Autor Wątek: Dominion - Blue Screen (of death)  (Przeczytany 5396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Dominion - Blue Screen (of death)
« dnia: Grudzień 04, 2009, 12:01:55 »
Po ostatnim patchu, pojawily sie u mnie problemy i ciekaw jestem, czy i u innych sa podobne efekty.

Na stacjonarnym kompie (XP-32bit, 2GB/Intel-E8400/nVidia8800GTS512MB) zdazylo mi sie juz 2 razy, ze komp sie zawiesil przy dokowaniu i tylko "twardy" reset dziala.

Na laptopie - Dell Latitude D630 (przed patchem spokojnie uciagal 2x klient EVE) najpierw mi napisalo, ze DirectX jest zle zainstalowany (konkretnie, ze brakuje wlasciwej wersji komponentu 3D (d3dx9_41.dll)). Nie zdziwilem sie zbytnio, bo EVEke na laptopie odpalam z PenDrive'a - wiec nie mialem na nim odpalonego programu uaktualniajacego, tylko kopie folderu ze stacjonarki - dotad zawsze bylo OK. Zainstalowalem wiec najnowsza dystrybucje DirectX'a - i tu kolejny ZONK! A konkretnie, po kliknieciu na ikonie EVE'ki pojawia sie splash-screen Dominion, pozniej robi sie czarny ekran na ktorym pojawia sie poprawny kursor myszki (z EVE), potem dluuugo nic, i konczy sie to Blue-Screen'em.

Sciagnalem juz pelny instalator klienta i zamierzam od zera zainstalowac EVE na Pen'ie - zobaczymy, czy pomoze...

I jak - brzmi znajomo? Jesli tak i cos Ci pomoglo - napisz... (ja pozniej dopisze, czy reinstalka pomogla).

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:48:30 »
Znaczy... grasz sobie grasz... nagle wszystko zamiera ekran się zatrzymuje i tylko reset pomaga ? Czy pojawia się BSoD ?

Malag Maradan

  • Gość
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:53:27 »
Każdy BSoD ma podany kod błędu. Znajdę później stronkę, na której wypisane są prawie wszystkie z możliwymi rozwiązaniami.

To Bo Continued...

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:53:59 »
Znaczy... grasz sobie grasz... nagle wszystko zamiera ekran się zatrzymuje i tylko reset pomaga ? Czy pojawia się BSoD ?
na stacjonarnym (tam gdzie zamiera gra) nie ma bluescreen'a - jest freeze kompa i tylko reset pomaga. Ale jak pisalem, jak dotad tylko (az) 2 razy mi sie to zdazylo, oba razy podczas dokowania.

Bluescreen jest na laptopie i to na samym poczatku.
Każdy BSoD ma podany kod błędu. Znajdę później stronkę, na której wypisane są prawie wszystkie z możliwymi rozwiązaniami.

To Bo Continued...
niestety znika po ok. 0.5s wiec nawet nie zdaze PAUSE wcisnac, bo musialbym byc wrozka w ktorym momencie dokladnie sie pojawi :P
ale tak jak pisalem, sprawdze wieczorem, czy reinstalka klienta pomoze.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:57:35 »
Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale ostatnio u mnie podczas grania w różne gry też zdarza się mojemu kompowi umrzeć. Nagle wszystko przestaje działać i ekran zamiera. Nie wiem czym jest to spowodowane, jednak jeszcze jakieś 2 tygodnie nic takiego nie miało miejsca. Mam małą teorię, że pewnie jakiś update windowsa cos popsuł, ale cholera wie.

I występuje to na win7 x64.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:59:14 »
Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale ostatnio u mnie podczas grania w różne gry też zdarza się mojemu kompowi umrzeć. Nagle wszystko przestaje działać i ekran zamiera. Nie wiem czym jest to spowodowane, jednak jeszcze jakieś 2 tygodnie nic takiego nie miało miejsca. Mam małą teorię, że pewnie jakiś update windowsa cos popsuł, ale cholera wie.

Ja nic w swoich XP'kach nie zmienialem... a jedyna zmiana "systemowa" (na stacjonarnym) to ze w czasie patchowania EVE do Dominion, zrobil sie update DirectX'a.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:03:03 »
Może to coś z DirectX-em w takim razie. Jeśli był update DirectX-a to prawdopodobnie też mi się zrobił podczas patchowania EVE.

Btw. o dziwo grając na DX10 nie mam problemów z freezami...

Maver

  • Gość
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:37:27 »
Sciagnalem juz pelny instalator klienta i zamierzam od zera zainstalowac EVE na Pen'ie - zobaczymy, czy pomoze...

A tak z Ciekawosci, jakiego Pendrive'a uzywasz? Szukam czegos co jest na tyle szybkie ze moglo by wlasnie EVE obsluzyc w miare przyzwoicie.

Raiha

  • Gość
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:43:11 »
Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale ostatnio u mnie podczas grania w różne gry też zdarza się mojemu kompowi umrzeć. Nagle wszystko przestaje działać i ekran zamiera. Nie wiem czym jest to spowodowane, jednak jeszcze jakieś 2 tygodnie nic takiego nie miało miejsca. Mam małą teorię, że pewnie jakiś update windowsa cos popsuł, ale cholera wie.

