Autor Wątek: [Polityka] Chaos na południu - 25.07  (Przeczytany 408174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #770 dnia: Październik 12, 2010, 03:08:20 »
Z PL to troche jest tak że , ich taktyki, te "uber pr0", rozjezdzanie kolejnych regionów przez wymyślne i skuteczne bloby, masa kasy jaką wchłoneli, ich poczucie elytarności, sprawia że tak naprawde może być im brak teraz cierpliwości, inni (padając jak muchy) rozpuścili ich jak dziadowski bicz, nie stawiając oporu, albo minimalny. Zaciśnięcie pośladów może być na nich jedynym wyjściem, raz za razem powtarzając ten sam nudny schemat, walczyć do momentu wykończenia noda, albo przeciwnika.
Jak Doom zauważył, możecie się insta reshipować (o ile są zapasy) a to może cierpliwość PL naginać i skończy się albo 23/7 SC blobem albo nie.

BTW
Gdyby było tak ślicznie jak opisują to by tego nie opisywali.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

MightyBaz

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #771 dnia: Październik 12, 2010, 09:12:44 »
nas nie ma jak zajebac, Stain jako baza wypadowa doskonale spełnia kazda strategie, szkoda ze nie mam tyle czasu, by regularnie grac, ale nareszcie sie cos dzieje, bo juz zamierzalem zrezygowac z evki.
Mam nadzieje, ze ani IT ani PL nie odpuszczą tak szybko i u nas posiedza chocby do konca roku . Inaczej mozna umrzec z nudow.

btw, tak sobioe mysle ze kroliczki pluja sobie w brode, ze wyemigrowaly w poszukiwaniu pif paf,  hehehehehe

Daniarel

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #772 dnia: Październik 12, 2010, 09:41:45 »
To Bazik jakaś prowokacja? ;) Przeglądnij nasze KB i odpowiedz sobie czy  brak u nas akcji od czasu odejścia z c0ven :)
Lagoza jest beeeee :), a sov to już syf  najgorszy,  zresztą każdy bawi się jak lubi :D


P.S.Chyba się dałem strolować :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #773 dnia: Październik 12, 2010, 09:45:41 »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

MightyBaz

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #774 dnia: Październik 12, 2010, 10:28:04 »

P.S.Chyba się dałem strolować :D
hyhy

yalien

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #775 dnia: Październik 12, 2010, 11:08:22 »
Witam  ;D,

Ano zlapalista Torka na anomalce w Ravenie i opaliliscie mu dupsko  :'(. Zycie.
Natomiast generalenie w Teneryfie spokoj i cisza. jakies pojedyncze male gangi jeszcze lataja, czasami samotny -A- sie pojawi ale sytuacja sie stabilizuje.
Inna zecz ze 2 tygodnie temu jak bilismy iHuba to flota -A- wskoczyla do jednego z systemow w pokecie C3 i bylo troszki cienko. Natomiast musze powiedziec ze nowi wlasciciele Teneryfy (Init) spisali sie: po info na intelu o flocie capsow z -A- w ciagu 5 minut wpadla gromada init na capsach i przegonila -A-. W sumie stacilismy tylko 1 carriera ale ihub padl.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #776 dnia: Październik 12, 2010, 11:12:05 »
Niech tylko kurz troszkę opadnie na Południu, obiecujemy dokonać profesjonalnego audytu Waszych zabezpieczeń ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ghostden

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #777 dnia: Październik 12, 2010, 11:43:52 »
Tu macie cala prawdę z lokala w XWY jak pl "wygrało"

Shadoo > dudes, when there's no lag
Shadoo > your drakes
Shadoo > they melt
Shadoo > just fyi

Dawno nie widziałem, żeby któryś z nich obwiniał laga jako wynik bitwy

yalien

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #778 dnia: Październik 12, 2010, 11:58:52 »
Hej,

SokoleOko zapraszamy  ;D. tylko poczekajcie niech CCCP bugi zupdatuje >:(. Teraz zdarza sie za swoi zamiast (+) maja (=) i odwrotnie...
Wiec na intelu troche chaosu jest :/. Sam mialem na localu flote (+) a to gang byl. dopiero odswiezanie okna pomoglo ale na szczescie nie opalili mi tylka. Tyle ze takie bugi maga drogo kosztowac ...

