Autor Wątek: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?  (Przeczytany 11513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pitbullss

  • Gość
Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« dnia: Listopad 24, 2009, 12:37:39 »
Witam ponownie
Jestem po trialu i wykupieniu pełnego konta w eve.  :D
Mam pytanie, jak efektywnie ( maksymalnie )  podnieść ilość zarabianej kasy na misjach i standy u danego agenta/ korporacji ?
Wiem o konieczności zmiany agenta na lepszego gdy tylko można i o skillu Negotiation
Agenta mam lvl 2 a skill na 3 . Co jeszcze podnosi zarobki i standy ??
Jak najlepiej znaleźć , dobrać sobie agenta w eve, jakimi kryteriami sie kierować ? Do tej pory szukałem poprzez zakładkę "agents" na mojej stacji. Niestety ci agenci albo dają misje nie do końca taką jak chcę  ( np transport ) albo siedzą w low sec i tak niechętnie tam bym leciał . Generalnie nie mam agenta takiego jak bym chciał i nie widzę takiego.


Ellaine

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2009, 12:41:52 »
Potrzebujesz stacji z kilkoma agentami dającymi misje bojowe lvl 4 quality 20 w 0.0 lub ostatecznie w lowsecu. Za pomocą stopera i notatnika orientujesz się w jakich misjach ile zarabiasz na godzinę (razem z zebranym złomem i LP) i bierzesz wyłącznie te kilka misji które dają najlepszy wynik. Kilku agentów gwarantuje Ci że zawsze będziesz miał te najlepsze - jeśli któryś da inną, odrzucasz i w tym czasie robisz u pozostałych.

Goomich

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2009, 12:42:08 »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2009, 13:06:07 »
Żeś dał pytanie na które nie da się krótko odpowiedzieć, ale mimo to spróbuję
Cytuj
Mam pytanie, jak efektywnie ( maksymalnie )  podnieść ilość zarabianej kasy na misjach
Odpowiedni sprzęt i skille do jego obsługi, na po misji skille od trade (spylanie łupu) i skille z grupy socjal ( [jakieś słowo] conections )
Cytuj
standy u danego agenta/ korporacji
Skille z grupy socjal i blitzowanie misji (ale wtedy nie zarabiasz) skile: socjal, negotiation, conecsion, fast talk, dyplomacy (działa jak rzeczywisty stand masz na -
Cytuj
Wiem o konieczności zmiany agenta na lepszego gdy tylko można
Tu mała uwaga - nie przeszarżuj, jak wyskoczysz na l3 w cruzerze który na styk daje rade l2 to będzie to...
Cytuj
Jak najlepiej znaleźć , dobrać sobie agenta w eve, jakimi kryteriami sie kierować ?
Na początek nie najgorszym rozwiązaniem jest link Mony, inny sposób to show info npc korpa który Cię interesuje -> zakładka agents i tam patrzysz po dywizjach

Generalni to czy ktoś proponował Ci już zapisanie się do Unseen Academy?
Tam uczymy takich rzeczy i dużej ilości innych ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

pitbullss

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2009, 14:27:34 »
Generalni to czy ktoś proponował Ci już zapisanie się do Unseen Academy?
Tam uczymy takich rzeczy i dużej ilości innych ;)

Generalnie tak  ;) Ale żeby przystąpić musiał bym się wczytać jak to zrobić a w tym czasie nie da się grać więc jest to kłopotliwe  :D Ale chyba dam rade w najbliższym czasie. Fakt ze mam już konto na forum


devilsbirth

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2009, 16:16:30 »
Ale żeby przystąpić musiał bym się wczytać jak to zrobić a w tym czasie nie da się grać więc jest to kłopotliwe  :D
Odnalezienie informacji jak wstąpić do UA, faktycznie graniczy z cudem, ale oddziela prawdziwych mężczyzn od małych dziewczynek. Żeby było łatwiej to podpowiem, że nie trzeba się wczytywać ani w Pana Tadeusza, ani w Krzyżaków. ::)

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2009, 18:04:32 »
Najlepszy sposób , jeżeli planujesz robienie misji przez najbliższe miesiące (czy w ogóle siedzenie w high ) to wstąpienie do korporacji która się specjalizuje w misjach , kopaniu , produkcji. Bardzo szybko bedziesz miał dostęp do dobrych agentów (standy są gotowe w korpie) a misje level 4 będziesz mógł robić we flocie z bardziej doświadczonymi pilotami , wtedy standy ida do góry bardzo szybko tak samo jak lp , bounty i rewards...

