Autor Wątek: [Polityka] Chaos na południu - 25.07  (Przeczytany 407177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #805 dnia: Październik 13, 2010, 12:31:35 »
a co za roznica czy hostowy sc/tytan bedzie mial ticket -10.0 czy inny?

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #806 dnia: Październik 13, 2010, 12:35:51 »
DARK FLONOE itek V z pełnym cargo HM mile widziany na placu boju:) Drejk ma stanowczo za małe cargo na takie 3 dniówki:) Za to dron było pod dostatkiem, Pandemiki i spółka co chwile nam  dowozili, świeżutkie :) w każdym rozmiarze i o różnym poziomie zaawansowania technologicznego :)

Ja też nie padłem ani razu, choć kilka razy już liczyłem punkty struktury. Chwała naszym logistykom! Jak oni dają rade w tym lagu to nie mam pojęcia
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

kaleba

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #807 dnia: Październik 13, 2010, 17:57:03 »
wyprodukowanie drake przy ilosciach minsow jakie sa dostepne na rynku w eso/stain nie stanowi problemu
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 19:13:49 wysłana przez kaleba »

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #808 dnia: Październik 13, 2010, 17:59:01 »
Dark bez tych z tickerem -10 to w wielkich trudach moze udalo by sie hienom zdobyc catch. A bez reszty to jesli dowodztwo zdolalo by zagonic wiekszosc pilotow supercapitali w -A- do floty to o bitce pewnie mowilo by sie przez nastepne pare lat.

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #809 dnia: Październik 14, 2010, 23:21:02 »
Kolejne starcie o XWY wygrane. Local siegnal 600.

Yogi miales sie czesciej logowac a cie omijaja takie walki ;p
I-DEA / C0ven

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #810 dnia: Październik 15, 2010, 00:28:43 »
Hm, na Kugu widzę ciekawą konstrukcję myślową PL: wygrali bitkę w XWY, ale musieli się wycofać  :D
Cała prawda o moim graniu...


Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #811 dnia: Październik 15, 2010, 10:51:20 »
Tej propagandy w stylu bagdad boba to juz nawet admini na kugu maja dosc z tego co widze.  ;D

Goomich

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #812 dnia: Październik 15, 2010, 11:29:45 »
Teraz ktoś będzie musiał zmienić nazwę stacji na FREE CANDY.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #813 dnia: Październik 18, 2010, 22:27:21 »
Ostry poker w małym TWJ.

Flota 90 SE/C0ven wstawiła system w RF, przy biciu stacji dołączyli do nas ROL i AAA w liczbie około 90 i jeszcze 50 różnych petów. Obrońcy postanowili na nas rzucić tonę (ponad 15) Supercarrierów i ponad 60 Carrierów. Do tego jakieś skromne wsparcie BSów (około 50) i innego supportu, który sukcesywnie zmasakrowaliśmy.  Bitwa zamieniła się w lagowisko, w którym nasze logistyki walczyły z lagiem, a wróg sobie wygodnie rzucał tysiące dron na nas i próbował zabijać.

Na chwilę obecną padł im carrier, dziesiątki mniejszych shipów i wciąż spawnują nowe posiłki dla Co2/Init.

Walka trwa, właśnie padłem po 3h nieustannego pompowania, gdy na grid wkroczyła ratować capsy Init armia drejków DT. Łącznie hosty chyba ze 300 osób na nas 150 200 wystawiły  ???

EDIT

http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_related&kll_id=140996
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 23:52:59 wysłana przez Skeer »
Cała prawda o moim graniu...


CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #814 dnia: Październik 18, 2010, 23:28:07 »
i jeszcze 50 różnych petów PRZYJACIOL.
;D

edit: tutaj pelna liczba wrogich capsow/supercapsow:

(5)(0) Nidhoggur (Carrier)
(12)(1) Chimera (Carrier)
(16)(0) Archon (Carrier)
(41)(0) Thanatos (Carrier)
(1)(0) Wyvern (Mothership)
(1)(0) Hel (Mothership)
(4)(0) Aeon (Mothership)
(8 )(0) Nyx (Mothership)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #815 dnia: Październik 19, 2010, 00:08:33 »
Innymi słowy ŻENUAAAA.
Wróg ma przewagę w liczbach ale kolosalna w sprzęcie i ... przepraszam za wyrażenie ... dostają ostro po ryju ];) i to bez czitów jakimi bawi się PL.

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #816 dnia: Październik 19, 2010, 00:57:41 »
wojujcie wojujcie :D pandemici sie pokazaly (Czy nadal banana maja?) ?

