Autor Wątek: Gallente  (Przeczytany 8648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamel

  • Gość
Gallente
« dnia: Styczeń 05, 2010, 13:21:15 »
Witam wszystkich,

Czytam to forum już od kilku godzin w szczególności nastawiając się na tematy dotyczące rasy którą wybrałem w grze ( gallente ), zaczynając grę przyznaję się popełniłem mały błąd nie zapoznając się gruntownie z tematem ras itp. szedłem na żywioł jak total noob i wybrałem to co mi się spodobało w opisie rasy... teraz jednak dochodzę do wniosku, że rasa którą gram nie jest taka wspaniała i doskonała jak mi się wydawało, z info na forum wywnioskowałem, że jest to przeciętna rasa tak naprawdę nie królująca w żadnej dziedzinie, typowe średniaki.Marzyłem o pvp walce itd a widzę, że Gallente tylko dronki i blastery na close range który ciężko osiągnać... Na co powinienem się nastawić jeżeli chodzi o to postać gallente na pvp ? czy jest wogóle sens rozwijac gallente pod tym względem ?

- ponoć łatwo ich pojechać w pvp
- statki są do niczego w większości klas
- mała prędkość statków
- guny tak naprawdę za dużego dmg nie dają
- najlepsza opcja to close range - co jest ciężkie sam wiem z doświadczenia na misjach w większości mircowarpdrive nei działą bo natural phenomena is disrupting ....

proszę o pomoc w co inwestować i jak rozwijać ta postać żeby cieszyć się grą bo w tej chwili jestem z lekka załamany, że straciłem czas na skilowanie postaci i pieniązde na przedłużenie konta...

Pozdrawiam,
Kamelox


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Gallente
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:32:46 »
No popatrz... Ja gram Gallente od prawie 5 lat i nie wiedziałem, że mam taką kiepską postać :( tyle kasy zmarnowanej  :'( idę się na biomasę przerobić...
 :2funny:
Nie przejmuj się głupotami, które niektórzy wypisują. Każda rasa nadaje się do pvp (czy czegokolwiek tam innego) i w każdym rozmiarze statków można znaleźć coś fajnego.
Ciężko Ci podpowiedzieć konkretniej, bo nie napisałeś czy to ma być raczej fleetowe pvp, solo, roamy, 0.0, low sec... Określ się dokładniej, a najlepiej znajdź korpa z podobnymi "zainteresowaniami" (polecam nasze Centrum Rekrutacji), tam Ci polecą co najbardziej pasuje do ich stylu walki.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gallente
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:40:16 »
W kwesti wyjaśnienia nietrawię galente i tego czym sobą prezentują, od fluffu gry poprzez te bardziej konkretne rzeczy z jakimi można się tam spotkać czyli statki używane przez graczy itp, ALE
Cytuj
- ponoć łatwo ich pojechać w pvp
Każdego łatwo pojechać jak wiesz jak i przypadkiem masz dość czasu żeby dobrać statek pod przeciwnika
Cytuj
- statki są do niczego w większości klas
Chyba najwredniejszy cep ze wszystkich, złośliwe afki, recon którego boi się każdy vaga whore,  blasterowany megas jako jeden z popularniejszych shipów close rang, dominiks...
Cytuj
- mała prędkość statków
To chyba nie widziałeś Caldari i Amarów
Cytuj
- guny tak naprawdę za dużego dmg nie dają
Blastery na optimalu są straszne, reile odpowiednio uzyte we flocie też dają radę
Cytuj
- najlepsza opcja to close range - co jest ciężkie sam wiem z doświadczenia na misjach w większości mircowarpdrive nei działą bo natural phenomena is disrupting ....
nie porównuje się pve z pvp - to co jest dobre w pierwszym w drugim spowoduje że wylądujesz w temacie z durnymi wopami - na misjach mwd nie działa, na pvp nie działa tylko wtedy kiedy chcesz skopać kogoś kto jest na misji, albo dostaniesz scrambla, poza tym w pve preferuje się zasięg
Cytuj
proszę o pomoc w co inwestować i jak rozwijać ta postać żeby cieszyć się grą bo w tej chwili jestem z lekka załamany, że straciłem czas na skilowanie postaci i pieniązde na przedłużenie konta...
Z ludzi na forum to może spróbuj zagadać z Yogosem, i game zapraszam na Centrala noobs (a najlepiej do Unseeen Academy na szkolenia które trochę rzeczy powinny Ci wyklarować)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sammani

