Autor Wątek: Polityka EvE  (Przeczytany 48427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Val Heru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 427
  • we blob
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Val Heru
  • Korporacja: Pink Bunnies
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 12, 2009, 10:42:15 »
Wróciłem do gry panowie  >:D Do zobaczenia w fountain!
w koncu jakas opozycja

magni

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 12, 2009, 12:54:24 »
cytat:
"AAA lost a Dominix fleet to Goonswarm in a small skirmish.

The AAA fleet of Domis was maintaining a stable rep circlejerk while fighting a Goon carrier blob, when they were hit by a wave of Void bombs (a rarely used bomb type that drains capacitor instead of doing damage). The RR chain collapsed in seconds and the majority of the AAA fleet was obliterated."

walki robia sie coraz ciekawsze :)
to mi sie podoba, kombinowanie na rozne sposoby a nie tylko jednyna sluszna taktyka

Ian666

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 12, 2009, 13:21:43 »
Cytat: Devious Sphere
walki robia sie coraz ciekawsze :)
to mi sie podoba, kombinowanie na rozne sposoby a nie tylko jednyna sluszna taktyka

taa latanie bomberem z różnymi bombami

Loc0

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 12, 2009, 13:37:29 »
taa latanie bomberem z różnymi bombami
QFT - wroce do gry jak nerfna te mikroscierwa ;]

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 12, 2009, 17:21:45 »
nie ma to jak strzelac do sojusznikow byle tylko zapelnic czyms kb...

CryHavoc nigdy nie byl i nie bedzie naszym sojusznikiem, generalnie to nawet nikt ich nie lubi
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

magni

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:06:27 »
taa latanie bomberem z różnymi bombami
przynajmniej mozna z roznymi bombami kombinowac a nie tylko vaga+barrage

CryHavoc nigdy nie byl i nie bedzie naszym sojusznikiem, generalnie to nawet nikt ich nie lubi

w tej akcji byli waszym sojusznikiem, podobno mieli was na plus... (to ze tymczasowym niczego nie zmienia)


acaste

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:31:16 »
te "mikrościerwa" są bardziej popularne niż nano/ rr bs/ drake swarm/ sniper hace/

1.tanie
2.mało skili wymaga, prawie każdy automatycznie ma na 5, bo kto nie ma reconów wyskilowanch...
3.nie ma znaczenia jaka rasa
5.omijają jamery
6.PO PUSZCZENIU BOMBY MOŻNA ZROBIĆ CLOAK !!??!!??!!?!?!?!?

jak dla mnie "in before bombers nerf"

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 12, 2009, 18:43:35 »
w tej akcji byli waszym sojusznikiem, podobno mieli was na plus... (to ze tymczasowym niczego nie zmienia)

my ich nie mielismy na plus a tym bardziej nie byli naszymi sojusznikami

sytuacja analogiczna do tej gdzie rozjebalismy flote capsow WI gdy walczyli z jakimis neutralami - nie mielismy na overview nikogo na blue ale strzelalismy tylko do WI poniewaz drudzy neutrale nam wystawili a potem zbablowali capsy WI
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 12, 2009, 19:15:37 »
Cytuj
6.PO PUSZCZENIU BOMBY MOŻNA ZROBIĆ CLOAK !!??!!??!!?!?!?!?
Jak nie chcesz nikogo zabic to tak

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 13, 2009, 09:53:59 »
2.mało skili wymaga, prawie każdy automatycznie ma na 5, bo kto nie ma reconów wyskilowanch...

 ???
Cała prawda o moim graniu...


Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:16:35 »
Jak nie chcesz nikogo zabic to tak
???

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:18:51 »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:23:12 »
Qfa, nie pajacujcie mnie!  :D


Wracając do tematu.

C0ven po zabezpieczeniu włości w Esoterii wrócił na swoje stare tereny w Stain. Kilka posów kopiących Bricków jest w reinforced, nasze gangi regularnie czyszczą teren z niepożądanych fanów Rubika.

Dziś rano spadł ich carrier.  :)
Cała prawda o moim graniu...


Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 13, 2009, 13:35:13 »
Jak nie chcesz nikogo zabic to tak
Zabijasz jak sie zcloackujesz przed wybuchem bomby.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 13, 2009, 17:21:18 »
Zabijasz jak sie zcloackujesz przed wybuchem bomby.

confirmed :]

Straszny

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 17, 2009, 19:27:03 »
nowy pomysł na gangi ..

dictory + bombery +... tytan  :laugh: , nad wyraz skuteczny zestawik
http://www.it-kills.us/?a=kill_detail&kll_id=113790




Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 18, 2009, 09:34:28 »
Void bomby ostatnio wrocily do lask. Kilka takich potrafi calkiem skutecznie opoznic wyskok wrogich kapsli z pod posa. Jesli przeciwnik nie ma posa w systemie to przy dobrym zgraniu i proberze przypuszczam ze dalo by sie tak opozniac wyskok jak dlugo sie chce.

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 18, 2009, 09:47:03 »
nowy pomysł na gangi ..

dictory + bombery +... tytan  :laugh: , nad wyraz skuteczny zestawik
http://www.it-kills.us/?a=kill_detail&kll_id=113790

sorki ze w ot troche ale tylko ja zauwazylem tego large t2 repa na tym faction fit revie ?

Straszny

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:05:24 »
Goonswarm broni Pandemic Legion i SOT, świat przewraca się do góry nogami normalnie...  :2funny:

http://www.it-kills.us/?a=kill_related&kll_id=114051

rzucili na pole walki naprawde imponującą flote.... z drugiej strony wszyscy wiemy co się stanie z GS jak padnie Pandemic, więc jest to w ich najlepiej pojętym interesie.
Ciekawe że partycypacja SOT i PL no zdeka śmiechowa przy tym że to ich tyłki broni GS.

drugie starcie już nie tak fajne dla RSFu bo widze 5 capsów GS  spadło:
http://www.it-kills.us/?a=kill_related&kll_id=114109

aha , kolejne korporacje z SOT opuszczają sojusz i Fontannę, wg PL 2 korporacje, wg IT 4....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 10:34:52 wysłana przez Scaryman »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:27:18 »
Jeśli SoT i PL nie będą chciały/nie będą w stanie claimować terenu to albo goonsi przejmą tę rolę i będą musieli zająć Fountain albo cały ich wysiłek pójdzie na marne.

Wydaje się, że mimo, że IT nie zajmuje aż tak szybko systemy to jednak wygrywa bo spada morale u przeciwników. Z drugiej strony po nowym pathu są problemy z bugami, które przeszkodziły postępom. Nawet Moll zaczął temat o bugach na CAOD.

Ciekawe, że -A- zaczna się w Fountain pojawiać.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:32:07 »
Jeśli SoT i PL nie będą chciały/nie będą w stanie claimować terenu to albo goonsi przejmą tę rolę i będą musieli zająć Fountain albo cały ich wysiłek pójdzie na marne.

Wydaje się, że mimo, że IT nie zajmuje aż tak szybko systemy to jednak wygrywa bo spada morale u przeciwników. Z drugiej strony po nowym pathu są problemy z bugami, które przeszkodziły postępom. Nawet Moll zaczął temat o bugach na CAOD.

Ciekawe, że -A- zaczna się w Fountain pojawiać.
Imho w momencie kiedy PL i SOT nie będą dawały rady, to następnym celem jest GS i wątpie, żeby mieli siłę zająć Fountain o własnych siłach. Ba! Wątpie, żeby obronili Delve jeśli tylko do takiego czegoś dojdzie. Ich główną siłą jakby na to nie patrzeć było DD obcej floty. Po nerfie tytanów, moim zdaniem nie dadzą rady vs. dobrym pvp-erom :)

Co do wychodzenia korporacji z SOT - http://evemaps.dotlan.net/alliance/Sons_of_Tangra

Dane z wczoraj, więc na razie nie widać, żeby jakieś korporacje odchodziły oprócz tych w listopadzie.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 18, 2009, 11:36:13 »
A IMHO GS spokojnie się obronią bo nowy system jest taki, że zawsze ustawią sobie walke na swoja TZ.
Nie można robić całej kampanii na emergency CTA w środku twojej nocy. To przejdzie raz, przejdzie drugi raz a na 3 takim CTA będziesz miał 25% normalnego stanu.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:25:48 »
Co do wychodzenia korporacji z SOT - http://evemaps.dotlan.net/alliance/Sons_of_Tangra

Dane z wczoraj, więc na razie nie widać, żeby jakieś korporacje odchodziły oprócz tych w listopadzie.
Cytuj
MOVE OUT
From: Sabre Wulf
Sent: 2009.12.17 21:29
To: Divine Retribution,

Time to get your stuff out guys. Enough of this shit...
We're going back to doing our own thing.

