Autor Wątek: Start - kilka pytan  (Przeczytany 87386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 20, 2010, 11:45:09 »
Cpu:
- skill Electronics, skile zmniejszające pobór cpu przez moduły (z dużym naciskiem na weapon upgrades)
- co - procesor (moduł na low slot)
- hardwire (implant)
PG
- Skil enginering, skile zmnieszające pobór pg przez moduły (znowy ten od uzbrojenia uwolni sporo tej wartości)
- reactor control unit, power diagnostic unit (moduły na low slot)
- hardwire (implant)
- ancyliary curent router (rig)

turety oznaczaą ile możesz zainstalować modułów wymagających turet slota - projectile, hybrid, laser, wiertła górnicze, rozmiar działek zależy raczej od statku (dużych dział nie założysz na mały przez to ile zasobów energetycznych to zjada), to jakie działka na statek założysz nigdzie nie jest definiowane, ewntualnie statek ma bonusy do konkretnego ich typu wtedy warto je właśnie załozyć
launchery jak wyżej ale dotyczą chyba wszelkiej maści pocisków

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dendroaspis

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:43:29 »
Jako, że jestem w trakcie wykonywania misji z tutriala mam 2 szybkie pytanka:

- Czy jest jakaś konkretna grupa skilli na które powinienem się ukierunkować? Początkowo zapewne pakować wszystkie dostępne, a później?
- Czy opłaca się zmniejszyć jakiś atrybut w celu zwiększenia np. intelligencji, pamięci?

P3jl0

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:07:24 »
Podpisuje się pod pytaniem silvero3.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:36:19 »
Podpisuje się pod pytaniem silvero3.
ok, chociaż wszystkie te informacje były już wielokrotnie podawane na tym forum.

Jako, że jestem w trakcie wykonywania misji z tutriala mam 2 szybkie pytanka:

- Czy jest jakaś konkretna grupa skilli na które powinienem się ukierunkować? Początkowo zapewne pakować wszystkie dostępne, a później?
Na początku learny na przemian z podstawowymi skillami do planowanego zawodu. Na pewno nie wszystko naraz. Zastanów się co chcesz robić i popatrz na certyfikaty (chociaż niektóre są dość bzdurne, ale zanim do nich dojdziesz, to dokształcisz się w mechanice gry na tyle, żeby samemu to zrozumieć).

Cytuj
- Czy opłaca się zmniejszyć jakiś atrybut w celu zwiększenia np. intelligencji, pamięci?
charyzma jeśli nie chcesz być dedykowanym handlarzem lub boosterem atrybutów we flotach :P

więcej info -> Unseen Academy

PS. nie przerażaj się, że niektóre skille będą Ci zajmować pod dzień-dwa. Na dalszych etapach gry skille po kilka tygodni to praktycznie norma :)

Kara Mon

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:37:06 »
Jako, że jestem w trakcie wykonywania misji z tutriala mam 2 szybkie pytanka:

- Czy jest jakaś konkretna grupa skilli na które powinienem się ukierunkować? Początkowo zapewne pakować wszystkie dostępne, a później?
- Czy opłaca się zmniejszyć jakiś atrybut w celu zwiększenia np. intelligencji, pamięci?


Pytanie 1.

Tak , wszystko z grupy learning, poza tym trenuj tylko to co ci bedzie potrzebne . Musisz zdecydowac co chcesz w tej grze robic i pod tym katem trenowac , nie jest chyba wykonalne trenowanie wszystkiego zeby to mialo rece i nogi.

Pytanie 2.

Tak oplaca sie ale lepiej zaczekaj z tym jakis czas az bedizesz wiedzial co bedziesz chcial robic i mial jakies pojecie co bedziesz chcial trenowac , remap latwo zmarnowac a pozniej troche boli czekanie na nastepny (na starcie masz 2 dostepne, poznije nie wczesniej jak rok czasu od ostatnieog uzytego remapu)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 05, 2010, 23:40:47 »
Pytanie 2.