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #817 dnia: Październik 19, 2010, 01:27:56 »
PL się nie pokazał, oficjalnie mają kontrakt na obronę Legionów. Ale myślę, że to było dla nich wygodne się wynieść, ich image za bardzo ucierpiał przy nieudanych próbach podboju XWY.
Cała prawda o moim graniu...


CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #818 dnia: Październik 19, 2010, 08:29:24 »
myślę, że to było dla nich wygodne się wynieść, ich image za bardzo ucierpiał przy nieudanych próbach podboju XWY.

Nie no zaraz, jak to wlasciwie jest, przeciez na forach bylo napisane, ze Pandemic wygral wszystkie 3 bitwy o XWY...
Tez bylem troche zdziwiony, bo przeciez tam bylem walczylem strzelalem, widzialem jak padaja jeden po drugim, dzien po dniu uciekaja, wracaja w nowych statkach, widzialem jak padaja im SBU, jak repujemy iHuba, ladownie mialem pelna lootu z ich wrakow, i bylem swiecie przekonany, ze wygrywamy, bo przeciez trzymalismy pole obronilismy system i i killboardy pokazywaly nasze zwyciestwo - jakiez bylo moje zaskoczenie i rozaczarowanie, gdy po wszystkim wlazlem na Kugutsuman, i dowiedzialem sie, ze jak zwykle przegralismy... Moze po prostu to jest tak, ze kazda walka wyglada inaczej z pozycji kogos, kto bierze w niej udzial na pierwszej linii, i zajety cyklowaniem gunow i wysylaniem salwy po salwie we wrogi blob nie ma jak ogarnac pola bitwy szerszym spojrzeniem - co innego eksperci wojenni Pandemikow, ktorzy patrzac z szerszej perspektywy z podziwu godnym obiektywizmem udowodnili na forach swoje zwyciestwo we wszystkich kolejnych bitwach o XWY. Wiec mysle, ze wyniesli sie raczej dlatego, ze znudzilo im sie ciagle wygrywac, i polecieli szukac bardziej wymagajacego przeciwnika.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

yalien

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #819 dnia: Październik 19, 2010, 08:48:51 »
Nie no zaraz, jak to wlasciwie jest, przeciez na forach bylo napisane, ze Pandemic wygral wszystkie 3 bitwy o XWY...
Tez bylem troche zdziwiony, bo przeciez tam bylem walczylem strzelalem, widzialem jak padaja jeden po drugim, dzien po dniu uciekaja, wracaja w nowych statkach, widzialem jak padaja im SBU, jak repujemy iHuba, ladownie mialem pelna lootu z ich wrakow, i bylem swiecie przekonany, ze wygrywamy, bo przeciez trzymalismy pole obronilismy system i i killboardy pokazywaly nasze zwyciestwo - jakiez bylo moje zaskoczenie i rozaczarowanie, gdy po wszystkim wlazlem na Kugutsuman, i dowiedzialem sie, ze jak zwykle przegralismy... Moze po prostu to jest tak, ze kazda walka wyglada inaczej z pozycji kogos, kto bierze w niej udzial na pierwszej linii, i zajety cyklowaniem gunow i wysylaniem salwy po salwie we wrogi blob nie ma jak ogarnac pola bitwy szerszym spojrzeniem - co innego eksperci wojenni Pandemikow, ktorzy patrzac z szerszej perspektywy z podziwu godnym obiektywizmem udowodnili na forach swoje zwyciestwo we wszystkich kolejnych bitwach o XWY. Wiec mysle, ze wyniesli sie raczej dlatego, ze znudzilo im sie ciagle wygrywac, i polecieli szukac bardziej wymagajacego przeciwnika.

Wedlug starej dobrej zasady. Niewazne sa fakty. Wazne kogo "media" uznaly za zwyciezce. Wygraliscie w przestrzeni a przegraliscie w PR.

Goomich

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #820 dnia: Październik 19, 2010, 08:51:51 »
PL się nie pokazał, oficjalnie mają kontrakt na obronę Legionów. Ale myślę, że to było dla nich wygodne się wynieść, ich image za bardzo ucierpiał przy nieudanych próbach podboju XWY.

http://www.evenews24.com/2010/10/17/nc-beats-xix-diversion-in-vale/
http://www.evenews24.com/2010/10/18/n-rael-battle-xix-defeated-by-nc/

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #821 dnia: Październik 19, 2010, 09:16:51 »
PL się nie pokazał, oficjalnie mają kontrakt na obronę Legionów. Ale myślę, że to było dla nich wygodne się wynieść, ich image za bardzo ucierpiał przy nieudanych próbach podboju XWY.

