Autor Wątek: Nowe konto ale inne pytanko  (Przeczytany 8518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ihiazel

  • Gość
Nowe konto ale inne pytanko
« dnia: Sierpień 03, 2009, 08:26:20 »
Miałem wcześniej już do czynienia z EVE i doznałem leciutkiego szoku gdy zacząłem ponowna zabawę wczoraj. Z tropu zbiło mnie tworzenie postaci (caldari-civire-mercs) ja tu chce atrybuty ustawić i qfa nic. Dopiero w zakładce postaci attributes znalazłem opcje remap i mogę zrobić to 2 razy. A i na razie trial z steam (21 poranków, a okrojone z skilli makabrycznie ) i kurcze nie wiem które sille będą aktywne po doładowaniu a do których trzeba będzie knigi kupić. Bo na przykład learning teraz mam nieaktywny koszt 45000 wydam kaskę na to zamiast na jakiegoś fita a tu po doładowaniu będzie z automatu aktywny  to troszkę się zasmucę. I jeszcze jedno pytanko do atrybutów jak dobrze pamiętam to oprócz dopalaczy implantowych można było wyuczyć dodatkowe punkty czy coś pokręciłem ?

A i tak ogólnie to pozdro dla wszystkich.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2009, 08:32:50 »
Wszystkie skille bedziesz musial i tak wytrenowac nawet po aktywacji konta.

Skille sa okrojone, lecz masz 100% do ilosci SP az przekroczysz 1.6mil SP.

Learningi... warto wydac te 45000 tymbardziej, ze sa to grosze. Bedziesz dzieki temu jeszcze szybciej skillowac.


-----
Owszem, dodatkowe punkty sa procz implantow i pochodza one ze skilli z dzialu 'learnings'.

Niewiem jak teraz wyglada tworzenie postaci, wiec ci niemoge pomoc z tym, iz niebylo mozliwosci zmieniania punktow w atrybutach.

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2009, 09:21:11 »
Dzięki.
-------------------------------------------------------------------------------------
Chodziło mi o to że wcześniej przy zakładaniu postaci można było rozdysponować część puntów i było widać przy samym zakładaniu postaci ilość punktów jak i lvl skilli w danych dziedzinach teraz jedyne co widziałem to rasę linie krwi i przynależność społeczną. Brakuje mi wyboru np rasa linia krwi wojskowy i spec służba albo zwykły wojak.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2009, 09:27:26 »
W tej chwili znaczenie ma tylko geba jaka bedziesz pozniej ogladal, cala reszta jest prawie identyczna , moze atrybuty sie troche roznia ale remapy sa 2 na starcie wiec tez bez znaczenia

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2009, 09:45:18 »
Właśnie zrobiłem drugą postać żeby sprawdzić remap dałem rade wyciągnąć intel i mem na 10 punktów

silvia

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2009, 10:14:54 »
Właśnie zrobiłem drugą postać żeby sprawdzić remap dałem rade wyciągnąć intel i mem na 10 punktów

To jest standardowe 10pkt.
Potem sa doliczane learningi i implanty.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2009, 10:59:46 »
Obecnie każda postać startuje z takimi samymi atrybutami, różnica to skille na rasową fregatę i rasowe uzbrojenie, a zamiast starego systemu określania atrybutów dostępne są dwa remapy, pozwalające np. na szybsze wbicie learningów wykorzystując pierwszy remap a drugi przeznaczając na docelowe ustawienie.
Staruje się z żałośnie małą ilością sp i aby nauczyć się każdego nowego skilla trzeba kupić książkę (lub zrobić tutorial - tam podobno jakieś knigi się dostaje za friko), ale za to do osiągnięcia 1,6mln sp skilowanie jest dwukrotnie przyspieszone.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2009, 12:42:57 »
Per saldo nowy system jest lepszy - bo skillujesz to co Ci potrzeba, a nie nie to co Ci dali. Ja zacząłem grę mając pół miliona punktów trade, co kompletnie nie było mi potrzebne.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2009, 13:03:33 »
Dziękuje wszystkim.
Ogarniam powoli tutoriala i na duszy spokojniej że nie przegapiłem czegoś.
To teraz zostaje podgonić dostępne skille pokombinować prze te kilkanaście dni.

pozdr.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2009, 13:59:27 »
Nowy system wymusza skillowanie learningów, bo dzięki wyższym atrybutom szybciej skillujesz wszystko pozostałe. Niestety, downside jest taki, że nie masz skilli na cokolwiek innego. Ale cóż - ta gra jest na miesiące i lata, a nie na weekend. Ja gram prawie 9 miesięcy i nadal bardzo dużo skilli mi brakuje.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2009, 14:48:56 »
też odczuwam brak wieeeelu przydatnych skilli :) Także jesli EVE cie wciągnie na dłużej niż trial, koniecznie zró leraningi podstawowe na 5 i advanced na 4 - bardzo ułatwia życie, a warto przecierpieć ten miesiąc na learningi. :) Można olać Charyzmę.