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2010, 13:59:23 »
Na ta chwile gallente to slaba rasa w pvp. Swietny cep, recon, myrmidon na autocannonach, dominix do gangow rr i to wlasciwie wiekszosc. Dla nowego gracza jest jeszcze gorzej bo w smallach i tak kroluja matarzy, a sczegolnie sabre >>>>>>>>>>>> inne dykty, wiec i tak po za matarskimi smallami nie oplaca sie innych ras skillowac chyba ze sie nie ma co robic z czasem na skillowanie. O afach sie nie wypowiem, ale rzeczywiscie sa grozne. Napewno gallente maja najbardziej bojowego covopsa. jak ktos ma fantazje to moze nabroic jedna dronka :P. W medach t1 myrm to dobry statek, ale jak wspomnialem najlepszy znany fit jest na autocannonach czyli dzialkach matarskich. Brutix nie umywa sie ani do harbiego, ani hurka jako bc lr czy cr. Thorax czy vexor maja pewne zastosowanie w piratce i to fajne tanie statki, ale nic na powaznie. Ishtar to od dawna przezytek, a deimos jest poprostu smieszny. Nie dosiega tam gdzie reszta hacy lr. Jak ktos lubi latac na close range jest vaga. Recony rzeczywiscie sa swietne i grozne i przydatne. Szczegolnie u nas pilot laczka czy arazu znajdzie szybko swoja role w gangu jako hevay tackler na 70-80km. Oneiros to najgorszy logistyk, chociaz moze w gangach rr armorowych znalezc miejsce to jednak guardiany sa sporo lepsze. Do tego dochodzi fakt, ze shield staje sie coraz popularniejszy szczegolnie w small/medium gangach. Phobos to tez nie jest szczyt jesli chodzi o hice. Commandy wogule nie uzywane. Co do bsow to hyperion jest calkiem zapomniany. W flocie lr megas to najslabszy bs. Szczegolnie bo booscie falloffa i aplhy u matarow. Ostatnia przeszkoda by floty spokojnie snipily z 200km+. W rr gangach blastery maja smieszny zasieg, a raile dps. Wiekszosc znanych mi pilotow gallente bsow przeszkolilo sie ammarow/rokha w zaleznosci od profilu. Dominix jest ciagle fajny statkiem do gangow bsow rr, ale ciagle wywalanie i wciaganie dronek jest problemem. Capitale sa ciagle bardzo dobre.

Mozecie mowic co chcecie, ale gallente i caldari to najslabsze rasy na ta chwile. Caldari jednakze ratuje sie jedyna dykta mogaca zafitowac 2x probe launchera i cloacka co ma znaczenie w lagfestach z capslami w roli glownej, bazyliszkiem, rookiem, drakiem, eaglem, commandami i rokhiem. Gallente nawet w perspektywie caldari na dzien dzisiejszy wypadaja bardzo slabo.

Co nie zmienia faktu, ze jesli chcesz nimi latac to lataj, sa ludzie, ktorzy wyciskaja z gallente sporo. Reszta i tak ma smalle matarskie, medy ammarskie/caldari i matarskie, a large ammarskie.

Totalizator

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:06:38 »
Brutix nie umywa sie ani do harbiego, ani hurka jako bc lr czy cr.

Brutix na cr robi z harbiego kaszę a z hurka tak pół na pół, zależy czy któraś strona fituje ecm dronki i inne takie. Na LR się faktycznie nie nadaje. Z kolei myrmidon mnie nie rusza bo ma za mały dps teraz po sprowadzeniu dronek do poziomu vexora.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Gallente
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:20:16 »
Generalnie im mniejszy gang tym galente fajniejsze.
W 2-3 osobowych ekipach nie powstydziłbym się praktycznie żadnego statku galente.
W większych ekipach ciężka sprawa bo faktycznie na średnim i długim zasięgu raile nie mają wygaru.

A blastery, cóż jedni mówią, że to droga wojownika, inni że samobójcy a prawda wygląda tak, że u wszystkich pierwszą myślą po zobaczeniu brutixa na gejcie jest żeby tylko się nie dać złapać.

Jak doskoczysz i zmielisz toś wojownik, a jak zdechniesz to ci powiedzą że samobójca.
Cwaniaków nie brakuje, tylko że cwaniactwo się kończy szybko jak blastery zaczynają robić sieczkę. Ciężko się tym lata to fakt, ale te statki mają atuty które można dobrze wykorzystać. W  low secu daawno temu natłukłem sporo km zarówno brutixem jak i thoraxem.


