Autor Wątek: Zadeklarowani roamerzy?  (Przeczytany 8383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Zadeklarowani roamerzy?
« dnia: Maj 11, 2010, 11:02:42 »
Może starsi stażem i/lub znający lepiej mapę Eve podpowiedzą jakie korporacje/alianse spełniają poniższe warunki.

Czego szukam:

1) Nastawienie na roamy statkami średniej wielkości. Nie musi to być monokultura, nie mam nic przeciwko fleet/RRBS-om czy okazjonalnie frytkom, ale chodzi o to, żeby podstawą były HAC/Recon/Logi/CS/BC.

2) Duża aktywność. Czyli żeby powiedzmy ze 3 razy w tygodniu kompetentny FC prowadził gang, a nie że ekipa zbiera się od wielkiego dzwonu, a osoby z doświadczeniem FC "cba to lead".

3) Operowanie w 0.0, NBSI Nie mam nic przeciwko wypadom do lowseca, ale mieszkać w low z SS zrytym do -10.0 nie chcę. Main w lowsecu nie zarobi, alt nie zarobi w hisecu. NBSI - wiadomo "because NRDS means too much :effort:"

4)  Własny sov w 0.0 z sensownym dostępem do Empire. Akurat tego wymaga mój obecny model zarabiania. Jeśli korp nie spełnia tego warunku, ale ma inny pomysł na zarabianie - proszę bardzo, byle żeby nie być uzależniony od innych.

5) Kompetencja, kompetencja i jeszcze raz kompetencja. Tłumaczyć nie trzeba.

Oczywiście, Euro TZ, język polski/angielski.

Z góry dzięki za pomoc i NIE trollowanie  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Alto Saotomeo

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2010, 11:10:39 »
Come to BUFU, we waiting :D

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2010, 11:17:13 »
Zapraszam na kanał "pijaki i zabijaki" :).
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Sotharr

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2010, 11:21:59 »
Z góry dzięki za pomoc i NIE trollowanie  :coolsmiley:
A można zapytać, dlaczego U'K przestało spełniać te wymagania?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2010, 11:29:36 »
A można zapytać, dlaczego U'K przestało spełniać te wymagania?

Przestali spełniać punkt 2 oraz tam gdzie jesteśmy NBSI (Provi/Catch) jesteśmy otoczeni przez totalny blue (albo bloby CVA/PXF), tam gdzie są cele (czytaj: lata coś co warto ubić), jesteśmy NRDS. Solo latać się po prostu nie daje - jak lecę Vagasem, to wydokowuje na mnie gang Drake'ów, jak lecę Drake'iem, to wpieprzam się w jakąś kretyńską kampę Paxtonów.

Teoretycznie po zaoraniu PXF (powiedzmy, że się uda) Providence ma być FFA, ale próbkę tego już miałem np. przeciw Agony, która lata chmarą shitu za 5 ISK sztuka i nawet jeśli wszyscy padną, ale ubiją jednego HAC-a, to i tak wygrają ISK war.

Dlatego też rozglądam się za lepszymi możliwościami samorealizacji, mając U'K (a zwłaszcza TDR) we wdzięcznej pamięci, bo tam zrobili ze mnie pilota.  o7


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2010, 11:54:39 »
Patrz Esoteria obie strony konfilktu  ^^

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2010, 12:02:02 »
hmm - wydaje się że będziesz miał ciężki wybór - samo yarrr spełnia sporo z tego ale nie sądzę by Ci się spodobało. Skądinąd wiem że Niewidkę to widziałbyś z chęcią po do drugiej stronie :)
Ale tak czy inaczej - zagadaj z chłopakami z Luzaków - powiedzą Ci szczerze co i jak wygląda.

Co do spełnienia wszystkich warunków - daj znać jak uda ci się coś znaleźć - tak dla zaspokojenia ciekawości :)
Dobrzy pvp piloci zawsze są w cenie  - nie sądzę byś miał problem z dostaniem się gdziekolwiek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2010, 12:25:22 »
Patrz Esoteria obie strony konfilktu  ^^

Co najwyżej jedna... ale słabo z połączeniem z Empire. Logistyka mnie odstrasza, ewentualność mieszkania w NPC 0.0 też jakby "nie bałdzo" (pod kątem zarabiania).

Skądinąd wiem że Niewidkę to widziałbyś z chęcią po do drugiej stronie :)

No hard feelings

Dobrzy pvp piloci zawsze są w cenie  - nie sądzę byś miał problem z dostaniem się gdziekolwiek.

Dobre korpy, niezależnie od profilu, mają ciśnienie na pilotów capitali, a od tego dzielą mnie jeszcze miesiące, realnie to nawet bardziej przyszły rok (bo zdecydowanie najpierw wolę mieć choćby HAC V)

Co poradzicie z organizacji międzynarodowych? Może są takie, w których byliście albo przeciw którym regularnie latacie?

