Autor Wątek: Wydajność Win7/Vista  (Przeczytany 2689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Wydajność Win7/Vista
« dnia: Styczeń 03, 2010, 11:21:16 »
Czy ktoś próbował zwiększać wydajność win7 lub visty szybką pamięcią usb?
Jest sens kupować sobie np 4gb pendriva o dużej prędkości, czy też ten boost wydajności jest niezauważalny?
Mam lapka 1.6GHz celerona i 1GB ramu...
Przedwieczny.

mkxy

  • Gość
Odp: Wydajność Win7/Vista
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2010, 12:33:42 »
Mnie tez to zastanawia. Bo na logikę to raczej ciężko mi sobie wyobrazić tu jakiś boost. Mimo ze to jest jednak flash z ultra niskim czasem dostępu to jednak nawet wersje hiper szybkie maja góra 20-30mb/s odczytu, czyli dosyć mała wartość względem choćby pojedynczego dysku SATA, a co tu mówić względem macierzy.

Ps. Jesli masz ddr2 w lapku taniej i znacznie wdajniej bedzie dorzucic ram. Bo taki szybki pendrive np patriot x200 4gb kosztuje ok 70zl, a za to masz chyba 2gb ddr2 so-dimm.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 13:34:25 wysłana przez mkxy »

Ezrael

  • Gość
Odp: Wydajność Win7/Vista
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2010, 14:57:38 »
Kiedys sie tym interesowalem czytalem recenzje itd itd, wyszlo ze to daje jakiekolwiek efekty jak sie ma ponizej 1gb pamieci a przyrost w ladowaniu aplikacji, systemu to max 5% jak masz 2-3-4gb ramu i wsadzisz kolejne 4 na USB to wedle tego co czytalem nic to nie da... jak chcesz przyspieszyc system to chyba trzeba robic tradycyjne operacjie czyli defragmentacja / wylaczanie niepotrzebnych uslug ..

Ez.

Fedajkin

  • Gość
Odp: Wydajność Win7/Vista
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2010, 11:39:58 »
To chyba czytaliśmy to samo ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Wydajność Win7/Vista
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:03:14 »
Wrzuciłem sobie w lapka szybką kartę SDHC 4GB z aparatu i wnioski mam takie.
Przy "pamięciożernych" programach widać nieco poprawę - w photoshopie przy obrabianiu dużych rawów czy tifów, nakładanie filtrów czy zabawa poziomami etc. idą zauważalnie szybciej. Podobnie z quarkiem - duże pliki otwierają się znacznie szybciej (bez karty jeden taki megaplik mi się w ogóle nie otwierał i wywalało program, z kartą idzie) i ogólnie czas reakcji programu się nieco poprawił.
W evce, innych grach, czy programach nie pracujących na dużych plikach, już tej poprawy nie widać.
W sumie, gdybym nie miał tej karty lub szybkiego pena, to chyba rzeczywiście lepiej byłoby dokupić "normalny" ram. Mając już taki sprzęt - można użyć, ale cudów spodziewać się nie ma co :)
Przedwieczny.

Straszny

  • Gość
Odp: Wydajność Win7/Vista
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:26:49 »
specjalnie dla ready-boost kupowałem swego czasu PQI szybkiego flasha... ogólnie wynik powyżej 1 GB ramu jest albo żaden albo rozczarowywująco mały.

Przy 1 GB jednak jest zauważalnie lepiej przy intensywnych operacjach I/O między dyskiem a pamięcią.

co ciekawe ta sama technologia, napisana przez firmę trzecią działa pod ..stareńkim XP i to działa lepiej niż ready-boost Microsoftu.
http://www.eboostr.com/

ebooster pod Vistą działa również lepiej niż ready-boost, ale obydwie technologie mają jedną wspólną ceche - zabijają flashe. Te są bardzo czułe na tysiące małych operacji I/O, i poszczególne komórki słabo znoszą takie obciążenie. Z drugiej strony flashe, nawet te szybkie, tanie jak barszcz.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 13:00:47 wysłana przez Scaryman »