Autor Wątek: Trudno sprecyzowac tytul  (Przeczytany 2542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bies

  • Gość
Trudno sprecyzowac tytul
« dnia: Marzec 04, 2010, 02:06:27 »
Witam serdecznie! Wiec jest to moje drugie podejscie do tej gry, ostatni raz probowalem jakies 2 lata temu - prawde mowiac caly ten czas pluje sie w brode czemu nie osiadlem tu na stale... Wypisz wymaluj EVE Online jest gra stworzona dla mnie - klimat hard science fiction, wielowatkowosc rozwoju postaci czy tez mozliwosc RP, niewspominajac juz o dosc ciekawym systemie rozwoju postaci ktory w przeciwienstie do innych gier nie zmusza do pospolitego grindu. Abonament jest w zasadzie rzecza malo istotna - mozna by powiedziec ze jest swoistym odstraszaczem trolli. Niemniej jednak temat nie dotyczy zalet lub brakow EVE Online, mianowicie chcialbym sie dowiedziec paru rzeczy:

- Gra zostala wydana w 2003 roku wiec jak by nie patrzec ma juz swoje lata - z rozpiski wydanych rozszerzen gry wnioskuje z developerzy nadal sumiennie rozwijaja EVE wydajac srednio dwa rozszerzenia rocznie. Czy orientuje sie ktos jak bedzie wygladac dalsza lub niedaleka przyszlosc gry? Czy Waszym zdaniem gra nadal preznie sie rozwija czy moze pomalu zamiera?

- Widze ze wiekszosc z Was poswiecila tej grze duzo czasu, z jednej strony swiadczy to dobrze o grze a z drugiej daje domyslenia czy oby EVE niestala sie swego rodzaju placem zabaw dla starych wyjadaczy?

- I ostatnie pytane... troszke ciezko jest mi je sformulowac - ile czasu (pi razy drzwi) zajmie mi wyszkolenie postaci pod katem PvP/PvE tak abym mogl stanac w szarki z ludzmi ktorzy szkolili swoje postacie od dluzszego czasu. Chce sie po prostu dowiedziec ile czasu bede potrzebowal aby "dojsc do czegos"(w szerokim rozumieniu) swoja postacia...

Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 02:16:34 wysłana przez Bies »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Trudno sprecyzowac tytul
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2010, 06:16:14 »
1. W najbliższym czasie devsi planują interakcje planetarne i łażenie po stacjach. Więcej w dziale Patche na forum :)
I tak. Gra się cały czas rozwija i nie widać, żeby umierała (pomijając marudzenie co starszych graczy typu "drzewiej to było lepiej" ;) ).
2. Sądząc po popularności Akademii i innych szkółek, to napływ świeżej krwi jest dość spory i stanowczo nie można powiedzieć, że to plac zabaw :)
3. Jakieś dwa tygodnie :)
Ale imo na początek lepiej zaliczyć Unseen Academy, a potem szukać korpa pure pvp.
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Trudno sprecyzowac tytul
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2010, 08:47:34 »
ile czasu (pi razy drzwi) zajmie mi wyszkolenie postaci pod katem PvP/PvE tak abym mogl stanac w szarki z ludzmi ktorzy szkolili swoje postacie od dluzszego czasu. Chce sie po prostu dowiedziec ile czasu bede potrzebowal aby "dojsc do czegos"(w szerokim rozumieniu) swoja postacia...

W ciągu dwóch miesięcy będziesz w stanie zarobić na jednej misji 30-40 milionów (powinieneś mieć pojęcie ile to jest kasy). Po 3 miesiącach powinieneś móc coś ubić solo w lowsecu. Po 6-9 miesiącach (przy czym to już nie tylko skille, ale też doświadczenie) powinieneś czuć się pewnie w PvP w shipach small/med (już T2 oczywiście).

Oczywiście, to tylko moje prywatne zdanie. Eve jest grą dla cierpliwych.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kara Mon

  • Gość
Odp: Trudno sprecyzowac tytul
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2010, 09:28:36 »
1. Do tego co napisal Xarthias dodam ze CCP planuje wydanie Dust 514 na konsole ktora ma byc Online FPS gdzie gracze beda walczyc i zdobywac planety dla graczy z Eve. Eve imo bedzie sie rozwijac poki beda chetni gracze, tym bardziej ze nie istnieje i w njablizszym czasie nie slychac zeby powstala realna konkurencja dla Eve.

2. Nawet kilkutygodniowa postac latajaca w t1 fregacie (przewaznie mowi sie o rifterze) moze byc przydatna w pvp , w Eve dziala troche inna mechanika niz w innych mmorpg i fakt ze grasz dopiero od miesiaca nie wyklucza cie z pvp jak chocby w takim Lineage 2 gdzie najpierw trzeba kilka miesiecy ostro farmic levele i sprzet zeby moc myslec o sensownym pvp.

3. 2 tygodnie zeby moc latac sensownie zmontowanym rifterem i juz dzieki tobie jakis stary wyjadacz ze stazem 5 lat moze stracic swoj statek bo uda ci sie go przytrzymac na polu walki umozliwiajac kolegom z gangu jego zestrzelenie.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Trudno sprecyzowac tytul
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2010, 10:03:30 »
Ja dodam bardziej ogolnie...

Jesli chcesz isc w kierunku pvp to przeciez nie tylko solo a mloda postac moze rowniez pelnic wazna role we flocie ;) gdyz jest to twor zroznicowany i kazdy ma Swoja role do wykonwania

Ale imo na początek lepiej zaliczyć Unseen Academy, a potem szukać korpa pure pvp.

Zdecydowanie polecam
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Bies

  • Gość
Odp: Trudno sprecyzowac tytul
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2010, 20:30:37 »
Wielkie dzieki za rozjasnienie mi sytuacji! Czy jest dostepny jakis Polski kanal EVE w sieci IRC?

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Trudno sprecyzowac tytul
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2010, 20:41:49 »
Są kanały ingame.

Odradzam Polish.

Polecam Centrala Noobs.
Cała prawda o moim graniu...