Ja jakieś typy mam, nawet rozmawiam (i patrzę ciekawym okiem nawet na w-space), ale chcę podjąć dojrzałą decyzję tak jak to było w przypadku U'K. Zwijanie gratów po 2 tygodniach = fail.  :buck2:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

KapitanPirks

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2010, 13:17:33 »
codziennie lata indyk-ninja do jita, jf'y kursuja teoretycznie codziennie (jak przycisniesz pilotow :) a praktycznie co dwa-trzy dni wiec nie ma zadnego klopotu z zaopatrzeniem, jedynie za paliwo do jf'a trzeba placic przyslowiowego grosika.

Ashura

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2010, 13:20:19 »
Co najwyżej jedna... ale słabo z połączeniem z Empire. Logistyka mnie odstrasza, ewentualność mieszkania w NPC 0.0 też jakby "nie bałdzo" (pod kątem zarabiania).
Logistyka w Eso nie jest tak uciążliwa jak by się mogło wydawać.
A zarabianie w NPC space jest w wielu przypadkach dużo bardziej intratne niż w SOV space.
Dobre korpy, niezależnie od profilu, mają ciśnienie na pilotów capitali, a od tego dzielą mnie jeszcze miesiące, realnie to nawet bardziej przyszły rok (bo zdecydowanie najpierw wolę mieć choćby HAC V)
Nie wiem szczerze mówiąc o jakich korpach piszesz, ja w c0venie takiej tendencji nie zauważyłem. W każdym razie nikt nie przegląda gorączkowo mojego limited api i skillowanie to w 90% przypadków moja prywatna sprawa. Ponad to przeferowany przez Ciebie styl gry idealnie pasuje do wielu organizacji (nie tylko c0venu), a dobrze wyskilowany pilot med shipów to asset, którego nie sposób nie docenić.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2010, 13:21:38 »
Sokole chodz do RAVE \o/ zalapiesz sie jeszcze na koncowke wojny, a napewno na poczatek nastepnej  ;D
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

KapitanPirks

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2010, 13:26:15 »
nie idz sokole do RAVE, tam ludzie umieraja mlodo! Chodz do i-dea tam dozyjesz starosci a i emeryture intratna bedziesz mial :D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2010, 13:46:54 »
Logistyka w Eso nie jest tak uciążliwa jak by się mogło wydawać.
A zarabianie w NPC space jest w wielu przypadkach dużo bardziej intratne niż w SOV space.

Możesz rozwinąć myśl? Bo ja w upgrade'owanym na II systemie zarabiam 70 mil/h, a przez prawie 7 miesięcy straciłem przy tym jednego shipa (na szczęście na alcie - tylko ciiiiiicho, bo się ceo dowie i emorage dostanie :2funny:)

Co porównywalnego (risk vs. reward) zrobię w NPC space? Sansha ze mną nie gada ;)

Sokole chodz do RAVE \o/ zalapiesz sie jeszcze na koncowke wojny, a napewno na poczatek nastepnej  ;D

Wojna się skończy i co dalej? Skończy się sov warfare, zacznie się regularne farmienie Sys-K na roamach? A poza sys-k? Zresetujecie i zaczniecie roamować AAA albo IT? Kampanie na wyjeździe raczej w grę nie wchodzą (z tego co tu czytam).

Ja nie szukam korpa na miesiąc, tylko na rok. W obecnym siedzę prawie siódmy miesiąc i swędzi mnie na zmianę tylko dlatego, że zmieniły się warunki. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2010, 13:54:12 »
Coven zawsze roamował, roamuje i roamował będzie. Jak nie jesteśmy uwikłani w sov-konflikt, robimy wycieczki po okolicznych terenach lub przenosimy małe zabawki na inne terytoria i tam tłuczemy wszyskto co podleci.  :knuppel2:

Gregorius

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2010, 14:26:44 »
Bo ja w upgrade'owanym na II systemie zarabiam 70 mil/h

Sokole, dawaj przepis ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2010, 14:43:24 wysłana przez Gregorius »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2010, 14:34:47 »
Sokole, dawaj przepis ;)

Bierzesz trzy konta (żadne nie jest utrzymywane do tego celu, ale skoro są...), patrzysz na intel, patrzysz na local, wiesz co robisz i nie pchasz się do jednego koryta z innymi...


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2010, 14:35:06 »
Wyciągasz BSa/Ishtara i lecisz na anomalki?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2010, 14:35:35 »
Nie robić offtopa  :knuppel2: ^^


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2010, 15:18:44 »
Wojna się skończy i co dalej? Skończy się sov warfare, zacznie się regularne farmienie Sys-K na roamach? A poza sys-k? Zresetujecie i zaczniecie roamować AAA albo IT? Kampanie na wyjeździe raczej w grę nie wchodzą (z tego co tu czytam).

