Autor Wątek: Sovereignty przy zmianie Alliance'u  (Przeczytany 2794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gregorius

  • Gość
Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« dnia: Sierpień 26, 2010, 14:51:17 »
Okej, pytania do tych "praktycznych" :>

W przypadku, kiedy mam Sova w systemie X pod szyldem sojuszu A i mam ochotę zmienić sojusz, lecz pozostać w systemie X, to :

- czy w momencie przejścia międzysojuszowego coś się "popsuje" (mam na myśli TCU, iHub, upgrady etc)?
- czy w momencie wyjścia z sojuszu X i przejścia do stanu "bezpańskiego" coś się popsuje ?
- czy w momencie oczekiwania 24 na zmianę sojuszu coś się popsuje ?

Pytam, bo zastanawiam się, jak działa w tym wypadku mechanika (nigdzie w necie nie znalazłem odpowiedzi na te problemy)

Thx from the mountain! :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2010, 15:05:10 »
Przed zmianami w sov, żeby trzymać sov corp musiał być elementem aliancu (to nie dlatego BuFu zrobiło własny ally jako mekbersi GBC? ) Jeśli wymóg aliancu wciąż jest aktualny to po wyjściu z ally sov spadnie na pysk (ale prawdopodobnie po dt nie insta), co sie stanie z systemowymi ulepszeniami pojęcia nie mam

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:21:52 »
Okej, pytania do tych "praktycznych" :>

W przypadku, kiedy mam Sova w systemie X pod szyldem sojuszu A i mam ochotę zmienić sojusz, lecz pozostać w systemie X, to :

- czy w momencie przejścia międzysojuszowego coś się "popsuje" (mam na myśli TCU, iHub, upgrady etc)?
- czy w momencie wyjścia z sojuszu X i przejścia do stanu "bezpańskiego" coś się popsuje ?
- czy w momencie oczekiwania 24 na zmianę sojuszu coś się popsuje ?

Pytam, bo zastanawiam się, jak działa w tym wypadku mechanika (nigdzie w necie nie znalazłem odpowiedzi na te problemy)

Thx from the mountain! :P

Jesli chcesz opuscic sojusz ale pozostawic sov w tym sojuszu to musisz zrobic transfer TCU na inna korporacje: right click TCU -> transfer ownership czy jakos tak
transfer jest insta i wszystkie upgrady zostaja zachowane, przekazaniu ulega automatycznie ihub
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:24:00 »
Wydaje mi się że jemu chodzi o zmianę sojuszu z zachowaniem systemu i nienaruszonych efektów poczynionych w nim investycji...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:28:37 »
Wydaje mi się że jemu chodzi o zmianę sojuszu z zachowaniem systemu i nienaruszonych efektów poczynionych w nim investycji...

faktycznie chyba o to mu chodzi
wlasciwie to sam chcialbym wiedziec, czy przy takiej zmianie upgrady ihuba pojda do piachu i czy indexy systemu sie zachowaja
ktos moglby to sprawdzic przy najblizszej okazji
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Gregorius

  • Gość
Odp: Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:30:05 »
Indeksy jeszcze przeboleję ;) Moga pospadać.

Najważniejsze to własnie nie utracić upgrades w iHubie, bo jak to ulegnie zniszczeniu, to cała pozostała część już nie ma znaczenia ;)

sc0rp

  • Gość
Odp: Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2010, 17:00:16 »
imo na logike mechaniki gry to sa 2 opcje jak corp wyjdzie z ally:
1. to tcu i sova przejmuje executive corp ally do ktorego nalezal ten corp - to mi sie wydaje najbardziej prawdopodobne poniewaz podobna akcja była grana w -a- tyle że ze stacja odchodzacy corp przekazal sova ale nie przekazal stacji wiec stacja przzeszla na executive corpa.
source: http://evemaps.dotlan.net/alliance/Against_ALL_Authorities/events
Cytuj
23:34 Against ALL Authorities transfered control of the station 5 Nae Danger in 5-N2EY (Catch) from Rionnag Alba to AAA Community
23:14 Corporation Rionnag Alba has left alliance Against ALL Authorities

2. to spada sov - tcu idzdie offline, indeksy spadaja o 1 (tak jak przy take-over sova), ihub idzie offline (ale upgrade'y zostaja) i system staje sie "unclaimed" - tak jak przy nie zaplaconym rachunku.

Opcja ktora jest wykluczona: jako korp bez ally nie mozna posiadac sova, pozostaje pytanie czy sova przejmie executive corp czy poprostu bedzie unclaimed ;)

ale to jest moje zdanie nie poparte doswiadczeniem ani wiedzą ot logika jak ja rozumiem sova i mechanike gry, ale powiem ci co ja bym zrobil na twoim miejscu (lub twojego ceo):
1. otwarl bym petycje z takim zapytaniem
2. napisalbym na eveo forum tylko wlasciwie nei wiem gdzie czy na CAOD czy http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=channel&channelID=3523 z prosba aby ktos odpisal z prefixem CCP

PS Jak już będziesz wiedział co sie dzieje bądź tak miły i podziel sie z nami tą wiedza :)

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Sovereignty przy zmianie Alliance'u
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:42:16 »
Indexy pozostają. Będą spadać ale powoli.
Czas 'przejścia' to około 12h - system wtedy będzie bez sova.
AFAIK jak wyjdziesz z sojuszu to TCU sie zofflinuje więc jak przejdziesz do nowego sojuszu to musisz je zonlinować, ale ponieważ przechodzenie trwa 24h + 12h onlinowania TCU to troche za długo...
więc robisz taki myk, że wchodzisz altcorpem do sojuszu docelowego, w main corpie robisz offline tcu i unanchor a charem z altcorpa w nowym sojuszu robisz scoop i launch > anchor > online.
Potem po 24h jestes w nowym sojuszu robisz z altcorpa transfer ownership na main corpa i voila. Indexy zachowane, nie będą sie tylko nabijać dopóki hub nie będzie online.
W sumie system bez sova jest ok. 12h.