Co do commandów to faktem jest że ze względu na krowiastość i fakt że grając na blasterach musisz się dać stacklować po 0.0 się tym nie lata. Natomiast w low zdarza się zobaczyć eosa solo szukającego zaczepki. I raczej ludzie unikają zwady z tym statkiem. Owszem jak już jest ich 2 czy 3 to zaraz podbiją ale solo jakoś tego entuzjazmu nie widać.

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Gallente
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:22:42 »
Na ta chwile gallente to slaba rasa w pvp.

no cóż - wolno ci tak uważać ;p

Brutix nie umywa sie ani do harbiego, ani hurka jako bc lr czy cr.

true

Ishtar to od dawna przezytek, a deimos jest poprostu smieszny. Nie dosiega tam gdzie reszta hacy lr. Jak ktos lubi latac na close range jest vaga.

Tu trochę przegiąłeś. Ishtar jest bardzo skuteczny i na close i na range - o ile ma się dobrze wyskilowane drony bo na tym to głównie polega - zmiana dron na sentry jeśli jest bitka i możesz naprawdę nabroić.
Deimos ok - porażka :/, tyle że ładnie wygląda. Ale ta vaga na close range? heh - no słyszałem o takich fitach ale z tego co widziałem z praktyki wszyscy latają vagami na min 20km - coby się w scrambla nie dać złapać. Chyba że w skali Med shipów 20km to close range ;p

Co do bsow to hyperion jest calkiem zapomniany.

Akurat to mnie trochę dziwi - bo skubaniec łatwo osiąga tank 1000+ przy niezgorszym dps, oczywiście jak dostanie salve jednocześnie od 30bs to spadnie - ale tak jak każdym typem statków tak i nim trzeba umieć latać. Osobiście i tak preferuje dominixa - na fit który jest znany i lubiany ma 90k hp przy 1200 niemal dps (mówię o all V - dps zależy od skili ale generalnie 1000 można bez problemu wyciągnąć).

Co nie zmienia faktu, ze jesli chcesz nimi latac to lataj, sa ludzie, ktorzy wyciskaja z gallente sporo. Reszta i tak ma smalle matarskie, medy ammarskie/caldari i matarskie, a large ammarskie.

No właśnie o to chodzi - jak umiesz czymś latać to tego używaj - nie, to się nie pchaj na siłę. Mi pasuje domek, ishtar wymiata, ishkurem jakoś sobie radzę :), cepów nie tykam bo może i dobre - ale ni ku ku nie umiem tym latać.
Black Op - jak najbardziej, Thanatos - lubię za zasięg choćby
Vexor, bardzo fajny ship na początek - albo do ryzykownych roamów,
Thorax - 600dps przy 20k hp robi swoje
Hyperion - jak doskiluję tak jak trzeba - świetny do mniejszych gangów, align time jak BC przy niezłym dps i świetnym tanku.

Co do zasięgu blasterów - no taki już tego urok. Musi wejść w optimal żeby coś zaczeło robić, ale jak już wejdzie.....

Goomich

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:44:48 »
Cwaniaków nie brakuje, tylko że cwaniactwo się kończy szybko jak blastery zaczynają robić sieczkę. Ciężko się tym lata to fakt, ale te statki mają atuty które można dobrze wykorzystać. W  low secu daawno temu natłukłem sporo km zarówno brutixem jak i thoraxem.

Podkresliłem słowa kluczowe.  ::)

Cytuj
Chyba że w skali Med shipów 20km to close range ;p

Sammani jest Caldari, a w naszej skali, poniżej 100km to close range, a 20km to minus range. :P

Sammani

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 15:06:28 »
Tu trochę przegiąłeś. Ishtar jest bardzo skuteczny i na close i na range - o ile ma się dobrze wyskilowane drony bo na tym to głównie polega - zmiana dron na sentry jeśli jest bitka i możesz naprawdę nabroić.
Deimos ok - porażka :/, tyle że ładnie wygląda. Ale ta vaga na close range? heh - no słyszałem o takich fitach ale z tego co widziałem z praktyki wszyscy latają vagami na min 20km - coby się w scrambla nie dać złapać. Chyba że w skali Med shipów 20km to close range ;p

Pomijajac zart Mony, cr to wlasnie moze byc nawet i 20km jesli sami tacklujemy. Vaga moze wjechac na pare kilosow i zmielic lub blaster boata trzymac poza zasiegiem. Wiadomo, ze w zasiegu 2-3km to blast boaty zmiela wszystko. Tylko jak wejsc w taki optimal?