Tak oplaca sie ale lepiej zaczekaj z tym jakis czas az bedizesz wiedzial co bedziesz chcial robic i mial jakies pojecie co bedziesz chcial trenowac , remap latwo zmarnowac a pozniej troche boli czekanie na nastepny (na starcie masz 2 dostepne, poznije nie wczesniej jak rok czasu od ostatnieog uzytego remapu)
Dodam jeszcze, że programy w rodzaju EVEMON lub EVEHQ pozwolą Ci na zaplanowanie sobie treningów na jakiś okres czasu i dobiorą optymalne atrybuty do remapa.

P3jl0

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:10:23 »
Witam.
Powiem wam, że nie kminie tych skilli do końca. Mam tu obrazek, który przedstawia co do tej pory zrozumiałem.

Na czerwono zaznaczyłem grupe skilli, które muszę wymaksować czy coś w ten deseń.
Na zielono zaznaczyłem grupe skilli, które będę trenował by zajmować się nimi w przyszłości (praca i takie tam).

Moje pytanie brzmi. Czy muszę skillować jedną grupę? Jeśli mogę więcej to ile by było wszystko w porządku.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:23:11 »
Robisz learning (skill, nie grupę) na III, potem podstawowe learningi na IV (te, które kosztują jakieś grosze), potem te "advanced" (które kosztują chyba po 4,5 mil za booka) na III i OK.

Z czasem podciągniesz advanced na IV, podstawowe na V.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

P3jl0

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 06, 2010, 14:34:30 »
Teraz już wiem co do tego skilla lerning. A co z pozostałymi?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:05:42 »
A z pozostałymi jest tak że jest kilkanaście takich które nie przydadzą się chyba tylko handlowemu altowi który nigdy nie opuszcza danej stacji. Przy czym nigdy nie jest to cała grupa którą trzeba koniecznie skilować. W tym wypadku grupa (nie skill) lerning jest raczej wyjątkiem niż regułą

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:29:30 »
Możesz mieć dziesiątki, w porywach setki skilli. Możesz i powinieneś mieć skille w prawie każdej lub dokładnie każdej grupie. W przeciwieństwie do diablo wybór nie działa w stylu
"jeśli wyszkolę sobie skille z tego drzewka to nie wyszkolę z innego bo nie będę miał skillpointów na levelu 100"
Tylko
"jeśli wyszkolę sobie teraz skille z tego drzewka, to z tamtego wyszkolę dopiero później"

P3jl0

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:39:22 »
No i teraz to kminie wszystko! Bardzo dziękuje wam za pomoc. Pozdrawiam.

PS. To niejedyny problem z którym się borykam. Kolejne posty już niebawem :)

evetest

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 18, 2010, 13:29:20 »
niezdazylem zadokowac przed maintancem serverow, co sie dzieje z moim statkiem, servery padly jak bylem podczas procesu dokowania na stacje... a to wszytko oczywiscie w 0.0 w statku t2. :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 18, 2010, 13:36:16 »
Nic się nie stało - statek odwarpował na losowy spot oddalony o 1 mln km po czym zniknął.

W momencie logowania, warpniesz automatycznie w miejsce, w którym znajdowałeś przez wyłączeniem serwera.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 18, 2010, 13:46:46 »
Ewentualnie jednak zdazyłeś zadokować więc po zalogowaniu będziesz w środku stacji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yuras

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 20, 2010, 15:58:58 »
Kupiłem CSB (civilian shield booster). Później w hangarze weszłem w fiting i nie potrafię odnaleźć zakupionego przedmiotu, aby go przeciągnąć. W ogóle nie wiem czy go porządnie kupiłem...

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 20, 2010, 16:00:50 »
sprawdź w assetes / search /i w polu string pisz civilian

Wyskoczy Ci stacja na której dany item leży (W ten sposób każdy item który posiadasz mozesz zlokalizowac)
Prawy klik na pasek z nawą stacji, set destination i lecisz :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 16:06:53 wysłana przez JimmyBrownie »

Yuras

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 20, 2010, 16:06:34 »
Dziekuję :) Znalazłem.

Ned

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 30, 2010, 00:19:09 »
Podczepię się pod temat. Jestem po pierwszym dniu przygody z Eve na trialowym koncie. Gra mnie zauroczyła.
Rozważam rozszerzenie konta, ale zanim to zrobię, mam kilka pytań.

