Autor Wątek: Największy ship  (Przeczytany 11412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

naye666

  • Gość
Największy ship
« dnia: Grudzień 16, 2009, 13:26:05 »
Witam, mam takowe pytanie:
Jaki WASZYM zdaniem jest największy bojowy ship, "sensowny" do latania solo? Narazie pytam o Caldaryjski.
Czy faktycznie cała zabawa do PVE kończy się na BattleShipach i ich odmianach?
Acha i mam na myśli CAŁKOWITE solo, ew. może być też z wykorzystaniem cyno-alta, w końcu to chyba 7 dni skillowania.
Cel: wormhole, C4+ solo np.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:42:55 »
Cytuj
Jaki WASZYM zdaniem jest największy bojowy ship, "sensowny" do latania solo? Narazie pytam o Caldaryjski.
Nightmare :D
Cytuj
Czy faktycznie cała zabawa do PVE kończy się na BattleShipach i ich odmianach?
Ja na ten przykład do pve ostatnio przedkładam comanda / tengu od bs'a, ale jak warunki pozwalają (czytaj chiolerna choinka nie ma limitu przepuszczanej masy) to wiem ze ludzie na anomalie potrafili nawet tytana zrzucić i jednym dd ją skończyć :P, cariery i matki na tych trudnych plexach to norma jak sie zdaje
Cytuj
Cel: wormhole, C4+ solo np.
Zapomnij. wszystko mniej sze od capitala zjedzą raty, jak dropniesz tam capsa to Ci raty anty hotdropa zrobią i... patrz o solo bs kawałek
Na solo to jeszcze c3 można sie bawić, na c4 moze te słabsze na x-type ficie tez jakoś przeżyjesz...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:43:32 »
W WH cyno nie postawisz, więc capitale odpadają.

Golem, Nighthawk, Tengu czy po taniości - Drej, to chyba sprawdzone rozwiązania.  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:47:14 »
Cel: wormhole, C4+ solo np.
C4 o ile wiem jest ciężkie do solowania (nie wspominając o C5/6), a do C1-C3 BC/BS będą największe, powyżej c3 zalecany jest powszechnie gang.
W WHSach możesz używać carrierki/dready, o ile je sobie w nich wybudujesz (albo przeciśniesz przez dziurkę = mało realne, co nie oznacza, że niemożliwe jest ich tam użycie), bo jak SokoleOko napisał:
W WH cyno nie postawisz, więc capitale odpadają.
Więc wrzucić nie wrzucisz przez cyno.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:50:06 »
W WH cyno nie postawisz, więc capitale odpadają.
Cyno nie, ale low i null sekowe dziury pozwalają wrzucić capsy przez portal i jeszcze na suport jest masy, a w wh jest standardowy null sekowy ogranicznik tego co  można tam smażyć a czego nie więc jak chcesz to sobie zbudujesz capitala nawet w c1

Cytuj
Golem, Nighthawk, Tengu czy po taniości - Drej, to chyba sprawdzone rozwiązania.  :coolsmiley:
Fixed

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:54:04 »
Cyno w unknown space nie postawisz, ale możesz zwyczajnie capitalem przelecieć przez WH, oczywiście jeżeli WH ma wystarczający limit masy żeby capital przeleciał. Czyli raczej C5 i C6 a nie C4.

naye666

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2009, 14:02:47 »
Hmmm czyli poza BS pozostają shipy ze specjalizacji... troszkę szkoda, bo ile można patrzeć na te Golemy/CNRy czy Ravki...
Narazie to na C3 latałem drake'iem .. średnie krzyże na 2 BC z BSem już gorzej bo zazwyczaj spawnuje BS i średnie krzyże a wtedy wybór.. tank i mniejszy DPS lub większy DPS ale konieczność odwarpowania ...

Jak to wygląda w przypadku Nightmare'a? Daje radę tam solować spawn w C3?
Ktoś próbował np Cerberusem tam "postrzelać" ?

