Autor Wątek: Karty graficzne i zasilacze  (Przeczytany 13656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

semmac

  • Gość
Karty graficzne i zasilacze
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 20:58:05 »
Z tego co się orientuje, to reaktywownie konta nie wymaga pisania do twórców i nastpuje w ciągu kilku sekund po zapłaceniu abonamentu.

Angielski znam dosyć dobrze, choć nawet mnie zdarza się nie zrozumieć sensu tekstu tekstu napisanego dla ludzi, którzy pewne niedopowiedzenia są w stanie zrozumieć w lot, bo jest to ich język narodowy.

Jeszcze sprawa sprzętowa:
Czy na takiej karcie (zintegrowanej z płytą) da się w to pograć: (??)

roduct: C61 [GeForce 6150SE nForce 430]
       vendor: nVidia Corporation
       physical id: d
       bus info: pci@0000:00:0d.0
       version: a2
       width: 64 bits
       clock: 66MHz
       capabilities: pm msi bus_master cap_list rom
       configuration: driver=nouveau latency=0

Jeśli nie to proszę o radę co do karty graficznej (więcej niż sto-kilkanaście, dwieście zł. nie planuję wydać.)

Mac Dercad

  • Gość

Platfusek

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2010, 21:39:14 »
roduct: C61 [GeForce 6150SE nForce 430]
 
Teoretycznie eve powinno się uruchomić (zakładając że możesz przydzielić jakieś 128MB temu układowi) bo geforce 6 obsługuje D3D 9.0c Shader Model 3.0, lecz o graniu zapomnij, za wolny i za stary układ.

Co do kart graficznych to upewnij się że masz slot pci express x16, bo te tańsze płyty z zintegrowaną grafą potrafiły takowego slotu nie mieć. Może dojść kwestia zasilacza, wszystko zależy od reszty sprzętu jaki posiadasz.

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:33:47 »
Teoretycznie eve powinno się uruchomić (zakładając że możesz przydzielić jakieś 128MB temu układowi) bo geforce 6 obsługuje D3D 9.0c Shader Model 3.0, lecz o graniu zapomnij, za wolny i za stary układ.

Co do kart graficznych to upewnij się że masz slot pci express x16, bo te tańsze płyty z zintegrowaną grafą potrafiły takowego slotu nie mieć. Może dojść kwestia zasilacza, wszystko zależy od reszty sprzętu jaki posiadasz.

Płyta główna to: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m61sme-s2_2x.html

Więc nie powinno być problemu.
Pierwsza z brzegu karta:

http://www.sklepzeto.pl/karty-graficzne/pci-express-x16-na-chipsecie-nvidia/karta-g-nvidia-geforce-8400gs-asus-512mb-ddr2-64bit-pci-e-dvi-silent-en8400gs-silent-p-512m.html
Rozumiem, że EVE będzie na niej śmigać bez problemów, skakania itp?

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:38:49 »
Może popatrz na używane karty? 8800 GTS jest nieco [patrząc na wyniki z gph.benchmark - tak 6 razy] szybsza, a na Allegro może być już poniżej 200 PLN.

Platfusek

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:46:03 »
http://www.sklepzeto.pl/karty-graficzne/pci-express-x16-na-chipsecie-nvidia/karta-g-nvidia-geforce-8400gs-asus-512mb-ddr2-64bit-pci-e-dvi-silent-en8400gs-silent-p-512m.html
Rozumiem, że EVE będzie na niej śmigać bez problemów, skakania itp?

Będzie słabo chodzić i to na low detalach i wyłączonych efektach. Polecam ci kupić conajmniej GeForce 8800GT 512MB albo 8800 GTS (tu uwaga tylko wersje 512MB albo 1024MB, bo wersje 320/640 były słabsze).

Wystrzegaj się *wszystkiego* co ma w nazwie  albo specyfikacji:
- 64bit
- ddr2
- 256mb
- low profile

Celuj w karty posiadające magistralę 128/256bit i pamięci DDR3/GDDR3 w ilości 512MB. W cenie około 200-250zł dostaniesz na allegro używanego Gf 8800GTS 512MB która pozwoli ci na fajną zabawę przez długi czas.

