Autor Wątek: [IT] aka bob mk II  (Przeczytany 41300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sammani

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:44:26 »
IT pokazalo, ze ma firepower by podbic cale fountain jedynie zwalona mechanika gry wymagajaca do zdobycia systemu z stacja az czterech alarm clockow w tygodniu ich powstrzymuje.

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:46:39 »
Rozwiń, bo nie bardzo wiem co masz na myśli. Chodzi Ci o czynnik psychologiczny? Bo chyba nie o strategiczny. Tylko z tej perspektywy to równie dobrze można powiedzieć, że Gooni są przyparci do mury i dlatego obronią Fountain.

Trudniej się walczy z przeciwnikiem który nie ma jako takiego domu, zwłaszcza jeśli parę godzin po stracie blisko 50 capsów, wystawia większą flotę capsowo-tytanową  niż PL/SOT/GS razem. I mówimy tutaj o jednym aliansie, mollego. NC ma swoje problemy i nie przyleci (a nawet gdyby nie miało to dla PL raczej by nie przylecieli), za to przylecieć może jeszcze AAA i Stain Wagon, co jak wiadomo nie skończy się dobrze dla jednej ze stron.

Foundation (ex Roadkill), drugi najliczniejszy korp w SOT własnie opuścił alians. Przez ostatnie dwa tygodnie SOT straciło prawie 50% składu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 12:10:43 wysłana przez Bartek »

Ghostden

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:22:41 »
Rozwiń, bo nie bardzo wiem co masz na myśli. Chodzi Ci o czynnik psychologiczny? Bo chyba nie o strategiczny. Tylko z tej perspektywy to równie dobrze można powiedzieć, że Gooni są przyparci do mury i dlatego obronią Fountain.

Przede wszystkich chodzi o czynnik psychologiczny. SoT już poleciało. Czekam na PL (chociaż tutaj nie spodziewam się jakiś rewelacji szybko)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 13:10:43 wysłana przez Ghostden »

Sammani

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 02, 2010, 14:01:38 »
Według plotek SOT ma zamiar wywalic wszystkich nie bulgarow z ally. Zostanie tylko stary bulgarski core

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2010, 14:44:33 »
Jesli IT przez caly ten rok sie ostro przygotowywal do walki to raczej capsow maja zapas. Druga sparawa ze na obecna chwile dredy przestaja byc super drogim shipem ktorego strata to omfg. Kampania w fountain oraz kampania atlasu na polnocy pokazuje zmiane podejscia niektorych sojuszy do uzywania kapitali. Paradoksalnie sojusze posiadajace rozsadne ratio terenu do ilosci czlonkow sa tutaj na znakomitej pozycji.

Totalizator

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 02, 2010, 14:53:08 »
Nie tyle chodzi o to że są drogie (choć tanie nie są z punktu widzenia sojuszy które płacą reimbursement żeby utrzymać cap pilotów w capitalach), bardziej o to że ciężko je w sensownym czasie zastąpić bo mało kto trzyma naraz kilka dreadów, jeszcze mniej osób w sensownym hangarze blisko frontu (systemy z których startują capsy zmieniają się stosunkowo często), wreszcie po każdej stracie trzeba przeprowadzić żmudną i kosztowną operację sfitowania i dostarczenia na front nowego dreada. IT pokazało wczoraj że jest przygotowane nawet na znaczne straty i wystawiło taką flotę że faktycznie nie opłacało się tej stacji dalej bronić, punkt dla nich.

Ajrunia

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 02, 2010, 15:36:17 »
I punkt dla ciebie Bruce za normalny i jak sie zdaje obiektywny komentarz do zaistnialej sytuacji.

Wystawienie dzien po stracie 50 dredow floty 250 capitali ( w tym minimum 17 supercapitali) swiadczy dla mnie o tym ze ta wojna nie rozejdzie sie po kosciach. Nie bedzie remisu albo nierostrzygnietej sytuacji. Beda wygrani i przegrani. A ja chyba jestem z tego zadowolony, bo do Fountain to wcale tak daleko nie mamy :-)

I zanim zaczniemy przedwczesnie wydawac wyroki kto wyjdzie z tego zwyciezki na podstawie ostatniego tygodnia, poczekajmy na pokaz sil przeciwnikow IT, bo to tez moze byc ciekawe widowisko.