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2009, 14:03:36 »
tengu \o/
nightmare fajny ship do kerbirzenia, jesli tylko masz dobre skille na shield tank i t2 lasery. no i kasę, żeby go jakoś sensownie sfitować :)

Morbius

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2009, 14:19:53 »
każdy t3 z porządnym fitem i c3 można robić afk :) jedyny wyjątek miałem na archeo w c3 gdize 3 bsy jakoś tak fartownie klepały z 60 km że musiałem overheata włączyć bo bym puffnął :)
osobiście latam legionem i luzik jest na solo

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2009, 14:50:47 »
Jaki WASZYM zdaniem jest największy bojowy ship, "sensowny" do latania solo?
Przecież pyta o największy, a nie optymalny, czy minimalny. Największy sensowny = BC/CBC lub BS. Capsy są mało sensowne (konieczność budowy, ograniczenia masy dla dziurki).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Sammani

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2009, 01:02:41 »
Golem

 :2funny: Usmialem sie. Przednie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2009, 09:33:40 »
:2funny: Usmialem sie. Przednie.

Czyżbym rąbnął jakiegoś "fo-pa"?  :2funny:

Gorszy od CNR-a? Poza tym chyba nie powiesz, że jest MNIEJSZY od Nighthawka czy Tengu (patrz topic).  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:39:52 »
Do WH to jednak bym polecał T3. BS-y mają duży sig radius, więc może być ciężko, choć szczerze powiedziawszy nigdy nie robiłem bs-em solo WH, jeśli już to w grupie :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2009, 12:19:16 »
Czyżbym rąbnął jakiegoś "fo-pa"?  :2funny:

Gorszy od CNR-a? Poza tym chyba nie powiesz, że jest MNIEJSZY od Nighthawka czy Tengu (patrz topic).  :coolsmiley:
Droższy, mniejszy dps, mniejszy dronebay, mniej hp...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2009, 16:33:22 »
Wlecenie kapslem do dziury nie jest takie mało realne, carrier wchodzi przez część dziur lowsecowych, trzeba tylko sprawdzić w tabelkach typy dziur i mieć pewność że dziury są świeże, żeby przypadkiem nie skończyć w carrierze w jakimś zadupiu C3 co to ani w lewo ani w prawo przez tydzień nie polecisz.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2009, 16:53:33 »
Droższy, mniejszy dps, mniejszy dronebay, mniej hp...

Golem'a spokojnie mozna zrobic na toprach (da rade 60km+ zasiegu wyciagnac) wtedy ma chyba wiekszy dps?
Dronebay w WH raczej sie tak nie liczy, nie ma sensnu uzywac wiekszych dron niz small.

T3 da rade, ale duzo wolniej poradzi sobie z anomaliami niz maruder imo.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2009, 17:09:25 »
Golem'a spokojnie mozna zrobic na toprach (da rade 60km+ zasiegu wyciagnac) wtedy ma chyba wiekszy dps?
Dronebay w WH raczej sie tak nie liczy, nie ma sensnu uzywac wiekszych dron niz small.

T3 da rade, ale duzo wolniej poradzi sobie z anomaliami niz maruder imo.
Serio da się na torpach 60km? A faktycznie z dwoma rigami na zasięg i użyciu javelinów... A co z celnością? 2 paintery jak to na jakimś filmiku było? Ile to zostawia miejsca na tank? i to taki stabilny? Chyba jednak wolę cruise fury - dps trochę gorszy, zasięg nieporównanie lepszy bez zajęcia rig slotów (druga wersja t2 rakiety dodatkowo daje lepsze efekty na mniejsze cele) i zostaje miejsce na tank i nawet można próbować cap stabel uzyskać
Większy dronebay oznacza też większy zapas dronek
A byłbym zapomniał CNR jest trochę szybszy :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2009, 17:16:13 »
Zasięg 60km nie zawsze ma sens (tj nie na każdym pleksie), bo niektóre stwory stoją na około 70-90. A stać w spiderze i nie strzelać jest głupio i smutno ;)

Drony działają, i owszem, trzeba tylko bardzo ich pilnować. Podstawową dronką do WH w moim doświadczeniu jest Amarrska sentry T2 (zasięgi 40-90km) wymiennie z galentyjską sentry T2 (dla zasięgów do 40km). Niektóre sity WH są dla sentr zabójcze, ale nie wszystkie. Warto mieć oczywiście dla dronek remotki oraz polecenie "dronki dronki do domu" pod kombinacją klawiszy.

Z ruchomych dron w istocie - albo small albo tani badziew T1 żeby nie płakać tracąc je garściami.