Do tej pory moje doświadczenia z grami MMO dawały jasno do zrozumienia, że trzeba poświecać ogromne ilości czasu. W tym wypadku chciałbym tego uniknąc, a jednocześnie mieć jakąś radość z gry. Mówiąc sporadycznie, mam na myśli 1-3 razy w tygodniu po godzince, może dwie.

Wiem, że już ktoś w tym wątku przedstawiał sytuację. Wiem, że da się tak grać. Tylko czy przy takiej grze da się czerpać w pełni, czy to tylko namiastka i szkoda kasy?

A jeśli spokojnie można tak grać, to jaką specjalizację byście proponowali? Może są jakieś niszowe, ciekawe "zawody"? Interesowałoby mnie coś samowystarczalnego, ale też przydatnego w party jak i w "gildii". Raczej nie kopanie minerałów.

Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 30, 2010, 02:44:52 »
Coś tam zawsze możesz zrobić, jakąś kasę z czasem na misjach zarobisz, więc będziesz mieć na skillbooki i będziesz mógł rozwijać postać (skille lecą nawet jak jesteś offline).

Być może za kilka miesięcy uznasz, że masz więcej czasu/warto tego czasu więcej poświęcić i będziesz miał trochę bardziej z górki, w porównaniu z innymi początkującymi.

Ale realnie rzecz biorąc, Eve pożera czas. Roam (czyli lecimy gangiem coś zabić) trwa często kilka godzin, a wylogowanie się (= odłączenie się od gangu na wrogim terytorium) to prawie gwarantowane wdupienie statku podczas powrotu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 30, 2010, 07:35:40 »
Eve, jak każde mmo, wymaga pewnej ilości wolnego czasu. Jednak jest sporo możliwości zarabiania będąc tak naprawdę offline. Atm przychodzi mi do głowy Planetary Interaction ( to wymaga zalogowania się przynajmniej raz dziennie i poklikania), Handel, produkcja  (tu niestety żeby być efektywnym i konkurować w empire trzeba mieć sporo skilli), reakcje na posach... możliwości jest wiele :-) Najłatwiej na początku zarabiać zabijając npc (misje/npc na asteroid beltach). Generalnie proponuje dołączenie np. do unseen academy na początek - nauczą Cię podstaw, odpowiedzą na pytania, liźniesz też pvp :-)

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 30, 2010, 07:46:43 »
Wiem, że już ktoś w tym wątku przedstawiał sytuację. Wiem, że da się tak grać. Tylko czy przy takiej grze da się czerpać w pełni, czy to tylko namiastka i szkoda kasy?

A jeśli spokojnie można tak grać, to jaką specjalizację byście proponowali? Może są jakieś niszowe, ciekawe "zawody"? Interesowałoby mnie coś samowystarczalnego, ale też przydatnego w party jak i w "gildii". Raczej nie kopanie minerałów.

Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Da się tak grać. Nie wygenerujesz jakiejś "chorej" ilości ISK ale spokojnie możesz mieć radość z gry a o to chodzi prawda? Są korporacje które skupiają właśnie ludzi nie mających czasu na obleganie kompa przez 3/4 dnia i spokojnie znajdziesz tam swoje miejsce cokolwiek będziesz chciał robić moim zdaniem... Jak Pisze Jimmy - również polecam Akademię, będzie cię to kosztować trochę czasu, ale warto - może przekonasz się co cię naprawdę interesuje bo zobaczysz prawie wszystkie aspekty gry...

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 09, 2013, 07:37:21 »
pytanko-jak się bronić przed zakłócaniem systemu celowniczego i napędu (stasis)?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 09, 2013, 08:07:31 »
pytanko-jak się bronić przed zakłócaniem systemu celowniczego i napędu (stasis)?

Co masz na myśli pod systemem celowniczym?
Jak jamy, to od tego są eccmki i backup arraye. Pierwsze mocniejsze, ale aktywne (trzeba włączyć - ma cykl, jak np. invul), potrzebuje capa (nie za wiele) i fitowane jest na medium slota). Drugie to moduł pasywny i fitowany na low slota. Nie gwarantują one unieszkodliwienia jamów. Ale zwiąkszają siłę sensorów Twojego statku, przez co trudniej Cię zjamować (po prostu jamy powinny wchodzić rzadziej. Oczywiście moduły wybierasz pod rasę statku - np. ladarowe eccmki jak latasz statkami matarów i angeli.
Jak masz na mysli tracking disruptory (psują celność dział i ich efektywny zasięg). Tu są moduły działające w druga stronę - tracking enhancery na low i tracking computery na medium (drugie mają skrypty - jeden by TC poprawiał celność, drugi optimal dział, możesz wymieniac w trakcie bitwy jak amunicję).