Akurat to mnie trochę dziwi - bo skubaniec łatwo osiąga tank 1000+ przy niezgorszym dps, oczywiście jak dostanie salve jednocześnie od 30bs to spadnie - ale tak jak każdym typem statków tak i nim trzeba umieć latać. Osobiście i tak preferuje dominixa - na fit który jest znany i lubiany ma 90k hp przy 1200 niemal dps (mówię o all V - dps zależy od skili ale generalnie 1000 można bez problemu wyciągnąć).

ten dps jest na nedznym optimalu, a problem hypka to slabizna active tanka jako takiego. Aktualnie przewaga passive tanka i wszelkich form rr nad wlasnymi reperaczkami jest straszna. Co z tego ze hypek ma 1k wlasnego jak logistyk pompuje za jakies 2k, a kilka bsow rr pompujac jednego kolege daje wiecej armora. Jak napisal yogos w malych gangach ma to sens. Ale kto dzis ciagle lata bsami solo/duo? Dlatego przy myrmie nawet active tank ma sens, ale nie na wiekszych rozrubach. Jednak tak jak napisalem to wina calego active tanka jako formy tankowania. To samo sie tyczy matarskich statkow z bonusem do shield boosterkow.

Totalizator

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 15:48:37 »
Gallente mają trzy podstawowe problemy, po pierwsze blastery nie sprawdzają się na kadłubach t2 - dopóki latam brutixem mogę sobie samobójczo wjeżdżać we wszystko na maksymalnym overheacie bo tracę coś koło 20m jak zginę, w momencie gdy wsiadam w deimosa lub co gorsza proteusa ten rachunek przestaje wyglądać tak wesoło. Po drugie gallente poza megathronem nie mają platformy do snajperki, deimos, thorax i brutix są tragicznie bezużyteczne, podobnie proteus złożony na snajpera ma nędzne 90km zasięgu przy zerowych innych zaletach w porównaniu z innymi sniper t3. Po trzecie RSD jest do niczego, skryptowanie zabiło je całkiem a tracking linków nikt nie używa bo ccp nie pomyślało o dodaniu asyst do killmaili snajperów więc oneirosów właściwie nie zobaczysz nigdzie, więc użyteczny ewar gallente ma na całych dwóch reconach. Keres oczywiście został zabity przez speed nerf (przed speed nerfem udało mi się złożyć takiego który latał tak szybko jak cep, po nerfie osiągał nieco ponad połowę dawnej szybkości). Podsumowując czekam na buffy, zwłaszcza na jakąś platformę do raili i przywrócenie sensu RSD na statkach z bonusami.

Goomich

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 15:53:29 »
Platformy do raili są, to raile śmierdzą. Przydałby się im boost zasięgu i capa.

Totalizator

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:01:15 »
Caldari ma eagle, harpy, może sfitować tengu na raile, rokh, ferox (nie ssie tak bardzo jak dawniej ale i tak nikt tym nie lata to fakt). Gallente ma megasa i właściwie tyle chyba że policzymy catalysta (najgorszy sniper destroyer w grze). Caldari rail platformy nie są złe, nie chciałbym startować na eagla albo harpy ze 100km czymś małym.

W sumie tak, Gallente dają radę w małych gangach i solo, Caldari we flotach i większych gangach, możeby tak to połączyć w jedną rasę, mieliby guny, missle, snajperów, coś na krótki zasięg, shield czy armor tank według potrzeb, może jeszcze dajmy im trochę szybkości bo przydało by się no i podzielone sloty żeby pokazać hybrydową naturę ich nowych statków. Nazwijmy rezultat Galdari, albo lepiej jeszcze, Minmatar  ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 16:10:43 wysłana przez Bruce Ironstaunch »

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Gallente
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:47:36 »
strasznie dlugie poematy madrych ludzi  ::)
w praktyce da sie powalczyc kazda rasa i w kazdej klasie statkow, nie sluchaj niewiernych, galente to dobra rasa w razie zmiany pogladow doskilowac cos zawsze mozna

Kara Mon

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:50:01 »
Gallente sa rasa trudna w uzyciu i do tego duza czesc ich okretow jest primary w malych i srednich bitwach. Taki urok faktu ze jak to cos podleci w zasieg blasterow to sie robi niewesolo  :knuppel2:.

