Autor Wątek: Pytanie dot. wymagań  (Przeczytany 2977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pablo de Los Destinos

  • Gość
Pytanie dot. wymagań
« dnia: Kwiecień 10, 2010, 15:16:41 »
Witam,

W EVE Online grałem już w 2007 roku, gdy trial pojawił się w jednym z numerów pewnego czasopisma o grach. Grałem wówczas na PIII 550MHz, 320 RAM, GF FX5200 128RAM. Gra się uruchamiała, jednak o satysfakcjonującej zabawie mogłem tylko pomarzyć. Aktualnie korzystam z laptopa: 1,73GHz, 512 RAM, Mobile Intel Graphics Media Accelerator X3100. I tu moje pytanie: czy sprzęt uciągnie grę? Domyślam się, że po trzech latach, po wprowadzeniu paru aktualizacji, wymagania sprzętowe poszły w górę. Widziałem konfigurację na support.eve-online.com, ale różni się ona od innych, które znalazłem w sieci. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2010, 15:38:33 »
Ja oszczędziłbym sobie nerów i nie próbował uruchamiać gry na takim lapku. Grafika i ram pozostawiają baardzo dużo do życzenia w temacie odpalenia tej gry

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2010, 19:19:40 »
Mam lapka z podobnym prockiem, ale starszym układem graficznym GMA915 i 1,5 GB RAM - da się grę odpalić na minimalnych wymaganiach, po wydoku dosłownie kilka FPS. Od biedy da się polecieć gdzieś na autopilocie, ale np. zrobić misji - już nie bardzo.

Taki lap nadaje się do przeczytania maili ingame i zmiany skilla.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2010, 19:37:10 »
Mam lapka z podobnym prockiem, ale starszym układem graficznym GMA915 i 1,5 GB RAM - da się grę odpalić na minimalnych wymaganiach, po wydoku dosłownie kilka FPS. Od biedy da się polecieć gdzieś na autopilocie, ale np. zrobić misji - już nie bardzo.

Taki lap nadaje się do przeczytania maili ingame i zmiany skilla.
Zaznaczyłem istotny fragment. Sam przygodę z eve zacząłem na PIII i 0,5 GB RAM. Było to wystarczające do płynnego działania klienta Clasic, ale już pod koniec jego istnienia po kolejnym upgrade grafy te brakujące mb ramu dawały znać o sobie. Po zmianie w enginie cięło się nawet wnętrze stacji...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pablo de Los Destinos

  • Gość
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:02:18 »
Dlatego właśnie zaznaczyłem, że kiedyś udało mi się uciągnąć EVE, ale kiedyś klient był inny. Obawiałem się właśnie ilości RAM i karty graficznej, no cóż, zobaczę po instalacji.

Dziękuję Wam obu, sprawę uważam za wyjaśnioną.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2010, 21:13:15 »
Ja kiedyś próbowałem na lapku z celkiem i x3100 + 2gb ramu... max jakie wyciagnalem to bylo 7fps w stacji :) W kazdym badz razie powodzenia! :)

Pablo de Los Destinos

  • Gość
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2010, 11:46:22 »
Grę uruchomiłem, śmiga nawet ładnie. Jedynie lekko przycina po wyjściu ze stargate'a i po zadokowaniu, ale to dosłownie kilka sekund. Dziwię się, bo przecież i Wy mi mówiliście, że będzie ciężko, i w wymaganiach podają o wiele mocniejszą minimalną konfigurację. Mimo wszystko dobrze jest wrócić do EVE ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2010, 11:58:35 »
Wszystko zależy od liczby statków na gridzie i tak dalej.

Station spinning -> lot -> misja -> PvP


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytanie dot. wymagań
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2010, 12:15:27 »
Kłamcy.
Ja na celku 1.6, grafa intel gma945 i 1gb ramu gram i mocno nie narzekam :P
Na fleet opy 12fps się nie nadaje, ale żeby pyknąć jakąś misję czy kogoś na pasku wystarcza.
A najgorzej przycina właśnie w stacji - ale jest na to sposób, wyłącza się "Load station enviroment" i śmiga. :P
Przedwieczny.