Get your stuff to Vehan / Zinkon. We move from there.

Sabre

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:26:53 »
Słusznie - Imo. PL nawet jesli straci fountain, przeniesie się do npc. 0.0 i nie da spokoju IT :) Także zapowiada się długotrwały konflikt o Fountain. GS jest bezpieczny, do momentu gdy zostanie otoczony :)

Totalizator

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:28:26 »
Straszny, siejesz propagande straszliwą bo ja tam byłem a dzielni piloci IT których zestrzeliłem nie byli nawet na tyle dzielni żeby lossmaile zapostować, u nas wygląda to tak http://killboard.goonfleet.com/battles/1634 chociaż to też niepełny obraz, w każdym razie ostatecznym efektem tego całego starcia jest to że ofensywa IT została zatrzymana a ich wielkie nocne CTA poległo. Na drugi raz będzie Mollowi trudniej przekonać ludzi żeby wzieli dni wolne z pracy po to żeby GS zrobił z nich kaszę w US prime, to na pewno.

Straszny

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 18, 2009, 12:53:38 »
Straszny, siejesz propagande straszliwą bo ja tam byłem a dzielni piloci IT których zestrzeliłem nie byli nawet na tyle dzielni żeby lossmaile zapostować, u nas wygląda to tak http://killboard.goonfleet.com/battles/1634 chociaż to też niepełny obraz, w każdym razie ostatecznym efektem tego całego starcia jest to że ofensywa IT została zatrzymana a ich wielkie nocne CTA poległo. Na drugi raz będzie Mollowi trudniej przekonać ludzi żeby wzieli dni wolne z pracy po to żeby GS zrobił z nich kaszę w US prime, to na pewno.

ee ? jaką kasze, patrząc na wynik bitwy to wpierdziel zebraliscie taki ze jutro bym na drugą taką leciał , wasz KB nie uwzglednia strat sojuszników , no i poza tym to sie zgadza (co do ilości straconych Waszych capitali).... szkoda że zaangażowanie w GS przeslania ci spojrzenie obiektywne na taki wynik, jestem przekonany że IT chętnie jutro przyleci na druga bitke w której za BSy zdejmą kolejne capitale.

patrząc na KB Wasz i IT to w lossach/killach jest +/- remis, poza tymi 5 Waszymi capsami. Zwycięstwo? A może popatrz trochę obiektywniej na to.

@Kombat
"So as Sot seems to loose at least 2 corps in nxt days (DVRH+KUMOVI), with more later, can we call this a failcascade of SOT, or didnt want the corps anyway "
ze scrap-heap-a
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 13:01:18 wysłana przez Scaryman »

Totalizator

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 18, 2009, 13:57:37 »
Żartujesz? Byłem tam i robiliśmy z nich kebab w kółko w każdym starciu do samego końca, pole utrzymane, strącili nam kilka capsów na samym początku kiedy nasze bsy nie mogły wylecieć z posa w lagu, potem tylko ganialiśmy się z IT po systemie i kosili ich przy każdym starciu.

:edit:

killboardy tradycyjnie są bezwartościowe przy ocenie starcia, nie tylko brakuje killi, mojego wtopionego Tempesta też nie ma nigdzie, wkleję go dopiero jak wrócę z zajęć bo widze że autoposting killmaili znów nie działa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 14:04:42 wysłana przez Bruce Ironstaunch »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:04:14 »
Jednym słowem, obie strony ogłosiły zwycięstwo i wszyscy są zadowoleni  :2funny:
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:19:11 »
bo widze że autoposting killmaili znów nie działa.

API leży i kwiczy.

Sammani

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:22:29 »
Przeciez to bylo pewne. Defender jest do tego stopnia uprzewilejowany, ze nie ma bata by ktos o chociaz minimalnym zaangazowaniu stracil stacje. Jedynie stacja SOT maja szanse na upadek poniewaz SOT dotyka failcascade.
Najwyrazniej w dominion trzeba zdropowac wlasne stacje i zamieszkac w regionie zajety przez kogos tak dlugo, az wrog sie wyniesie. Wojna w true 0.0 zacznie przypominac ta w npc space ...