Jeżeli traktujesz misje przejściowo zanim staniesz na nogi i przeprowadzisz się do low a później 0.0 proponuje ninja salvaging jako dużo lepszy sposób zarabiania albo racenie w 0.5 wybranych systemach.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2009, 18:07:56 »
Cytuj
albo racenie w 0.5 wybranych systemach.
Teraz już wiem dlaczego nie mogliśmy się dogadać w temacie o maruderach :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2009, 19:13:07 »
Teraz już wiem dlaczego nie mogliśmy się dogadać w temacie o maruderach :2funny:

Racenie w 0.5 dla calkiem nowej postaci jest bardzo dochodowe drogi kolego , ja to mam za soba w bardzo niedawnej przeszlosci tak ze mowie z wlansego prawdziwego doswiadczenia , obawiam sie ze kolega juz tak dlugo gra ze nie pamieta realiow bycia biednym i nie wyskilowanym pilotem stawiajacym peirwsze kroki w Eve.

P.S. To ze nie mozemy dogadac sie w sprawie marudera wynika z przeciwnej filozofi grania , ja jestem kerbirem ktory dazy do doskonalosci w tym co robi (misje encounter) , dlatego nie interesuje mnie cap stability czy zajebisty tank a glownie dps i nawet wiecej alpha bo one decyduja o szybkosci i wydajnosci w robieniu misji , jaka jest Twoja filozofia jak dotad nie moglem zrozumiec....
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 19:20:10 wysłana przez Star P'ergish »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2009, 19:17:41 »
Pamięta aż za dobrze i twierdzi że jak ktoś ma już l2 agentów to rzeczone racenie przegrywa opłacalnością z misjami.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Stary Pierdola

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2009, 19:22:48 »
Pamięta aż za dobrze i twierdzi że jak ktoś ma już l2 agentów to rzeczone racenie przegrywa opłacalnością z misjami.

Przyznaje ze masz w tym konkretnym przypadku racje.

Oxylan

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2009, 20:22:51 »
Najlepiej i najszybciej czyli caldari,sprawdziłem w grze i widze że grasz achura wiec bedziesz miec to z glowy.

Caracal lvl 2,na lepszych skilach lvl 3
Drake lvl 3 i nawet slabe lvl 4
Raven-golem-nigthawk- lvl 4

Tak tak,głosy sprzeciwu juz slysze,"mozna robic wszystkim"ale to nie jest prawda do końca bo to nie jest efektywny sposób,dlatego że robiąc misje statkami które strzelają z gunów i dronami wymagaja kilka mil sp w gunery,zeby robic to tak efektywnie jak robią to statki caldari,dla przykladu w chwili kiedy mialem 3 czy 4mil sp w gunach na rohku dopiero sensownie to wyglądało i przekladało sie na ravena z 400.000sp w missile (cruise missile t1)...

Oczywiście możesz robić misje w czym chcesz ale z gunami bedzie to kiepsko wygladac,przynajmniej na początku gry.
Co do tanku,armor tank jest mniej efektywny od shieldowego,wielu może napisać że pisze brednie,bo latają tylko na pvp i świadomosc że nikt nie fituje sie na shield tank w większosci przypadków na solo a nawet w gangach sprawia ze myśla ze maja lepszy tank niz shieldowy  ;D (znam takich) ale wystarczy sobie zobaczyc szybkosc cyklu shield boosterow vs tej samej klasy armor repki zeby zmienic zdanie,ofc armor tank w low slotach to miejsce na moduly w med potrzebne na pvp ale to inna bajka.

Skile z social,jedynie co ma sens na początku gry to skile na standing,przyda się do szybszego odblokowania agentów a pozniej do jump clonow,mniejszego podatku na stacjach przy mieleniu itemow itp,skile od lp najlepiej robić w chwili kiedy masz dostepnych lvl 4 agentow,w przypadku lvl 2-3 agentow nie ma sensu marnowac kilka dni a nawet godzin tylko po to żeby miec 10lp wiecej dzieki skilowi na lp,prawdziwa zabawa z lp zaczyna sie na lvl 4 i tam widac róznice dzieki social skills na lp.

