Autor Wątek: zmiana dostawcy neta  (Przeczytany 5137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WB78

  • Gość
zmiana dostawcy neta
« dnia: Czerwiec 02, 2010, 11:23:23 »
Cześć
Mam mały problem. Przeprowadzam się na odludzie (lasy pagórki itp)  i jeśli chodzi o dostawców neta to mam tylko dwie opcje. Polsat i Orange Free Pro (na skraju zasięgu). Mam pytanie bo się nie znam na tym czy Eve będzie na tym chodziło bez problemu (pingi itp). Jeśli ktoś posiada neta z tych dostawców lub dobrą wiedzę na ten temat to proszę o info.
z góry dzięki za info.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2010, 11:44:40 »
Z orengem doświadczenie mam małe (tyle co okazjonalnie słuchałem klątw znajomych), ale jak miałem net przez Plus to żeby eve nie sypała sie co chwila siła sygnału musiała być minimum na środku skali

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2010, 12:09:21 »
eve ma male wymagania co do szybkosci lacza wiec bedzie chodzilo- gralem na laczu 100Kb/s  i nie ma roznicy z laczem 1Mb/s gorzej z pingami i pvp
z tych 2 bralbym polsat liczac na wieksza stabilnosc- bo jesli na skraju zasiegu to bedzie b czesto rozlaczac w zaleznosci jeszcze od pogody itp

gregor40

  • Gość
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2010, 14:55:16 »
Zobacz dokładnie czy nie masz opcji zrobiena radiolinii do miejsca, gdzie jest "normalny" internet (np czy nie widać gdzieś bloków, domów z ADSL...). Radiolinie na 802.11 można zrobic tanim kosztem na odległość kilometra spokojnie.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2010, 15:30:29 »
Przydatna informacja: TP.SA jako monopolista zarzadzajacy siecia telefoniczna MA OBOWIAZEK podlaczyc KAZDEMU obywatelowi naszego wspanialego kraju linie na swoj koszt, jezeli tylko ten ktos sobie tego zazyczy, i ma adres. W praktyce wyglada to tak, ze jezeli mieszkamy na wyjatkowym zadupiu, i zazyczymy sobie telefon, to piszemy podanie i po ok 3 miesiacach przyjezdza zapijaczony technik robic wywiad. Costam sobie pisze w karneciku (ze nie da sie bo trzeba by stawiac slupy po 3tys pln sztuka a to sie nie zwroci), i oddaje raport do centrali TP. Tam lezy on jakis czas i "pracuja nad nim" tegie glowy, i po jakims czasie dostajemy decyzje odmowna, tzn albo postawimy sobie te slupy sami na swoj koszt, albo zostaniemy wpisani na jakas tam liste na ktorej sie czeka 12 miesiecy na costam, tzn czy sie warunki nie zmienia do tego czasu czy cos takiego. W miedzy czasie beda oczywiscie proponowac Orange jako swietna usluge zastepcza  ;D Po 12 miesiacach znowu wywiad, nadal sie nie da, znowu czekamy jakis tam czas (maksymalny jaki moga zwlekac zgodnie z prawem), i poniewaz TP.SA nie moze (czyt nie oplaca jej sie) wypelnic swojego statutowego obowiazku monopolisty wobec obywatela, od tej pory co miesiac bedziemy tytulem zadoscuczynienia dostawac od nich 50 zl miesiecznie, az do podlaczenia linii, i w wielu przypadkach bardziej im sie to oplaca, niz inwestowac w infrastrukture na jakichs nierentownych pipidowkach. Tez bylem zdziwiony, ale tak to dziala - oczywiscie jest to przepis nieomal martwy, bo skrzetnie ukrywany i obwarowany wieloma utrudnieniami ze strony TPSA, trzeba pisac poprawnie formalnie pisma, wydzwaniac tam i czekac, czekac, czekac...
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Evilwarp

  • Gość
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2010, 13:56:24 »
Przydatna informacja: TP.SA jako monopolista zarzadzajacy siecia telefoniczna MA OBOWIAZEK podlaczyc KAZDEMU obywatelowi naszego wspanialego kraju linie na swoj koszt, jezeli tylko ten ktos sobie tego zazyczy, i ma adres.

Nom, tylko jest jeszcze gorzej, bo TPSA ma obowiazek, montowania lini TELEFONICZNEJ, o internecie nie ma mowy, po prostu jak nie ma "kabli" to proponuja Ci telefon radiowy i tyle, na ktorym nawet z modemu analogowego nie mozna korzystac. A te 12 czy 11 miesiecy o ktorych pisze Cat, to jest czas jaki ma TPSA ustawowo na stowrzenie warunkow swiadczenie uslugi TELEFONICZNEJ w przypadku gdyby telefon radiowy tez nie dzialal. Przynajmniej tak to wszystko wygladalo jak na studiach jakis czas temu dorabialem sobie w TP.

