Autor Wątek: Ile kilo zjada Eve na konto?  (Przeczytany 3374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

R@F

  • Gość
Ile kilo zjada Eve na konto?
« dnia: Maj 14, 2010, 09:06:12 »
Witam, za kilka dni będe musiał się przesiąść na internet z sieci komórkowej (chyba będzie to play). Jak wiadomo taki internet ma ograniczenia co do ilości przesłanych danych. No i teraz pytanie czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile kilo (tak mniej więcej) zje jeden odpalony klient na godzine (w zależności od tego będe wiedział jaki abonament wybrać).

Z góry dzięki za odpowiedź.

owoc84

  • Gość
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2010, 09:28:48 »
Przez jakiś czas miałem Play na kartę 30pln/2GB i wystarczało to na normalnie przeglądanie internetu przez dwie osoby (dwa kompy, no torrents) plus grę na jednym kliencie. Nawet używałem Ventrilo. Określić ile danych zjada eve na 1h jest cieżko. Zależy czy kręcisz statkiem w stacji, czy przebijasz buy ordery o 0,01ISK...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2010, 09:57:52 »
Tia, zależy co robisz, ale pamiętam, że podczas podróży pociągiem z Gdańska do Wawy (4,5h) zużyłem jakieś 10MB transferu grając nonstop w evkę i spamując na chatach. Tyle, że to było jeszcze rpzed revelations, na kliencie classic, ale nie podejrzewam, żeby to się jakoś drastycznie zmieniło.
Przedwieczny.

R@F

  • Gość
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2010, 10:04:29 »
Docelowo myślę o 10GB więc chyba nie powinienem się martwic że braknie. Znacie może jakiś programik, który pokaże ile wykorzystałem kB w ciągu danego okresu czasu korzystania z internetu??

Kimin

  • Gość
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2010, 10:13:45 »
Tak się składa, że korzystam z Play Online 10GB i spokojnie mi wystarcza na Evkę plus okazyjne downloady czegoś większego(ale bez szaleństwa). W Play będziesz mógł sobie na stronie założyć profil do zarządzania kontem abonenckim, więc będziesz miał wszystkie dane co do transferu podane jak na tacy. Dodatkowo program dostępowy podaje dane dotyczące transferu.

Jedyny problem z jaki mam z Playam, to rwanie moich komunikatów na TS. Widocznie z powodu niższego uploadu, TS traci pakiety :(

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2010, 10:39:13 »
Problemem nie jest rwanie pakietów a sam czas odpowiedzi. Nie mylcie pojęć szybkości odpowiedzi serwera (popularny ping) z możliwością ściągania tych 10GB.
Możecie moc ściągać i 200GB/sek a nie być w stanie zagrać na dowolnej strzelance - bo opóźnienie pomiędzy wysłaniem danych a odpowiedzią serwera będzie 1sek.
to tak gwoli wyjaśnienia - bo jakoś przyjęło się mówić "szybkość" łącza na coś co jest tylko i wyłącznie szerokością pasma.
Osobiście grałem w UT3 na łączu 128kb/sek i nie miałem najmniejszych problemów - bo ping latał koło 25ms - eve to też dotyczy.

silvia

  • Gość
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2010, 11:12:34 »
Wczoraj caly dzien siedzialem (od dt do 20?) przegladalem rozne stronki i fora podczas grania to bylo chyba 80mb.

sam jestem na takim laczu i mam 5gb limitu i mi spokojnie starcza, a racic duzo racilem (prawie 20 000 missile'ow zuzylem)

Kimin

  • Gość
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2010, 12:48:54 »
Okropniak, masz rację. W FPSy nie da się na tym grać(ping minimum 140), ale w EvE nie próbowałem jeszcze latać w dużym blobie, więc nie wiem jak Play może się spisywać podczas dużych bitew.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2010, 12:55:21 »
Misje można na tym trzaskać bez problemu (chociaż zawsze lepiej tanka odpalić zanim się wleci na pocket :P ). Jakieś małe pvp też. Ale jak się tłoczniej robi, to potrafi nieźle przylagować.
Przedwieczny.

silvia

  • Gość
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2010, 16:02:42 »
Jakie predkosci transferu wyciagacie? Bo ja mam jak na (poltora)megowce.

BoDeK

  • Gość
Odp: Ile kilo zjada Eve na konto?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2010, 18:58:27 »
Okropniak, masz rację. W FPSy nie da się na tym grać(ping minimum 140), ale w EvE nie próbowałem jeszcze latać w dużym blobie, więc nie wiem jak Play może się spisywać podczas dużych bitew.

ja często i gęsto jadę na Playu ... 0.5M - doładowywanym za 30 PLN. Jak jest 3G to nie ma problemu, laga nie ma. Jak jest Jita to już lekka zadyszka jest, poza nie widzę różnicy między moim domowym 10M a Play'em.