Salvage,to pozyskiwanie dodatkowych częsci z wrakow,mozna na tym ladnie zarobic,ceny salvage ostro spadły ale da sie na tym jeszcze zarobić.

Najlepiej po misji zmienić statek,i wrocic na misje destroyerem z 4xsalvager 4x tractor beam,robisz misje,pozniej bokmark na wraku,zdajesz misje u agenta i wracasz na pole bitwy smieciarką,struktury znikaja,zostają same wraki,szybko i sprawnie z afterburner albo mwd.

Ostania mozliwa z opcji robienia misji w szybkim czasie to dwie postacie,postac do tankowania + dps alt,sam miod  :D

« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 20:45:14 wysłana przez Oxylan »

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2009, 22:58:48 »
Co do tanku,armor tank jest mniej efektywny od shieldowego,wielu może napisać że pisze brednie,bo latają tylko na pvp i świadomosc że nikt nie fituje sie na shield tank w większosci przypadków na solo a nawet w gangach sprawia ze myśla ze maja lepszy tank niz shieldowy  ;D (znam takich) ale wystarczy sobie zobaczyc szybkosc cyklu shield boosterow vs tej samej klasy armor repki zeby zmienic zdanie,ofc armor tank w low slotach to miejsce na moduly w med potrzebne na pvp ale to inna bajka.
Prosze Cie zanim zaczniesz wymyslac jakies dziwnie rzeczy wez pod uwage to ze w tym dziale szukaja pomocy mlodzi gracze i mozesz ich wprowadzac w blad. Shield tank jest bardzo czesto wykorzystywany w pvp jezeli Ty sie z tym nie spotkales to nieznaczy ze to nie jest wykorzystywane przez innych. A co do wyzszosci ktoregos z tych typow tanku mozna by sporo dyskutowac i szybkosc cyklu nie jest tu jedynym wyznacznikiem.
* Lubie czasami poprzeklinac

Oxylan

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2009, 02:17:05 »
Prosze Cie zanim zaczniesz wymyslac jakies dziwnie rzeczy wez pod uwage to ze w tym dziale szukaja pomocy mlodzi gracze i mozesz ich wprowadzac w blad. Shield tank jest bardzo czesto wykorzystywany w pvp jezeli Ty sie z tym nie spotkales to nieznaczy ze to nie jest wykorzystywane przez innych. A co do wyzszosci ktoregos z tych typow tanku mozna by sporo dyskutowac i szybkosc cyklu nie jest tu jedynym wyznacznikiem.

Przeanalizuj jeszcze raz co napisalem a pozniej pisz ze pisze dziwne rzeczy...Wspomnialem o tym ze tank shieldowy jest b efektywny w misjach i napewno lepszy niz armor tank jesli brac pod uwage to ze gracz jest nowy chcialby szybko i wydajnie robic misje...Może to on oceni czy pisze bez sensu.Btw nadmienilem o pozytywynych stronach tanku shieldowego.Owszem mozna super tankowac armorem na abadonie czy innym statku armorowym ale to inna droga i inna bajka.

Gracz pytal jak najszybciej i efektywniej zarabiac isk na misjach,więc radze shield tank i missile to najszybszy sposob wyskilowania efektywnego statku do zarabiania,jesli bedzie miec ochote latac armor shipami niech lata,tego nie pisalem ze nie moze i ze tank armorowy jest do doopy.

Zdaje sobie sprawe o tym ze ludzie na pvp lataja na shieldzie,czy pisalem ze w ogole nie latają?nie gram w eve od 2 dni...nie radzilem zeby skilowal przez 3 lata itp,wymienilem tylko rodzaje statkow jakie sie nadają na dany lvl misji (moim zdaniem b wydajnie jesli ktos chce szybko i wydajnie robic misje),wspominialem jaka jest róznica miedzy np ravenem  z marną iloscia sp i o innym odpowiedniku bsa z gunami gdzie trzeba kilka mil sp zeby wydajnie robic misje.

Nie pisalem ze musi miec Paladina z t2 laserami ani zeby skilowal Golema,wiem ze to mlody gracz...

