Autor Wątek: Window mode  (Przeczytany 5776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krakow2000

  • Gość
Window mode
« dnia: Luty 14, 2010, 08:08:15 »
Jak w temacie... ustawiam window mode ale chciał bym sam sobie wpisać "parametry" okna tz. szerokość/wysokość. W jakim pliku tego dokonać??

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Window mode
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2010, 09:41:23 »
esc->rozdzielczosc? :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

pticu

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2010, 09:50:33 »
nie hastra, on chce sobie ustawic 1000x500 a tego sie nie da zrobic, wymiary okna sa przypisane a sztywno i sa roznymi standartowymi artosciami dla twojej karty graficznej

krakow2000

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2010, 10:47:44 »
W WoW-wie i Warhammer można zmieniać rozmiar okna dowolnie... "Window Mode" mogę sobie ustawić w pliku odpowiednim... po prostu skaluje mi okienko gry... tam mogłem dowolnie ustawić wymiary okna nie rozdzielczość...

gregor40

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2010, 11:25:24 »
Nie zauważyłem takiej opcji niestety. Podejżewam, że silnik na to nie pozwala. Niestety - pozostają 2 monitory ;)

Siridar

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2010, 11:51:30 »
Można jeszcze skorzystać z EVEWinHelper - pozwala otworzyć klienty EVE w oknach bez ramek i szybkie przełączanie pomiędzy nimi - bardzo przydatna rzecz do dual boxa, zarówno na pojedynczym jak i na wielu monitorach.

Ian666

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2010, 12:39:14 »
To jest do zrobienia, sam mam do wyboru rozdzielczość np. 1880x1120 która jest niestandardowa bo sam ją sobie dopisałem. Kiedyś zauważyłem że EVE się sugeruje oficjalnymi rozdzielczościami które możemy ustawić na monitorze w windowsie. Potem ściągnałem sobie program którym dodałem niestandardowe rozdzielczości (teraz widnieją w menu prawy przycisk na pulpicie i rozdzielczości ekranu). Użyłem do tego programu Power Strip i poustawiałem sobie parę bardzo nie standardowych, wszystkie obsługuje klient eve bez problemu (tym bardziej że od zawsze gram w oknie tak że widze fragmenty pulpitu za nim więc rozdzielczość monitora pozostaje bez zmian a jedynie klienta się zmienia).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Window mode
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2010, 12:57:42 »
W prefs.ini możnabyło sobie dopisać ręcznie dowolne wymiary (tylko chyba 800x600 było minimum). Nie wiem czy dalej jest taka możliwość.
W grze, w opcjach pod esc trzeba zaznaczyć advanced graphic settings i potem już można się bawić.
Przedwieczny.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2010, 15:47:32 »
W prefs.ini możnabyło sobie dopisać ręcznie dowolne wymiary (tylko chyba 800x600 było minimum). Nie wiem czy dalej jest taka możliwość.
W grze, w opcjach pod esc trzeba zaznaczyć advanced graphic settings i potem już można się bawić.

Niestety nie mozna sie bawic, ja np nie bylem w stanie znalezc idealnej rozdzielczosci dla zwyklego ekranu 19 calowego, musialem kombinowac z niestandardowymi rozdzielczosciami ekranu zeby widziec pasek zadan ale jednoczesnie nie widziec 1/3 pulpitu razem z nim (bo w innym przypadku nie bylo widac paska zadan).
Eve to pierwsza gra w ktorej zobaczylem taka fajna funkcjonalnosc window mode gdzie nie mozna tego okna dowolnie ustawiac jak innych okien windowsowych  :-\

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Window mode
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2010, 16:57:31 »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Window mode
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2010, 01:18:38 »
Podepnę się pod temat chociaż mam "nieco" inny problem.

Jak odpalam klienty w trybie pełno ekranowym, lap bez widocznych zgrzytów obsługuje dwa, mogę też dorzucić trzeci i czwarty, ale te zwykle sa dość statyczne.
Kiedy przełączam na tryb okna, lap nie jest w stanie wyrobić nawet z jednym, zaczyna się taki lagfest, że literki w chacie pojawiają się średnio jedna na 2 do 3 sekund :/
Sytuacji nie poprawia (przynajmniej w zauważalny sposób) zbicie rozdziałki do minimum i podobne potraktowanie pozostałych ustawień graficznych.
Ktoś wie o co biega i jak to spacyfikować?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 01:28:55 wysłana przez Doom »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