Niestety za stówę nie kupisz karty do spokojnego grania w eve.

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:50:01 »
Może popatrz na używane karty? 8800 GTS jest nieco [patrząc na wyniki z gph.benchmark - tak 6 razy] szybsza, a na Allegro może być już poniżej 200 PLN.

HMM, do pomyślenia.

Coś takiego: (??)

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-8800-gts-512-bcm-i1219611362.html

Jakoś wszędzie opisywana jako model przestarzały i trudny w instalacji.

Platfusek

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2010, 22:52:26 »
http://allegro.pl/gigabyte-geforce-8800-gts-512-bcm-i1219611362.html

Jakoś wszędzie opisywana jako model przestarzały i trudny w instalacji.

Ludzie mają przestarzałe mózgi :) To bardzo dobra karta, bezproblemowa i banalnie prosta w instalacji, jest dalej sprzedawana pod nazwą GTS250 (te układy parę razy miały zmienianą nazwe, marketing) w cenie >400zł.

Ten gigabajt z allegro jest wart około 250zł i taką kartę powinieneś kupić :)

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2010, 23:16:13 »
Cytuj
Jakoś wszędzie opisywana jako model przestarzały i trudny w instalacji.

Głowy nie dam, ale chyba mam dokładnie to samo. Jak kupowałem, zapłaciłem 1100PLN, i żałowałem tylko pierwsze kilka miesięcy:P Jak do tej pory jeszcze z żadną grą nie miałem problemów z płynnością [chociaż na ekstremach takich jak Metro nie testowałem]. Wykładając 1000+ PLN teraz prawdopodobnie dostałbym kartę o 20-40% większej mocy, więc uważam, że za 250 złotych zdecydowanie warto;)

NeX

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2010, 21:09:44 »
Teoretycznie eve powinno się uruchomić (zakładając że możesz przydzielić jakieś 128MB temu układowi) bo geforce 6 obsługuje D3D 9.0c Shader Model 3.0, lecz o graniu zapomnij, za wolny i za stary układ.

Wolny, stary... to tylko słowa. Ale czy podłączałeś? Grałeś w EVE na starszych kartach? Sądząc po ocenie zapewne nigdy. Mam w tej chwili pod ręką dwa komputery z EVE, a w domu następne dwa też nie z ostatniego miesiąca ;)

  Zintegrowana grafika na ASUS M3N-H (odpowiednik nVidia 7200) i 4 rdzeniowy Phenom na monitorze z rozdziałką 1900 (EVE w pełnych detalach), oraz chyba ponad 10cio latek na Abicie NF7 i jednordzeniowym Athlonie 1600 z kartą turbo cache 6200 w low detalach (bardziej boli brak własnego VRAM, a nie słabe gpu).
  Wydajność to około 25 fps na wysokich detalach zintegrowanej 7200 w rozdziałce 1900.
50 fps na komputerze z kartą 6200 i monitorem 1024 po wyłączeniu cieniowania. W domu mam jeszcze jeden podobny jednordzeniowiec ze starszym Radeonem X700 i chodzi wydajniej od nV6200 dzięki własnemu 256 VRAM mimo słabszego GPU w porównaniu wadliwego turbo cache nVidii.

Na kartach serii nvidia 8800, EVE śmiga w pełnych detalach HD mając ponad 100 fps, a stwierdzenie, że 8800 są trudne w instalacji i użytkowaniu, to już kompletna herezja wyssana z brudnego palucha forumowych troli. Karta była dopieszczonym hitem i wciąż sprawuje się rewelacyjnie.

Nie doceniacie CCP. Włożyli jednak sporo wysiłku w optymalizację aby nowy silnik EVE uruchomił się na leciwym sprzęcie. Wielka szkoda, że mają w zespole konsolowych fanboyów i paskudzą EVE HDRem zamiast wspierać pełen sharp i AA.

Aby była jasność - nikomu nie polecam montować przestarzałego sprzętu, ale jak się już pracuje na służbowych komputerach, to się nie wybrzydza tylko zapuszcza instalkę EVE  ;D

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:39:03 »
Okazało się, że mam zasilacz  Feel III-400ATX - czy pociągnie te kartę o której pisałem wcześniej http://allegro.pl/gigabyte-geforce-8800-gts-512-bcm-i1219611362.html ?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2010, 10:09:52 »
Nie doceniacie CCP. Włożyli jednak sporo wysiłku w optymalizację aby nowy silnik EVE uruchomił się na leciwym sprzęcie.

Raczej po prostu grafika w Eve jest tak zabytkowa z punktu widzenia współczesnych gier, że da się to odpalić na wszystkim. Przypomnę, że to wciąż chodzi na DX 9.0c, od premiery którego minęło - ile? - 6-7 lat.

Potwierdzam, że 8800GT czy 8800 GTX to wciąż świetny sprzęt, od trzech lat nie ma gry, której na swojej 8800GTX (+ E6600 i 4GB RAM) nie odpaliłbym na 1680x1050 w full detalach i nie miał 60+ FPS.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2010, 16:27:02 »
Okazało się, że mam zasilacz  Feel III-400ATX - czy pociągnie te kartę o której pisałem wcześniej http://allegro.pl/gigabyte-geforce-8800-gts-512-bcm-i1219611362.html ?

O ile mnie pamięć nie myli wszystkie zasilacze z serii Feel to jedno wielkie nieporozumienie (o ile mnie pamięć nie myli to twór Modecom-u) i są porównywalne jakościowo do tych zasilaczy montowanych seryjnie w niskiej jakości i cenie opudowach czytaj bubel. Lepiej zainwestować te 50 zł więcej i mieć pewność, że nic się nie stanie układom wewnątrz kompa bo jak walnie zasilacz i pójdzie elektryczność dalej to koszt naprawy może przekroczyć wielokrotnie wartość nawet drogiego zasilacza ... więc ... warto ryzykować dla paru złotych?

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:54:35 »
Owszem, Modecomy FEEL są słabe, jednak normalne 400W wystarczy do 8800GTS 512 - sam mam i od ładnych kilku lat działa.

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:13:43 »
Owszem, Modecomy FEEL są słabe, jednak normalne 400W wystarczy do 8800GTS 512 - sam mam i od ładnych kilku lat działa.

Też znalazłem kilka opisów, że trzecia seria tych zasilaczy jest znacznie lepsza niż poprzednie.
A co takim modelem:
http://allegro.pl/gainward-nvidia-geforce-8800gts-640mb-gddr3-100-ok-i1217844465.html
czy ten sam chipset tylko różnych producentów wymaga różnych zasilaczy???

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:14:32 »
Owszem, Modecomy FEEL są słabe, jednak normalne 400W wystarczy do 8800GTS 512 - sam mam i od ładnych kilku lat działa.

Ale masz Feel-a ??

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2010, 19:42:58 »
Whoops, my bad, źle się wyraziłem. Mam 400W ale nie Modecom FEEL, a Modecom MC-400, które dla odmiany były bardzo chwalone.

Aha, i chociaż to niezbyt intuicyjne, to 8800GTS 512 jest sporo lepszy od 8800GTS 640.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2010, 20:33:41 »
Ja np mam obecnie grafe GF 260 GTX i specjalnie do niego dobierany zasilacz firmy OCZ ModXStream - Pro

Edit: Tu recenzja tego zasilacza http://pclab.pl/art34061.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2010, 20:48:21 wysłana przez Herezja »

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2010, 21:21:50 »
Whoops, my bad, źle się wyraziłem. Mam 400W ale nie Modecom FEEL, a Modecom MC-400, które dla odmiany były bardzo chwalone.

Aha, i chociaż to niezbyt intuicyjne, to 8800GTS 512 jest sporo lepszy od 8800GTS 640.
A dlaczego lepszy a właściwie piszesz sporo lepszy? Rzeczywiście patrząc na:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Nowy_GeForce_8800_GTS_512MB_128SP-633.html
to niektóre parametry ma lepsze niektóre gorsze, tylko czy te właściwe?