W ogóle solowanie C4 a nawet C3 to raczej głupi pomysł. Nawet jak te raty stankujemy to padają tak przerażająco wolno że można się pociąć z rozpaczy. A kiedy już to zrobisz to trudno zbierać loot ze sleeperów bo krew spływająca po nadgarstku brudzi światełko w myszce optycznej. A latać Scorpem z fitem za 10b żeby mieć i boski tank i boski DPS też głupio - albo stracisz go na etapie poznawania WH (jak już wiesz co spawnuje kiedy, ryzyko straty statku na rzecz Sleeperów o ile jesteś trzeźwy i nie śpisz, drastycznie spada. Natomiast ciężko dowiedzieć się tego nie tracąc kilku statków), albo prędzej czy później zdejmą go jacyś przypadkowi mordercy. Z jednej strony piraci z lowseków jak mają dziurę to wpadają szukać celów, z drugiej strony nawet największe kerbiry z głębszego WH skanują sąsiednie dziury a jak coś znajdą to szkoda nie zabić.

e: dodatkowe porady praktyczne.

naye666

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2009, 09:30:48 »
Ostatnio próbowałem Drakiem,
2 balistiki / 2 SPRy tank na srodku i HMki w high slotach.
W jedna anomalie gdzie były 2 BSy wyciagalem 40 mln z dropów i salvage'a.
Sadzicie, ze to dobry wynik? Anomalie robilem w C3/ w godzine

Morbius

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:12:34 »
tak to mniej więcej wychodzi z 1anomalii 40-50 mil przy C3
zależy ile nanoribonek dropnie :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:19:44 »
Ostatnio próbowałem Drakiem,
2 balistiki / 2 SPRy tank na srodku i HMki w high slotach.
W jedna anomalie gdzie były 2 BSy wyciagalem 40 mln z dropów i salvage'a.
Sadzicie, ze to dobry wynik? Anomalie robilem w C3/ w godzine
Porównywalny z zarobkami w empire :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:35:17 »
W dwie godziny tym samym drejem ukręciłby całe AE za właśnie 40 baniek, ale za to bez ryzyka, że dostanie w łeb w tym WH.

No i jeszcze jedno - do godziny klepania tej anomali trzeba doliczyć poszukiwanie dziury, a potem szukanie samej anomalii w tejże dziurze.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

naye666

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:07:18 »
Anomalie w dziurze da rade wyskanowac Board Scannerem'em

Kara Mon

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:11:30 »
jak ktos probuje tylko z wh zyc poprzez ciagle szukanie nowych to raczej niezbyt dobre zarobki, ale jak sie wpada na taka podczas szukania magneto i radarow nie jest zle mozna troche dorobic. Sokole anomalie w wh gdzie tylko raty sa do ubicia dla salvage i dropu to maly pikus, raz puszczasz proby i masz 100% jesli takie sa, przewaznie sa chyba ze dziura jest mocno uzywana i zamieszkala wtedy roznie bywa ale nawet w tych gdzie byli zywi (a nie tylko statki na posach) zawsze jakas anomalia sie znalazla ale na bank mniej niz w takich gdzie ktos postawil posa i loguje sie raz na 3 dni.

zaleta wh jest to ze przynajmniej tam nie zasniesz, trzeba pilnowac tanka, skanera i miec oczy dookola glowy.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:03:48 »
Serio da się na torpach 60km? A faktycznie z dwoma rigami na zasięg i użyciu javelinów... A co z celnością? 2 paintery jak to na jakimś filmiku było? Ile to zostawia miejsca na tank? i to taki stabilny? Chyba jednak wolę cruise fury - dps trochę gorszy, zasięg nieporównanie lepszy bez zajęcia rig slotów (druga wersja t2 rakiety dodatkowo daje lepsze efekty na mniejsze cele) i zostaje miejsce na tank i nawet można próbować cap stabel uzyskać
Większy dronebay oznacza też większy zapas dronek
A byłbym zapomniał CNR jest trochę szybszy :P

Jezeli chodzi o celnosci to z jednym painterem BS'y i cruzy zjada az milo, tank raczej wystarczajacy ale nie jest cap stable. Golem ma jedna znaczaca przewage nad CNR'em - bonus do traktorow, o ile na misjach mozemy nieraz darowac sobie zbieranie loot'a i salvage'a o tyle w WH to koniecznosci. Na golemie masz traktorki na 40km, co pozwala spokojnie salvage'owac juz podczas walki i znacznie skraca czas trzepania anomali, o ile ktos nie uzywa alta do lootowania to imo golem > cnr w WH.