Bruce , Brutix z hurka robi kasze nie dzieki ewentualnemu brakowi malych ecm dronek (brutix moze wozic wieksze i skuteczniejsze :D, perma jam wrogiego bc-ka przy uzyciu ec-600 nie jest niczym nadzwyczajnym). Kwestia tego czy pilot hurka lata tak jak trzeba, czyli ma 2 srednie neutralizery, czy woli "wiekszy dps" i 2 bezuzyteczne launchery , wtedy takiego hurka wystarczy zdrapac z przedniej szyby. W takim przypadku to nawet ec-300 przestaja miec znaczenie, taki hurek "z duzym dps" co najwyzej dzieki nim sobie zwieje, chyba ze jakims cudem uda sie nimi zrobic perma-jam co niestety nie jest takie latwe

Najwiekszy problem gallente to mizerny zasieg strzalu, fakt megas na neutronach to inna bajka ale reszta niestety zbyt daleko nie strzeli i z tego powodu sa najwieksze problemy.

Ja od drugiego miesiaca gry w Eve trenuje gallente (zaczynalem jako matar ale dominix dal sie szybciej przygotowac do robienia l4 niz inne okrety), wciaz marudze jak to zle sie nimi lata, ze thoraxa pierwszy lepszy shieldowy rupture zje bez mozliwosci nawet dogonienia, ze brutix moze miec albo tank albo dps, ze myrmidon ma slaby dps i ze moglem trenowac amarow, albo zostac z matarami i wogole jak to zle jest i dalej latam gallente :2funny: i w 2010 roku nie widac perspektywy zebym wytrenowal cos innych ras poza drakiem  O0

- ponoć łatwo ich pojechać w pvp

Tak jesli masz okret ktorym mozesz dyktowac zasieg na jakim odbywa sie walka (czyli w okolicach 20 km ) i bez neutralizerow unikasz starcia w zasiegu scrambla i weba.

- statki są do niczego w większości klas

Fakt, Hac-e nie sa jakies wybitne co nie znaczy ze deimosa z blasterami w odleglosci 10 km mozna lekcewazyc. Comandy tez niby nie sa zbyt ciekawe, ale niewatpliwa zaleta jest np fakt ze taki Astarte w Heimatar kosztuje niewiele wiecej niz vagabond (vaga 158, astarte kilka dni temu 165m), a w przeciwienstwie do brutixa na astarte mozna zmiescic dps bliski bs-owi bez eliminowania calkowicie tanka  :laugh:.

Fregaty maja albo srednie albo bardzo dobre, jak ktos powie ze Ares i Taranis sa do bani to niech splonie w ogniu slonca w Old Man Star  >:( , ishkur tez nie jest zly, cruisery to do czego sa zrobione rob ia wystarczajaco dobrze, swietne recony , BS- y bardzo popularne Megathronow w kazdej duzej bitwie przewaznie tyle co amarskiego zlomu wiec zle nie moga byc bo by nimi ludzie nie latali (tak jak np Ravenow jesli jakies sa to symboliczne ilosci). Co do wiekszego zlomu nie chce sie wypowiadac bo nie latalem i latac pewnie nie bede

- mała prędkość statków

Exequror navy z 1600 plyta przegoni prawie kazdego cruisera, a zrobiony na shield moze sie z vagabondem scigac  O0 (no moze nie calkiem ale 3000 poleci bez wiekszego wysilku) , szkoda ze to tylko wyjatek od reguly, ale nie jest z nimi tak tragicznie jakby sie wydawalo, amarskie i caldaryjskie zlomy duzo szybciej nie lataja  :P

- guny tak naprawdę za dużego dmg nie dają

Niestety przewaznie trzeba podleciec do przeciwnika tak zeby sie od nas odbil, ale wtedy to blastery daja i to duzo, railguny jak to railguny nie maja duzej sily ognia, nadrabiaja to szybkoscia strzalu. Cos za cos , nie wszystkie bronie musza byc idealne zawsze i wszedzie.

- najlepsza opcja to close range - co jest ciężkie sam wiem z doświadczenia na misjach w większości mircowarpdrive nei działą bo natural phenomena is disrupting ....

do misji albo drony albo railguny, blastery to najgorsze co mozna zrobic.

Voulture

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:05:20 »
Jezeli nie poprawili w ostatnim pol roku to Gallente sa do Zostałem ocenzurowany. Kiedys byli rewelacyjni, wraz z nanonerfem i boostem scrambli deimos i ishtar sa bezuzyteczne, wraz ze strata predkosci mwd megas hyperion sa do Zostałem ocenzurowany, zlote czasy taranisow bezpowrotnie przeminely wraz z boostem afow (ab) i scrambli, pozostaly capsy. Niestety, amarr/ matar w zaleznosci od roli zawsze bedzie lepszy.

