Autor Wątek: R&D Agents whoring  (Przeczytany 5039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stary Pierdola

  • Gość
R&D Agents whoring
« dnia: Marzec 16, 2010, 13:22:11 »
Mam zamiar zrobic sobie alta , poniewaz main klepie misje i nigdy w zyciu nic nie wyprodukowalem a kopalem chyba raz i nie wytrzymalem 20 minut zaczalem szukac w forach i znalazlem duzo postow o agentach R&D i jaka to kasa leci z tego (tak naprawde jeszcze nie rozumiem jaka...) pomyslalem . ze moze to cos dla mnie (ze to niby nic nie robisz a iski same sobie przyszli).

Po przeczytaniu wiki i kilku innych "tutorials" wiem tyle:

Jest kilka korporacji w kazdym empire/republic itp , ktore maja agentow R&D ,

standy do frakcji sie nie licza tylko osobiste standy do korpa i agenta

nie oplaca sie interakcja z agentami ponizej lvl3 a najlepiej lvl4

jak juz sie dostanie do agenta i wybierze dziedzine to sie dostaje iles tam datakorow na dzien

jak sie robi raz na dzien misje dla tego agenta (transport lub trade) to sie dostaje podwojna ilosc datakorow

teraz to czego nie bardzo rozumiem : czeka sie az datakorow zrobis sie duzo? i jest szansa ,ze w loteri sie dostanie jakies BPO T2 i trzeba go odebrac w ciagu 7 dni albo przepada

Ok , pytania :

Jak sie robi isk z tego wszystkiego?

Tutak linki do moich zrodel:

http://hussars-online.ru/eve/datacore.php

http://eveonlineguide.blogspot.com/2008/02/r-agents-eve-online.html

http://wiki.eveonline.com/en/wiki/Research_agent

Z gory dziekuje za pomoc.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2010, 13:33:26 »
Nie ma żadnej loterii (było daaaaawno temu i nieprawda :P).
Od agentów R&D dostajesz tylko datacory.
Tak, czekasz aż Ci się zbierze ich trochę i opylasz, chyba, że masz za dużo wolnego czasu, to możesz i codziennie odbierać.
Ile kasy?
Cóż, przy dobrze dobranych datacorach i wymaksowanych skillach idzie wyciągnąć z tego do 100kk miesięcznie. Szału nie ma :)
Może, jeśli zmienią bpo t2 tak jak ktoś wspominał na forum, to cena datacorów wzrośnie trochę. Generalnie zawsze to jest jakaś kaska na czarną godzinę, nie wymagająca od nas wiele wysiłku (raz na miesiąc oblecieć agentów i zebrać "plony"). :)
Oczywiście, jak masz czas robić dla nich misje (często agenci są w oddalonych lokalizacjach), to kasa się podwaja, ale to już zajmuje czas.
Misji są dwa rodzaje - transportówka (poniżej 1m3 kilka j), lub dostarczenie pewnej (niedużej) ilości trytu.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2010, 13:38:57 »
Cytuj
Jest kilka korporacji w kazdym empire/republic itp , ktore maja agentow R&D
konkretnie po 3 korpy mające takich agentów na każdą z 4 głównych frakcji imperialnych.
Cytuj
standy do frakcji sie nie licza tylko osobiste standy do korpa i agenta
Nie do końca, mam dość wysokie frakcyjne standy do Amarr i Caldari i dzięki nim mam efectiw standing do takich agentów na poziomie wymaganym lub wyższym. Większym problemem jest to ze do każdego z tych agentów potrzebne są również skille z grupy sience, i dopiero wtedy jak przypuszczam agent zacznie za mną gadać.
Cytuj
nie oplaca sie interakcja z agentami ponizej lvl3 a najlepiej lvl4
Fixed
Cytuj
jak juz sie dostanie do agenta i wybierze dziedzine to sie dostaje iles tam datakorow na dzien
Dostajesz reserchowy odpowiednik lojality points, następnie punkty te możesz zamienić u agenta na datakory wedle jakiegoś przelicznika. Punkty dostajesz w danej dziedzinie i możesz je wymienić tylko na datacory przypisane do tej dziedziny
Cytuj
jak sie robi raz na dzien misje dla tego agenta (transport lub trade) to sie dostaje podwojna ilosc datakorow
Podwajana jest w tym dniu dzienna dawka RP co niekoniecznie równe jest podwojeniu datacorów za te dzień
Cytuj
czeka sie az datakorow zrobis sie duzo?
Jeśli otrzymujesz odpowiednio dużo punktów dziennie żeby wymienić je na datacory, to możesz je wyjmować codziennie, ale agenci ci sa o tyle upierdliwie rozmieszczeni że średnio odwiedzenie kilku to może być trasa rzędu 100j więc dla wygody łatwiej robi się takie przeloty raz na jakiś czas za to czymś pojemnym ;)
Cytuj
i jest szansa ,ze w loteri sie dostanie jakies BPO T2 i trzeba go odebrac w ciagu 7 dni albo przepada
Nie wiem jak jest z tym terminem czasowym, ale obecnie loterie na BPO t2 są cholernie rzadko organizowane, ponieważ CCP określiło stałą liczbę w grze dla każdego BPO t2 (więcej na duperele takie jak amunicja, mniej na sprzęt typu t2 statki), tak długo jak któreś z istniejących bpo nie przepadnie czyli np nie spali się w zniszczonym statku, konto na którym ono było nie zostanie skasowane, lub też nie wejdzie nowy item t2 takich loterii się już nie robi.
Cytuj
Jak sie robi isk z tego wszystkiego?
RP zamieniasz na datacory, datacory sprzedajesz lub zużywasz do inwencji (obniżając swoje koszty), a sprzedajesz dopiero wyniki rzeczonych inwencji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 13:59:28 »
Eee jak dla mnie to takie trochę pieprzenie jeśli chcesz to dla kasy robić, co innego jakbyś robił inwencję ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2010, 14:08:53 »
Nie wiem jak jest z tym terminem czasowym, ale obecnie loterie na BPO t2 są cholernie rzadko organizowane, ponieważ CCP określiło stałą liczbę w grze dla każdego BPO t2 (więcej na duperele takie jak amunicja, mniej na sprzęt typu t2 statki), tak długo jak któreś z istniejących bpo nie przepadnie czyli np nie spali się w zniszczonym statku, konto na którym ono było nie zostanie skasowane, lub też nie wejdzie nowy item t2 takich loterii się już nie robi.RP zamieniasz na datacory, datacory sprzedajesz lub zużywasz do inwencji (obniżając swoje koszty), a sprzedajesz dopiero wyniki rzeczonych inwencji
Nie ma loterii i nie ma nowych BPO t2. Od Revelations zdaje się. I nie słyszałem, żeby devsi zmienili zdanie w tej materii, choć oczywiście mogę się mylić (ale wątpię :P). BPO t2 miały być wycofane w ogóle z gry, ale był płaczy tych co je mają i w końcu istniejące zostawili. Natomiast nowych nie dają, a dodatkowo chodzą ploty, że i te istniejące mają znerfić (ujemne me czy coś). Ale to na razie tylko ploty.
R&D służy tylko i wyłącznie do generowania datacorów.
A historycznie - kiedyś nie było datacorów, agenci R&D generowali punkty w pewnych dziedzinach researchu. Można było te punkty wrzucić w loterię (takie jakby losy) i jak się miało szczęście to się dostawało źródełko sporej kasy - bpo t2. Jak się szczęścia nie miało, to punkty przepadały i zbierało się je od początku, licząc, że w następnej loterii będziemy mieli szczęście. Z tego co pamiętam, większości BPO t2 było po 8 sztuk i loterie były organizowane jak któreś szlag trafił, albo wyszedł nowy sprzęt.
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2010, 15:04:09 »
Cytuj
nie oplaca sie interakcja z agentami ponizej lvl3 a najlepiej lvl4
Opłaca się robić interakcję póki nie masz dostępu do L4 agenta. Zawsze to kilka dodatkowych datacore. Oczywiście jak już masz agenta L4 to o niższych zapomnij, bo szkoda na nich czasu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2010, 23:46:18 »
Eee jak dla mnie to takie trochę pieprzenie jeśli chcesz to dla kasy robić, co innego jakbyś robił inwencję ;)

