Autor Wątek: Evka na maku  (Przeczytany 3072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yendash

  • Gość
Evka na maku
« dnia: Maj 14, 2010, 14:13:20 »
Witam wszystkich. Kilka dni temu po raz pierwszy zarejestrowałem sobie konto trialowe i ściągnąłem klienta na makówkę (snow leo). Chciałbym zapytać czy ktoś z Was nie ma osobistych doświadczeń z eve w powyższym zestawieniu. Moje są niestety negatywne, udaje mi się uruchomić bezproblemowo program zaraz po czystej instalacji. Próba kolejnego kończy się wywaleniem procesu, pomaga ale tylko czasami usunięcie preferencji niemniej reguły nie ma.
Czytałem forum oficjalne ale niewiele z niego wynika, poza tym że ostatni patch (Dominion) chyba nie jest dopracowany jak powinien. I tak się zastanawiam, odpuścić szkoda, bo świat wygląda interesująco ale męczyć się  w stylu loteryjnym nie zamierzam.
Wiem, zawsze mogę zainstalować przez bootcampa ale cenię sobie póki co wygodę wielu środowisk w jednym.
pozdrawiam
Sławek

gregor40

  • Gość
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2010, 14:44:20 »
Odpuść. System, którego używasz nie nadaje się do tego zastosowania.
Próbowałem kiedyś  z ciekawości pod Ubuntu. Droga przez mękę.
Do gier służy Windows.

yendash

  • Gość
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2010, 15:07:06 »
Nie no, tak źle nie jest. Problem leży po stronie developerów. Wow jest napisany pod system i wszystko działa, eve działa przez crossover. Ale masz rację, chyba zabiorę peceta dzieciom:)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2010, 15:11:48 »
Ale masz rację, chyba zabiorę peceta dzieciom:)

A nie masz Windy na bootcampie? Evka żre mało zasobów, nie powinno się zamulać.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2010, 17:01:18 »
Odpuść. System, którego używasz nie nadaje się do tego zastosowania.
Próbowałem kiedyś  z ciekawości pod Ubuntu. Droga przez mękę.
Do gier służy Windows.
Dajże spokój, gram na linuchach od paru lat, od bodaj marca na domowej stacjonarce mam wyłącznie kubuntu (którego wcześniej szczerze nienawidziłem btw.) i nie mam żadnych problemów z evką (ani z civ4, ani z falloutem3, ani z tf2, ani z torchlightem...)

edit: wracając do tematu - klient makowy jest afaik oficjalnie wspierany, więc po prostu spróbuj pomęczyć CCP przez petycje :)

horax

  • Gość
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2010, 18:07:58 »
Ale od kiedy mac os ma cos wspolnego z linuksem ???

Eskel

  • Gość
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2010, 18:30:24 »
U mnie eve dzialala bez problemu jeszcze w jakos w polowie kwietnia, od tamtej pory nie probowalem ze wzgledu na przymusowa przerwe od grania i przesiadywania przy kompie na rzecz edukacji %D wiec nie wiem czy jakies patche byly i czy cos sie zmienilo

Snow leo 10.6.3, macbook c2d 2,26 late '09, evka smigala bezproblemowo z paroma wyjatkami (jakies ctd pare razy w tygodniu byly), jedynym problemem byla temperatura, przy wiatraku na 3-4k rpm procek pracowal na 60-70*C (przy window mode, fullscreen jeszcze gorzej  :laugh:), ale problem ten dotyczy tylko lapkow z tego co wiem

wiecej o eve na osx mozesz poczytac tutaj http://eve-search.com/forum/630464



Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2010, 18:37:30 »
Ale od kiedy mac os ma cos wspolnego z linuksem ???
Od wtedy, gdy mac os ma coś wspólnego z BSD pewnie ;)

Trollowanie zostawiając na boku, wspólnym mianownikiem jest konieczność emulacji bibliotek windowsa, co można pewnie robić na ograniczoną ilość sposobów.

FYI, to nie ja wywołałem do tablicy linuksa i temat "do gier służy Windows", z czym akurat się zgadzam (nie jestem żadnym szczególnym linuksowym fanbojem, po prostu szkoda mi kasy na windę 7, XP mi się znudził, a piracić nie będę). Ale właśnie eve na linuksie działa (teraz) bardzo dobrze.


horax

  • Gość
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2010, 19:01:43 »
Wspólne "korzenie" nie sa dobrym atutem w porownywaniu wydajnosci/funkcjonalnosci zwlaszcza dla gry. Podejrzewam, ze conajmniej 50% us-community uzywa mac osx, a fakt, ze ccp supportuje maca a nie koniecznie linuxa daje do myslenia.
FYI, nie odpisywalem Tobie,  choć wiem ze masz na mnie uczulenie  :uglystupid2: nie musisz prowokowac trola.

edit, wiec niektorzy powinni sie pohamowac w postowaniu nie na temat, a pan Khoba zajac sie moderacja raczej a nie bezpodstawna obrona swojego forum-honoru

eot
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 19:18:33 wysłana przez Aeon Horax »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Evka na maku
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2010, 19:08:18 »
Wspólne "korzenie" nie sa dobrym atutem w porownywaniu wydajnosci zwlaszcza gla gry. Podejrzewam, ze conajmniej 50% us-community uzywa mac osx, a fakt, ze ccp supportuje maca a nie koniecznie linuxa daje do myslenia.
FYI, nie odpisywalem Tobie,  choć wiem ze masz na mnie uczulenie  :uglystupid2: nie musisz prowokowac trola.

Siur, w pełni się z Tobą zgadzam (chociaż może niekoniecznie aż 50%, ale nie będę się kłócił). Kluczową w Twojej wypowiedzi informacją jest to, że CCP supportuje Maca, i tego yendash powinien się trzymać.

FYI, naprawdę nie chciałem trollować. Uczulenie mi przeszło, biorę Telfast.