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:33:34 »
Dlaczego lepszy? Na to pytanie mogę odpowiedzieć na dwa sposoby;)
a) Panie, a czy ja na elektronika wyglądam? Dla mnie może być tak, że w wersji 512 MB są wykorzystane lepsze magiczne krasnoludki noszące piksele do monitora, ewentualnie jego projekt został wykonany przy lepszej koniunkcji sfer, lub wyrysowany krwią większej ilości dziewic.
b) Lepszy, bo gry na nim szybciej działają:D
Poza tym polecam tę stronę: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Platfusek

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2010, 06:36:28 »
Wolny, stary... to tylko słowa. Ale czy podłączałeś? Grałeś w EVE na starszych kartach? Sądząc po ocenie zapewne nigdy. Mam w tej chwili pod ręką dwa komputery z EVE, a w domu następne dwa też nie z ostatniego miesiąca ;)

Gram w EVE na netbooku z atomem i IONem pierwszej generacji (zobacz sobie na necie jaką to ma wydajność vs twoje phenomy), po za tym pentium dual core (core 2 duo z moco obciętym cache) i z intelowską integrą 4500mhd więc jeśli coś tu jest pewne to twoje błędne wnioski ;)

Po za tym grałem na gf8400gs (osobna karta, nie integra, stąd pisałem o ilości przydzielonej pamięci) o którego pytał pytający i wiem co ten układ potrafi a czego nie potrafi więc nie wiem z czym masz problem.


semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2010, 06:38:07 »
Dlaczego lepszy? Na to pytanie mogę odpowiedzieć na dwa sposoby;)
a) Panie, a czy ja na elektronika wyglądam? Dla mnie może być tak, że w wersji 512 MB są wykorzystane lepsze magiczne krasnoludki noszące piksele do monitora, ewentualnie jego projekt został wykonany przy lepszej koniunkcji sfer, lub wyrysowany krwią większej ilości dziewic.
b) Lepszy, bo gry na nim szybciej działają:D
Poza tym polecam tę stronę: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html
Ta odpowiedź jest bardziej konkretna i rzetelna niż wyjaśnienia jakiegokolwiek polityka na temat podnoszenia podatków :)

NeX

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2010, 07:53:03 »
Gram w EVE na netbooku z atomem i IONem pierwszej generacji (zobacz sobie na necie jaką to ma wydajność...

...Po za tym grałem na gf8400gs (osobna karta, nie integra, stąd pisałem o ilości przydzielonej pamięci) o którego pytał pytający i wiem co ten układ potrafi a czego nie potrafi więc nie wiem z czym masz problem.

Problem zapewne w tym, że EVE ma dwa tryby graficzne związane z shaderami i jako LOW działa zarówno na najgorszej 64bitowej serii kart gf 6, 7, 8, jak i na równie starych, biurowych Radeonach.

  Przeczysz sam sobie, ale nie moja brocha. Już dawno oduczyłem się nawracać ludzi. Po prostu piszesz pierdoły wprowadzając w błąd innych. Ultymatywne stwierdzenie, że gf8400gs nie pociągnie dzisiaj EVE, to kompletna bzdura, co oczywiście nie zmienia faktu że to słaba karta, która za kilka miesięcy o ile zostanie wprowadzona Incarna może mieć poważne problemy z nowym patchem EVE.

Przydzielanie RAMu do karty nie ma żadnego wpływu na działanie EVE pod windowsem. Działa i będzie działać zarówno ze 128 jak i 32MB. Czasem ma to wpływ na stabilność najgorszych kart, ale akurat nie z EVE. Abyś nie teoretyzował zbytecznie: wspomniany wyżej gf6200 ma przydzielone właśnie 32MB. Na monitorze 1024 uruchomi się nawet w trybie HIGH, chociaż trudno wtedy się cieszyć z 15 klatek/s. Dlatego lepiej od razu ustawić shadery na LOW i można spokojnie grać z 50 fps. 8400GS, to w porównaniu do niego rarytas z demobilu ;D

  Skoro jednak chcesz robić za objawienie, to przynajmniej wysil się aby napisać, że karta będzie miała z 10 fps w 1900 z włączonym HDR i Bloomem, bo kwestia co oznacza dla klienta działającą grę jest dyskusyjna. Na mniejszym monitorze gra będzie miała kilkadziesiąt fps. Po wyłączeniu HDR i blooma będzie chodzić w każdej rozdziałce. Zastanów się czy ktoś inwestujący poniżej 200 zł wymaga rozdzielczości Full HD.