Maksymalna ilość datacore jaką można dziennie wyciągnąć to zdaje się 2-3, i to u najlepszych agentów.
dobry producent t2 sam zajmuje się inwencją i potrafi spalić na fryty 40, crusy 80, bcki 140 i bsy 200 datacore z jednej działki na dobę (czyli x2)
Datacory z R&D to kropla w morzu i jest traktowana jako drobne na waciki.
Generalnie, robienie pod R&D alta jest nie opłacalne. Ilość SP jakie trzeba włożyć, żeby wymaksować wypłatę jest niewspółmierna do owej wypłaty. 

Goomich

  • Gość
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2010, 00:34:48 »
Maksymalna ilość datacore jaką można dziennie wyciągnąć to zdaje się 2-3, i to u najlepszych agentów.

Ciekawe to co piszesz, bo mój agent L4 Q-17 daje 169 na godzinę, a jeden kosztuje 150.

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2010, 01:05:10 »
Posiłkuję się http://hussars-online.ru/eve/datacore.php

Według tego co napisałeś, uzyskujesz 25 datacorów na dobę, co przy średniej cenie 300k/sztuka, daje 7.5mil na dobę.
Mało tego, według http://games.chruker.dk/eve_online/research_agents.php
Agent 4-17 nie istnieje.

Mały edit: Mój journal wskazuje ilość RP/day. Może zaszła pomyłka?

Goomich

  • Gość
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2010, 01:55:31 »
Mało tego, według http://games.chruker.dk/eve_online/research_agents.php
Agent 4-17 nie istnieje.

W Duvolle też?

Mały edit: Mój journal wskazuje ilość RP/day. Może zaszła pomyłka?

A rzeczywiście, na dzień.

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2010, 13:09:43 »
Najlepiej zrobic jak ja :D wziasc 5 agentow r&d zapodac "reserch" zapomniec o nich.. na pol roku.. potem zobaczyc ze zeby to wywiezc bys musial uzyc transport shipa.. powiedziec sobie ze ci sie niechce.. a po roku miec cos kolo 1b w sanych agentach na czarna godzine :D

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2010, 15:31:27 »
Najlepiej zrobic jak ja :D wziasc 5 agentow r&d zapodac "reserch" zapomniec o nich.. na pol roku.. potem zobaczyc ze zeby to wywiezc bys musial uzyc transport shipa.. powiedziec sobie ze ci sie niechce.. a po roku miec cos kolo 1b w sanych agentach na czarna godzine :D

No, no. A najlepiej w tzw. międzyczasie doczekać się Add-ona do EVE który wywróci R&D znowu o 180% i nagle ze zdumieniem stwierdzić że z odłożonego 1bil zostało powiedzmy 200mil  :P

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: R&D Agents whoring
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2010, 17:37:40 »
No, no. A najlepiej w tzw. międzyczasie doczekać się Add-ona do EVE który wywróci R&D znowu o 180% i nagle ze zdumieniem stwierdzić że z odłożonego 1bil zostało powiedzmy 200mil  :P

Nawet nie mrugne okiem wtedy.. zaduzo ich jest by je sesownie z tych lowsecow do empire wozic a carrierem mi sie niechce :D