Autor Wątek: Dalszy rozwój postaci.  (Przeczytany 5087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chaos

  • Gość
Dalszy rozwój postaci.
« dnia: Styczeń 04, 2010, 23:26:05 »
Zacząłem grać wczoraj i chciałbym już teraz pomyśleć nad kierunkiem w grze w którym chcę się udać. Nie chciałbym później żałować wszystkiego jak to bywało w innych grach.

Słyszałem, że grupka science jest dla graczy ze stażem po kilka miesięcy, jednak mnie na dłuższą metę interesuję właśnie to. Chciałbym, żeby ktoś mi wyjaśnił krótko co z science, gra niesie ze sobą, bo o ile mining jest praktycznie z dla każdego zrozumiały, to science dla mnie nie. Z góry dziękuje ;)

Goomich

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:55:16 »
Zacząłem grać wczoraj i chciałbym już teraz pomyśleć nad kierunkiem w grze w którym chcę się udać. Nie chciałbym później żałować wszystkiego jak to bywało w innych grach.

W takim razie wyskiluj Riftera, załóż parę działek, jakiegoś disrupta i gyrosy i zasuwaj w stronę najbliższego 0.0.

Słyszałem, że grupka science jest dla graczy ze stażem po kilka miesięcy, jednak mnie na dłuższą metę interesuję właśnie to. Chciałbym, żeby ktoś mi wyjaśnił krótko co z science, gra niesie ze sobą, bo o ile mining jest praktycznie z dla każdego zrozumiały, to science dla mnie nie. Z góry dziękuje ;)

Podstawa science to obróbka blueprintów. Można im polepszyć Material eficiency (będą mniejsze straty przy produkcji), Productivity (skraca się czas produkcji z takiego bluprinta) lub je sobie skopiować. Kopie są tańsze niż oryginały i nie można ich już polepszać.
Za to można przeprowadzić inwencję. To znaczy bierze się kopię, trochę róznych popierdółek, odprawia się rytuał o pólnocy i po jakimś czasie wychodzi (albo nie) ci blueprint na przedmiot tech2.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 15:37:41 wysłana przez Mona X »

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:14:55 »
Dodam tylko, że to bardzo wąska działalność i jak się tylko w to będziesz pchał, to gra Ci zbrzydnie. Jeżeli masz zacięcie produkcyjne, to zainwestuj w industry, wtedy science Ci się przyda do obróbki bpo i tworzenia bpc do tego co produkujesz  :)
Cała prawda o moim graniu...


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2010, 01:32:48 »
W sienc jest też kilka że tak powiem bojowych skili, obsługa zabawek które maja dictory i hic'e, armaty tytanów.. no i nie wolno zapominać o cybernetyce i klonach

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Otguohu

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:07:13 »
Witaj

Niestety chłopaki mają rację, problem jest nawet nie w tym że science to mała działka ( bo to nie do końca prawda ) ale problem jest w podejściu CCCP do gry. Otóż firma uznała że opłaca jej się sprzedawać więcej i więcej i więcej kont kosztem pewnych dziedzin gry i dlatego cały ten świat działa tak aby preferować sytuację w której zakładasz maina zajmującego się wszystkim tylko nie science właśnie i supportujesz go drugim kontem z altem industrialnym ( bardzo szeroko industrialnym więc od inwencji przez produkcję aż do kopania ). Dlatego warto przemyśleć czy science to dobre miejsce na początek, być może lepiej zaczynać od konta PvE/PvP i za miesiąc, dwa uzupełnić go opłacanym za ISKi altem.

Pozdrawiam

Ian666

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:25:19 »
Najłatwiej naciułać kasę klepiąc misje lvl4 ravenem, później racąc na paskach albo kopiąc w 0.0 ale do tego potrzebujesz jakiegoś dojścia i zarobek nie jest dużo lepszy niż na misjach. W każdym razie aby robic cos w science co ma sens (produkcja, inwencja, obróbka itd) potrzeba kasy, którą w pierwszej kolejności musisz mieć :)

Stand z misji ci sie przyda bo sprawi że mniej będą ciebie kosztować operacje na markecie a przy paru procentach zysku jest to już jakaś różnica :)

Otguohu

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 10:20:10 »
Stand z misji ci sie przyda bo sprawi że mniej będą ciebie kosztować operacje na markecie a przy paru procentach zysku jest to już jakaś różnica :)

Hmm. W świecie gdzie kasa pałęta się wszędzie i można ją wyrywać niemal z próźni śmiem twierdzić że robienie misji przez x godzin dla tych x/1000 punktów procentowych jest bez sensu ale to moje prywatne zdanie

Chaos

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 14:45:16 »
Czyli wynika, że Science jednak nie jest tak pomocne na jakie wygląda. Kasy mi na razie starcza, co lepszy statek zdobyłem z misji. Aktualnie latam Catalystem.
Wydaje mi się, że sam na razie w 0.0 nie dam rady. W każdym bądź razie, złożę podanie do Unseen Academy i zobaczymy co będzie dalej. 


Sammani

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 15:11:21 »
Wydaje mi się, że sam na razie w 0.0 nie dam rady.

Nic bardziej mylnego. Jesli jestes nastawiony na pvp jest wiele korpow, ktore moga pomoc. Nowa postac w 0.0 moze znalezc swoje miejsce juz po 2-3 dniach, a po jakis 3 tygodniach byc samowystarczalna. Potrzeba jedynie checi by pufac statki innych graczy, a znajda sie tacy, ktoryz pomoga ;).

