Autor Wątek: World of tanks  (Przeczytany 150457 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Straszny

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 17, 2010, 13:46:12 »
@Terion
wlasnie dobre pytanie - sam nie zauważylem ze chodzi o zwyklego Tigera a nie KT, jak można miec problem z utrzymaniem Tigera.... bez premium ten czołg zarabia bezproblemowo...

@Jabolex - po grzyba podejmujesz temat - "w jednej grze płące 100 zł miesięcznie,w  tej nie bede chciał 25" ?? Zostaw sobie takie przemyślenia. Rozumiem ze ci sie gra nie podoba, ale to po grzyba sie męczysz tutaj z nami jak Ci sie nie podoba?


WoT ma stymulację pozytywną - radość z ubicia dużej ilości przeciwnika, ale jeśli nie umiesz tego robić, gra nie przyniesie Ci frajdy.
EVE to w sporej mierze stymulacja negatywna - stres z tego że coś Ci sie w grze stanie ze statkiem, czym większym statek tym stres większy (bo te dni/tygodnie/miesiące farmienia potem na następny...)

inne podejście do rozrywki w MMO. Chyba nigdy żaden MMO nie przypasił mi tak stylem zarabiania i motywowania gracza jak WoT.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 13:57:20 wysłana przez Scaryman »

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:33:22 »
Scaryman - ale Ty marudzisz.
Odpowiadam na Twoje pytania, a Ty tylko marudzisz. Ze mi się nie podoba, to po co gram i cały czas w ten deseń.
Napisałem ze gram i bawi mnie WoT (choć mniej niż na początku) a ty marudzisz w odpowiedzi. Ze w Eve place a tu nie chce i ...
WoT jest w fazie beta czy będzie równie ciekawa jak nie będzie 150 golda dziennie i konta premium - nie wiem.
Ale daje jej szanse.

JM

Straszny

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:42:53 »
"WoT mnie już trochę nuży "
"W WoT nie ma tej adrenalinki"
""szybko" zakończę romans z ta gra"

LOOL - kto tu marudzi drogi kolego... :P - ja nie marudze, ja skrytykowałem Twoje marudne posty że wszystko Ci sie nie podoba.


każda gra sie nudzi, Soulscream dobrze napisał, tylko w WoT masz zero koszt startu i zerowy koszt utrzymania konta aktywnego

Gizmo79

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:50:59 »
Amunicja za gold jest różna - APCR daje taki sam dmg jak AP ale ma podniesioną penetrację, HEAT łączy wysoką penetrację AP z dmgem HE (strzelałem tym w T-34-85 ze 122mm działem, pięknie wchodziły, szkoda, że do T-44 jej nie ma :) ) Różnica między teamem ze złotą amunicją a teamem z normalną będzie spora.

Straszny

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 17, 2010, 14:52:46 »
serio ktoś używa amunicji za gold?

kurde ja nie potrafie mentalnie zmusić sie żeby tak złota zużyc.. premium konto i ewentualnie zmiana free expa za złoto

eX

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:50:03 »
złote ammo i złote consumable to jak dla mnie jeden z niewielu powodów przez które mogę dać spobie spokój z tą gierą

Kara Mon

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 17, 2010, 22:10:00 »
w sumie troche w tym racji , sa na tyle drogie ze nawet osoba placaca za PA moze ich nie kupic (100 za consumable , 150 za 10 nabojow i juz jest -1$ , 10 tkaich bitew i juz mamy -10$) a jednoczesnie znajac ruskich bankowo duzo od nich bedzie zasuwac na totlanym premium z ammo i consumables za dolary  :-X

amra

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 17, 2010, 22:18:46 »
A tak z innej beczki ? Czy ktos wie czy server bedzie rozdzielony na us i eu czy jeden global ?

eX

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 17, 2010, 23:23:57 »
RU, US, EU

amra

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 17, 2010, 23:31:26 »
e czyli nie ma co sie z wami integrowac, bo jak przydzie co do czego i tak bede na innym serverku ;)