To legiony ktos atakuje? Z tego co wiem to conajwyzej RA :>

Wedlug starej dobrej zasady. Niewazne sa fakty. Wazne kogo "media" uznaly za zwyciezce. Wygraliscie w przestrzeni a przegraliscie w PR.

/facepalm bo ludzie z mozgami nie umieja czytac dotlana, killboardow i battlereportow (innych niz w wersji PL). A ze PL sie napina, coz ten typ tak ma - jak oni zadaja zwolnienia GMa i przeprosin od CCP za bany (uzywanie 3rd party app) to nie sadze aby ich ktos traktowal powaznie. Po za tym PR to jest wazny w momencie jak sie jest slabym, a chce zeby przzeciwnicy mysleli ze nigdy nie byles tak silny jak teraz - patrz Atlas. A nie kiedy chlopaki przez pol roku sie przygotowywali do wojny, wiec pewnie maja spory zapas i wojuja ostro, do tego z konkretnymi wynikami.

Ja bym jeszcze szampana nie otwieral bo PL moze wrocic.

PS A jak tam SYS-Ki pokazaly sie? Bo jakis tydzien czy dwa temu mieli przzeprowadzic na was inwazje i jakos strasznie cicha ta inwazja.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 09:28:42 wysłana przez Dark Flonoe »

Alrekus

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #822 dnia: Październik 19, 2010, 09:53:18 »
Cytuj
To legiony ktos atakuje? Z tego co wiem to conajwyzej RA :>

Z tego co wiem to RA to sojusznik XIX  ;)

MightyBaz

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #823 dnia: Październik 19, 2010, 10:52:41 »
Wiec mysle, ze wyniesli sie raczej dlatego, ze znudzilo im sie ciagle wygrywac, i polecieli szukac bardziej wymagajacego przeciwnika.
8) 8) 8)


mam nadzieje, ze wroca po 12 listopada, wtedy bede juz online codziennie

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #824 dnia: Październik 19, 2010, 11:14:24 »
Syski, proszę Pana, dostały kopa przy inwazji na Norma... ekhm, RPS. Liczyliśmy na trochę fajnych bitek, ale nie sądziliśmy, że zabicie 1-2 staging posów aż tak ich załamie, że ograniczą się do roamowania po Eso, a ich najlepszy pvp korp pójdzie do Init  :(
Cała prawda o moim graniu...


Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #825 dnia: Październik 19, 2010, 23:00:47 »
TWJ w w reinforce. Przeciwnik nie raczyl sie pokazac. Po paru minutach smack talk sie ludziom znudzil i zaczely sie "powazne" rozmowy o polityce.  ???

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #826 dnia: Październik 20, 2010, 09:45:25 »
a ich najlepszy pvp korp pójdzie do Init  :(

O tych chodzi?
http://www.theankou.com/kb/?a=corp_detail&crp_id=1&view=pilot_kills

To ma być najlepszy?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #827 dnia: Październik 20, 2010, 09:48:14 »
A swoja droga cała ta "zawierucha" na poludniu wygonila na polnoc lubiace skirmishe darkside'y, pozostaje czekac na hydre hehehe ;)

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #828 dnia: Październik 20, 2010, 14:48:12 »
Wcale im sie nie dziwie. Na ich miejscu tez bym poszedl w cholere. Zamiast GC, COW i spolki ktorzy z mniejszymi i wiekszymi sukcesami walczyli z DS chociaz nie musieli, dostali dronkowo bis w postaci WN.

Genos&co o ile wiem sie pokazal w czasie calej wojny raz. Stracili jednego machariela i wiecej ich nie widziano.

silvia

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #829 dnia: Październik 20, 2010, 16:50:55 »
PL podobno do okolic provi sie sprowadza.

Z tego co kojarze to tam rozne zawieruchy byly pomiedzy mc+kadeshi+exm+ring+agony vs. cva+noir+imperial+reszta bloba.

Czyzby pl dostalo kontrakt od cva? :D

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #830 dnia: Październik 20, 2010, 23:04:03 »
Widac DT/co2 przekozaczylo w AZN troche  8)

Siewca Titum

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #831 dnia: Październik 20, 2010, 23:08:34 »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #832 dnia: Październik 20, 2010, 23:21:58 »
Pewnie znowu link do kugu :/

KB na ta chwile nie podaje tego co ponoć było,

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ghostden

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #833 dnia: Październik 20, 2010, 23:34:26 »
2 erebusy i 3 sc padły + okolo 10 capsow (jak wynika z rożnych kb), trzeci tytan wylogował na połowie armora


sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #834 dnia: Październik 20, 2010, 23:45:20 »
2 erebusy i 3 sc padły + okolo 10 capsow (jak wynika z rożnych kb), trzeci tytan wylogował na połowie armora

grats no panowie bic kacapow!  8)

ghavir

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ghafir
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #835 dnia: Październik 20, 2010, 23:57:09 »
Z naszej strony spadly chyba 2 morosy+jakas drobnica, na dokladne dane trzeba bedzie poczekac az sie KB zsynchronizuja

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #836 dnia: Październik 21, 2010, 00:08:38 »
I bardzo dobrze, za ryj i do ziemi. Tak trzymać.