Ja obstawiam, że się obejdzie :P


Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 09, 2010, 08:23:06 »
a ja sobie w eve pogrywalem na gf 5500 na rodzdzialce 1280x... i bylo chyba cos kolo 20-25fps- i jak dla mnie dalo sie grac - chyba ze ktos duzo gra w fpsy to moze to te low detale i brak 60-100 fps mogą denerwowac


semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2010, 10:06:33 »
Problem zapewne w tym, że EVE ma dwa tryby graficzne związane z shaderami i jako LOW działa zarówno na najgorszej 64bitowej serii kart gf 6, 7, 8, jak i na równie starych, biurowych Radeonach.

  Przeczysz sam sobie, ale nie moja brocha. Już dawno oduczyłem się nawracać ludzi. Po prostu piszesz pierdoły wprowadzając w błąd innych. Ultymatywne stwierdzenie, że gf8400gs nie pociągnie dzisiaj EVE, to kompletna bzdura, co oczywiście nie zmienia faktu że to słaba karta, która za kilka miesięcy o ile zostanie wprowadzona Incarna może mieć poważne problemy z nowym patchem EVE.

Przydzielanie RAMu do karty nie ma żadnego wpływu na działanie EVE pod windowsem. Działa i będzie działać zarówno ze 128 jak i 32MB. Czasem ma to wpływ na stabilność najgorszych kart, ale akurat nie z EVE. Abyś nie teoretyzował zbytecznie: wspomniany wyżej gf6200 ma przydzielone właśnie 32MB. Na monitorze 1024 uruchomi się nawet w trybie HIGH, chociaż trudno wtedy się cieszyć z 15 klatek/s. Dlatego lepiej od razu ustawić shadery na LOW i można spokojnie grać z 50 fps. 8400GS, to w porównaniu do niego rarytas z demobilu ;D

  Skoro jednak chcesz robić za objawienie, to przynajmniej wysil się aby napisać, że karta będzie miała z 10 fps w 1900 z włączonym HDR i Bloomem, bo kwestia co oznacza dla klienta działającą grę jest dyskusyjna. Na mniejszym monitorze gra będzie miała kilkadziesiąt fps. Po wyłączeniu HDR i blooma będzie chodzić w każdej rozdziałce. Zastanów się czy ktoś inwestujący poniżej 200 zł wymaga rozdzielczości Full HD.

Ja obstawiam, że się obejdzie :P
To w takim razie jaka kartę byś polecił do 200zł (nową lub używaną) osobie nie grającej namiętnie, chcącej pograć w EVE (oczywiście bez widocznych pikselów :) ), bez podkręcania ustawień karty?  Jak wcześniej pisałem mam złącze PCI-E.

NeX

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:04:52 »
Poniżej 200 zł jest na rynku nowych kart:

GeForce 9500 GT HDMI 512MB DDR2 PCI-E (zawsze lepsza od tej 64 bitówki, której tak nie lubi Platfusek)

Ale polecam wydać minimum 208 zł

ZOTAC GeForce 220 GT Synergy Edition 512MB DDR2 PCI-E BOX - Cena: 208,00 zł
http://www.agito.pl/karty-graficzne/zotac-geforce-220-gt-synergy-edition-512mb-ddr2-pci-e-box.0.360949.html?attr=-1001:0,300

lub lepiej 225zł

Palit XpertVision GeForce GT 220 Sonic OC 512MB DDR3 PCI-E BOX - Cena: 225,00 zł
http://www.agito.pl/karty-graficzne/palit-xpertvision-geforce-gt-220-sonic-oc-512mb-ddr3-pci-e-box.0.394426.html?attr=-1001:0,300

IMO dołóż te 3 piwa i kup Sonica z DDR3 ;)

Co do używanych kart to po pobieżnym zerknięciu na Allegro możesz liczyć na 8800GTS i to jest jedyny sensowny model karty z odzysku w tej cenie:
http://allegro.pl/gainward-nvidia-geforce-8800gts-640mb-gddr3-100-ok-i1217844465.html

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:25:16 »
GT220 w 3D Marku w dalszym ciągu osiąga astronomiczne 30-40% wyników 8800GTS 512, przy mniej więcej tej samej cenie. Więc co do sensowności używek: wszystko, co ma w nazwie 8800 zjada nowe karty z przedziału cenowego ~200 PLN na śniadanie. Inna sprawa, czy chcesz kupować sprzęt używany.

