Autor Wątek: Dwa konta-czy warto  (Przeczytany 12936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Oxylan

  • Gość
Odp: Dwa konta-czy warto
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:33:19 »
Jest jeszcze możliwość rozwijania alta tradera i zajmowanie się handlem na nim - ale jest to naprawdę czasochłonne.

Tu się mylisz,skile na handel to chwila,u mnie jest jakieś 50 orderów,modyfikacja zdalna oraz zakładanie ofert na jakieś 13 czy więcej skoków dokładnie już nie pamietam ,i to przy średnich skilach, z zaawansowanymi można drastycznie zwiększyć ilosć, przeznaczyłem na to kilka dni,skile nie mają takiego wpływu na handel jak smykałka i isk które trzeba zainwestować,skile na redukcje broker fee itp praktycznie nie maja wpływu na zarobek,sa raczej przydatne dla ludzi którzy walczą o każdy grosz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 22:42:55 wysłana przez Oxylan »

Ziku

  • Gość
Odp: Dwa konta-czy warto
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 07, 2009, 22:47:32 »
Sam na handlu utrzymywałem się od samego początku gry więc coś o czasochłonności wiem.
Poza tym, starałem się odpowiedzieć na post twórcy tematu:
Zaznacza on że gra około miesiąc - więc nie ma kasy na to aby alt już na samym początku mógł na siebie zarabiać - a na realny handel potrzeba naprawdę dużych funduszy. Skoro gra około miesiąc to pewnie nic o handlu nie wie - a wiedza co kupić/jak kupić i gdzie sprzedać jest do zarabiania naprawdę ważna.

I zaznacza też że chce klepać misje main harem (przynajmniej 2,3 dziennnie) - więc wklej tu jeszcze modyfikacje buy/sell orderów, sprawdzanie cen i nie daj boże transportu dóbr po empire, zwłaszcza na auto pilocie, gdy wieziesz w industrialu 70% twoich funduszy  :D

Oxylan

  • Gość
Odp: Dwa konta-czy warto
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 08, 2009, 00:24:10 »
Sam na handlu utrzymywałem się od samego początku gry więc coś o czasochłonności wiem.

Takim sformułowaniem (w pierwszym poscie) określileś to tak,jak by chodziło o skile czy też proces jaki zabiera b dużo czasu,tak to odebrałem,w eve wszystko jest czasochłonne,a juz na bank latanie 40 skokow indykiem-frachtem,imo jesli o handel chodzi to bez przesady,można to traktować jako dorywcze zajęcie i zarobek,ofc dorywczy wcale nie oznacza że kiepski,to raptem doglądanie i zakładanie orderow co jakiś czas,pisze o "zdrowym  handlu" nie masochistyczne zabawy w siedzeniu na stacji w jita i walke 24/7 o 0.1 isk  :buck2:,da sie zarobić bez stresu,jesli troche się zna market,ale to juz inny temat jakiego nie ma sensu dogłębnie analizować,przynajmniej tutaj,spece od tego są na eve o,forum na temat trade.

Pozdro

-Kertog-

  • Gość
Odp: Dwa konta-czy warto
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 08, 2009, 00:40:30 »
Moim zdaniem warto ale...
1. Trzeba mieć czas i chcieć go spędzać w świecie Eve
2.  Bardzo rozsądnie przemyśleć w jakim kierunku rozwijać postacie
3.  Postacie muszą się wzajemnie dopełniać - jak w prawdziwym związku  :D
4.  Jedna postać do PVP druga uzupełniająca...ukierunkowana w miner...logistic...electronic...podukcja...kolejn ość według zajawko-smykałki  :knuppel2:
5.  Cierpliwość
6.  Wytrwałość
7.  Współpraca w grupie i dążenie do wspólnego celu
9.  Efektywność
10.Wiedza
11.Fun a lot of Fun  :coolsmiley:

Wiedza jest ogromnym atutem w świecie Eve ponieważ jest to gra bardzo mocno rozbudowana w której można robić karierę w wielu kierunkach.Pierwsze dni w Eve można porównać do spaceru po planecie której jeszcze naukowcy nie odkryli  :uglystupid2:
 Posiadanie 2 kont jest dobrym pomysłem.Jednak do drugiej postaci trzeba podchodzić z rozsądkiem i rozwagą by nie tracić czasu na skilowanie umiejętności, które mogą w efekcie nam się nie przydać :o
Co tu więcej pisać...powodzenia  O0
 

naye666

  • Gość
Odp: Dwa konta-czy warto
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:12:13 »
Aktualnie założyłem alta produkcyjno/minowego [3 dni temu równe bo dopiero co dostała dostęp do API]
Sytuacja wygląda tak, najpierw warto zrobić tutoriala dotyczącego to co Cię zainteresuje robieniem tej nowej postaci.
U mnie to było Industry,
dostałem moduły, kasę, skille, BPC, a na koniec badgera.
Poleciałem najpierw porobić misje dla C. Navy i robiłem je w caracalu, [mainem] i zdawałem misje siedząc altem na beltcie.
Później doskilowałem [1d brakowało] do cerba, zafitowałem go fitem z caracala + perma tanka z resami po 95% prawie na kinetica i thermala. The blockade robiłem na 25% niezbitego tanka gdy naparzało mnie wszystko co popadnie, celowalem 2 salvy maks w cruza i spadal, we fretki przydaje sie TP ale wtedy resy mniejsze i ryzyko, ze Ci straca CERBA ale nie wielke [walka na Heavy Misslach z 92 km target lockiem]. Zrobiłem w 2 dni grania po 2 godzinki dziennie standa 2.0 dla alta robiąc LV3 misje, a alt wykopał dla siebie 10 mln ISK w tym czasie [3 dni i 10 mln isk!]
Teraz celuje w barkę kopiącą, main robi i zdaje misje dla 2 osób, stand leci dla Lai Dai [bo będzie ALT robić r&d "afkując" na belcie w barce], w niedziele będzie "retriverek" i uważam, że od tego momentu da radę SPOKOJNIE zarabiać sam na siebie byle by tylko standa podnieść na misje R&D lv 4 i będzie glanc!
W tym czasie przeczytalem ze 20 poradników na temat R&D i kopania i stwierdzam co następuje.

Jeżeli wycelujesz dokładnie w SPECJALIZACJĘ, i to dochodową, która będzie na siebie zarabiać, najlepiej jeszcze afkując lub semi-afkując, to warto poświęcić ten tydzień czy dwa na opiekę nad postacią, bo po pierwsze.
Jak zarzucisz buddy programem to i Ty i Twój alt macie dodatkowe 30 dni zabawy i doszkolenie się, Ty mainem pomagasz swojemu alt'owi a on za niecały miesiąc odwdzięczy się tak, że:
a) zarobi na siebie i jeszcze zostanie
b) zarobi na siebie i jeszcze na Ciebie [main]
c) coś skopiesz i nie zarobisz nic :P