Goomich

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #779 dnia: Październik 12, 2010, 12:15:07 »
Tu macie cala prawdę z lokala w XWY jak pl "wygrało"

Shadoo > dudes, when there's no lag
Shadoo > your drakes
Shadoo > they melt
Shadoo > just fyi

Dawno nie widziałem, żeby któryś z nich obwiniał laga jako wynik bitwy

On obwiniał brak laga. :P

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #780 dnia: Październik 12, 2010, 13:20:00 »
Mam takie pytanie do kolegow z IT, co sie kryje za tymi killami

http://www.killboard.it/?a=kill_detail&kll_id=209362

http://www.killboard.it/?a=kill_detail&kll_id=209369

Czy to egzekucja, kara za lemingowanie? Jestem bardzo ciekawy
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #781 dnia: Październik 12, 2010, 13:21:44 »
Moze szpiedzy czy inne blue taclery?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

yalien

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #782 dnia: Październik 12, 2010, 15:39:36 »
 ;D ;D ;D ;D
pewnie nieudane manewry  ;D ;D

ghavir

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ghafir
  • Korporacja: School of Applied Knowledge
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #783 dnia: Październik 12, 2010, 16:08:44 »
Moze zwykla niekompetencja? :P

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #784 dnia: Październik 12, 2010, 18:34:07 »
trwa finalna walka o XWY, narazie 2:0 dla nas

c0ven/se/-a-/rl/vera cruz vs pl/co2/dt/wn etc
I-DEA / C0ven

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #785 dnia: Październik 12, 2010, 21:25:57 »
System wybroniony.

Przy okazji SE twierdzi, że rapier Pandemiców wyłączył cynojammera SE i wrzucił na carriera w triage hotdrop. Ciekawe, co CCP powie, ale mi osobiście już się nie chce, jeżeli mechanika gry może być do tego stopnia dziurawa.
Cała prawda o moim graniu...


sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #786 dnia: Październik 12, 2010, 22:05:22 »
System wybroniony.

grats oby tak dalej :)

Cytuj
Przy okazji SE twierdzi, że rapier Pandemiców wyłączył cynojammera SE i wrzucił na carriera w triage hotdrop. Ciekawe, co CCP powie, ale mi osobiście już się nie chce, jeżeli mechanika gry może być do tego stopnia dziurawa.

A pro po bugow - wiesz o tym ze mozesz podleciec do carriera ktory nie jest z toba we flocie, otworzyc ship maintance i wymienic wlasny statek na ten w SM? ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #787 dnia: Październik 12, 2010, 22:09:21 »
A wiesz ze jak carier jest z tej samej corporacji to nie trzeba do tego floty?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Striker

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 248
    • Zobacz profil
    • www.war-masters.org
  • Korporacja: I-DEA
  • Sojusz: C0ven
I-DEA / C0ven

akira akawa

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #789 dnia: Październik 13, 2010, 02:06:18 »
sam sie wyedytowałem - po poście mighty baza
   

yalien

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #790 dnia: Październik 13, 2010, 09:36:13 »
Witam,

Niom bugi rozwalaja kazda gre i z EVE jest podobnie aczkolwiek trudna znalezc jakakolwiek alternatywe dla EVE.

Tak sie zastanawiam nad mechanika gry. Moze by tak CCCP pomyslalo nad tym jak zmienic gre tak zeby nie bylo mozliwe tworzenie takich megaaliancow? Teraz 90% spolecznosci EVE lata po highsecu  >:(. Wieksze rozdrobnienie 0.0 to byloby wiecej ciekawych akcji i lagi mniejsze niz przy obecnych walkach megaflot ....

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #791 dnia: Październik 13, 2010, 09:45:43 »
1) Skąd dane o tych 90%?
2) Co ma liczba ludzi w Empire do liczebności powerblocków?
3) Pomysł ograniczania ich liczebności był wałkowany do bólu - zrobisz limit 500 ludzi na alians, to będziesz miał alians Goonswarm1 splusowany z Goonswarm2... etc.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #792 dnia: Październik 13, 2010, 09:56:56 »
Witam,

Niom bugi rozwalaja kazda gre i z EVE jest podobnie aczkolwiek trudna znalezc jakakolwiek alternatywe dla EVE.