Julius Septimus

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:24:18 »
W SoT chyba nadal nie czytają "Poradnika opuszczania sojuszu dla idiotów" :D

http://evemaps.dotlan.net/system/Y-2ANO

Goomich

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:33:34 »
W SoT chyba nadal nie czytają "Poradnika opuszczania sojuszu dla idiotów" :D

Wstaw tam jeszcze po cudzysłowie, bo czyta się to jakby ktoś opuszczał "sojusz dla idiotów". :P

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:55:41 »
Mogli mieć w pompie kto ten system przejmie.

Tak czy siak bitwa o y-2ano już rozpoczęta spadły już goonsowe tcu i szpilka  :buck2:
Na mapie też się fajnie świeci.


Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 02, 2010, 18:08:44 »
IT prze do przodu jak armia czerwona, nie minęło parę godzin od przejęcia jednej stacji, już napierają na drugą.

Korporacja BulletProof Monks zrzuciła sov w Y-2ANO (system z outpostem w Fountain graniczący z Delve) i opuściła alians SOT (ogółem dzisiaj SOT stracił dwa korpy, ~200 osób), GS zaczęło onlinować swoje TCU lecz w systemie było już >300 ludzi z IT, którzy zniszczyli to TCU i postawili swoje. Zapowiada się dzisiaj długa noc (jeśli ktoś nie wie jak to działa, TCU się onlinuje 12 godzin i trzeba go pilnować cały czas inaczej nie wskoczy sov :)). PL płaci cenę za to jakimi otoczyło się rentiersami.

Członkom GoonSwarmu pewnie na myśl przychodzi film "Wróg u Bram" http://wrog.u.bram.filmweb.pl/ zresztą Y-2ANO to swoiste 'wrota' do Delve.

Outpost został już przejęty przez IT:
16:41:14 Notify The station Lamb Chops Dirty Laundry has been captured by Dark-Rising corporation!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 18:39:51 wysłana przez Bartek »

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:13:05 »
IT pilnuje swojego TCU w Y-2ANO http://img31.imageshack.us/img31/2839/20100103003604.jpg

Wokoło samej struktury stoi 15 tytanów i około 100 carierów. Liczby na localu to ~670 ludzi z czego 95% niebieskie (większość to IT + trochę ich plusów), ogółem capsów koło 200 w systemie. Do konca onlinowania zostało jakieś 2.5 godziny, noda nie jest w reinforsie więc to dość kiepska sytuacja dla ewentualnych wskakujących, wszyscy sojusznicy GS/PL zostali poproszeni o asystę.

@Otwarło się cyno ponad 200au od TCU i local powoli rośnie. Mimo braku reinforca nody NC stara się wskoczyć do systemu i co było do przewodzenia wiszą w trakcie, local koło 1000 osób.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 02:28:07 wysłana przez Bartek »

Totalizator

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:24:36 »
jestem tam, grid sie jeszcze nie załadował, fun!

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 03, 2010, 02:58:14 »
Najciekawsze jest to że goonsy jak zwykle masowo spamują local chcąc wywołać dodatkowy lag choć to właśnie im ten grid się nie ładuje  O0

Totalizator

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 03, 2010, 03:01:47 »
mineło 3 lata a tacy jak ty dalej nie wierzą że local jest na całkiem innym serwerze niż system...

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 03, 2010, 03:14:06 »
mineło 3 lata a tacy jak ty dalej nie wierzą że local jest na całkiem innym serwerze niż system...
Wszystko się zgadza ale pozostaje drobny szczegół :) IT kasuje wrogą flotę bombami, z samych bomb spadło już 5 dreadów plus conajmniej 50 podów, bombery mają tyle roboty że muszą wracać po więcej ammo. Możemy mieć powtórkę z geminate gdzie do 400 osobowej floty atlasu wskoczyło 700 NC którym też się grid nie załadował i zostali wystrzelani, jeśli tak to największym wygranym będzie CCP.

Totalizator

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 03, 2010, 03:15:46 »
a ja dalej nie załadowałem grida, dobrze że carrier ubezpieczyłem to zarobie trochę.

