynny obraz, gram właśnie na laptopie podobnej konfiguracji, z integrą hd4200, sprzęt po optymalizacjach programowych których pewnie nie robiłeś u siebie :)

silvia

  • Gość
Odp: Laptop
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 11, 2010, 13:25:35 »
Chcę kupić tego lapa:

http://sklep.sferis.pl/index.php/produkt,21122,toshiba-satellite-c650d-109-p320-15-6-320gb-4gb-dvdsm-wf-w7hp

ale nie wiem, czy to dobry wybór. Jak sądzicie ?

http://www.ceneo.pl/7592143    MSI CX620 (100 zl drozszy),
http://www.ceneo.pl/5066268    Samsung R580 (200 zl drozszy), podobno bardzo fajny lapek i chyba wyjdzie na to, iz sam takiego kupie, tyle, ze z lepszym wyposażeniem (gf gt330m).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2010, 18:25:59 wysłana przez Khobba »