Idealne kombo na dzien dzisiejszy to amarr/matar.

Totalizator

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:06:44 »
boost afów nigdy nie nastąpił, niestety

Voulture

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:08:18 »
boost afów nigdy nie nastąpił, niestety
Rozumiem przez to boost ab / scrambl. Faktycznie zle sie wyrazilem :P

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Gallente
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2010, 23:34:16 »
Vaga moze wjechac na pare kilosow i zmielic lub blaster boata trzymac poza zasiegiem. Wiadomo, ze w zasiegu 2-3km to blast boaty zmiela wszystko. Tylko jak wejsc w taki optimal?
Jeśli względem Ishtara to akurat słabo widzę Vagę wchodzącą na close, na range z kolei Ishtar ma to do siebie że ładnie tankuje - a dronami poszczuć też może... no rzecz jasna jak ktoś jest na tyle głupi by same heavy drony na vagę puścić i patrzeć jak pufają to i vagi nie odstraszy, ale sentry drony które można poszczuć i remotkować by Vaga ich nie ubiła to bajka. Natomiast zgodzę się że to tylko środek na odstraszenie Vagi - bo żeby ją ubić to czegoś więcej trzeba.


Co z tego ze hypek ma 1k wlasnego jak logistyk pompuje za jakies 2k, a kilka bsow rr pompujac jednego kolege daje wiecej armora. Jak napisal yogos w malych gangach ma to sens.
True - właśnie o mniejszych gangach myślałem - mogłem zaznaczyć. W dużych blobach ammarskie shipy wymiatają z racji bufor tanka i większej przeżywalności... Ale co do samych logistyków - by wyłączyć takiego z akcji wystarczy jeden dampener - bliżej się nie podturla chyba że mu kadłub nie miły. Może się wtedy z kumplem remotkować do bólu ale pomóc flocie nie pomoże.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:48:04 »
Taranisa zabily frakcyjne fregaty z Dominion , jak zaczynalem grac w Eve (i w sumie az do dominion) o taranisie mowilo sie ze to jedna z lepszych fregat do solowania , a dokladnie trwala walka fanklubow Crusadera i Taranisa ktory jest lepszy. Aktualnie zaden nie jest lepszy bo Dramiel, Comet i Slicer pobily je tak ze nie wiadomo kiedy sie znowu Taranis podniesie wraz z innymi "bojowymi" cepami.

Ishtar fakt chyba zaczyna juz umierac, prawie ich nie widac w terenie tam gdzie latam, w Heimatar wczoraj do kupienia byla tylko 1 sztuka  :2funny: i jakby tego bylo malo po Dominion noz w plecy wbija mu Gila czyli Ishtar z tankiem Drake.

Totalizator

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:53:01 »
Comet? a co może Comet?

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Gallente
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:14:22 »
Tak odpowiadając OP, to fakt że wybrałeś rasę bo ci lore odpowiada, ma dokładnie żaden wpływ na to czym będziesz mógł latać i czy będziesz ssał.

Rasa nie przekłada się w żaden sposób na skile - no poza tym ze na starcie masz skille na rasową frytkę i small guny - to są nieduże pieniądze i niewiele czasu zeby wyskilowac.

Jak wybrales sobie postac bo ci pasowala w tym swiecie, to graj dalej a skilluj to czym chcesz latac.
Sam bedac galente mam skile na wiele innych ras i faktem jest ze ostatnimi czasy malo latam statkami tej rasy :)

MightyBaz

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:28:10 »
macie fit na brutixa, 500dps, ehp moze nie jest wybitny bo ok 35 ehp ale za to zasieg blasterow taki sam jak warp disp, pomimo ze null M, tracking jest przyzwoity.
[Brutix, New Setup 2]
Magnetic Field Stabilizer II
Magnetic Field Stabilizer II
Damage Control II
Tracking Enhancer II
Tracking Enhancer II

10MN MicroWarpdrive II
Tracking Computer II, Optimal Range
Tracking Computer II, Optimal Range
Warp Disruptor II

Heavy Neutron Blaster II, Null M (8+16)
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M

Medium Ancillary Current Router I
Medium Anti-Explosive Pump I
Medium Anti-Explosive Pump I



albo deimosa , speed 1650/s
dps 430, ehp słabiutki, ale cos za cos 22ehp

[Deimos, New Setup 1]
Magnetic Field Stabilizer II
Magnetic Field Stabilizer II
Tracking Enhancer II
Energized Reactive Membrane II
Damage Control II
Energized Adaptive Nano Membrane II

10MN MicroWarpdrive II
Warp Disruptor II
Tracking Computer II, Optimal Range

Heavy Neutron Blaster II, Null M (zasieg 8+19)
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M
Heavy Neutron Blaster II, Null M
[empty high slot]

Medium Hybrid Locus Coordinator I
Medium Hybrid Locus Coordinator I


Vespa EC-600 x5

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 12:34:29 wysłana przez Mighty Baz »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:41:15 »
Comet? a co może Comet?

poza sygnatura na mwd wszystko ma lepsze niz taranis :p, no moze hulla troche mniej  :2funny: i 170 scan resa mniej. I tak nie ma co na ten temat dyskutowac bo aktualnie Dramiel>Slicer> cala reszta

kamel

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:48:06 »
no to mi trochę wyjaśniliście sytuację :)
ale i tak sporo nie rozumiem z tego co pisaliście ;] gwoli tłumaczenia co to znaczy :

- ehp
- cep
- vaga
- lr
- ec
- afki
 
Jeszcze jedno pytanie jaki ship polecacie dla nowego gracza ? obecnie latam thoraxem ale żeby nim coś zdziałać to naprawdę muszę się namęczyć... w co warto inwestować skile w jaki rodzaj statku battlecruiser ? battleship ?

pozdrawiam,
Kamelox

MightyBaz

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2010, 12:53:38 »
fit uzależniasz od taktyki. A nie odwrotnie.

thorax - głównie dps dealer
vexor - drone boat (jest bardziej uniwersalny, podobnie jak dominix)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Gallente
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:03:27 »
- ehp - efektywne hit pointy (biorące pod uwagę resisty itp)
- cep  - statek klasy interceptor
- vaga - vagabond, matarski statek
- lr - long range
- ec ?? (w jakim kontekście?)
- afki - statki klasy assault frigate
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Gallente
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:12:24 »
Jeszcze jedno pytanie jaki ship polecacie dla nowego gracza ? obecnie latam thoraxem ale żeby nim coś zdziałać to naprawdę muszę się namęczyć... w co warto inwestować skile w jaki rodzaj statku battlecruiser ? battleship ?

Dla nowego gracza to - jak rozumiem - bicie ratów na paskach i klepanie misji. W przypadku Gallente najlepsze do tego są droneboaty, czyli kolejno Vexor, Myrmidon i Dominix. Absolutnie kluczowy zestaw skilli na takie shipy to:

- Drones V (5 dron)
- Drone Interfacing na III/IV (+20% do dmg dron za każdy lvl).

Jak zrobisz te skille (ciut trwa), to przesiądź się na Vexora. Zrobisz nim każdą misję L2. Teoretycznie potem powinieneś przesiąść się w Myrmidona i robić nim L3, ale ja bym poszedł na skróty i od razu kupił/skillował Dominixa. Ostatnio jest to bardzo tani BS (sam niedawno kupiłem za 40 mln), na L3 możesz go sfitować byle jak i spokojnie sobie poradzi, a ma lepszy tank/drony niż Myrmidon. L3 da się tankować na Dominiku nawet z małą repką do armora!





No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Loc0

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:23:27 »
gwoli tłumaczenia co to znaczy :
http://www.eve-camp.com/centrala/forum/index.php?topic=5944.0

Ale do czego ten ship ma byc? Jesli poki co latasz na misje to hurricane (matarski bc) i drake (caldari bc) miela misje do lvl 3. Jesli zostajesz z gallente i misjujesz to rob to vexorem i myrmidonem. Czytaj poradniki - zaoszczedzisz czas ;/.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:28:24 »
http://www.eve-camp.com/centrala/forum/index.php?topic=5944.0

trzeba poprawic WT - war target, chyba ze ktos nie wart target  :2funny:

Sammani

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2010, 13:44:53 »
Ale kolega wczesniej sie pytal o pvp. Proponuje zlozyc podanie do UA lub do ktoregos korpa w 0.0 szkolacego noobow. Wyskilowac minmatar frigate na 3, High Speed Maneuvering na 1, Propulsion Jamming na 1 i Hull Upgrades na 1 i moze juz latac. Rase z czasem swoja wymarzona dopracujesz, ale w rifterze pvp sie najlepiej zaczyna ^^.