Wracajac do pytania o Orange. Z tego co slyszalem od znajomego, mozna sobie wziasc tego neta na probe na miesiac, ze placisz im za modem i aktywacje (cos kolo 150 zl), jak sie okaze "w praniu" ze net nie spelnie Twoich oczekiwan, zwracasz modem i oddaja Ci 90 zl.


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2010, 18:16:11 »
Cytuj
Wracajac do pytania o Orange. Z tego co slyszalem od znajomego, mozna sobie wziasc tego neta na probe na miesiac, ze placisz im za modem i aktywacje (cos kolo 150 zl), jak sie okaze "w praniu" ze net nie spelnie Twoich oczekiwan, zwracasz modem i oddaja Ci 90 zl.
Zanim tak zrobisz upewnij się kto orzeka że "ze net nie spelnie Twoich oczekiwan, " bo pod tego typu marketingiem też można sie przejechać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2010, 19:32:55 »
Każdy z dużych (niewirtualnych) operatorów komórkowych ma ofertę internetu na kartę. Wystarczy telefon 3G, kabel żeby ten telefon podłączyć do kompa i można w bardzo prosty sposób przetestować jak to działa. Startery kosztują około 20zł i oferują w cenie całkiem sporo transferu - wystarczy, żeby się parę dni pobawić i potestować bez podpisywania jakichkolwiek umów i bez ryzyka przejechania się na ofercie "zawsze możesz go oddać".
Największy zasięg w tej chwili mają chyba Plus i Play (korzystający z infrastruktury Plusa) i to od nich zacząłbym testowanie.
Przedwieczny.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2010, 20:17:20 »
http://www.kempa-satellite.com/tooway/
http://www.dostawcy-internetu.pl/astra2connect-cennik
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/internet/660803/686495/

choc to sa rozwiazania kosztowne
Powodzenia z pingami w połączeniach satelitarnych :) Ale podobny problem możesz mieć tam, gdzie masz tylko GPRS (EDGE eliminuje go już w dużej mierze, zresztą chyba niewiele działających BTSów nie oferuje EDGE'a)

+1 dla wypowiedzi Xartha w każdym razie.

Na szczęście, widząc z ruchu w mojej branży, powstaje bardzo dużo inicjatyw (dofinansowywanych przez UE), mających na celu podłączenie podmiejskich osiedli/wiosek szerokopasmowymi łączami. Do tego sporo małych ISP świadczących dotąd usługi przez WiFi decyduje się na inwestycje i budowę sieci FTTx (często PONowych), ale to już temat na inną dyskusję.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 20:25:16 wysłana przez Khobba »

WB78

  • Gość
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2010, 21:32:15 »
Dzięki za info ale po kolei:
1. pomimo tego że wszyscy do okoła chwlą jak im neo śmiga tpsa po trzech dniach od złożenia wniosku poinformowała mnie że telefon owszem ale tylko radiowy
2. zsięg mam tylko 2g testowałem startery internetu ale najlepszy plus na komórce miał z 160kbps a na laptopie już tylko 80kbps
dlatego zakładm że albo polsat albo orange z cdma albo lipa :(
jest jeszcze jakaś radiówka ale mieżyli sygnł i było 44 decybele czy to wystarczy?? bo zielony jestem
pozdro

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: zmiana dostawcy neta
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:23:41 »

jest jeszcze jakaś radiówka ale mieżyli sygnł i było 44 decybele czy to wystarczy?? bo zielony jestem
1. no niestety, nikt nie obliguje ich do pociągnięcia do Ciebie kabla (co jest k...sko drogie, w sieciach telekomunikacyjnych koszt sprzętu jest drobnym procencikiem kosztu budowy i utrzymania infrastruktury), muszą dostarczyć podstawową usługę telekomunikacyjną (telefon+dial-up). Na szczęście UKE dzielnie pracuje na rzecz podłączania większej ilości abonentów dostępem szerokopasmowym.

2. tu nic nie mogę dodać. Skoro mówisz, że zasięg tylko 2G (testowałeś Plusa? Play?), to nie wiem, czy możesz się spodziewać, że Polsat (Era) lub Orange będą tam miały 3G (3G=CDMA).

Co do radiówki:
Jeśli już to -44dBm ;) Czy to wystarczy? trudno mi powiedzieć, to też zależy od typu sieci, ale zawsze można wziąć lepszą antenę ;) Weź pod uwagę, że w radiówce duży wpływ na tłumienie na linii mają warunki atmosferyczne. Moja rada - zobacz, czy uda Ci się namówić operatora do testu łącza przez miesiąc (względnie podpisz umowę z krótkim terminem wypowiedzenia).  Akurat jest taka pora roku, że sprawdzisz różne warunki pogodowe (poza śnieżycą) :)