Autor Wątek: Vista-konflikt adresów Ip  (Przeczytany 6239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JJackal

  • Gość
Vista-konflikt adresów Ip
« dnia: Grudzień 04, 2009, 13:00:00 »
Witam
Niedawno kupiłem sobie nowego laptopa ( system operacyjny Vista)

Niestety w czasie podłączanie neta( zmiana z poprzedniego laptopa) wyskakuje okno że występuje konflikt adresów IP.
Co oczywiście powoduje , że mnie wywala dosyć regularnie z gry.
Kiedy wracam do starego komputera problemu nie ma

Wie ktoś może co można zrobić żeby ten problem rozwiązać( bo wolałbym jednak pograć na kompie o lepszych parametrach)

Jakaś łatka??
Zmiana ustawień sieciowych??

Będę wdzięczny za wszelką pomoc



Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:03:24 »
a jak sie laczysz z internetem?
 - jaki operator?
 - przez jaki sprzet? (medem bezposrednio do kompa, czy masz jeszcze router)
 - jaki masz typ adresu IP (publiczny/prywatny) i jak go dostajesz (staly/dhcp?)
 - czy masz kilka komputerow w domu ktore na raz korzystaja z sieci?

JJackal

  • Gość
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:09:09 »
Witam
Dawny AirBites( Obecnie internetia po przejęciu przez Netie)
Stałe łącze na publicznym IP
W domu mam sam kabel który jest pociągnięty z klatki schodowej( żadnego modemu od operatora nie mam)
Tylko ten jeden komputer podłaczony w domu

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:28:38 »
Najgłupsza sprawa - próbowałeś "diagnozować i naprawić połączenie" z vistowego menu? (czyli po ludzku pobrać nowy adres z dhcp/pppoe, wyczyścić tablice arp itd.)

JJackal

  • Gość
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:33:22 »
Jestem totalnym laikiem to muszę przyznać więc nie wiem czy to dobrze robiłem

ALe diagnozowałem połączenie poprzez narzedzie pod windowsem działa na kilka godzin potem problem wraca.

Próbowałem też coś kombinować przez router tutaj jest tak że owszem działa ale co jakiś czas jest zrywane połączenie.



Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:54:53 »
hmm... no to ja bym sie zglosil do operatora... bo to mi wyglada na to, ze (skoro nowy adres z DHCP dziala przez jakis czas, a potem znow nie), ktos inny dostawal ten sam adres (nie wiem jakim cudem)... moze ktos sie bawi w ustawianie sobie stalego adresu IP i trafia w Twoj? A moze problem jest calkiem inny... a moze karta sieciowa jest felerna? probowales wsadzic inna?

Maver

  • Gość
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:58:24 »
Witam
Niedawno kupiłem sobie nowego laptopa ( system operacyjny Vista)

Niestety w czasie podłączanie neta( zmiana z poprzedniego laptopa) wyskakuje okno że występuje konflikt adresów IP.

Jesli adresy IP na obu komputerach masz wpisane recznie, to zapewne sa to te same adresy IP i komputery ze soba sie gryza.
Jesli ustawia ci je DHCP na jakims routerze, to mysle ze mozliwe sa takie scenariusze.
1. Ustawiles za maly przedzial adresow IP ktory moze byc przydzielany, i serwer DHCP przydziela ci ten sam adres dla obu komputerow
   (musial bys miec ustawione ze przydziela tylko jeden adres, chyba ze masz wiecej niz 2 komputery/urzadzenia podpiete do sieci)
2. Ustawiles na stale przypisany adres do MAC'a karty sieciowej i niechcacy wpisales dla obu komputerow ten sam adres IP.
3. Skopiowales MACadres jednego komputera na taki sam jak jest na drugim, i serwer DHCP ustawia taki sam IP dla obu komputerow i oczywiscie wszystko sie gryzie.
4. Masz jakas siec osiedlowa, ktora umozliwia ci podpiecie tylko jednego komputera i maja u siebie na serwerze zapisany jego MAC'adress i chcac obejsc to na drugim komputerze skopiowales MAC'a pierwszego (efekt... patrz punkt 3)
5. Na jednym z komputerow masz ustawione IP na stale, a drugiemu serwer DHCP przydziela to samo IP.

Opisz dokladnie jak masz zrobiona siec w domu, co masz jak pozapinane i jakie adresy IP masz na obu komputerach.



EDIT:
Bo czytajac jeszcze raz czegos nie zrozumialem.
Ty masz nowy komputer (ktorym zastapiles stary) na ktorym ci nie dziala siec, czy podpieles drugi komputer i wtedy masz problemy z siecia?

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2009, 14:04:16 »
Opisz dokladnie jak masz zrobiona siec w domu, co masz jak pozapinane i jakie adresy IP masz na obu komputerach.



EDIT:
Bo czytajac jeszcze raz czegos nie zrozumialem.
Ty masz nowy komputer (ktorym zastapiles stary) na ktorym ci nie dziala siec, czy podpieles drugi komputer i wtedy masz problemy z siecia?

Juz napisal TU ze tylko 1 komp jest podlaczony bezposrednio na kablu z klatki schodowej (czyli router jest na klatce) - mozliwe, ze trzeba nowy MAC adres zglosic, jak pisze Maver - dlatego tak jak sugerowalem... zglos sie do operatora.

JJackal

  • Gość
Odp: Vista-konflikt adresów Ip
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2009, 14:22:54 »
Zadzwoniłem do Operatora
Stwierdzili żebym pościągał  łatki do Visty podobno któraś to rozwiązuje .

Wróce pościągam zobaczymy dam znać czy problem się rozwiązał.

Ale dziękuje za wszelkie dobre rady