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2009, 15:17:54 »
Obrałem strategie na certyfikaty biorę najpierw certy na military i adv military do tego może wyszkolę Ammar i Galente. Zobacze jak to będzie i mam zamiar dłużej pograć niż miesiąc.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2009, 15:20:43 »
zrob amarr. sprawuja sie lepiej.
gallente sobie odpusc.

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2009, 15:43:42 »
Mój błąd - postać mam Caldari a wyskilować chce statki ammar i galente

Goomich

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2009, 15:45:15 »
Amarr

Kara Mon

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2009, 16:45:08 »
na poczatku zajmij sie glownie treningiem okretow/uzbrojenia dla 1 tylko rasy, im wiecej skili np masz w gunnery czy spaceship command dla 1 rasy tym szybciej przychodzi trening okretow/uzbrojenia innej rasy (wyjatek to drony i rakiety)

silvia

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:41:31 »
odpuuuusss inne rasy.
amarr

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2009, 09:01:51 »
Pozostanę przy Caldari (Civire Mercs) może uda się wyskilować postać i zfitować skorupę na tyle by dać sobię rade z pvp

silvia

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2009, 09:05:08 »
Postac tworz jakiej tam chcesz rasy, tylko statki amarr skilluj. :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2009, 09:08:23 »
WIecie co, nie mąćcie młodemu w głowie waszymi jedynie słusznymi wyborami, k? :D
Przedwieczny.

gosti

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2009, 09:16:11 »
Skilluj co uwazasz, bo zanim bys amarrow wyskillowal, to i tak juz je nerfna :P

CCP wszystko nerfi.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2009, 10:25:14 »
Yo!
Imho skilluj co Ci się najbardziej podoba :D Statki każdej rasy są do czegoś przydatne :D
Powodzenia!

silvia

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:57:19 »
Yo!
Imho skilluj co Ci się najbardziej podoba :D Statki każdej rasy są do czegoś przydatne :D
Powodzenia!

To, ze sa przydatne, to nieznaczy, ze jakas rasa niezrobi tego lepiej, a jak narazie wszystko wychodzi na korzysc amarrow :P

Cytat: gosti
Skilluj co uwazasz, bo zanim bys amarrow wyskillowal, to i tak juz je nerfna

CCP wszystko nerfi.

a bron cie panie boze!!

tutaj jest problem z CCP- zamiast zboostowac inne rasy w jakis sposob to nerf to jedna ktora jakos wybiega, po tym jak znerfila inne, i wyjdzie na to, ze wszystkie statki beda ch*ja warte i trzeba bedzie im HP zwiekszyc czterokrotnie :D

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:38:47 »
Yo!
Imho skilluj co Ci się najbardziej podoba :D Statki każdej rasy są do czegoś przydatne :D
Powodzenia!

Oprocz Crapdari :) Skilluj Matarow, maja najfajniejszy background, i avatarki. Amarzy to zakala galaktyki, kosmiczne chwasty. Gejlente sie do niczego nie nadaja, i nosza sukienki.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:44:55 »
Skilluj co chcesz, to że coś teraz jest świetne, nie znaczy, że będzie świetne wkrótce. Skilluj matarów, bo sa fajni, łowcy niewolników to zło. Gallente są fajni i nie nosza sukienek, tylko takie specjalne skórzane uprzęże (wiem, bo sam mam postać gallente). Film muzyczno-dokumentalny przedstawiający gallente w naturalnym środowisku

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:45:20 »
Ech, rasiści.

I tak każdy może latać wszystkim. I tak po roku każdy lata wszystkim. I tak skillowanie kilku ras jest zabawne i poszerza horyzonty myślowe.