Totalizator

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 15:27:43 »
Jestem żywym przykładem, zrekrutowali mnie z forum prosto do goonswarmu i siedziałem w 0.0 od drugiego dnia gry bez większego pojęcia, początkowo, o co kaman i wyszedłem na tym całkiem nieźle. Ba, jak doleciałem do Scalding Pass to nie wiedziałem jeszcze jak się ręcznie używa stargates (taki był fajny tutorial wtedy co niczego nie uczył), pierwszego fleet opa wlokłem się za flotą na autopilocie

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 16:28:38 »
Ba, jak doleciałem do Scalding Pass to nie wiedziałem jeszcze jak się ręcznie używa stargates (taki był fajny tutorial wtedy co niczego nie uczył), pierwszego fleet opa wlokłem się za flotą na autopilocie

Hahaha :) Opowiedz, jak strzelales frejka BSa na pasku przez pol godziny, i jaki potem byles dumny, ze czyms takim malym zabiles cos tak duzego :)

Nigdy nie jest za wczesnie na 0.0, jezeli tylko sa fajni kumple, ktorzy chca pomoc. Po 3ch dniach skillowania jestes w stanie zalozyc na fregate mwd, weba i punkt, i stajesz sie bardzo cenionym i potrzebnym elementem we flocie (chociaz zazwyczaj potrzebujesz 3-4 takich fregat na kazdy roam na poczatku), jest super zabawa, i da sie zarobic duzo wiecej, niz na tym samym etapie w Empire, chociazby salvagujac wraki, zreszta mlodemu taklerowi ktory bywa we flocie nikt nie da zginac finansowo, sa jakies tam plexy, paski, i duzo wiecej fanu z gry, niz monotnne wbijanie standa do agenta lvl 4
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:11:29 »
A teraz szczerze - korporacja którego z was jest gotowa przyjąć chara parudniowego do swojego 0.0? Potem będę zakładał nowe postaci i sprawdzał czy piszecie prawdę ;)

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:40:14 »
Moja, jezeli tylko nie jest cwiercinteligentem. Jezeli tylko mielbysmy "swoje" 0.0, no narazie mieszkamy w "cudzym"  :2funny:
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Chaos

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:01:03 »
Mieszkacie w piwnicy czyli x]

Jak wspomniałem, na razie latam Catalystem, fitty pierwsze lepsze które zdobyłem, bo nawet nie wiem które będą najlepsze. Kasy mi nie brakuje, chyba. Ukończyłem przed chwilą zadania "Business". Dalej nie mam pojęcia jak iść.

Przepraszam za offtopic, ale czy można przedłużyć subskrypcje triala przez plexa ? :)

@Doom
No akurat o to mi chodziło, tylko źle wytłumaczyłem. Mój błąd.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 18:14:51 wysłana przez Chaos »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:12:29 »
Cytuj
Przepraszam za offtopic, ale czy można przedłużyć subskrypcje triala przez plexa ?
Nie. Po użyciu plex / tc konto z automatu zmienia się pełne (znikają ograniczenia triala) i oczywiście zostaje przedłożone o odpowiednią ilość dni

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sammani

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2010, 18:54:35 »
A teraz szczerze - korporacja którego z was jest gotowa przyjąć chara parudniowego do swojego 0.0? Potem będę zakładał nowe postaci i sprawdzał czy piszecie prawdę ;)

Moja. Byleby tylko latal rifterkami na pvp. W c0ven stawiam, ze RAVE to samo i myslalem, ze z IDEA tez nie bedzie problemow.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:07:43 »
Rave przyjmuje młode chary, ale trzeba spełnic kilka warunków, min. mieć opłacone konto.

Totalizator

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:12:12 »
Mój przyjmuje każdego ale wymagania dot. postowania na somethingawful.com są dosyć drastyczne  :knuppel2:

Goomich

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:14:02 »
Znaczy co? :)

Totalizator

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:22:26 »
Przynajmniej 3 miesiące mieć tam konto założone i jakaś bliżej nieokreślona liczba postów, prawdopodobnie około 100 + jeśli wyda się że założyłeś konto tylko dla wejścia do sojuszu to trafiasz na czarną listę.

Voulture

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:29:12 »
To juz nie wystarczy miec kogos, dowolna osobe z GS, ktora za Ciebie poreczy?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:36:30 »
Przynajmniej 3 miesiące mieć tam konto założone i jakaś bliżej nieokreślona liczba postów, prawdopodobnie około 100+
To mają być te drastyczne wymagania?  :2funny:
3 miechy to akurat na learningi i nieco ponad jeden post dziennie... Pls...  :2funny:
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:37:36 »
To mają być te drastyczne wymagania?  :2funny:
3 miechy to akurat na learningi i nieco ponad jeden post dziennie... Pls...  :2funny:
Nie widziales nigdy tego forum nie? :D

Chaos

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2010, 19:53:29 »
Zostałem przyjęty do Unseen, jakoś się to potoczy.

Chciałbym jeszcze spytać o learningi, bo przed chwilą przeczytałem ale było to trochę chaotyczne. Nie wiem w jakiej kolejności i czego się uczyć.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:31:37 »
Nie widziales nigdy tego forum nie? :D
Ależ widziałem :)
Za czasów jak GS siedział w S-U8 i próbował zająć Y9 nabiłem tam ponad pół tysiąca postów...
Chyba, że się to forum zmieniło od tamtego czasu, bo nie śledziłem :P
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Dalszy rozwój postaci.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2010, 20:34:44 »
http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=242786&page=1#2

Tu masz w miarę optymalną, ścieżkę ogólnego przeznaczenia. Jak chcesz coś dla siebie, to pomyśl mniej więcej ijak długo chcesz grać, ściągnij sobie program EveMON ułóż w nim plan na ten czas, program sam ci zasugeruje optymalne learningi.