Autor Wątek: Po....ne UI i resety w esc menu  (Przeczytany 2521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eX

  • Gość
Po....ne UI i resety w esc menu
« dnia: Lipiec 12, 2010, 12:47:54 »
Mam takie różne problemy z UI, nie wiem czy to standard w tyrannis czy co, ale te drobiazgi zaczynają mnie powoli denerwować.
Na przykład: jeśli mam odznaczone lock when pinned to nie mogę w ogóle przemieszczać i zmieniać rozmiar okienek, dałem reset window positions i chyba się to naprawiło. Kolejna sprawa, to to, że pozycje okienek się nie zapamiętują, np. na stacji "wsuwam" okienko z ships do items i po ponownym zalogowaniu jedno z drugim jest porozdzielane. Ikonki które nie odpowiadają obiektom w overview to już chyba zawsze były, więc się przyzwyczaiłem.
Inne jajczka to rzeczy jak okienko show info wyskakuje mi tak, że widzę tylko dolną cześć a góra z wszystkimi przyciskami wędruje gdzieś do góry (na szczęście ctrl + tab w takiej sytuacji pomaga) i lepsze, okienko show info maksymalizuje się na ekran przesłaniając wszystko, tak że nie mogę nic kliknąć a pasek z przyciskami: zamknij, minimalizuj wędruje gdzieś na góre, że też jest niewidoczny.

Też macie podobne problemy z UI? Bo jeśli tak jest od tyrannis to jest chyba najgorzej odkiedy zaczynałem grać - pamiętam ekstremalnie upierdliwe samo ustawiające się okno dronek co każdy undock.

Zastanawiam się, czy nie jest to aby wina tego, że od jakiegoś roku non stop przenoszę te same ustawienia między klientami i może w nich coś siedzi. Co robi opcja clear all settings? Czyści wszystko do 0? Takie rzeczy jak taby i presety overview, bookmarki też?

edit: btw. focus fire z agresywnymi dronami też Wam nie działa? tj. drony nie strzelają do jendego celu

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Po....ne UI i resety w esc menu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2010, 13:05:23 »
Nie mam problemów z UI, więc tu nie pomogę za bardzo.

Clear settings oczywiście nie kasuje bookmarków, natomiast chyba kasuje foldery. BM-ki są przechowywane na serwerze, foldery lokalnie (:CCP:)

edit: btw. focus fire z agresywnymi dronami też Wam nie działa? tj. drony nie strzelają do jendego celu

To nigdy dobrze nie działało, najlepszym sposobem obejścia kretyńskiego interfejsu dron są skróty klawiaturowe i - idąc dalej - bindowanie ich pod dodatkowe guziki myszy, jeśli korzystasz z bardziej "gamerskiego" sprzętu. Ja np. mam zbindowany "attack" pod scroll w lewo i "return" pod scroll w prawo.

PS. Uaktualnij korpa w profilu ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Po....ne UI i resety w esc menu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2010, 13:09:27 »
Ja po tyranis też miałem i mam kilka problemów z okienkami ale inne niż to co przedstawiasz.
Cytuj
edit: btw. focus fire z agresywnymi dronami też Wam nie działa? tj. drony nie strzelają do jendego celu
Doprecyzuj. Funkcja mi działa mniej wiecej poprawnie, ale po zniszczeniu celu drony same namierzają kolejne cele, i ta która pierwsza zlokuje cel woła kolegów, czasami zdaża się ze dwie jednocześnie namierzą cele wtedy zazwyczaj pozostałe lecą za tą którą miały bliżej, a po zjedzeniu celu dołączają do tej drugiej.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

eX

  • Gość
Odp: Po....ne UI i resety w esc menu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2010, 16:24:07 »
Clear settings oczywiście nie kasuje bookmarków, natomiast chyba kasuje foldery. BM-ki są przechowywane na serwerze, foldery lokalnie (:CCP:)
Folderów mam kilka, ale nawet, jak bym miał to później wszystko sortować...
PS. Uaktualnij korpa w profilu ;)
Zaaraaa będzie, tylko znajde w profilu

Ja po tyranis też miałem i mam kilka problemów z okienkami ale inne niż to co przedstawiasz.
Na przykład?
Doprecyzuj. Funkcja mi działa mniej wiecej poprawnie, ale po zniszczeniu celu drony same namierzają kolejne cele, i ta która pierwsza zlokuje cel woła kolegów, czasami zdaża się ze dwie jednocześnie namierzą cele wtedy zazwyczaj pozostałe lecą za tą którą miały bliżej, a po zjedzeniu celu dołączają do tej drugiej.
Dokładnie tak jak piszesz, z tym, że - cel pada, drony strzelają jak chcą, daję atak na inny cel i czasami po chwili znajdzie się nieposłuszna drona, która i tak strzela w co chce.


Podejrzewam, ze przeczyszczenie ustawień mogło by mi pomóc w problemach z okienkami, ale nie chciałbym aby zbyt dużo się wyczyściło.
PS kontakty też na serwerze się zapisują?

Kara Mon

  • Gość
Odp: Po....ne UI i resety w esc menu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2010, 16:28:04 »
Problemow z UI nie mam zadnych.

Co do dronek Doom dobrze napisales ze dzialaja "mniej wiecej" . Jesli uzywamy setu identycznych dron to raczej za czesto taka mi sie sytuacja nie zdazala ze focus fire nie dzialal co nie znaczy ze dziala zawsze. Sprawa komplikuje sie na np tkaim myrmidonie. Tutaj jesli lecimy z 2x heavy, 2x med i 1 x light zaczynaja sie schody bo dronki majac focus fire (i zakladajac ze agresuje nas np fregata, cruiser i bc/bs) zaczynaja dosc czesto reagowac w sposob takiz e light leci za fregata, medium za cruiserem a heavy gonia bc/bs . To sa tylko doswiadczenia z pve , w pvp uzywam bindownaych klawiszy (ctrl pod kciukiem) ctrl+ (i tutaj komendy atak, poworto i oribta, powrot do baya) i problem focus fire znika dzieki temu.

Kontakty sa na serwerze podobnie jak kanaly na jakich jestes , tylko UI i OV (ov mozesz wyeksportowac do pliku) sa na twoim kompie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Po....ne UI i resety w esc menu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2010, 16:55:50 »
Cytuj
Na przykład?
Najbardziej wkur**** jak mam kilka okien np chatów które zachodzą na siebie w pionie, część z tego zwinę na dół i tak zostawiając dam logoff, po log in widzę ślicznie ustawioną kolumnę mającą tyle warstw ile było samodzielnych okien, po resize takiego po którym jest możliwe zmieszczenie tej kolumny na wysokości ekranu, albo czasem jak dokuję z otwartym jakśc oknem wpina mi się ono pod lub nad okno stacji oczywiście prasując to drugie...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.