Autor Wątek: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊  (Przeczytany 6123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stary Pierdola

  • Gość
Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« dnia: Lipiec 22, 2010, 08:26:53 »
Latam Abaddonem na pulsach robiac misje w Amarr space i idzie mi to dobrze .

Odmawiam tylko Enemies Abound 5 of 5 (z powodu standing loss) i Worlds Colide (za długo to się ciągnie) i kilka misji z Rouge Drones bo nieopłacalne.
Wszystko inne znika z ekranu raczej szybko.
Przesiadam się za 1.5 miesiąca na Paladina (to jest jak będę miał Marauders 5 i Large Beam Spec 4)
i pojawia się pytanie co dalej?

Zapytacie co chcę robić ?

No więc chciałbym spróbować pvp w low sec (tak jestem przygotowany ze będę tracił statki i pody regularnie) ale nie mam pojęcia od jakiego okrętu zacząć i do jakiego dążyć docelowo.
W pierwszym okresie chce latać sam i uczyć się na błędach ale po jakimś czasie pewnie dołączę do jakiegoś korpa tak ze proszę o sugerowanie statków , którymi będę mógł latać sam.

Proszę wziąć pod uwagę moje skille:

http://eveboard.com/pilot/Star_P'ergish

i proszę wytknąć mi jakieś ewidentne dziury w skillach do pvp.


P.S.Czy ktoś wie czy UA przyjmuje graczy takich jak ja na szkolenia?
      Myślę ze by było by najlepiej od tam zacząć moja przygodę z pvp...



Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2010, 08:54:45 »
Amarr cruiser - lev. 4.
Dawaj na 5 a potem HACe i recony. Tak bym zrobił.
Ale i tak lepeij byś wyszedł wracając do matarów i vagabonda (albo cymbałka, ale to juz drogie i do nauki chyba się przez to niezbyt nadaje) :P

Generalnie shipy dobieraj takie, na jakie Cię stać. Możesz najpierw spróbować w t1 cruzach, albo fretkach (dobrym pomysłem byłoby też zrobienie ich na 5). Wtopy tańsze by były ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Goomich

  • Gość
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2010, 08:58:01 »
Zapytacie co chcę robić ?

Ja bym zapytal, czy lubisz lody pistacjowe.

No więc chciałbym spróbować pvp w low sec (tak jestem przygotowany ze będę tracił statki i pody regularnie)

Jeśli tracisz poda w lowseku, to your doing it wrong.
Pody traci się wylącznie w bankach, a te występują tylko w 0.0.

ale nie mam pojęcia od jakiego okrętu zacząć

Standardowa odpowiedź nr 1 - Rifter.

i do jakiego dążyć docelowo.

Standardowa odpowiedź nr 7 - Avatar.

W pierwszym okresie chce latać sam i uczyć się na błędach ale po jakimś czasie pewnie dołączę do jakiegoś korpa tak ze proszę o sugerowanie statków , którymi będę mógł latać sam.

Rifter.

Proszę wziąć pod uwagę moje skille:

http://eveboard.com/pilot/Star_P'ergish

Rif... A jednak. Rifter.

i proszę wytknąć mi jakieś ewidentne dziury w skillach do pvp.

Propulsion jamming. O i Minmatar Figate.

eX

  • Gość
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2010, 08:59:27 »
P.S.Czy ktoś wie czy UA przyjmuje graczy takich jak ja na szkolenia?
      Myślę ze by było by najlepiej od tam zacząć moja przygodę z pvp...
Byłby to raczej nie głupi pomysł, skoro jeszcze nie liznąłeś pvp. Przyjąć pewnie przyjmą, pytanie czy będziesz musiał przechodzić przez szkolenia od 0, bo z tych najbardziej podstawowych pewnie większość już wiesz. I jeśli tak, to pytanie czy będzie Ci się chciało.



Low sec jest średnio fajny tak naprawdę, bo za każdą agresje czy zniszczenie statku, który nie odpowie Ci ogniem tracisz standing. Poniżej standa -1.9 nie wlecisz na przykład do 1.0, dlatego dla takiego hi secowego gracza może to być dość upierdliwe.
Co na to poradzić? Cóż, póki nie masz tego standa -2 jak pisałem wyżej to możesz sobie robić co chcesz, ale w późniejszym etapie możesz pobawić się w hi secowe wojny (dołączyć do corpa merców czy czegoś takiego) albo od razu wbijaj do milicji. Milicjanci zwykle nie atakują pierwsi, żeby właśnie nie tracic standów. Ich cel to wrogie milicje (można się bez problemu strzelać) i czerwoni piraci (ci ze standem -5 i mniej).

Statki... hmm... Jesteś widzę matar zdrajca, nie chce mi się przeglądać Twoich skilli, ale jeśli masz autocannony małe wyskilowane to można zrobić całkiem fajny ficik na punishera AC + AB. Jak chce Ci się ćwiczyć matarów to rifter jest cudowną fregatą.
Dalej polecam cruzy i BC, amarrzy do solo imo nie mają za dobrych cruzów, taki rupture czy vexor w solo sprawdza się  lepiej. Co nie znaczy, że mallerem czy arbim nie namieszasz.
Z tego co piszesz idzie w gunnery, więc w kwestii BC co byś nie wybrał będzie dla Ciebie dobre. Harbi jest naprawdę przyzwoitym statkiem. Proph ma fajny tank, ale już nie tak dobry dps w porównaniu z harbim. Tak czy siak, jak już wtopisz te X frytek i cruzów, BC powinny być kolejnym krokiem.