Loc0

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:07:01 »
Hm faktycznie - tak czy inaczej statki, ktore wymienilem na poczatek do pvp sie nadaja. Zanim je zmienisz na bsa duzo wody uplynie wiec sie narazie tym nie przejmuj.
Zrob to co radzi ci Sammani i bedziesz mial wszystkie problemy dotyczace wyboru statkow, fitowania i wiele innych z glowy.
@MB - poprawione ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Gallente
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:19:57 »
Cytuj
Zrob to co radzi ci Sammani i bedziesz mial wszystkie problemy dotyczace wyboru statkow, fitowania i wiele innych z glowy.
To chyba nigdy na oczy nie widziałeś chatu Akademii :2funny:
Zwykle to wygląda tak:
- [młody kadet] > jaki statek teraz sobie kupić i jak go fitować?
-\
- \
- potężna kilkuminutowa debata przechodząca miejscami w kłótnie i flejmy miedzy instruktorami, weteranami, starszymi kadetami i osobami które wciąż mają prawo pisać na kanale mimo ukończenia akademi
- /
-/
- muty hojnie rozdane prze któregoś moda
- [młody kadet] > to ja wiem jeszcze mniej niż przd tm  jak zapytałem :(
Ale i tak podtrzymuję zaproszenie weteranów do akademii, czego nie dowiesz się pytając na chacie masz szanse otrzymać na szkoleniach ;) :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 06, 2010, 14:46:11 »
jak chcesz poczuc sie jak prawdziwy pvper to wsiadaj w tego tristan:
[Tristan, New Setup 1]
Gauss Field Balancer I
Local Hull Conversion Nanofiber Structure I
Local Hull Conversion Overdrive Injector I

Cold-Gas I Arcjet Thrusters
X5 Prototype I Engine Enervator
X5 Prototype I Engine Enervator

Light Neutron Blaster I, Caldari Navy Antimatter Charge S
Light Neutron Blaster I, Caldari Navy Antimatter Charge S
Standard Missile Launcher I, Caldari Navy Flameburst Light Missile
Standard Missile Launcher I, Caldari Navy Flameburst Light Missile

Small Auxiliary Thrusters I
Small Low Friction Nozzle Joints I
Small Polycarbon Engine Housing I

stats:
speed 1200/s, dps 100, ehp 1700


i wpadnij do jakiego plexa, najlepiej na poczatku do lvl1, a potem po kolei lvl2 i lvl3.

cap masz stabilny wiec mozna spokojnie miec wlaczone wszystkie mody lacznie w afterburnerem. Jak sklepiesz wszystko i uda ci sie bezpiecznie wyleciec z plexow, to znaczy ze beda z ciebie ludzie. Inaczej zajmij sie klepaniem laserkami minsow na beltach w hi sec :diabeł:

NeX

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 06, 2010, 15:41:19 »
Śliczny Tristan! Pełne 100 dps to młody na nim nie wyciągnie, ale fryta na neutronach i misslach z poprawionym RIGami speedem, to czysta frajda.

Julius Septimus

  • Gość
Odp: Gallente
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:11:43 »
Jeszcze tylko 3 grosze a'propos Blasterów i ich rzekomej zajebistości na bezpośredni zasięg. Gdy patrzy się na konkretne moduły to rzeczywiscie na max dmg ammo zadają obrazenia o ok. 1/3 większe od pulsów (mając przy tym 5 razy mniejszy zasięg, ale mówimy o walce na bardzo małą odległość). Problem w tym, że u większości statków po założeniu najlepszych blasterów i MWD już brakuje powergrida lub w najlepszym wypadku nie starcza go na nic innego. Każdy rozsądny fit (a więc zawierający w sobie na przykład jakikolwiek tank) ma damage porównywalny lub mniejszy od amarrskiego odpowiednika sfitowanego na pulsach. Pulsy mają jednak to do siebie, ze mają scorche za ponoca których moga strzelac kilka, jesli nie kilkanascie razy dalej niż odpowiadające im blastery. Co z kolei zwykle czyni blaster-boat'y znaaaacznie mniej przydatnymi od statków latajacych na pulsach.
Ta prawidłowość nie stosuje się chyba tylko do statków wielkosci fregat ktore same w sobie są zwykle znacznie lepsze od amarrskich odpowiedników. Nie jest im tez jakoś szczególnie potrzebny zasięg.

O ile planuję wyskillowac sobie fregaty gallentyjskie oraz małe hybrydy na 5 to dalej w tym kierunku posuwać się nie zamierzam (no chyba, że po recony)