Na weby antudotum jako takiego nie ma. Poza trzymaniem się poza zasięg webów, szybkością staku, ew. zjamowanie webującego.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 09, 2013, 08:13:42 »
Co masz na myśli pod systemem celowniczym?
Jak jamy, to od tego są eccmki i backup arraye. Pierwsze mocniejsze, ale aktywne (trzeba włączyć - ma cykl, jak np. invul), potrzebuje capa (nie za wiele) i fitowane jest na medium slota). Drugie to moduł pasywny i fitowany na low slota. Nie gwarantują one unieszkodliwienia jamów. Ale zwiąkszają siłę sensorów Twojego statku, przez co trudniej Cię zjamować (po prostu jamy powinny wchodzić rzadziej. Oczywiście moduły wybierasz pod rasę statku - np. ladarowe eccmki jak latasz statkami matarów i angeli.
Jak masz na mysli tracking disruptory (psują celność dział i ich efektywny zasięg). Tu są moduły działające w druga stronę - tracking enhancery na low i tracking computery na medium (drugie mają skrypty - jeden by TC poprawiał celność, drugi optimal dział, możesz wymieniac w trakcie bitwy jak amunicję).

Na weby antudotum jako takiego nie ma. Poza trzymaniem się poza zasięg webów, szybkością staku, ew. zjamowanie webującego.

Gwoli informacji dla nowicjusza, bo może to źle zrozumieć, ECCM też nie gwarantują "unieszkodliwienia" jammów, jedynie dość mocno zmniejszają ich skuteczność.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 09, 2013, 08:40:28 »
Ok, a od czego zależy ilość celów jakie można zalokować?
Merlin ma mieć niby 4 a mój ma 2 :(

I jeszcze jedno - jak to się liczy...

Mój Merlin ma 'gravimetric sensor strenght' 11 punktów,
CZ-4 Concussive Spatial Destabilizer ECM ma gravimetric strenght 3,45 punkta...
... jaki będzie efekt próby zakłócania?

I jeszcze drugie... czy mi się wydaje, czy item database na evelopedii jest mocno 'out of date'?
Tam Merlin ma 2 turret i 2 missile hardpointy, a mój ma 3 turrret i żadnych missile. Czy to może mój jest jakiś dziwny (dostałem go w misji).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2013, 08:57:06 wysłana przez Dinozauriusz »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 09, 2013, 09:04:40 »
Ok, a od czego zależy ilość celów jakie można zalokować?
Merlin ma mieć niby 4 a mój ma 2 :(

I jeszcze jedno - jak to się liczy...

Mój Merlin ma 'gravimetric sensor strenght' 11 punktów,
CZ-4 Concussive Spatial Destabilizer ECM ma gravimetric strenght 3,45 punkta...
... jaki będzie efekt próby zakłócania?

I jeszcze drugie... czy mi się wydaje, czy item database na evelopedii jest mocno 'out of date'?
Tam Merlin ma 2 turret i 2 missile hardpointy, a mój ma 3 turrret i żadnych missile. Czy to może mój jest jakiś dziwny (dostałem go w misji).
Ad.1 - skille Targeting i Multitasking z rodziny Elektronics.
Ad2 - Jammowanie to dość skomplikowana sprawa, w skrócie -"wchodzenie" jamma jest losowe, im większa siła jamma i mniejsza siła sensorów ofiary tym prawdopodobieństwo wejścia jamma większe. Nigdy nie ma stuprocentowej pewności że coś się zajamuje albo przed jamem obroni.
Z tego co kojarze na Centrali gdzieś jest solidny poradnik jammowania, poszukaj.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 09, 2013, 10:07:07 »
Ściąg sobie eve fitting tools, załaduj swoje api i bedziesz wiedział najlepiej co do tej sily sensorów.
Zmiany w fregatach t1 i kruzach wchodziły całkiem niedawno. Mogli nie zdążyć z tą evelopedią ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Dinozauriusz II Urwiryj