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 20, 2010, 09:44:40 »
Witam
od jednego z Centralowiczów otrzymałem kluczyk do WoT, zassałem klienta oraz patche, kilka dni wczesniej zalożyłem konto na stronie WoT
i niestety nie mogę grać przy logowaniu dostaję komunikat o treści " login lub hasło nieprawidłowe"
ja coś źle zrobiłem czy po prostu ludkowie z WoT nie zarejestrowali mojego konta? :'(

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 20, 2010, 10:03:06 »
Witam
od jednego z Centralowiczów otrzymałem kluczyk do WoT, zassałem klienta oraz patche, kilka dni wczesniej zalożyłem konto na stronie WoT
i niestety nie mogę grać przy logowaniu dostaję komunikat o treści " login lub hasło nieprawidłowe"
ja coś źle zrobiłem czy po prostu ludkowie z WoT nie zarejestrowali mojego konta? :'(
wydaje mi się, że musisz założyć nowe konto i przy zakładaniu podać ten kluczyk.

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 20, 2010, 10:21:17 »
Khobba
to chyba nie o to chodzi, przy aplikowaniu do closed beta , dstałem taki komunikat ( po wypełnieniu ankiety )


WORLD OF TANKS CLOSED BETA TEST APPLICATION FORM


Thank you for filling in the form. Your application is accepted for processing. If the application is approved, an invite code and further instructions will be sent to the email pointed in the application form. To be in touch with all the latest news and game discussions, you may register on our forum.


więc raczej muszę czekać aż rozpatrzą aplikację

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 20, 2010, 10:33:38 »
http://game.worldoftanks.com/registration/

Jeśli masz już kod nie musisz...
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 20, 2010, 10:56:26 »
Ptysiu

mucias podziękował  :D :D
wsio gro i bucy  ;)

moj nick w WoT  to Gustaw_Jelen 

Straszny

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #435 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:00:38 »
Ptysiu

mucias podziękował  :D :D
wsio gro i bucy  ;)

moj nick w WoT  to Gustaw_Jelen

ładuj sie na kanał centrala, ingame - jak masz pytania to tam wal

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #436 dnia: Wrzesień 20, 2010, 13:37:34 »
oki, narazie musze odpuścić, mam trochę rzeczy w RL do ogarnięcia, ale dzięki Scaryman, wbije na centrale w WoT  ;)

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #437 dnia: Wrzesień 26, 2010, 10:26:01 »
Witam

shatteredcrystal rozdaje darmowe kluczyki i nowy czolg
link ponizej

http://www.shatteredcrystal.com/index.php/world_of_tanks

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 26, 2010, 11:07:35 »
Czołg to Valentine, który zostanie z nami po wipie na koniec bety. Tak więc zakładam drugie konto :P
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #439 dnia: Wrzesień 26, 2010, 11:44:45 »
Czołg to Valentine, który zostanie z nami po wipie na koniec bety. Tak więc zakładam drugie konto :P


i ja założę drugie konto  ;)

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 26, 2010, 17:39:42 »
idzie przez shopa .... dziwne ... nie próbowałem jeszcze ale wygląda na to że tylko jako dodatek do jakichś zakupów
Sneer Quen

Straszny

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 26, 2010, 17:58:13 »
eee a ja nie bede

1000 golda na Valentine to 10 zł ? Imo i tak niezbyt warto... gdyby dawali Matilde - to tak! bo to niesamowity czołg do zarabiania ingame , ale Valetine to taka mniejsza Matilda - mniejszy gun, mniejszy speed, mniejszy armor, taka sama niska predkosc, i rzuca je do tych samych bitew co Matilde.

ThakRa

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 26, 2010, 18:06:51 »
A powiedzcie mi od czego zależy ile exp i kasy się dostaje za bitwę? Wiem że za niszczenie, uszkadzanie i wykrywanie innych czołgów, ale dziwi mnie kiedy najbardziej podstawowym czołgiem ginę po 1-2 minucie kiedy właściwie nic nie zrobiłem a dostaję więcej exp niż za bitwę light tankiem tier 1-2 którym zniszczyłem bądź uszkodziłem jakiegoś wroga i nawet przeżyłem bitwę. Czołgi mają jakiś atrybut który określa ile zarabiają, czy o co chodzi?

Straszny

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 26, 2010, 19:31:56 »
A powiedzcie mi od czego zależy ile exp i kasy się dostaje za bitwę? Wiem że za niszczenie, uszkadzanie i wykrywanie innych czołgów, ale dziwi mnie kiedy najbardziej podstawowym czołgiem ginę po 1-2 minucie kiedy właściwie nic nie zrobiłem a dostaję więcej exp niż za bitwę light tankiem tier 1-2 którym zniszczyłem bądź uszkodziłem jakiegoś wroga i nawet przeżyłem bitwę. Czołgi mają jakiś atrybut który określa ile zarabiają, czy o co chodzi?

premium daje Ci 50% bonusu do podstawy
osobne 50% od podstawy daje Ci każdy czołg "złoty" - kupiony za złoto
do tego czołgi w statusie "elite" - 100% upów i odblokowany następny - też dają Ci bonus (ale nie wiem czy 50%)

a czy jest jakiś przelicznik - wartość czogłu vs wartość zdobywanego expa to nie mam pojecia ;)

lastverb

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 26, 2010, 19:52:44 »
Posiadanie czolgu "elite" nie daje zadnego bonusu do exp/cred. Daje tylko mozliwosc zamiany expa na free.

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 27, 2010, 10:54:39 »
a propos expa " free" mam już pzkpfw 35T zrobiony na "elite", zaznaczyłem opcję szybszego skilowania załogi, i załóżmy, że za misję dostaję 500 expa, gdzie mogę sprawdzić ile moi czołgiści mają expa, i czy można ich jakoś szkolić?
wybaczcie głupie pytania ale gram w WoT ze 2 dni może  :P

edit:

czy to chodzi może o ten współczynnik procentowy przy nazwisku członka załogi?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 11:16:11 wysłana przez Starakopara »

Gizmo79

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 27, 2010, 11:15:27 »
a propos expa " free" mam już pzkpfw 35T zrobiony na "elite", zaznaczyłem opcję szybszego skilowania załogi, i załóżmy, że za misję dostaję 500 expa, gdzie mogę sprawdzić ile moi czołgiści mają expa, i czy można ich jakoś szkolić?
Rozwój załogi i skille w WoT są bardzo mocno uproszczone, na początku przy każdym czołgiście masz w % wartość podstawowego skilla odpowiedzialnego za obsługę swojego stanowiska, czyli np. działonowy ze skilem 50% strzela dużo gorzej jak ten z 90%, ładowniczy wolniej przeładowuje działo, kierowca gorzej prowadzi itp. Gdy podstawowy skill osiągnie wartość 100% odblokowuje się możliwość wybrania drugiej umiejętności, do wyboru jest walka z ogniem, naprawa i kamuflaż. Po osiągnięciu 100% tej umiejętności można wybrać kolejną pozostałą z listy, czyli jak wybrałeś naprawę, to po wbiciu jej na 100% możesz wybrać walkę z ogniem lub kamuflaż.

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 27, 2010, 11:17:06 »
heh pisałem edytke jak odpowiedziałeś, dzięki  ;D

edit2: strasznie wolno lecą te procenty, co ma na to wpływ?, jeśli na ten przykład polegnę śmiercią czołgisty to mimo wygranej przez drużynę bitwy załoganci nie dostają procentów?, dobrze że to Niemcy, bo ruscy bez procentów by sięzbuntowali  :P :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 11:30:47 wysłana przez Starakopara »

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 27, 2010, 12:22:03 »
Czy czolg jest skasowany, czy nie, procenty leca.
A zaloga dostaje doswiadczenie zgodnie z tym co robisz.
Duzo jezdzisz, to kierowca uczy sie znakow. Duzo strzelasz ( i trafiasz), to celowniczy lepiej celuje a ladowniczy rzadziej upuszcza pociski, duzo spotujesz to radiooperator... no nie wiem uczy sie szybciej mowic czy cos. :P

Starakopara

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 27, 2010, 12:32:26 »
ok mam jasność, to coś w podobie do Elder Scrolls 3 Morrowind, tam też umiejętnośći " uczyły " się wprost proporcjonalnie do częstotliwości wykonywania danej czynności  ;)

Kara Mon

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #450 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:30:45 »
Niekoniecznie imo wszyscy zlaoganci ucza sie wzglednie rowno , chyociaz dazaja sie roznice +-1 % ale sa niewielkie. Bardziej mi to wyglada na cos takiego ze zaloga dostaje wiecej xp zaleznie od ilosci ogolnego xp zgarnietego za walke. Jakr az tygrysem zrobilem 1900 xp to mi zaloga skoczyla o 3% a w zasadzie uszkodzilem ze 2 czolgi i podpalilem (az sie spalil i wybuchl) ausf b za ktorego solo killa tyle xp dostalem :p . Fianl tkaiz e kierowca daleko nie zajechal, strzelec i celowniczy zalatwili tylko 3 salwy a radiooperator za wiele tez sie nie nagadal.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #451 dnia: Wrzesień 27, 2010, 16:50:27 »
IIRC, ktoś wspominał, że jest bonus do xp załogi, jeśli przeżyje walkę. Ale to nic pewnego.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #452 dnia: Wrzesień 27, 2010, 17:44:58 »
No ja widzialem roznice w tym jak rosna skille po przesiadce z lightow na med, szczegolnie po radiowcu ktory na lightach jako pierwszy (gdzies mniej wiecej z dowodca i driverem) dochodzil do 100%. (duzo samobojstw popelnialem wtedy :P)
Teraz na med to gunner z loaderem wyszli na lekkie prowadzenie, a radiowiec zaczol niedomagac.
Z roznica jest tak ze np na pzIV cala zaloga szla rowno mniej wiecej z roznica moze max 2-3%. A na 3601 radiooperator jest  o 6% slabszy niz srodek stawki( zalogi po rownosci dostala trening na 75% wraz z zakupem czolgu).
Fakt ze przy wczesniejszych czolgach zaloga nie dostawala w prezecie 75% po calosci, tylko w ratach, wiec moze z tego wynikaly roznice...

Z innej bajki:
Dobrze swiadczy o developerze dodanie jako trzeciego jezyka polskiego. I nie chodzi mi o jakies narodowe kompleksy, tylko o to ze maja dobry refleks i wiedza gdzie kasa lezy, co sie raczej nie czesto zdarza.


amra

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 27, 2010, 18:36:47 »
Ja tam zawsze bawie sie w snipe, ale moja zaloga od 75 do 100 szla rowno, radiooperator i kierworca doszli do 100% jedna bitwe pozniej niz reszta.
Natomiast jestem pewien, ze w miare zblizania sie do 100% procenty ida coraz wolniej. Robilem od 50% do 100% na kv, to przy 50% co walke mialem jedne procencik, po przekroczeniu 90% jeden procencik pojawial sie co 3-4walki.


PS: wczoraj na poczatku ktos zapytal w na team channel  "kto gral w eve wczesniej" 8 na 10 odpisalo ze gralo wczesniej w eve, 2 nic nie napisalo(moze sie wstydili przyznac) :D.

Hellbright

  • Gość
Odp: World of tanks
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 27, 2010, 18:38:22 »
Wydaje mi się że tempo szkolenia zależy od :
- zaawansowania (im wyższy poziom, tym więcej expa trzeba na kolejny)
- przeżycia walki (u mnie radio i ładowniczy mieli najwięcej zgonów i o 1% mniej rozwinięty skill). Ale to wpływ ma raczej niedostrzegalny.