gregor40

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2010, 07:21:59 »
Brakuje wydajności. Bez specyfikacji/benchmarku trudno ocenić, ale pamiętaj, że jak odpalasz w trybie okienkowym to komputer musi obsłużyć nie tylko grę, ale też menadżera okien, pilpit, pasek zadań, tray, gadżety itp. Obczaj czego Ci brakuje - obstawiam procesor albo karta graficzna, raczej nie RAM.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2010, 10:04:36 »
Ten sam wniosek mam co kolega wyżej... zrób benchmarka :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Window mode
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2010, 10:21:37 »
Lapek to  to HP 6735s (procek athlon x2, radeon hd 3200, 2gb ramu, win xp), na systemie nie mam praktycznie żadnych nakładek bo nie lobię takich dupereli...
Ten sam wniosek mam co kolega wyżej... zrób benchmarka :)
o to chodzi? http://www.programosy.pl/program,mcs-cpu-benchmark.html

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2010, 14:49:46 »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Window mode
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2010, 09:51:09 »
Cytuj
Note: 3DMark Vantage requires Windows Vista and DirectX10 Compliant graphics card, and does not work in any other operating systems or with sub-DX10 graphics cards
???
Cytuj
win xp
Spróbuję tego: http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark06/download/

EDIT
Test zrobiony. Patrząc na fps to nie powinienem dać rady na wet wydokować :P
http://service.futuremark.com/resultAnalyzer.action?resultId=13247280&resultType=14

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

gregor40

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 18, 2010, 13:34:30 »
Nie widać wyników :( Pisze że private :/)

A drivery aby na pewno aktualne?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Window mode
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2010, 15:03:15 »
Driver dla pewności zaktualizowałem przed zabawą z dwoma ekranami
Żeby zapodac wyniki musiałbym powtórzyć test bo też sie nie mogę do nich dobrać w tej chwili. Co konkretnie Cię interesuje?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2010, 07:42:10 »
No więcej, to by się przydała pełna specyfikacja laptopa... na moim HP dv6000 bez problemowo odpalam 2 klienty w oknie (przy podłączonym 21" monitorze) i śmiga aż buczy.... no ale dodam również, że nie mam XP tylko w7.

NeX

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2010, 09:00:27 »
Specyfikacja  :D

Dwa klienty odpalają się nawet na +/- 10 letnim komputerze biurowym AMD z pierwszym Athlonem 1400 i kartą... aż muszę zerknąć: Radeon X1050 (128 MB). Os XP32 i jakieś stare sterowniki do niej, bo na nowych nie chce już działać.

Zatem teoretyczna specyfikacja tego laptopa wystarcza aż nadto.

Na pewno nie jest to problem wydajności pojedynczych elementów komputera. Raczej wada systemowa (sterowniki firmowe laptopa itp), lub w najgorszym razie konstrukcyjna laptopa. Render w okienku jest mniej wydajny niż w fullscreen. Kilka okienek jest większym obciążeniem dla gfx niż zwijane i wyświetlane osobno ekrany, ale i tak nie powinno, to powodować aż takich problemów. Radziłbym spytać o przyczynę niskiej wydajności support Packarda.

Spróbuj może jeszcze ustawić w XP obsługę okienek w osobnych procesach, albo na odwrót jeśli wcześniej miałeś włączoną taką opcję.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Window mode
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2010, 09:17:15 »
Specyfikacja jaką identyfikuje 3dmark
http://docs.google.com/Doc?docid=0AdjXZJcnJAE3ZGY0dHF0cDVfMmNocHh4NGNn&hl=en (wywaliłem aktywne w danym momencie procesy)

Cytuj
Spróbuj może jeszcze ustawić w XP obsługę okienek w osobnych procesach, albo na odwrót jeśli wcześniej miałeś włączoną taką opcję.
o to chodzi?

 support Packarda.
 :Wrrr: :Wrrr: :Wrrr: :purge:
tyle mojego szczęścia że lap poza tym problemem jak do tej pory nie wykazywał problemów których nie byłem w stanie sam (lub z pomocą znajomych) rozwiązać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: Window mode
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2010, 09:38:47 »
Nie - to tylko do explorera jest. Kiedyś w jakimś programie miałem opcję do łączenia procesów graficznych w oknach i wł/wył rdzeni w procesorze. Taka łata. Za cholerę nie pamiętam nazwy patcha.

shaitis

  • Gość