To ze shield tank jest stosowany w pvp to sie zgadzam ale nie przesadzaj ze bardzo często stosowany,zazwyczaj sie lata na armor tanku,jakis czas temu ludzie zaczeli latac bazylami i drakami zwlaszcza po tym jak TRI robilo jazdy drakami i bazylami  pozniej zaczeli to powielac inni a tak to jak na lekarstwo nadal jest shieldowych statkow w pvp,to armor jest najczęsciej stosowanym tankiem z powodu ew w med,szield to nadal kropla w morzu,jak dla mnie nie ma o czym dyskutowac.

Ps.Nie powielaj tematu o pvp jesli topic jest o pve.

Pozdro






« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 03:01:50 wysłana przez Oxylan »

Sammani

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2009, 02:22:46 »
Ale napisales, ze w wiekszosci ludzie nie fituja na pvp shield tank co ewidentna bzdura bo akurat na shieldzie lata spora czesc gangow oraz przewaznie polowa flot na fleet battlach

Ostania mozliwa z opcji robienia misji w szybkim czasie to dwie postacie,postac do tankowania + dps alt,sam miod  :D


Nie nie, 2 chary, a 3  :D. tanker i dps oraz trzecim semi afk zbierasz skonczone misje  ;D.

Oxylan

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2009, 02:53:32 »
Ale napisales, ze w wiekszosci ludzie nie fituja na pvp shield tank co ewidentna bzdura bo akurat na shieldzie lata spora czesc gangow oraz przewaznie polowa flot na fleet battlach


Nie nie, 2 chary, a 3  :D. tanker i dps oraz trzecim semi afk zbierasz skonczone misje  ;D.

To musialo sie wiele zmienic,sam latalem shieldowymi statkami jak bylem u was w c0ven i to jako jeden z nielicznych kto latal tylko na shieldowych,w sumie bylem aktywny na alcie wiec wiem co pisze,po kb tez bylo widadac co lata w flotach...jak dla mnie shieldowe to kropla w morzu,no chyba ze teraz wiecej rokhow i drake lata na pvp, czy hybrydy jak curse,vaga na shieldzie bo to normalka.

Taa najlepiej orca z beamami na 70km ;) troche mnie poniosło w końcu to nowy,no ale chcial wiedziec jak najlepiej ;)ok zejdzmy na ziemie hyhy
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 03:19:47 wysłana przez Oxylan »

Ian666

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 25, 2009, 04:34:51 »
ja jestem kerbirem ktory dazy do doskonalosci w tym co robi (misje encounter) , dlatego nie interesuje mnie cap stability czy zajebisty tank a glownie dps i nawet wiecej alpha bo one decyduja o szybkosci i wydajnosci w robieniu misji

Podstawowa zasada przy lataniu statkami typu Nightmare z gistowo chełmowym fitem (a na tym się kiedyś skończy jeśli naprawdę dążysz do tego co piszesz), to nie inwestować w nie całego swojego majątku, bo prędzej czy później będzie płacz i żal do evil gankersów pod stacją. Oczywiście można robić jakieś misje na wygwizdowie, dla słabych agentów, ale to przeczy całej idei bycia pro kerbirem i zarabiania miliardów.

Jeśli masz pieniądze na dobry fit, pomyśl czy nie lepiej kupić tańszy a zainwestować w implanty lub rigi t2, one nie dropną. Dawno nie robiłem misji ale dps chyba nigdy nie był najważniejszy, przynajmniej jeśli ktoś klepie te misje dla isków, tu się przydaje dobre cargo i zdolność do lootowania równocześnie ze strzelaniem do krzyżyków, pewnie dlatego najefektywniejsze są maraudery.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 04:48:10 wysłana przez Bartek »