Tak sie zastanawiam nad mechanika gry. Moze by tak CCCP pomyslalo nad tym jak zmienic gre tak zeby nie bylo mozliwe tworzenie takich megaaliancow? Teraz 90% spolecznosci EVE lata po highsecu  >:(. Wieksze rozdrobnienie 0.0 to byloby wiecej ciekawych akcji i lagi mniejsze niz przy obecnych walkach megaflot ....

Eve to sandbox - kazdy bawi sie jak chce skoro ponad 44 tysiace postaci chca sie na wzajem splusowac bo im tak pasuje (NC) - to tak robia. Szumne slowe "wiecej" "ciekawe akcje" "lagi mniejsze" - a nie przeszlo ci przez mysl ze sa gracze dla ktorych:
- "ciekawe akcje" to wspolne kopanie, robienie plexow, testowanie mozliwosci shipa w czasie exploracji, a nie bycie w grupce dresow latajacej po systemach i szukajacych raciarzy
- "lagi mniejsze" - a wiesz ze sa specjalne fity ktore wlasnie bazuja na lagu (hi drake army ;) , wiec mimo ze mnie rowniez irytuje lag to wychodze z zalozenia "adopt or die" ja wole adopt zamiast placzu.
- walki megaflot - mysle ze znajdzie sie sporo ludzi ktorzy tez lubia taka zabawe - wiec nei rozumiem czemu chcesz im tego zabronic.

Baw sie tak jak sam chcesz i pozwol sie bawic innym jak chca - a nie ograniczaj przez mechanike gry.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #793 dnia: Październik 13, 2010, 10:10:02 »
Dokładne dane ile ludzi, gdzie siedzi znajdziecie w QEN, wg ostatniego kwartalnika w EVE jest 712k kont charów, z tego  53% hi sec, 8% low sec, 32% null, 5-7% WH.

W ostatnich miesiącach najwięcej przybywało w WH, ubywało w low secu.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 10:19:52 wysłana przez Yogos »

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #794 dnia: Październik 13, 2010, 10:14:27 »
Dokładne dane ile ludzi, gdzie siedzi znajdziecie w QEN, wg ostatniego kwartalnika w EVE jest 712k kont, z tego  53% hi sec, 8% low sec, 32% null, 5-7% WH.

Hmm kont czy postaci?
Bo jesli kont to moze orientujesz sie do jakiej kategorii zaliczaja konto w ktorej jedna postac jest w null a dwie w hi ?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #795 dnia: Październik 13, 2010, 10:16:17 »
To są chary, nie konta - kont (czyli subskrypcji) jest około 350 tys.

EDIT: nieaktywnych w tym zestawieniu nie ma, bo totalnie skrzywiłyby wyniki - popatrzcie sobie na ID postaci zakładanych ostatnio.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 10:24:31 wysłana przez SokoleOko »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #796 dnia: Październik 13, 2010, 10:19:36 »
Prawda to są chary nie konta

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #797 dnia: Październik 13, 2010, 10:24:53 »
I jak rozumiem wliczane sa w to trade/scout alty z 800k SP, ktore sa na tych samych kontach co mainy ktore maja po kilkadziesiat milionow sp?

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #798 dnia: Październik 13, 2010, 10:43:09 »
Co do wczorajszej bitwy w WXY, ja to pamietam jako kolejne fale hostow, ktore naplywaly do systemu, kazda z nich silniejsza od poprzedniej - w miedzyczasie repowalismy iHuba, zabijalismy SBU przeciwnika, ci ktorzy spadli wracali w nowych statkach, potem kolejna bitwa, kilka skirmishy na bramach, jakis bombrun, 10 minut przerwy, znowu godzina bitwy, znowu przeciwnik odskakuje gdy juz prawie wydaje mi sie, ze nas zlamia, wiec zostajemy na polu bitwy niektorzy na 10% struktury, lootojemy, strzelamy do sbu, ci ktorzy padli znowu wracaja po statki, szybki skok do kibla na siku, bo logistyki tym razem nie mogly juz miec przerw (reperowalismy iHuba), i znowu wskakuja, znowu grind, znowu wylapywanie swoich drejkow na armorze i pompowanie zdychajacym z braku capa (mimo wylacoznych hardow i eccm) scimitarem - trzeba wkoncu wbic na 5lvl. Na koniec okazuje sie, ze minelo pare h, stracilismy duzo statkow, wszyscy sa bardzo zmeczeni, ale znowu zagralismy przeciwnikowi na nosie, kolejny dzien repujac posy struktury i zdejmujac wszystkie SBU - to daje duza satysfakcje, bo jednak ciezko szukac poprzeczki wyzszej, niz Pandemic Legion. Najbardziej podobalo mi sie to, ze przezylem wszystkie 4 starcia, jak nigdy  ;D
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #799 dnia: Październik 13, 2010, 10:59:12 »
I jak rozumiem wliczane sa w to trade/scout alty z 800k SP, ktore sa na tych samych kontach co mainy ktore maja po kilkadziesiat milionow sp?