Zasięg 60km nie zawsze ma sens (tj nie na każdym pleksie), bo niektóre stwory stoją na około 70-90. A stać w spiderze i nie strzelać jest głupio i smutno ;)

W WH C2/C3 we wszystkich anomaliach/plexach ktore robilem sleepersy trzymaly sie w zasiegu 60km (spawnuja sie roznie, ale dosc szybko potrafia doleciec na mwd).

W ogóle solowanie C4 a nawet C3 to raczej głupi pomysł. Nawet jak te raty stankujemy to padają tak przerażająco wolno że można się pociąć z rozpaczy. A kiedy już to zrobisz to trudno zbierać loot ze sleeperów bo krew spływająca po nadgarstku brudzi światełko w myszce optycznej. A latać

Roznica miedzy WH a misjami jest taka ze na misji masz trylion celow, na anomali w WH za to tylko kilkanascie ale twardszych, ja osobiscie wole mniej celow ale twardszych (mniej zabawy z namierzaniem npc zeby oddac jedna salwe , mniej lootowania).

tak to mniej więcej wychodzi z 1anomalii 40-50 mil przy C3
zależy ile nanoribonek dropnie :)

Zarobek na anomaliach w Wh dzieli sie na ten gwarantowany czyli loot ktory ejst zawsze taki sam, z tego co pamietam w wh c3 waha sie pomiedzy 38-48m + salvage

Ostatnio próbowałem Drakiem,
2 balistiki / 2 SPRy tank na srodku i HMki w high slotach.
W jedna anomalie gdzie były 2 BSy wyciagalem 40 mln z dropów i salvage'a.
Sadzicie, ze to dobry wynik? Anomalie robilem w C3/ w godzine

Ja trzepie sobie czasami paladynem na pulse z jednym HS, na anomalie schodzi mi srednio 30-35min, dropy mialem rozne od tych najnizszych"gwarantowanych" po 160m z jednej anomalii, na godzine srednio 110-120m.

Co do c4 da sie niektore anomalie zrobic T3/dobrym maruderem, ale trzeba sie nameczyc i stosunek czasu do zarobku marny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:15:47 »
Ogólnie, jak kogoś ciągnie WH, to 100 razy lepszym pomysłem jest mielić porządne plexy C4 - C6. Lepsza kasa, lepsza zabawa.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:18:35 »
Cytuj
Jezeli chodzi o celnosci to z jednym painterem BS'y i cruzy zjada az milo, tank raczej wystarczajacy ale nie jest cap stable. Golem ma jedna znaczaca przewage nad CNR'em - bonus do traktorow, o ile na misjach mozemy nieraz darowac sobie zbieranie loot'a i salvage'a o tyle w WH to koniecznosci. Na golemie masz traktorki na 40km, co pozwala spokojnie salvage'owac juz podczas walki i znacznie skraca czas trzepania anomali, o ile ktos nie uzywa alta do lootowania to imo golem > cnr w WH.
W zabawie solo stabilny tank to podstawa, wiem że jak już sie zna anomalki to sleepki nie za bardzo mają czym zaskoczyć, ale zawsze można trafić na taką której jeszcze sie nie zna a wtedy hgw ile czasu bronić sie trzeba ze scramblm na dupsku
Cytuj
W WH C2/C3 we wszystkich anomaliach/plexach ktore robilem sleepersy trzymaly sie w zasiegu 60km (spawnuja sie roznie, ale dosc szybko potrafia doleciec na mwd).
I to właśnie tutaj przydaje się ten 40km tractor? :P
Wolę alta w jakimś cruzerze śmieciarce

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2009, 16:19:34 »
Ogólnie, jak kogoś ciągnie WH, to 100 razy lepszym pomysłem jest mielić porządne plexy C4 - C6. Lepsza kasa, lepsza zabawa.

Lepsza klasa nie oznacza wiekszej kasy, na c4-c6 musisz zabrac ze soba pomocnikow, wiec caly loot idzie do podzialu, wydaje mi sie ze realnie wychodzi calkiem podobnie jak solo c3, jak dotad robilem troche c5 z 3-5 towarzyszami i wychodzilo mi gorzej niz c3 solo. Jedyna roznica to taka ze w c5/c6 oprocz anomalii znajdziesz tez dobre chmurki/paski, jak ktos lubi sie w takie rzeczy bawic, to rzeczywiscie c5/c6 obowiazkowo.