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 192
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: DINOZAURIUSZ II Urwiryj
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 09, 2013, 10:59:35 »
Mam EFT, mam MONa, usiłuję tylko zrozumieć mechanikę w tej kwestii.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:14:45 »
Mam EFT, mam MONa, usiłuję tylko zrozumieć mechanikę w tej kwestii.
Wprawdzie to zewnętrzne linki, ale mam nadzieję że admini nie pobiją mnie za to  :P (zreszta portal reklamowany tu na Centrali...szkoda że umarł  :( )
http://eve-outpost.pl/artykuly,pvp,ECM_Czesc_I_Wprowadzenie,20.html
http://eve-outpost.pl/artykuly,pvp,ECM_Czesc_II_Ktore_statki_jamuje_sie_najlatwiej,21.html

Moim zdaniem kawał solidnego poradnika dla miłośników Falconów i podobnych  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:24:44 »
Zobacz w EFT siłę jamma (rasowego) na shipie z bonusami (Kitsune/Blackbird/Falcon/Rook). Następnie porównaj z sensor strenght swojego shipa.

Jeśli np. Ty masz 10 a jamm 30 to znaczy, że 20 przypadkach na 30 jamm wejdzie za pierwszym razem. Kolejny cykl to kolejne losowanie.

Możesz zwiększych siłę swoich sensorów nowym skillem - wpisz w market "compensation", są cztery "rasowe" skille.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:33:21 »
Moim zdaniem kawał solidnego poradnika dla miłośników Falconów i podobnych związków homoseksualnych
:P
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:43:51 »
Jeśli np. Ty masz 10 a jamm 30 to znaczy, że 20 przypadkach na 30 jamm wejdzie za pierwszym razem. Kolejny cykl to kolejne losowanie.
Ekhmm... jeśli czegoś w jamach nie zmienili ostatnio Sokole to w opisanym przez Ciebie przypadku jam wejdzie za każdym razem na 200%
A to dlatego ze brana jest (była) pod uwagę siła jama (SJ) do siły sensorów shipa (SS). Jesli SJ/SS był większy niż 1 a tu jest 30/10 = 3 to jam miał 100% szansy na wejście. Jeśli SJ był mniejszy niż SS np. SJ 15 a SS 20 - 15/20 = 0.75 to dawało statystycznie 75% szansy na wejście jama przy  każdej próbie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:47:10 »
:P
Ktoś Cie Falconem wyr... ten tego ?  :o
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 09, 2013, 12:00:05 »
Ekhmm... jeśli czegoś w jamach nie zmienili ostatnio Sokole to w opisanym przez Ciebie przypadku jam wejdzie za każdym razem na 200%
A to dlatego ze brana jest (była) pod uwagę siła jama (SJ) do siły sensorów shipa (SS). Jesli SJ/SS był większy niż 1 a tu jest 30/10 = 3 to jam miał 100% szansy na wejście. Jeśli SJ był mniejszy niż SS np. SJ 15 a SS 20 - 15/20 = 0.75 to dawało statystycznie 75% szansy na wejście jama przy  każdej próbie.

Nie upieram się przy swojej wersji ani nawet nie potrafię podać źródła.

Twoja wersja jest nieco inna. Niemniej, dedykowany jammer (w sensie ship+rasowy moduł) zjammuje każdą frytkę na 99% za pierwszym razem. Ba, cruisera też.

Dopiero przy sensor strenght drastycznie większym od siły jamma zaczynasz czuć, że "Falconowi nie wchodzi za pierwszym razem". Mówimy przy tym o SS 100+.

Pamiętam, jak kiedyś w Curse był gość, który kampił gejta z bańką ściągającą używając kombo Rupture + BlackBird. Wziąłem Tempesta, zapakowałem 2xECCM w med i 1 w low (nie pamiętam ile wyszło SS, ale DUŻO) i poleciałem. BB weszło za pierwszym razem i miałem permajamma do końca. Zdechłbym od tego Ruptura, gdyby Val Heru mnie stamtąd nie wyciągnał :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...