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 03, 2010, 03:17:43 »
a ja dalej nie załadowałem grida, dobrze że carrier ubezpieczyłem to zarobie trochę.
Możesz powiedzieć czemu wskoczyliście do systemu wiedząc że nie jest on w reinforce, mając w pamięci analogiczną sytuację niedawno z Atlasem w Geminate. Czy aż tyle dla was znaczy Y-2ANO że świadomie postanowiliście zaryzykować po raz drugi? (mam tu na myśli bardziej całość ludzi która wskakuje, NC aniżeli samo GS).

@rozmiar laga widać po bombach które zamiast 15km, lecą ponad 100, niszcząc wszystko na swojej drodze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 03:24:43 wysłana przez Bartek »

Totalizator

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 03, 2010, 03:19:18 »
Tak. W przeciwieństwie do tamtych stacji y-2 ma mocno strategiczne położenie.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 03, 2010, 03:44:15 »
Kurde :/ Trochę żal czytać (bo na szczęście jeszcze mnie taki lag po domionion nie dopadł), że wydajność serwerów eve cofnęła się w rozwoju o jakieś 2 lata. O ile goons&co nie spowodują wyłożenia się nody, gratz dla IT za Onlinowanie TCU :)

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 03, 2010, 04:11:51 »
Obie strony konfliktu potwierdzają że *wszystkie* tytany Pandemic Legion są stacklowane i "umierają".

Spadł już co najmniej jeden tytan,  Ragnarok http://www.it-kills.us/?a=kill_detail&kll_id=121209

EDIT: spadł drugi, Erebus http://www.it-kills.us/?a=kill_detail&kll_id=121360
EDIT: spadł trzeci, Ragnarok http://www.it-kills.us/?a=kill_detail&kll_id=121364
EDIT: spadł czwarty, Erebus http://www.it-kills.us/?a=kill_detail&kll_id=121212

@Obrazek z innego forum:
http://i122.photobucket.com/albums/o259/bazd54/Foutain/Y-2.jpg
http://go-dl1.eve-files.com/media/1001/2010.01.03.03.31.22.jpg

Z pewnością jest to najdroższa bitwa w całej dotychczasowej historii EVE Online. Nie licząc tytanów, spadło i spada cały czas dużo konwencjonalnych capsów NC nie mówiąc o reszcie ich floty, NC wskoczyło 3.5 godziny temu i jeszcze nie załadował im się grid co było do przewidzenia, lecz mimo to wskoczyli (aby zginąć jak się okazuje). Z koleji IT będące w systemie, było zdolne do warpowania w jego obrębie co przybiło gwoźdź do trumny.


@@ TCU należące do IT zakończyło onlinowanie, sov w Y-2ANO zdobyty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 09:50:11 wysłana przez Bartek »

Totalizator

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 03, 2010, 04:14:02 »
Ragnarok też spadł, żałuje tylko tych trzech godzin które mogłem poświęcić na coś innego. Reszta capsów dała loga.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:25:16 »
WOW  :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2: Co za rzeź, bo inaczej tego nazwać nie można :) CCP Fail. Sprawiedliwie było by... gdyby CCP oddało te tytany i capsle które będą petycjonowane..bo petycjonowane będą na pewno :) Będzie zabawnie, gdy odpiszą w petycji "nasze logi nie wskazują, by była to nasza wina, aczkolwiek jest nam bardzo przykro" CCP znalazło sposób na to, by zredukować liczbę tytanów w grze  :2funny: "Przez pół roku będzie lag, 3/4 z tytanów umrze, a następnie włączymy dodatkowe serwery..."  :2funny:

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:28:25 »
WOW  :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2: Co za rzeź, bo inaczej tego nazwać nie można :) CCP Fail. Sprawiedliwie było by... gdyby CCP oddało te tytany i capsle które będą petycjonowane..bo petycjonowane będą na pewno :)
Czemu mieli by oddać? Niedawno gdy NC w sile 700 chłopa wskoczyło do 400 Atlasów i zostało wystrzelane jak indyki (tak samo jak tu grid się nie załadował im), CCP nie zwróciło żadnego statku. Tu jest analogiczna sytuacja, NC świadomie wskoczyło do systemu który mieli nadzieje się wywali, a się nie wywalił i ci co byli już w środku (IT) mogli bez większych problemów działać.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:30:29 »
Chcesz powiedzieć, że flota NC miała takie same możliwości walki jak IT, które siedziało tam xx godzin?

http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=channel&channelID=3521 KAŁ na KAŁODE już leci  :) Goonsi coś tam przebąkują o Ataku na HED :]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 05:35:52 wysłana przez JimmyBrownie »

Ian666

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:34:14 »
Chcesz powiedzieć, że flota NC miała takie same możliwości walki jak IT, które siedziało tam xx godzin?
Nie, mówie że NC było świadome co ich spotka jeśli wskoczą, i mimo tego wskoczyli (plan był zapewne mniej więcej taki że wskakują w maksymalnej ilości, spamują local, kopiują bookmarki itd, licząc na to że system się wywali a po restarcie jakimś cudem logną się szybciej od IT i zaczną orać swoimi capsami wtym tytanami bobasów).

Tutaj przykładowa odpowiedź na petycje ze źródła:

"Hi,

At the time you were disconnected, our server team was able to verify that an unannounced fleet battle was occurring in the system you were in.

We of course realize that large battles can cause varying amounts of lag for those involved. When your client has to load up hundreds of ships, individual lag can occur even when the server itself is doing pretty good. It is impossible for us to measure how much lag each person has and even harder to verify which losses were the result of lag and which losses were legit. Reimbursing losses from large battles due to lag would in essence mean removing the risk of loss from fleet battles, and thereby nullify their whole purpose. We are sorry that we cannot assist you and we hope you understand our stance on this matter."
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 05:46:31 wysłana przez Bartek »

Julius Septimus

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:37:02 »
Chce powiedzieć, że analogiczna sytuacja już wystapiła i poszkodowani nic nie dostali. Teraz zapewne dostaną tyle samo.

A bitwa byłaby rzeczywiscie epicka gdyby nie te tragiczne problemy z logowaniem/wylogowywaniem. Trudno tez się dziwić GS&co., ze tak się spieli o ten system - chyba najważniejszy w całym fountain.

Julius Septimus

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:39:05 »
Nie, mówie że NC było świadome co ich spotka jeśli wskoczą, i mimo tego wskoczyli (plan był mniej więcej taki że wskakują w maksymalnej ilości, spamują local, kopiują bookmarki itd, licząc na to że system się wywali a po restarcie jakimś cudem logną się szybciej od IT).
gdyby plan był taki to by raczej nie wrzucali tytanów :) wydaje mi się, ze rzeczywiście mieli nadzieję na epicką i w miarę wyrównaną walkę, a przynajmniej na wskoczenie pod TCU, zabicie go w kilka chwil i ucieczkę.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:44:13 »
"Przybyłem, Nie załadowałem grida, Wdupiłem"  :2funny: Fajno, ciekaw jestem dalszych losów Kampanii IT w Fountain :)

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 03, 2010, 05:47:57 »
GS sie spielo, ale tylko PL wskoczylo tytanami. Good move. gf

Oxylan

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 03, 2010, 07:52:43 »
GS sie spielo, ale tylko PL wskoczylo tytanami. Good move. gf

Wskoczyli i stracili,zapewne była epicka walka i epicki lag,ale coż taki lajf,gratki dla IT O0
Ps.Vega rzuc linkiem z frapsem jesli wydłubiesz od kogos z ally,moze nagrywali.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 08:12:39 wysłana przez Oxylan »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 03, 2010, 08:57:05 »
Ciekawe co teraz?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 03, 2010, 08:57:52 »
jak dla mnie lipa, ccp znowu decyduje za kogos jak ma sie rozstrzygnac starcie, mamy 2010 a nie 2007 wtf...

horax

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 03, 2010, 09:11:57 »
Goonsi i tak nie potrzebowali tych pandemicowych tytanów :wink:

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: [IT] aka bob mk II
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 03, 2010, 09:52:11 »
Dla mnie też lipa, ale ciesze się że PL wjebało :2funny:
Możliwy EMO rage Quit w PL ;]