W zabawie solo stabilny tank to podstawa, wiem że jak już sie zna anomalki to sleepki nie za bardzo mają czym zaskoczyć, ale zawsze można trafić na taką której jeszcze sie nie zna a wtedy hgw ile czasu bronić sie trzeba ze scramblm na dupsku

W kazdym wh sa bodajze 4 typy anomalii + plexy, jezeli chodzi o c3 jest tylko jedna anomalia na ktorej scrambluje jedna fretka na pierwszym spawnie i nie stanowi zadnego zagrozenia. Na plexach jest juz roznie, o ile zwaraca sie uwage na to co nam sie spawnuje, to raczej nie powinno byc wiekszych problemow.

Van Mar

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:32:30 »
Jak już jesteśmy przy dużych..z ciekawości zapytam, jak broni sie carrier np.Archon i frachtowce? tzn. mają jakieś możliwości obrony aktywnej, czy tylko walka elektroniczna typowo defensywna lub cos takiego? Zakochałem sie we frachtowcu Providence ale świadomośc, że każdy bedzie mnie kopał bezkarnie troche dołuje:) A lepiej juz powoli się układać ze skillami po to co kto lubi nimi, iż droga długa jest:)

Goomich

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:52:05 »
Frachtowiec się broni tak:

OMG OMG OMG gdzie ten Concord, gdzie ten... BUM.


Carriery mają trochę więcej możliwości. Po pierwsze mają sloty więc mozna im założyć moduły i rigi. więc ba górze jakieś neutralizery do wysysania  capacitora z wrogich okrętów i smartbomby do rozwalania dron i małych statków, które podlecą za blisko. Po drugie kilkadziesiąt tysięcy metrów na drony, co daje z 15 fighterów i kilkaset zwykłych dron.
No i po trzecie i najważniesze: 20 innych carrierów, 50 BSów i zgraja mniejszego tałatajstwa.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2010, 13:53:37 »
Na frachta nie zakładasz żadnych modółów tak jak na shuttla więc jesteś totalnie bezbronny. Do tego alignujesz 3 lata a w warpie lecisz kolejnych 5.
Carriery za to jak najbardziej mają szereg opcji ofensywnych i defensywnych, ale są stworzone do kilku ściśle określonych ról w których się sprawdzają, a większość z nich wymaga obecności innych carrierów więc ta zabawka również solo nie jest (chyba że do robienia anomalii ;) )

Van Mar

  • Gość
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:09:34 »
Dzieki jak nie wiem co..:) Mam przynajmniej ogląd sytuacji, jeszcze tylko szukam czegos wiecej o SmartBomb. Poza tym czytając forum mam juz kilka osób "upatrzonych" co do tego tematu więc za jakieś ponad pół roku bedę bardziej wnikliwy. marzy mi się Carrier do wsparcia floty i przepiękny Providence/Ark. Moze za ten czas bede mniej pytał. wybaczcie ale musiałe zapytać, ciekawość itd.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:13:55 »
Nie przepraszaj tylko wal śmiało  ;)

Oprócz skilli kuknij też ile pi raz drzwi kosztują takie zabawki  :)

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:21:34 »
Po pierwsze - nie masz za co przepraszać ;p

Po drugie - do frachta i carriera czekaCię dłuuuuuuuga droga (zwłaszcza carriera). Zanim zaczniesz tego drugiego skillować, to poznaj grę lepiej, znajdź sobie fajny korp w fajnym aliansie (jeżeli chcesz mieć capitala, to siłą rzeczy musisz przynajmniej do lowseca się przeprowadzić - capitale bojowe nie mogą latać w hi secu).

Smartbomba to moduł zadający określony typ damagu w określonym promieniu wokół statku - bez konieczności lockowania. (Nie)stety jest to broń bardzo krótkiego zasięgu i na szerszą skalę korzystają z nich tylko capitale. Wielkość ich modeli statków pozwala na uzyskanie dość niezłego pola rażenia smartek :)

Poniżej masz przykład wykorzystania na tytanie w low secu:

http://www.youtube.com/watch?v=XlZ0EcsneSg#
Cała prawda o moim graniu...


Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Największy ship
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:28:14 »
Zobacz tez ile kosztują na nie wszystkie potrzebne skile
dodam tez ze lotniskowiec jest dobrym prywatnym statkiem logistycznym uzywanym na zadupiach
frachtowiec raczej w hajseku
natomiast ark / jump fracht
to tez coś do podróży po zadupiach
jego sposób przemieszczania się jest jego najlepsza obrona
nie często ludzie tracą takie statki
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.