NeX

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:52:55 »
Niestety. Trzeba być przygotowanym aby nieco potrząsnąć sprzedawcą jak podeśle zjaraną kartę, ale sam sprzedałem kilkaset używanych kart. Kupiłem też sporo i nigdy nie natrafiłem na istotne problemy z Allegrowiczami. Lepiej jednak dmuchać na zimne jak się wydaje ostatnią kasę ;)

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 09, 2010, 13:16:05 »
Nex w tym co piszesz jest sporo prawdy ale ... allegro i jego rynek wtórny jest ok ale i na nim pojawiają się "zgniłe jajka" czytaj kupiłem kilka kart, które miały być używane i sprawne a okazało się, że ktoś starał się je naprawiać i ... mu nie wyszło a jeszcze wcześniej za czasów pierwszych DDR musiałem kupić kilka kości SDR (czy jak się nie pisało ten skrót) i facet mi je wysłał w zwykłej kopercie w której było upchane troszkę folii typu strecz i ... kości były owinięte papierem toaletowym ];).

A co do sklepów Agito jest pewnym sklepem ale ... jest jak komputronik w większości wypadków są ceny wyższe niż u konkurencji ... ja osobiście proponuje Emarket.

ps. Radze poprzeglądać oferty i podać je tu szukając w rożnych źródłach (bo patrząc pod względem cen tych układów podanych przez Nex-a jest akurat lepiej kupować w agito ale ... szukaj i pokazuj może któryś z nas będzie znal sklep i wiedział czy w nim warto robić zakupy)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:46:11 »
Ja mam takie coś:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=geforce+9600gt

Eve śmiga mi ponad 100fps na 1680x1050 przy full detalach. Bez problemu.  Cena ~250zl
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2010, 14:52:25 »
Co do używanych kart to po pobieżnym zerknięciu na Allegro możesz liczyć na 8800GTS i to jest jedyny sensowny model karty z odzysku w tej cenie:
http://allegro.pl/gainward-nvidia-geforce-8800gts-640mb-gddr3-100-ok-i1217844465.html

Absolutnie trzymać się z daleka od tego faila. Kompletnie nieudana konstrukcja będąca efektem kastrowania 8800GTX, która szybko została zastąpiona przez 8800GT.

Eve oczywiście pociągnie, ale do niczego dzisiejszego nadawać się nie będzie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

semmac

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 09, 2010, 16:59:27 »
Absolutnie trzymać się z daleka od tego faila. Kompletnie nieudana konstrukcja będąca efektem kastrowania 8800GTX, która szybko została zastąpiona przez 8800GT.

Eve oczywiście pociągnie, ale do niczego dzisiejszego nadawać się nie będzie.
Zdecydowana opinia - chyba jednak słuszna. A prawie zdecydowałem się zalicytować

Platfusek

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 09, 2010, 17:08:51 »
Poniżej 200 zł jest na rynku nowych kart:

GeForce 9500 GT HDMI 512MB DDR2 PCI-E (zawsze lepsza od tej 64 bitówki, której tak nie lubi Platfusek)
hoho faktycznie, i jeszcze wersja z pamięciami DDR2 która ma dużo niższe taktowanie.

Musisz zrozumieć że nowe nie znaczy dobre, a HDMI albo PCI-E nie oznacza ze karta jest warta swojej ceny ;)

ZOTAC GeForce 220 GT Synergy Edition 512MB DDR2 PCI-E BOX - Cena: 208,00 zł

Proponuje ci poszukać recek tych kart sprawdzić ile to ma potoków i jakie toto szybkie względem ceny.
Widac że nie miałeś żadnej z tych kart i po prostu w ciemno przeklejasz losowe karty z cennika któregoś sklepu ;)
Co do używanych kart to po pobieżnym zerknięciu na Allegro możesz liczyć na 8800GTS i to jest jedyny sensowny model karty z odzysku w tej cenie:
http://allegro.pl/gainward-nvidia-geforce-8800gts-640mb-gddr3-100-ok-i1217844465.html

Porazka. "Jedyny sensowny" 8800GTS? Kolego idź zmień temat bo wciskasz ludziom taką głupotę że aż żal.


