Autor Wątek: Serwer ssh  (Przeczytany 4824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

R@F

  • Gość
Serwer ssh
« dnia: Grudzień 08, 2009, 17:22:00 »
Po pierwsze witam wszystkich maniaków eve :)
Po drugie z racji że od czasu do czasu zostaje w pracy po godzinach bo muszę na kogoś czekać, chciałbym sobie w tym wolnym czasie troche polatać. I tutaj pojawia się problem. W pracy mam poblokowane porty. Z tego co wyczytałem można z eve połączyć się za pomocą tunelu ssh potrzebny jest tylko serwer. I właśnie tutaj pojawia się problem. Zna ktoś może jakiś darmowy serwer ssh który umożliwił by mi pogranie w eve lub jakąś inna metode ominięcia blokwanych portów?? Z góry dzięki za wszelkie propozycje i przepraszam jeśli nie w tym dziale.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2009, 17:29:29 »
Darmowy publiczny to raczej ciężko...
Chyba, że któryś z użytkowników centrali posiada u siebie serwer i udostępni Ci konto.
Z płatnych i tanich może http://www.mydevil.net/oferta.html ?
Ja tam mam konto i niby transfer jest ograniczony, ale kiedyś sporo przekroczyłem i jakoś nic się nie działo ;D Musisz się tylko zorientować jak to skonfigurować i upewnić, że wszystko będzie banglać.

Ellaine

  • Gość
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2009, 17:44:24 »
To czego potrzebujesz nazywa się "konto shellowe", czyli po prostu konto użytkownika na przeciętnym unixowym serwerze gdzieś w sieci. Normą jest dostęp do takiego konta przez ssh.

Jedynym znanym mi fajnym serwerem z kontami shellowymi (i tysiacem innych rzeczy) jest http://rootnode.net/

Maver

  • Gość
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2009, 21:07:06 »
Po pierwsze witam wszystkich maniaków eve :)
Po drugie z racji że od czasu do czasu zostaje w pracy po godzinach bo muszę na kogoś czekać, chciałbym sobie w tym wolnym czasie troche polatać. I tutaj pojawia się problem. W pracy mam poblokowane porty. Z tego co wyczytałem można z eve połączyć się za pomocą tunelu ssh potrzebny jest tylko serwer. I właśnie tutaj pojawia się problem. Zna ktoś może jakiś darmowy serwer ssh który umożliwił by mi pogranie w eve lub jakąś inna metode ominięcia blokwanych portów?? Z góry dzięki za wszelkie propozycje i przepraszam jeśli nie w tym dziale.

Jesli masz poblokowane porty to prawie napewno masz tez wyblokowane SSH.
Ewentualnym rozwiazanie jest "oszukanie admina" jestli SSH dziala np na porcie WWW (80) albo HTTPS (443), ale takiego serwra raczej ni znajdziesz... chyba ze sam sobie go postawisz.

Najprostrzym sposobem jest pogadanie z adminem, moze tez gra... jak sie dogadacie to odblokuje.


Jak juz bedziesz mial shell'a to uzywasz np Putty, do laczenia sie z kontem shiellowym. W konfigu ustawiasz tunelowanie lokalnego portu (127.0.0.1:xxxx) na IP i port serwera EVE (nie pamietam jaki to jest, nie mam teraz jak sprawdzic).
Potem musisz tylko odpalic EVE i zmusic ja do polaczenia sie z 127.0.0.1 na porcie xxxx (oczywiscie zamiast xxxx wpisujesz ustawiony przez Ciebie port).
I tyle... reszta leci przez tunel do serwera z ktorym sie polaczyles a dalej do serwera eve.

Nie wiem jak bedzie dzialac EVE na takim tunelowaniu. SSH jest kodowane, teoretycznie na slabym kompie lub serwerze z shellem moze sie przytykac jesli beda lecialy jakies duze ilosci danych.

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2009, 23:35:13 »
dobry kontakt z działem IT swojej firmy do podstawa i powinni to dawac nowym w organizacji w przewodniku :)

pracowałem w 2 represyjnie nastawionych pod względem IT firmach ... i zawsze miałem na kompie to co chciałem i działało jak należy .... :)
ale też i z IT żyłem dobrze i bardzo dobrze ....
Sneer Quen

vigo70

  • Gość
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:19:42 »
Witam.

Gdy sie jednak nie ma chodow u admina to polecam
zobaczyc ta stronke
www.your-freedom.net
obejscie dziala bez problemu.
 ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:34:49 »
Witam.

Gdy sie jednak nie ma chodow u admina to polecam
zobaczyc ta stronke
www.your-freedom.net
obejscie dziala bez problemu.
 ;)
Chyba, że się ma admina sprytniejszego niż przeciętny miś i:
Cytuj
Dostęp do strony, do której próbowałeś się dostać został zablokowany zgodnie z obowiązującą polityką bezpieczeństwa.
:2funny:
Przedwieczny.

vigo70

  • Gość
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:49:43 »
hyhy spryt  :(
ale.. to juz przesada
chwila wytchnienia jest wskazana  :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:57:24 »
hyhy spryt  :(
ale.. to juz przesada
chwila wytchnienia jest wskazana  :)
Pewnie dlatego możesz od kilku lat łączyć się z netem za pośrednictwem telefonu :)
Nieoficjalnym punktem obowiązkowym każdego CV składanego na posadę szefa bezpieczeństwa danych jest szeroko rozwinięta paranoja

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Serwer ssh
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2009, 13:45:02 »
Witam.

Gdy sie jednak nie ma chodow u admina to polecam
zobaczyc ta stronke
www.your-freedom.net
obejscie dziala bez problemu.
 ;)

Tiaa....
Cytuj
ACCESS DENIED
category: "Proxy Avoidance"