Tak, dokładnie tak. Stąd przecież stwierdzenie, że "cały nullsec i tak siedzi w hisecu" -> właśnie takimi altami.

Lol, widzę że moje 9 charów znacząco wybija się ponad średnią (aczkolwiek tak naprawdę używam trzech).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #800 dnia: Październik 13, 2010, 11:08:27 »
@CATfrcomCheshire a jak tam wasze zapasy shipow, modulow, rigow i ammo lub logistyka? Bo jesli utrzymacie taka efektywnosc to jedyna opcja to to ze Wam zwyczajnie zabraknie narzedzi do walki. Przynajmniej do czasu, az nie dacie ubic cyno jammerow bo jak PL wrzuci swoja flote SC/tytanow to zakladajac ze nie macie podobnej ilosci to juz nic nie poradzicie.

@SokoleOko ta ja tez zawyzam srednia hi secowi w stosunku 66% hi / 33% null wiec statystyki sa generalnie mowiac z d.... - mialoby to sens jesli brali by pod uwage tylko najbardziej najbardziej aktywna (lub wyskillowana - ale tutaj przeklamywac moga SC/Tytan alty).

yalien

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #801 dnia: Październik 13, 2010, 11:14:32 »
Hi,

"Mea culpa" nie sprawdzilem daty info o rozlozeniu demograficznym gry  >:( a to z 2007 bylo http://forums.gameaxis.com/showthread.php?t=1468128

Natomiast jak mozena przeczytac miedzy wierszami z raportow CCP:
http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=767
i tego dokumentu
http://www.eveonline.com/council/transcripts/2010/CSM_CCP_Meetings_23-25_06_2010.pdf
wynika ze CCP cosik jednak prubuje zrobic z rozlozeniem populacji w grze.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #802 dnia: Październik 13, 2010, 11:47:37 »
@CATfrcomCheshire a jak tam wasze zapasy shipow, modulow, rigow i ammo lub logistyka?

Tzn co, mam ci dokladnie wyliczyc, ile mam statkow w Stain? Coven sie nieprzerwanie przygotowuje do wojny od jakiegos pol roku, napierw przeciw Sys-k, potem mial byc Atlas/INIT, teraz Pandemic, a potem pewnie IT...  Mamy zapasy indywidualne, kazdy korp ma do tego jakas tam pule statkow i zasobow na wszelki wypadek, a alians refunduje logistyki i dictory, czyli to co najczesciej spada. Zreszta latamy glownie Bckamim strata takiego ubezpieczonego drejka nie boli. Najgorzej jest znalezc czas, zeby sie logowac i napierdalac, reszta to nie problem.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

sc0rp

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #803 dnia: Październik 13, 2010, 11:53:44 »
Pytałem ogolnie a nie abys mi wyliczal jakie macie zapasy. :)
To ze wallet nie odczuje zbytnio straty nawet kilkunastu bckow to sobie zdaje sprawe, tylko ze ISKami nie postrzelasz i pytalem w tym kontekscie czy macie poprostu czym strzelac. A skoro macie to fajnie - ja wam kibicuje :)

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: [Polityka] Chaos na południu - 25.07
« Odpowiedź #804 dnia: Październik 13, 2010, 12:28:25 »
PL wcale nie ma takiego blooba supercapitali. Problem jest taki ze chwile pozniej mialbys na gridzie supercapitale 3/4 koalicji hien. Swoja droga niektorzy juz ponoc zaczeli dzielic miedzy siebie esoterie.  ::)