I występuje to na win7 x64.

Tu moze byc wina paczy windy . podobno na niektórych kompach po zrobieniu update zaczynają sie problemy. Ja mam ten sam system co ty i wszystko działa ok , szybko i sprawnie.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2009, 13:49:12 »
A tak z Ciekawosci, jakiego Pendrive'a uzywasz? Szukam czegos co jest na tyle szybkie ze moglo by wlasnie EVE obsluzyc w miare przyzwoicie.

Ja mam SanDisk U3 Cruzer Micro USB 16GB

Moge sie podpisac pod komentarzami spod tego linka... czyli fajny bo 16GB, szybki odczyt, ale zapis jest fatalny... na szczescie EVEka raczej czyta niz pisze, wiec sie da grac :)

Maver

  • Gość
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2009, 14:04:36 »
Ja mam SanDisk U3 Cruzer Micro USB 16GB

Moge sie podpisac pod komentarzami spod tego linka... czyli fajny bo 16GB, szybki odczyt, ale zapis jest fatalny... na szczescie EVEka raczej czyta niz pisze, wiec sie da grac :)

Dzieki za info.

Frankie

  • Gość
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2009, 14:12:48 »
Ja mam podobnie na notebooku tylko troche poźniej. Mianowicie na starszych sterach grafiki, ogólnie gra działa jak działała poprzednio tylko po zadokowaniu przy wydoku pojawia się wszystko przed stacją normalnie i w momencie włączenia warp masz blue screen z błedem ialmdev5.dll. Przy najnowszych sterownikach do grafy błedu tego nie ma, ale co jakies 10-20s jest przycięcie do predkości 0.8 klatki na sekunde. Cholera wie co lepsze miec płynną grafę i nie móc dokować czy mieć skoki co 10s do 0.8 klatki/s. Coś prawdopodobnie zamieszali oni bo już takie kwiatki przy innych patchach sie zdazały (freeze przy warp gate itp) zobaczymy co wymyślą.

Skan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Skandranon Black
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2009, 15:04:26 »
Bluescreen jest na laptopie i to na samym poczatku.niestety znika po ok. 0.5s wiec nawet nie zdaze PAUSE wcisnac, bo musialbym byc wrozka w ktorym momencie dokladnie sie pojawi :P
ppm na "moj komputer" > zakladka zaawansowane > w czesci  "uruchamianie i odzyskiwanie" kliknij w ustawienia > w czesci "Awaria systemu" odznacz "Automatycznie uruchom ponownie" i ponizej na pierwszej liscie wyboru wybierz "maly zrzut pamieci"
wtedy jak bedzie BSoD to zostanie na nim i bedziesz mogl sobie przeczytac - sam bedziesz musial reset zrobic, oraz zapisze do pliku taki mini stan systemu (da sie z tego dojsc co powoduje BSoD)

jak reinstalka nie pomoze to daj znac i zobaczymy czemu wyskakuje blue screen

Raiha

  • Gość
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:15:55 »
Ja mam podobnie na notebooku tylko troche poźniej. Mianowicie na starszych sterach grafiki, ogólnie gra działa jak działała poprzednio tylko po zadokowaniu przy wydoku pojawia się wszystko przed stacją normalnie i w momencie włączenia warp masz blue screen z błedem ialmdev5.dll. Przy najnowszych sterownikach do grafy błedu tego nie ma, ale co jakies 10-20s jest przycięcie do predkości 0.8 klatki na sekunde. Cholera wie co lepsze miec płynną grafę i nie móc dokować czy mieć skoki co 10s do 0.8 klatki/s. Coś prawdopodobnie zamieszali oni bo już takie kwiatki przy innych patchach sie zdazały (freeze przy warp gate itp) zobaczymy co wymyślą.

Trochę dodali rożnych rzeczy do tła kosmosu , planety itp , może ci pamięć grafy nie wyrabia , jest porostu za mała. Czy to sie dzieje nawet przy wyłączonych wszystkich efektach ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:36:57 »
Jedyne co mam na medium to detale, cała reszta na low / off i laga brak
ruszę cokolwiek wyżej zaczyna sie polka z ^_^*_(^*&^T%*^+_ freezami, przed patchem działałem na znacznie wyższych ustawieniach bez problemu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Frankie

  • Gość
Odp: Dominion - Blue Screen (of death)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2009, 18:26:43 »
Trochę dodali rożnych rzeczy do tła kosmosu , planety itp , może ci pamięć grafy nie wyrabia , jest porostu za mała. Czy to sie dzieje nawet przy wyłączonych wszystkich efektach ?
Sprawdzalem wszystko na low/wylaczone tez i jest tak samo. Dziwi mnie tylko ze ze starszymi sterami plynna jest grafa a z nowymi ma te lagowania za to nie ma blue screena. Ktos cos zrąbał albo CCP ale Ci od sterów. A kwiatków notebooki (szczególnie starsze jak ten) miały wiele praktycznie przy każdym patchu zwykle po 1-2 tygodniach coś nagrzebią poprawią i wraca do normy.