A i wytrenuj specjalizacje dronek matarskich na 4, drone interfacing na 4 i jak idziesz na pvp to koniecznie podciągnij też propulsion jamming.
Generalnie zasada jest taka, że wybierasz sobie statek z fitem i starasz się mieć skille do niego (statku i fitu) na 4 conajmniej. Nie oznacza to że musisz mieć te skille, po prostu znacznie polepszy to efektywność Twojego statku, a w pvp czasami takie małe kilka procent o czymś potrafi zadecydować.

Thermodynamics też się niezwykle przydaje w pvp. :)

AH i zapomniał bym się zareklamować, klik w jutub linka w mojej sygnaturze. :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2010, 09:09:44 »
Cytuj
Czy ktoś wie czy UA przyjmuje graczy takich jak ja na szkolenia?
Wejdź na Centrala Noobs i zapytaj :)
W tej chwili p.o. CEO jest Dzajzus mkII i myślę, że to do niego należy uderzać. A jak jeszcze zaproponujesz w zamian poprowadzenie jakiegoś szkolenia (z pve na przykład) to myślę, że wezmą Cię z otwartymi ramionami ;)
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2010, 10:13:41 »
Cytuj
Czy ktoś wie czy UA przyjmuje graczy takich jak ja na szkolenia?
      Myślę ze by było by najlepiej od tam zacząć moja przygodę z pvp...
Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, ale większość tych o których wiem przyjmujemy i szkolimy, dla pewności mogę się zapytać CEO UA
Odnośnie wątpliwości jakie zgłaszał eXeGee, to niestety w akademii jest kilka (w tej chwili chyba 3) szkoleń obowiązkowych dla każdego kadeta, pozostałe są opcjonalne

BTW
Skan już wrócił z urlopu
Cytuj
A jak jeszcze zaproponujesz w zamian poprowadzenie jakiegoś szkolenia (z pve na przykład) to myślę, że wezmą Cię z otwartymi ramionami
To szkolenie ja prowadzę

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2010, 11:09:16 »
Zacznij od arbitratora względnie Harbi / Prophercy.
Albo rifter :)

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2010, 13:33:40 »
Ja też uczyłem się pvp sam latając po low secu amarskimi shipami. Idealny do tego celu jest, jak wspomniał Kombat, arbitrator. Dobrze sfitowanym arbim położysz praktycznie każdego cruza, a arbi jest tani.

Patrząc po Twoich skillsach to inną, ciekawą opcją jest Omen Navy. Jest może nieco drogi bo kosztuje około 80kk ale masz takie skille w gunery, że z działkami t2 będziesz wymiatał. To był kolejny statek, na którym uczyłem się pvp w low solując.

Te dwa statki mogę Ci polecić, bo całkiem łatwo nimi spylić w razie większego dymu.

Z frytek to rifterek albo punisher, tylko doskiluj ac.

Jeśli chodzi o UA - na pewno wiele się tam nauczysz ale ze wszystkich dziedzin nie tylko pvp. Być może też jesteś zbyt doświadczonym graczem, żeby iść do UA tylko z powodu pvp, może lepiej dołączyć do jakiegoś korpa, który grasuje po low secach lub siedzi w null (wbrew pozorom nie jest to straszne).


Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2010, 18:18:00 »
Skoro poszedłeś w ammarów, to proponowałbym wyskillowanie reconow i zabawę pilgrimem/cursem. Świetne shipy, dobre i do solo i do floty. Poniżej t2, jak wspomniano arbitrator, który zresztą bedzie dobra wprawką dla wymienionych reconów. Harbi też jest fajny, ale solo po low-secu będziesz z każdej campy w jaką wpadniesz wracał w jajeczku.

Zupełnie osobiście polecam też przypomnienie sobie matarkich korzeni Twojej postaci ;).

Pozdrawiam
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

F-YU

  • Gość
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2010, 02:37:47 »
nauki o pvp w lowseku powinno odbierać się u specjalistów w temacie (czytaj piraci) ...
chyba że chcesz być mięsem armatnim, a to proszę cię bardzo - mięsa nigdy dość.

tak samo latania po 0 nauczysz się tylko w covenie bo będziesz miał okazje zobaczyć taktyki
jakimi będą starali się ciebie upolować.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2010, 13:39:20 »
Cytuj
nauki o pvp w lowseku powinno odbierać się u specjalistów w temacie (czytaj piraci)

Śmiem wątpić, oni po prostu tam żyją co nie znaczy, że są jedyną kopalnią wiedzy.

Cytuj
tak samo latania po 0 nauczysz się tylko w covenie

Hmm... nie wiedziałem, że Coven to jedyne miejsce w 0.0 gdzie są polskie korpy oraz że tylko oni ogarniają latanie po 0.0  ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dylemat High-Sec'owego 爱心熊
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2010, 14:05:28 »
[mod]Pierwsze i jedyne ostrzeżenie. Nie kręcić tu flama, od tego macie już temat w innym dziale[/mod]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.