Jeżeli ktoś ma wątpliwości - porównanie 8800GTS 512MB którą proponowałem na samym początku wątku kontra 8800GTS 640MB którą proponuje ten jegomość udający eksperta ;) (kolego naprawdę zrozum że dodatkowa pamięć nie znaczy że karta jest wydajniejsza). Pomijam że wersje 640MB były produkowane w naprawdę starym procesie technologicznym, do tego duży chałas i zużycie prądu.
http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html



Rozpisuje się bo to popularny segment kart, i niestety łatwo o bubelka a nie każdy jest w temacie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2010, 17:42:03 wysłana przez Platfusek »

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 09, 2010, 17:24:42 »
8800GTS 640 to nie bubel - nie w porównaniu z czymkolwiek nowym za 200 PLN. Oczywiście 512 jest o wiele lepsza, jak widać na załączonym obrazku, jednak też te parę złotych droższa. Jeśli 512 z tego względu odpada, to 640 albo 320 wciąż pozostają o wiele lepszymi wyborami niż jakieś GF9500 czy 220.

NeX

  • Gość
Odp: Karty graficzne i zasilacze
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 09, 2010, 20:31:53 »
@Platfusek. Punktem odniesienia którego nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości jest cena, którą gotów jest zapłacić klient. Ja pozwoliłem sobie ją przekroczyć o 8zł, czy 25zł i jest to sposób w jaki podchodzi się w handlu do klienta. Ty bawisz się fanboya i ekscytujesz benchmarkiem, w którego i tak klient grać nie będzie.

Skoro chcesz wypaść lepiej to po prostu podaj sprzedawcę lepszej i tańszej, nowej karty niż wzmiankowany Zotac za 208zł, czy Sonic za 225zł. Jak Ci się uda to kolega skorzysta. Ja nie muszę udawać eksperta, bo po prostu jak jakiś jest mi potrzebny, to podpiszę z nim umowę. Benchmarkowy fanatyzm nie czyni jednak z nikogo eksperta nawet jeśli ma aspiracje na darmowego marketingowca. W handlu nikogo benchmaki nie obchodzą. Liczy się tylko czy gra X działa na sprzęcie Y i czy cena sprzętu Y nie jest większa od portfela klienta Z :)

Co do Allegro, to chyba nikt mający równo pod sufitem nie będzie wymagał abym udzielił gwarancji, że jakaś tam licytacja jest uczciwa, pewna etc. To ryzyko kupującego i odpowiedzialność sprzedawcy. Podałem pierwszy z brzegu przykład licytacji poniżej 200 złotych; wartych uwagi używek. Naprawdę masz żal, że za 300 czy 400 są lepsze? Wersji 512 na pierwszych trzech stronach zwyczajnie nie było. Sądzę, że można sobie te wszystkie strony Allegro i e Baya przewinąć i ewentualnie czekać. Nie czuję się zobowiązany, ale po prostu nie liczyłbym na atrakcyjniejszą ofertę.

Zaletą wszelkich pyskówek na forach jest to, że może ktoś rzeczywiście znajdzie jakąś atrakcję na wyprzedaży, ale jak na razie ani Platfusek ani nikt inny nie znalazł, więc pozostaje tak jak napisałem :P

GeForce 9500 GT HDMI 512MB DDR2 PCI-E Cena - poniżej 150 zł
ZOTAC GeForce 220 GT Synergy Edition 512MB DDR2 PCI-E BOX - Cena: 208,00 zł
Palit XpertVision GeForce GT 220 Sonic OC 512MB DDR3 PCI-E BOX - Cena: 225,00 zł
Używany 8800GTS do 200zł, można sobie szukać wydajniejszej wersji 512.

Alternatywnie SokioleOko może namawiać na dopłacenie stówy a nawet dwóch do używanej 8800GTX, bo ceny poważnych licytacji dobijąją do 400 zł  ;D