Ja nie szukam korpa na miesiąc, tylko na rok. W obecnym siedzę prawie siódmy miesiąc i swędzi mnie na zmianę tylko dlatego, że zmieniły się warunki.
Jak sie skonczy jedna kampania to sie zacznie nastepna, a jak nie, to jest w miare blisko do Curse, do Atlasa, nawet do Provi i GW nie jest daleko, jest gdzie roamowac.  :knuppel2:
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Frankie

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2010, 15:49:17 »
Hmm widze tu jakas powszechną agitacje ze strony C0venu. A w temcie to CH mogloby Ci się spodobać, bo spełnia chyba wszystkie warunki z twojej listy. Lecz najwiekszym problemem bedzie przekonanie do siebie dowództwa któregokolwiek z corpow CH.

Julius Septimus

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2010, 15:51:41 »
Jak nie wojna to roadtrip do Torrinos czy w inne okolice - roamy codziennie, bicie wszystkiego co podleci (NC, milicje, indepedent corpy/allianse).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2010, 15:55:40 »
Hmm widze tu jakas powszechną agitacje ze strony C0venu. A w temcie to CH mogloby Ci się spodobać, bo spełnia chyba wszystkie warunki z twojej listy. Lecz najwiekszym problemem bedzie przekonanie do siebie dowództwa któregokolwiek z corpow CH.

Przeszło mi to przez myśl  O0

EDIT: z czego żyjecie? Może być na priv.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2010, 15:55:55 »
Jak nie wojna to roadtrip do Torrinos czy w inne okolice - roamy codziennie, bicie wszystkiego co podleci (NC, milicje, indepedent corpy/allianse).

Sojusznicze frachty...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2010, 15:56:46 »
Aluzju poniał  :2funny:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

silvia

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2010, 16:06:44 »
ad: 1st post
cry havoc? evoke? moze init, choc nie wiem.
obczaj sobie jeszcze mh / mm.

Goomich

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2010, 16:12:00 »
Tam nie ma żadnych aluzji, tylko czyste frachty... fakty.
I jeszcze jedno: nie śpiesz się do capitala. Allianse wolą ludzi, którzy potrafią tym latać, ale to jest przepotwoooooooooooornie nudne.

Frankie

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2010, 17:36:56 »
Tam nie ma żadnych aluzji, tylko czyste frachty... fakty.
I jeszcze jedno: nie śpiesz się do capitala. Allianse wolą ludzi, którzy potrafią tym latać, ale to jest przepotwoooooooooooornie nudne.
Raczej alty z capami zeby nudne rzeczy robily w czasie kiedy głowne konto robi cos pozytywnego :)

Siewca Titum

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2010, 18:25:31 »
Cry Havoc. / ev0ke, jeżeli nie Polskie to ja bym tu celował. Ewentualnie Pandemic Legion  O0

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2010, 18:31:10 »
ev0ke

Z tego co widzę - niemieckojęzyczni, a ja po niemiecku to tyle, co normalnie "Haende hoch/raus/nicht schiessen, Kameraden"  :2funny:



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

zjjacek

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2010, 20:09:42 »
z zapartym tchem czekam na wiecej info o roznych corpach/alliance'ach bo tak wyszlo niefortunnie ze mam podobny problem jak SokoleOko ;)

Loc0

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2010, 20:26:04 »
pandemic legion - dla lubiacych pew pew nadal jedna z najlepszych opcji w eve
hydra reloaded - tam siedza genosi (chyba atm nie rekrutuja) i exceed inc.
outbreak - moze nie sa super aktywni ale po kb widac ze nadal lataja

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 11, 2010, 20:46:12 »
pandemic legion - dla lubiacych pew pew nadal jedna z najlepszych opcji w eve

Jaki korp?

hydra reloaded - tam siedza genosi (chyba atm nie rekrutuja) i exceed inc.
outbreak - moze nie sa super aktywni ale po kb widac ze nadal lataja

Ci chyba nie spełniają warunku z sovem w 0.0, ale to pikuś w porównaniu z tym, że jest to chyba za wysoka półka na mnie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Sammani

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2010, 21:00:29 »
tak ogolnie to zdajesz sobie sprawe, ze bez kogos kto cie poleci nie masz co liczy ani na pl, ani ch etc?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 11, 2010, 21:16:09 »
Owszem, zdaję sobie sprawę i potrafię to rozwiązać.  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Loc0

  • Gość
Odp: Zadeklarowani roamerzy?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 11, 2010, 21:52:25 »
Z tym polecaniem to troche przereklamowana sprawa jest. Czesto gesto jak skladalem aplikacje do roznych corpow gdzie wymogiem bylo "z polecenia" udawalo mi sie dostac i bez niego. Pomaga argument w stylu "w zwiazku z brakiem polecajacego godze sie ewentualnoscia triala" i jego wariacje.
Ps Sokol lepiej mierzyc za wysoko niz isc do sredniakow (nawet jesli 2-3 corpy odrzuca twoje app w koncu trafi sie taki, ktory uzna podanie za wystarczajaco interesujace/ intrygujace ;p ze cie przyjma).