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2009, 11:01:39 »
Armor tank jest lepszy przeciwko bloodom i sansha. Jesli ktos nie lata dla ammarow albo ammatarow to lepiej isc w Drake/Ravena.
Na poczatku najwazniejszy jest tank i wiedza. Kolo 3lvlu misji zaczyna sie liczyc wiedza na temat trigerow itd. Dps potrzebujesz tylko tyle zeby zabic npce. Czas misji bedzie dosc dlugi ale wylecisz z niej w jednym kawalku.
Jak juz bedziesz mial jako tako wyskilowanego BSa to stopniowo na L4 zaczyna sie zwiekszac dps przez skille, uzywanie faction ammo, navy fitu itp. Wkoncu kupieniu faction shipa potem marudy. Gdzies po drodze zaczyna sie tankowac dps czyli zaklada sie slabszy tank kosztem dps i polega na manipulowaniu agro, wiedzy o trigerach i wybijaniu npcow nim nas puffna.
Poznie warto jest rozszerzyc standy na wiecej niz jedna korporacje. Zwlaszcza jesli planuje sie robic misje w jakiejs spokojniejszej okolicy dla troche gorszych agentow. Jest w eve sporo miejsc gdzie blisko siebie w promieniu 10j gniezdzi sie paru agentow l4 w miare dobrych 2-3 korporacji.
Wtedy mozesz zostawiac dochodowe misje na farmie.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2009, 12:01:05 »
Najszybciej zarabia się puls-apociem [wystarczy fit t2] z logistykiem [altem] ktory od razu zbiera loot i salvage.

Skuteczny zasieg 10-110km z rigami locus plus male drony na frigates


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 25, 2009, 12:08:51 »
Jeśli naprawdę zależy nam na kasie, to warto mieć mieć obstawionych kilku agentów w danej okolicy (ja obstawiałem 4 w promieniu 4-5j od centralnego punktu). Z czasem nauczysz się, że niektóre misje są po prostu niczego nie warte (sławente "Massive Attack"), niektóre bardzo dochodowe (Angel Extravaganza, Worlds Collide, Gone Berserk, Vengeance, The Assault czy Blockade). AE możesz farmić, czyli wykorzystać fakt, że misja w której nie został osiągnięty objective, resetuje się po DT. Czyli możesz ją robić raz dziennie.

Mając czterech agentów możesz sobie pozwolić na marudzenie i odrzucanie misji co 4 godziny bez utraty standingu. W rezultacie jesteś w stanie doprowadzić do sytuacji, w której masz na przykład AE u czterech agentów jednocześnie i tą samą misję robisz cztery razy dziennie przez tydzień, zarabiając TONĘ kasy.

Raz w życiu zaliczyłem maraton 3xAE przez tydzień. Zarobiłem, z grubsza licząc... 600-800 baniek. Ale po takim tygodniu miałem wypłaszczony wykres EEG, jakiś miesiąc później wyprowadziłem się do null i od tamtej pory nie tknąłem misji.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Sammani

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2009, 12:27:07 »
To musialo sie wiele zmienic,sam latalem shieldowymi statkami jak bylem u was w c0ven i to jako jeden z nielicznych kto latal tylko na shieldowych,w sumie bylem aktywny na alcie wiec wiem co pisze,po kb tez bylo widadac co lata w flotach...jak dla mnie shieldowe to kropla w morzu,no chyba ze teraz wiecej rokhow i drake lata na pvp, czy hybrydy jak curse,vaga na shieldzie bo to normalka.

Co ty opowiadasz za bzdety. Jak byles w coven to kiedy to bylo? Nie bylo to czasami okres nano? Jak tak to na czym latalo nano jak nie na shield? A jak pozniej to wiekszosc malych gangow lata na shield, scimitary to najpopularniejsze logistyki na male walki. Hace lr, vagasy, hace cr, bcki cr (nawet harbie sie fituje na shield), fun gangi drakow, wiekszosc small lata na shield jak da sie cokolwiek na nie wlozyc z tanka (dykty, stiletto, etc.), a na fleet battlach prawie caly support lata na shield plus rokhi stanowiace 10-15% floty bsow. Armor tank po za jakimis rr gangi, lr bsami i oklazyjnymi medium statkow gangami/solo przegrywa z shieldowym. Najlepiej miec oba tanki wyskilowane i w zaleznosci od okazji, ale skoro nawet na ammarskie statki pakuja ludzie tego lse, to jak to nazwiesz?

Taa najlepiej orca z beamami na 70km ;) troche mnie poniosło w końcu to nowy,no ale chcial wiedziec jak najlepiej ;)ok zejdzmy na ziemie hyhy

Ja tak robie :P (znaczy nie, ze orka, ale 3 chary), ale ja tylko blitzuje misje i zbieram bsy z tagami caldari/amarr/concord

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2009, 12:31:29 »
Cytuj
Jak byles w coven to kiedy to bylo?
Wyganianie Brick Squad z Stein

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Oxylan

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 26, 2009, 01:17:52 »
Jak bys czytal intel to bys wiedział kiedy bylem c0ven,glupio sie nie pytaj bo mozesz sprawdzic employment history albo sprawdz kb cloned s0ul,ofc mozesz miec prawo sie nie interesowac intelem oraz nie musiales czytac setek raportow hostow ktorych wklejałem dzien w dzien na intelu kiedy bylem aktywny,mozesz tez nie interesowac kto jest moim altem,jaki okres nano ty zyjesz tym co bylo 3 lata temu...

Ale ok niech juz będzie ze shield tank ma wielkie zastosowanie w flotach,niech bedzie ze masz racje bo po częsci ją masz.

Trzymajmy sie posta o pve a nie prywatne wycieczki co kazdy z nas sądzi o rodzaju tanku w eve,bo to mija sie z przesłaniem w tym topiku,wczesniej tez o tym pisalem.

Na koniec wspomne o tym ze pisalem juz dwa razy w postach ze shield tank przeklada sie na efektywny i szybki w wyskilowaniu tank ktory swietnie spisze sie na misjach.A kazdy z nastepnych postow to wycieczki o tym jaki tank jest lepszy w pvp na cholere to ? i o tym ze wprowadzam kogos w błąd...

Jesli wprowadzam kogos w bląd tym że napisalem ze tank shieldowy na misje jest b dobry i efektywny to chyba o czyms nie wiem i nadmienie nie pisalem tez że shield w ogole nie jest stosowany na pvp,wkręcacie mi cos za kazdym razem czego nie zrobiłem...Nie będę sie produkował setki razy tylko dlatego ze ktos nie czyta ze zrozumieniem;)

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2009, 02:08:52 wysłana przez Oxylan »

JJackal

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:17:03 »
A takie pytanko
Odnośnie wożenie lotu z misji do Jita i te sławetne ganki samobujców.

Czy wystarczy mamoth lub inny zwykły industrial

Czy lepiej lepszą wersję transportowca np.Bustard który ma jakąś tam odporność na scrambla

Czy może jeżeli mam 2 charakter industrial to można spokojnie lecieć do Jita   Freighterem i przy okazji sprzedać loot z misji

Chodzi mi o określenie jakie jest prawdopodobieństwo np. zestrzelenia Charona na bramie w Jita

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:37:44 »
Do pewnej wartości ładunku prawie żadne, po przekroczeniu tej wartości rośnie tym szybciej im droższy ładunek i im bardziej kampiona trasa. Kiedyś bezpieczne było 0,5kkk teraz może nieco węcej skoro koszt suisaide gangu poszedł w górę.

Odnośnie indyków tak samo tyle że żeby Ci roznieść potrzeba dużo mniejszej siły ognia (fracht 15 torp rawków, JF 20, indyka skasuje brutiks / drake na full dps 2 lub 3 tygodniowego chara) deepspace transport jest sporo twardszy i trudniejszy do zatrzymania więc odrobinę bezpieczniejszy, ale i tak jak bedzie wiózł sporo stufu to licz się z próbami gankowania

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:51:28 »
Nie musisz wieźć towaru do Jita, wystarczy lokalny hub handlowy - Amarr, Dodixie, Rens.

Jeśli lecisz indykiem, warto mieć jak największy (więcej slotów, więcej EHP), ze dwa WCS-y i maksymalny tank (shield extendery i 1-2 Invule). Nie leć na autopilocie. Jeśli masz jeden bardzo drogi item (taki powyżej 50 mil) - przewieź szybką frytką.

Frachtowiec raczej nie zostanie zaatakowany, jeśli nie będzie wiózł towaru za dużą bańkę - spokojnie możesz go puścić AFK.

No i Orka jest nawet lepsza od frachtowca - nie da się wyskanować co ma w hangarze i ship-bayu, a dodatkowo możesz mieć na niej całkiem mocny tank (połączenie shield tanku i hull tanku -> reinforced bulkhead + DC).

indyka skasuje brutiks / drake na full dps 2 lub 3 tygodniowego chara

Nie wiem jak Brudas, ale do Dreja wystarczą 4 (cztery) dni skillowania postaci od zera  :2funny:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:22:06 »
Jak masz dużo różnego śmiecia, to też może się zdarzyć, że się ktoś połaszczy. Ostatnio wiozłem stuff może za 15-20 baniek, za to było tego od groma pozycji (po 1-2szt jakiś modułków na przetop, salvagu itp - porządki w assetsach robiłem :P) i mnie gościu bruciem na bramce zaczepił.
Na szczęście mój mamucik miał dużo shield extenderów i jak byłem na połowie hulla gościu został odparowany.
 ::)
Nie polecam także wożenia containerów, obojętnie jak ponazywanych (a szczególnie faction, t2 i t3 :P ), bo też potrafią ściągnąć uwagę co mniej rozgarniętych gankerów :P
Zasada jest taka - wszystko co jest warte mniej niż 2-3kk za moduł - mielesz, bo szkoda zachodu, a minsy prościej sprzedać. Droższe itemki najlepiej wozić frytą/cruzem. A do samego Jita to się lata tylko w wypadku naprawdę cennych rzeczy, bo dla kilkuset tysięcy zysku szkoda tracić czas na dłuższe podróże (chyba, że ma się Jita pod nosem).
No, chyba, że ktoś bierze udział w konkursie na zarobienie jak największej ilości isk/h i przeliczy, że opłaca mu się tracić czas na podróże i zabawę z sell orderami.
Przedwieczny.

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:37:51 »
jest jeszcze jedna opcja zbierasz zlom zbierasz az uzbierasz conajmniej 120k m3, nastepnie szacujesz i wystawiasz kontrakt kurierski z ubezpieczeniem i rozsadna oplata i masz w nosie kto i jak to dostarczy a jak nie dostarczy to od reki ci sie "sprzeda" ;)


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:39:15 »
Generalnie itemy named lepiej sprzedawać na sell orderach, a te wymagają pilnowania. W Jita takie pilnowanie oznacza siedzenie na tyłku i aktualizowanie cen co 5 minut, w mniejszych hubach możesz wyjąć nawet większą kasę dużo mniejszym wysiłkiem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

JJackal

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:45:37 »
Ok siedzę sobie w Isinoka (tak to się chyba pisze)

9 jumpów od Jita

Olać Jita- sprzedawać na miejscu
i zaopatrywać się na miejscu .

Latać raz na tydzień , miesiąc

Lub jak się uzbiera 2000 m3 ,5000 m3 , 10000 m3

Powiedzmy ,że mam Orkę i latam nią przy okazji robię zaopatrzenie sobie


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:52:29 »
Jak masz Orkę to problem dla Ciebie nie istnieje - 45k m3 nieskanowalnego corp hangaru.

Nikt nie poświęci kilkunastu BS-ów na suicide, bo "a nóż widelec akurat z TEJ Orki coś dropnie".

Od kiedy mam swoją Orkę znów w hisecu, mój fracht porasta kurzem w hangarze. Orka jest wprawdzie sporo wolniejsza, ale bezpieczniejsza, a dodatkowo nie muszę cudować z kontraktami kurierskimi na zrigowane statki, tylko wrzucam je do baya i wiozę gdzie potrzeba.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2010, 10:57:02 »
jest jeszcze jedna opcja zbierasz zlom zbierasz az uzbierasz conajmniej 120k m3, nastepnie szacujesz i wystawiasz kontrakt kurierski

Dlaczego 120k?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:09:17 »
Przed Dominion taki był limit objętości kontraktu kurierskiego :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:55:45 »
Dlaczego 120k?

bo:
- przewoz drobnicy jest drozszy (isk/m3)
- zbyt duze paczki dluzej czekaja na transport
- z pol roku temu duzo korzystalem z uslug haulerow i takie kontrakty byly najszybciej obslugiwane.


A odnosnie lootu z lp store i implantow ze storyline to polecam 3 shipy:
- Transport ship - wersja z cloakiem
- Drake - full bufor tank fit
- Stealth bomber - tu jest jedyne ryzyko ze nadziejesz sie na smartbombujacy BS (czyt. dostaniesz rykoszetem)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 12:12:04 wysłana przez Dark Flonoe »

Templar Brave

  • Gość
Odp: Jak możliwie najlepiej zarabiac na misjach ?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:51:26 »
(...) Orka jest wprawdzie sporo wolniejsza, ale bezpieczniejsza (...)
Orka jest wolniejsza od frachta?