Alrekus

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #837 dnia: Październik 21, 2010, 00:09:08 »
2 Morosy, Scimi (dostał Aurorą :D) a Qlko1 trzymał się tempestem jako primary z 5-7 minut na zmianę zbliżając się do lossa i oddalając a na końcu odwarpił :)

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #838 dnia: Październik 21, 2010, 00:33:21 »
Battlereport.

Dziś mieliśmy ogłoszone CTA na 19 PL. Po zalogowaniu się o 17.30 widzę, ze CTA już trwa i jest emergency zbieranie floty do obrony systemu XWY. Wsiadam w Scimitara, palę z innymi logistykami, bo akurat było ich mało. W DTX bridguje nas tytan do IRE - tam zabijamy vagasa, który się połasił na cyno recona i dał się capnąć. Potem lecimy do XWY, tam repujemy jammer, bridge, killujemy SBU, repujemy logistykami ihuba (  ;D ). Po 2h nudnego siedzenia w XWY zaczyna się ferment, ally chce już wieszać mojego CEO za obietnicę walki. W tym czasie leadership dostaje info, że DT jednak robi swoje planowane capsowe CTA do obrony AZN. Flota ROL w liczbie ok 100 leci jako pierwsza, my kończymy repować ihuba. Po czym 150 osobowa flota SW i 100 AAA przeskakuje do DTX i pali pieszo do TR0, gdzie ROL walczy desperacko z blobem capsów i skromnym supportem DT/Co2.

Wskakujemy do systemu, lag niemiłosierny, nie idą broadcasty, nie można lockować, local mam wciąż z TR0 (yay, no local bug wygenerowałem ^^ ). Po pewnym czasie zaczyna być w miaaaarę znośnie - lag 2 minutowy, repki jakoś działają, pompujemy długo jednego naszego tempesta, który w końcu się urywa i wieje na reszkach structa. W tym czasie ogarniam co się dzieje - na bramie 3 tytki, z 10 matek, 30-40 carrierów i lol - 20 bsów, 20 supportu. Już wiem, ze będzie wtopa DT/Co2 :)

Drake armie ROL/SW/AAA utrzymują bohatersko pole bitwy, walcząc z lagiem i miliardem dron z carrierów, których lag się nie ima. W tym czasie ogłoszony zostaje alert dreadowy, logujemy alty, dołącza Burn Eden w matkach, szybkie zgrupowanie capitali w midach w zasięgu AZN. Wylogowuję scimiego, który zaczyna być primary - nie czas się tym zajmować, jak się lata dreadem. Po wskoku od razu zatrzymujemy dready, siege, primary idzie Hel. Spada dość powoli, jakbyśmy nieśmiało badali grunt. W końcu Hel spadł, popnęliśmy kilka carrierów, w kółko ktoś doskakiwał na kolejne cyna, dykty bańkowały supercapsy, primary stał się Wyvern, który się stopił 3x szybciej od Hela. Kolejno zaczęliśmy topić Nyxa, Erebusa, jakieś carriery. DT/Co2 w końcu zarządzili logoffa - nie uratowało to ich przed stratą kolejnego Erebusa. Avatar na połowie armora znikł, ostatnie carriery padały tak szybko, że nawet drejki nie nadążały z lockowaniem.

Po bitce siege red, wracamy na mida, doładowujemy paliwo i wracamy do bazy.

Zalogowałem Scimitara z powrotem - lol, przeżył. Wróciłem do 4GQ, pogadałem trochę i idę spać :)

http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_related&kll_id=141239

Największa masakra w historii C0ven.

Skeer/Taiha

EDIT

Oto do czego chcieli użyć tytków: http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=141174

MEGALOL :D
Cała prawda o moim graniu...


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #839 dnia: Październik 21, 2010, 01:04:04 »
grats no panowie bic kacapow!  8)

Jakie "bić kacapów"... przecież SE i AAA to w dużej mierze "kacapy", a przeciwnik to mieszanina Euro + Bułgaria (CO2).

Doskonała robota, c0ven (i spółka), brawo, brawo, BRAAAAWOOOO!!! :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...