Zostałem Matarem, bo podobał mi się background. Opaliłem grę, zobaczyłem matarskiego noobshipa, dzień później kupiłem Probe i uznałem, że gra ma beznadziejną grafikę. Potem zobaczyłem Catalysta i uznałem, że statki Gallente są piękne. Deskę miałem już gallentyjską (z autocannonami ofc). Poszedłem całkowicie w Gallente, zrobilem af-y tej rasy z blasterami T2, po drodze wróciłem do Typhoona na misje (bardzo trudny ship w skillowaniu - artyleria, cruise'y, drony), a tuż przed robieniem med blasterów T2 uznałem, że jednak Thorax i Demois ssą, więc wróciłem na matarskie śmiecie i jestem bardzo zadowolony z mojego Rupcia/Hurrka z fitem T2.

Za to teraz skilluję sobie Drake'a, bo potrzebuję drugiej raciary do semi-afk... czyli już będę latał trzema z czterech ras.  o7


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:52:17 »
Ale ty Sokole nie jestes dobrym przykladem, bo jestes Ammatarem, ktory robi misje dla Amarrow statkami Gallente. Wlasciwie jeszcze tylko rasowy avatar wskazuje na to, jakie sa twoje prawdziwe korzenie. Nie zdziwie sie, jezeli dostane kiedys w Republic Security Service misje lvl 6 na twoja glowe, "Kill the kolaborant!"  ;D Wacz jor bak, Republika nie przebacza  :diabeł:
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

HuLiO_mech

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:58:18 »
nie wiem skąd przekonanie o wyższości statków amarrskich nad gellentejskimi? :)
ostatnio jak sprawdzałem globalne statystki na naszym killboardzie to w pierwszej 10-tce najczęściej używanych statków był aż jeden amarrski (za to 4 gallente i 4 minmatarskie)

każda rasa ma dobre statki a poza tym, tak jak sokół napisał, cross-training nie jest taki straszny O0

Goomich

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 04, 2009, 14:23:31 »
nie wiem skąd przekonanie o wyższości statków amarrskich nad gellentejskimi? :)

http://img141.imageshack.us/img141/6433/gallente.jpg

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 04, 2009, 14:38:26 »
Nie zdziwie sie, jezeli dostane kiedys w Republic Security Service misje lvl 6 na twoja glowe, "Kill the kolaborant!"  ;D Wacz jor bak, Republika nie przebacza  :diabeł:

Aż na level 6 mnie wyceniłeś? Bardzo miło z Twojej strony  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 04, 2009, 16:56:08 »
http://img141.imageshack.us/img141/6433/gallente.jpg
Piękny komentarz.

Gram od 2005, widziałem tyle nerfów, że przestałem się przejmować tym jaka obecnie panuje moda na shipy i co się nazywa pimpshipem (podobno ostatni hit pimpshipa to Sleipnir i aż się boję nowego pacza w połowie sierpnia, bo mi tylko 19d brakuje by nim zacząć latać  ;D).
Tak jak gosti napisał, w większości wypadków jak czymś zaczniesz dobrze latać to nadejdzie nerf i znów będziesz musiał coś nowego skillować. Dlatego albo skup się na dobrym wyskillowaniu jednej rasy, albo od początku cross training.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 04, 2009, 17:02:00 »
Z cyklu smieszne rysuneczki, obrazujace roznice miedzy rasami w EVE: moze nie najnowszy, ale caly czas smieszy:

http://img117.imageshack.us/img117/9528/comic41f1.jpg

Dodalbym w Caldari panelu piaty przycisk, ECM & Burn away  ;D
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 04, 2009, 17:18:55 »
Ehhh pytanko o o zmiany w zakładaniu postaci zmieniło się w walkę na słowa miedzy rasami i fanami klas latających konserw. :P
Coś czuje że po kilku miesiącach sam będę zatwardziałym rasistą albo wyrzutkiem :P kto da więcej tego będę lubić :P


Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 04, 2009, 17:24:39 »
Poza komentarzem, że kiedyś było inaczej się więcej nie da wcisnąć w odpowiedź o zakładaniu postacji  ;D ;)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ihiazel

  • Gość
Odp: Nowe konto ale inne pytanko
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 15, 2009, 00:20:34 »
A teraz coś z bardziej noob pytań.
Czy skille potrzebne do otrzymania certyfikatu można z automatu dodać do kolejki.

Następne to czy z desek Coercer czy Cormorant do PvE a może poczekać na cruza? tu i tu mam broń do bonusów i wyrabiam rekomendowane certyfikaty do nich liczę ze tydzień i będę miał wszystkie.

I ostatnie poza konkursem to czy można kupić statki z Lp store ?
np: hookbill  :P

pozdr