Totalizator

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 18, 2009, 14:29:35 »
Wogóle nudzę się na tych laborkach to zapodam battlereport:

Po konwoju z NOL dołączyłem do głównej floty w PNQY, rozpoczęlismy od titan bridge puszczając bułgarów przodem zgodnie ze słuszną strategią krycia się za najmniej wartościową częścią floty, jak się okazało titan bridge to był tylko do mid-pointa którego nazwy nie pomnę, bo nasze genialne dowództwo zapomniało sprawdzić czy 9-v jest w zasięgu, następny titan bridge był już razem i prosto do systemu docelowego, IT na wejściu rzuciło na nas bombery ale bez sukcesu, BSy spokojnie dotarły do posa. BSy dostały polecenie dostania się na spód posa, tymczasem wrzuciliśmy capsy, prawie natychmiast zjawiło się IT tym razem w pełnym składzie a jakiś czas później titan-bridgem dotarło PL. Lag stał się w tym momencie dosyć poważny, wyskakiwanie z pos shieldów stało się niemożliwe i zaczęły spadać dready bo broadcasty o armor nie docierały na czas. Następne kilkanaście minut spędziliśmy na próbie wydostania głównej floty z posa , w końcu warp się udał a IT wycofało się. Nasze BSy poleciały na bramę rozbić anchorowane bubble, chwile później zjawiło się IT ale nie załadowało grida i zaczęło się strzelanie do kaczek, IT wycofało się pod swoje SBU ale nie powstrzymało to nas - SBU padło. Następne pół godziny to - warp out floty - powrót w korzystniejszej pozycji - warp out etc, standard, niestety za trzecim razem nie załadował mi się grid i niewidzialni przeciwnicy wysadzili mi Tempesta więc resztę bitwy znam tylko z opisu - najwyraźniej IT poleciało do innego systemu spróbować wprowadzić coś w reinforce ale szybki hot drop zawrócił ich i bitwa skończyła się mniej więcej wówczas.


:edit:

Stan floty na początku: 250 goons, 90 SoT, około (wspólnie) 100 capsów, nieznana liczba supportu PL, vs. 450 AAA/IT, bez capsów których ostatecznie nie wrzucili do systemu.

Straszny

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:25:03 »
Fajny opis bitki jest na scrapie, w wykonaniu Jogyna hm..,. troszke różni się od Twojej wersji, bo  z niego wynika że PL poświecił te pare capsów żeby roztrzelać SBU, i że blue na gridzie miał 500set , ale poza tym ogólnie fajna bitka musiała być

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:28:35 »
chyba fajna bo duża
innych kryterium fajnosci w opisie Bruce'a nie widzę ...
Sneer Quen

Totalizator

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:58:53 »
Fajny opis bitki jest na scrapie, w wykonaniu Jogyna hm..,. troszke różni się od Twojej wersji, bo  z niego wynika że PL poświecił te pare capsów żeby roztrzelać SBU, i że blue na gridzie miał 500set , ale poza tym ogólnie fajna bitka musiała być

Co do SBU to piszę co widziałem a jedyne co wówczas widziałem to overview probujac desperacko namierzyc primary  ;) więc niewykluczone że PL w coś tam wdepnęło, na goonsowym tsie było shoot SBU, shoot SBU, ok it's down  o7

chyba fajna bo duża
innych kryterium fajnosci w opisie Bruce'a nie widzę ...

Po pierwszym starciu na posie lag zszedł do normalnych poziomów, nie licząc oczywiście tego że czasem nie ładował się grid  ;), osobiście dobrze się bawiłem bo ja postrzelałem sobie, inni we mnie postrzelali, insurance z darmowego bsa którego ktoś mi dał na tę bitkę zebrany, pod ocalał, więc jak najbardziej pozytywne wrażenia.

Straszny

  • Gość
Odp: Polityka EvE
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 18, 2009, 17:27:53 »
To: Against ALL Authorities
Ships to bring to Fountain
Carriers - Full tank PVP fit w/RR Capability
Fleet BS, FSI, Dictors, Stealth Bombers - Bomb Launchers. Ceptors, Probing Covert Ops

FOUNTAIN CTA
From: paik
Sent: 2009.12.16 19:05
To: Against ALL Authorities

... Fontanna zapowiada się wyjątkowo spokojnie na weekend  :laugh: