Autor Wątek: Start - kilka pytan  (Przeczytany 87439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 10, 2010, 10:45:43 »
Witam,
Wczoraj mialem 1. pvp (2 dzien triala) i mam kilka pytan, ale przedstawie rys sytuacyjny. Wczoraj jakis burak obrabowal moj kontener zaraz przy mojej mcierzystej stacji. Zaatakowalem go. Obaj w rifterach bylismy. On mial 2xautocannon+wyrzutnia rakiet+statis webifier+afterburner. Ja 3xautocannon, passive targeter, target painter i armor repairer. Po 3 minutach odnioslem wielkie zwyciestwo :) Stacja nie pozolila dokowac wiec polecialem na stargate ze odczekac agr timer. W miedzyczasie koles zaprosil mnie do floty. Pomyslalem: uznal ze jestem pro i chce sie zaprzyjaznic haha L o L... :D Przyjalem zaproszenie, wisze przy stargate i nafle z warpa wychodzi battle cruiser, lapie mnie chyba warp disruptorem i po 15 sekundach wracam do domu w jajku. Stad kilka pytan:

Czy mozna i jak uciec ze statis webifier?
Czy mozna i jak uciec z warp disruptor i warp  scrambler? Jaka jest miedzy nimi roznica?
Jaka jest najlepsza konfiguracja modułow do fregaty do pvp?
Czy jak ukradne komus z kontenera i mnie zaatakuje to czlonkowie mojej floty moga z nim walczyc?
Czy jak ktos mnie okradnie to czlonkowie mojej floty moga go zaatakowac?
Czy mozliwe jest rozwalic battle cruisera fregata?

Pozdrawiam i dziekuje.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 10, 2010, 10:54:59 »
www.unseen.pl :)
Serio.
Im szybciej tym lepiej :)
Przedwieczny.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 10, 2010, 11:03:29 »
potwierdzam to co napisał Xarth :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 10, 2010, 11:09:06 »
Potwierdzam to, co napisal Hastrabul :)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

fortar

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 10, 2010, 11:11:30 »
Polecam też słownik angielskiego.
in-game jest wiele odpowiedzi na Twoje pytania.

OFC potwierdzam to, co napisał CAT.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 10, 2010, 11:32:11 »
A ja przy okazji odpowiem mu na pytania :)

1. Można uciec ze stasis webifiera ("web") - albo wywarpowujesz, albo dajesz gdzieś align i spieprzasz na afterburnerze ("ab") lub microwarpdrivie ("mwd").

2. Warp disruptor ("punkt", "disrupt") i Warp scrambler ("scrambl") blokują Ci warpa, więc musisz zrobić jedną z 4 rzeczy:
a) odlecieć z zasięgu punkta/scrambla
b) zjammować kolesia (dronkami ecm lub shipem jammującym)
c) zmienić lokację (zadokować, jeżeli jesteś na undocku, przeskoczyć przez bramę, jeżeli na bramie)
d) zabić gościa
e) mieć przynajmniej tyle samo Warp core stabiliserów ("wcs") niż gość ma punktów siły disrupta.

Różnica między modułami sprowadza się do 5 rzeczy:
a) punkt ma większy zasięg - tech 1 20km, tech 2 24km, factionowe i oficerskie więcej. Scrambl tech 1 ma 7,5km, tech 2 ma 9km, factiony etc są dłuższe.
b) scrambl ma siłę 2 punktów, disrupt - siłę 1 punkta. Czyli do przełamania scrambla trzeba 2 wcs-ów.
c) scrambl wyłącza mwd. Połączony z webem jest śmiertelnie groźny dla małych ultra szybkich stateczków (i np Vagabondów ;) ).
d) scrambl łatwiej się fituje - ma mniejsze wymagania.
e) scrambl żre dużo mniej capacitora ("cap") na cykl.

3. Nie ma najlepszej. Pewnego rodzaju standardem jest posiadanie ab/mwd (ze wskazaniem na drugi) i disrupta. No i broni ;) Wszystko zależy od tego, jaka to fregata, jakie ma bonusy, jakie Ty masz skille, co wejdzie w fittingu (polecam wygooglować Eve Fitting Tool), jaki jest układ slotów i co Ty chcesz robić.

4. Członkowie Twojego korpa (ale nie NPC typu Aliastra, czy Pator Tech School) tak, na flotę się nie rozciąga. Więcej nie napiszę, bo się nie znam za bardzo na mechanice aggro w empire (empire, concord, aggro, sentry i security status gracza to czynniki wywołujące u mnie odrazę).

5. Nie - AFAIK wtedy tylko Ty możesz odpowiedzieć.

6. Tak, jak najbardziej. O ile to nie jest Drake - chyba że na mocno lolficie. Inaczej nawet jeśli nie zabije Cię missilami i dronkami, to i tak nie złamiesz tanka. Gunboaty (np właśnie Brutix) można orbitować na 500m i jest szansa, że nie trafią. Ale musisz uważać na drony i je odstrzeliwać.

Generalnie w Twoim przypadku błędem było wzięcie floty od gościa. Nigdy jej nie bierz od nieznajomych, jeżeli nie oczekujesz tego. Potem jak zobaczyłeś BCka, to trzeba było raczej wiać. Jeżeli Cię zapunktował, a Ty byłeś na bramie w zasięgu skoku - trzeba było skakać. Oczywiście bez robienia aggro, bo się włącza półminutowy aggro timer, przez który brama nie chce przepuścić, a stacja pozwolić zadokować.
Cała prawda o moim graniu...


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 10, 2010, 11:41:17 »
Cytuj
Czy mozna i jak uciec ze statis webifier?
Wyjść poza jego zasięg (nie jest to przypadkiem wyjaśnione w advenced combat tutku? )
Cytuj
Czy mozna i jak uciec z warp disruptor i warp  scrambler? Jaka jest miedzy nimi roznica?
ucieczka patrz wyżej, różnica jest taka że disruptor ma zasięg sporo większy, natomiast scrambl jest silniejszy (ma znaczenie jeśli ten drugi ma wcs, albo jest w specjalnym statku) i wyłącza mwd
Cytuj
Jaka jest najlepsza konfiguracja modułow do fregaty do pvp?
zależy od fregaty, skili pilota i od sytuacji - w tej grze nie ma uber fitów
Cytuj
Czy jak ukradne komus z kontenera i mnie zaatakuje to czlonkowie mojej floty moga z nim walczyc?
W złodzieja mogą strzelać członkowie twojej korporacji (korporacji gracza, noob korpów to nie dotyczy), zaatakowany złodziej może walczyć (używać ofensywnych modów) jedynie z tymi którzy są bezpośrednio zaangażowani w starcie czyli walą do niego, lub pompują tych co walą do  niego
Cytuj
Czy jak ktos mnie okradnie to czlonkowie mojej floty moga go zaatakowac?
Patrz wyżej
Cytuj
Czy mozliwe jest rozwalic battle cruisera fregata?
Nawet battleshipa i część capital shipów, zależy od sytuacji, fitu oponenta i  tego co ty masz na tej fregacie
BTW, agro blokuje dokowanie i przeskok z systemu tylko przez minutę od końca walki, a wchodząc we flote z tamtym typkiem dałeś mu możliwość zwarpowania się bezpośrednio na ciebie na odległość jaka mu pasowała

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 10, 2010, 11:43:10 »
Wczoraj mialem 1. pvp (2 dzien triala) i mam kilka pytan, ale przedstawie rys sytuacyjny. Wczoraj jakis burak obrabowal moj kontener zaraz przy mojej mcierzystej stacji. Zaatakowalem go. Obaj w rifterach bylismy. On mial 2xautocannon+wyrzutnia rakiet+statis webifier+afterburner. Ja 3xautocannon, passive targeter,

Wywal syfa.

target painter i armor repairer. Po 3 minutach odnioslem wielkie zwyciestwo :) Stacja nie pozolila dokowac

To trwa tylko minutę.

wiec polecialem na stargate ze odczekac agr timer.

Takie rzeczy to tylko na planetach.

W miedzyczasie koles zaprosil mnie do floty. Pomyslalem: uznal ze jestem pro i chce sie zaprzyjaznic haha L o L... :D Przyjalem zaproszenie, wisze przy stargate i nafle z warpa wychodzi battle cruiser,

LOL, co za nub, dobrze, że dreada nie wyciągnął. :)

lapie mnie chyba warp disruptorem i po 15 sekundach wracam do domu w jajku. Stad kilka pytan:

Czy mozna i jak uciec ze statis webifier?

Oczywiście, standardowe weby mają tylko 10km zasięgu (ale można to ładnie przedłużyć do kilkudziesięciu). Potrzebne ci do tego będzie Afterburner (przyśpiesza o jakies 125% i więcej, lub Micro Warp Drive (przyśpiesza o 500%), ale rujnuje ci capacitora.

Czy mozna i jak uciec z warp disruptor i warp  scrambler? Jaka jest miedzy nimi roznica?

Podobnie jak z Webem. Disruptor ma jeden punk siły (wystarczy użyć 1 Warp Core Stabilizer, żeby się przed nim zabezpieczyć, ale WCSy potwornie rujnują możliwości, że tak powiem ofensywne) i zasięg do 24km w standardzie.
Scramble mają 2 punkty siły, zasięg do 9km i wyłaczają MWD na wrogich statkach.

Jaka jest najlepsza konfiguracja modułow do fregaty do pvp?

Działa, mwd, coś do taklowania (warp disrupt/scrambl, web), jakiś elektronic warfare i coś do prędkości oraz do damage'u na dole.

Czy mozliwe jest rozwalic battle cruisera fregata?

Tak.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 10, 2010, 11:54:40 »
Ja 3xautocannon, passive targeter, target painter i armor repairer.
wywal passive targeter i target painter, jeśli chcesz polowaćsolo na takich jak ty to załóż scrambler, webifier i afterburner, 200mm plate, repairer i damage control a na hi trzy dzialka i jesli zmiescisz to small nosferatu. Fitów na riftera jest sporo, ja np. latalem bez repairera i na 400mm plate, ale to już nie tak łatwo zafitować na bardzo słabych skillach. Dlaczego ab a nie mwd? Dlatego, że fregaty walczą blisko, w zasiegu scramblera, wiec mwd od razu ci wylacza, a jesli masz ab to ty wylaczasz mwd przeciwnikowi i jest jak kaczka na strzelnicy. Tu jest fajna strona z poradami jak fitować i latać rifterami http://www.rifterdrifter.com/rifter-pvp-guide

LOL, co za nub, dobrze, że dreada nie wyciągnął. :)
Indeed :)

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 10, 2010, 11:57:04 »
Ok dzieki wielkie, nie mialem jak uciec BC, zlapal mnie webem i chyba scramblem tym, nie moglem jumpowac. Te wcs to moduł jakis, jak sie je zwieksza? Wziecie floty od goscia pozwolilo mu mnie namierzyc przed uplywem agr tima i mam nauczke na przyszlosc. Na jamming i drony jestem za slaby narazie. Dzieki jeszcze raz. Pozdro.

ps. co to jest 200mm plate i nosferatu?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 12:05:37 wysłana przez jasombourne »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 10, 2010, 12:11:19 »
Jeśli siedziałeś "na bramie" jak pisałeś to powinieneś móc przeskoczyć. Jak pisałem agro timer blokuje jump przez 60 sekund max, a koleś chwile musiał zmieniać staetk itp

WCS to moduł dla tchórzy, daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Takie placebo z dodatkiem halucynogenów :P
Teoretycznie jeden taki zwiększa twoją siłę warpa o jeden czyli disruptor to już za mało żeby cię zatrzymać, dwa zdejmą z ciebie scrambla (mwd wciąż nie włączysz w zasięgu tego draństwa), lub dwa punkty itp

poczytaj też to http://bu-fu.org/pticu/centrala/wiki/index.php?title=S%C5%82ownik to bedziesz mniał mniej pytań "co oznacza.... "


W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 10, 2010, 12:15:55 »
Wcs jest do uciekania a nie do walki, jak chcesz walczyć to nie zakładasz, że będziesz uciekał tylko wygrywał więc statek fitujesz tak aby wygrać. Ten moduł to sobie można na industriala założyć albo na raciarkę jak ktoś z gatunku przestraszonych.

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 10, 2010, 14:10:56 »
Mam lipe z CPU, moge zamontowac ten procesorek co podnosi o 7,2 %. Oplaca sie czy jest jakis lepszy sposob?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 10, 2010, 14:13:35 »
Akademia? :P

Ewentualnie skil Electronics

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

jasombourne

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 10, 2010, 14:16:10 »
Wyslalem podanie do unseen academy, zarejestrowalem sie na forum, zrozumialem statut. Czekam na cynka od nich.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 10, 2010, 16:41:06 »
Brawa za podejście.  O0


Watek wyczyszczony z niepotrzebnych rozwazan - kolejne posty nie na temat beda nagradzane prezentem Aeny
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 10:21:26 wysłana przez Aenyeweddien »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 11, 2010, 12:52:07 »
Takie szybkie pytanie odnośnie opcji "Overview"..

 Podlatuje do asteroidów, na overview ukazuje mi się do wyboru "veldspar" i jego pochodne, jednak jakbym poleciał wzdłuż tego całego łańcucha to moge  napotkać też np. scordite lub plagioclase czego wcześniej nie miałem w podglądzie.
 Czy za każdym razem muszę szukać nowych ród i dodawać je do overview ?
 Czy np. odpalając tam opcje "all brackets view" czy jakoś tak będą one widzialne bez uprzedniego ich odnajdowania ?


 

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 11, 2010, 12:56:33 »
Overwiu jest definiowalne.
Nie wiem czy jest górny limit profili jakie możesz mieć, ale do pięciu z nich możesz mieć aktywnych dzięki zakładkom
Profile i zakładki tworzysz w overvu setings. (biały trójkącik przy nazwie tabelki -> over set) Co do samych konfigów w sieci istnieje kilka tutoriali jak to zrobić a także przykłady gotowych ustawień. Ze dwa poradniki stworzyli chyba nawet użytkownicy forum
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 12:57:10 wysłana przez Khobba »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 11, 2010, 13:05:22 »
Podlatuje do asteroidów, na overview ukazuje mi się do wyboru "veldspar" i jego pochodne, jednak jakbym poleciał wzdłuż tego całego łańcucha to moge  napotkać też np. scordite lub plagioclase czego wcześniej nie miałem w podglądzie.
 Czy za każdym razem muszę szukać nowych ród i dodawać je do overview ?
 Czy np. odpalając tam opcje "all brackets view" czy jakoś tak będą one widzialne bez uprzedniego ich odnajdowania ?
Overview modyfikujesz poprzez odpowiednie filtry (wspomniane przez Ciebie dodawanie), które możesz ustawić tak jak napisał Mando. Jeśli poza veldem nie masz nic innego, a masz włączone/wyłączone (zależy jak definiować) wszystkie filtry dla kamulców, to po prostu nie ma na pasku niczego poza veldem.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 11, 2010, 13:18:07 »
Overwiu jest definiowalne.
Nie wiem czy jest górny limit profili jakie możesz mieć, ale do pięciu z nich możesz mieć aktywnych dzięki zakładkom

Jak do tej pory sie nie spotkalam z limitem a byl okrez ze mialam ponad 10 roznych profili...

Rownoczesnie zapraszam Pilafa do Unseen Academy kwestia ustawienia overwiew jest omawiana na samym poczatku szkolenia podstawowego ;)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 11, 2010, 14:01:50 »
Jeżeli jednak z jakiś względów oficjalnie z pomocy Unseen Academy nie chcesz korzystać, to zawsze to możesz zrobić "cichaczem"  :P
Choćby tak:
http://www.youtube.com/watch?v=J9n70FF0DQA#
Jak dobrze pamiętam to oprócz paru poradników opublikowanych na youtube masz jeszcze ich stronkę z kilkoma naprawdę fajnymi i bardzo przydatnymi poradnikami. Co prawda to nie to samo co bezpośredni kontakt ingame z doświadczonym graczem, ale i tak bardzo pomaga ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 13, 2010, 22:57:43 »
Mały problem z misją .
Od agenta dostałem Proof of Discovery Grav. (electronic passkay), a miałem zdobyć Proof of Discovery Grav. (document).
 Probe core scaner  wykrył mi cosmic Anomalies i Signature. Zwarpowałem się do c. Anomalies.
Był tam w kontenerze Proof of Discovery anomalies (dokument), a nawet ich więcej bo gdy brałem jednego zaraz pojawiał się drugi..
Co mam zrobić ?

I jeszcze jedno, podczas skanowania core czasami nie wykrywa mi c. anomalies (powiedzmy tych do questa), tylko same signature.
Dlaczego tak jest i doczego one służą ?

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 13, 2010, 23:09:41 »
1. Z tymi Proofami musisz wrócić do agenta i kliknąć na complete mission - tak przynajmniej to wygląda w zwykłych misjach.

2. Anomalie do questa  powinne być wtedy, kiedy sam quest jest aktywny. Mogą być w innym systemie - takie info powinno być w journalu misji.

Signatures to są miejsca w przestrzeni, które trzeba wyskanować core probami. W zależności od rodzaju sygnatury, uzyskamy różne wyniki: Gravimetric (paski do kopania), Ladar (chmurki do kopania), Magnetometric (archeological site - wymagają analyzera), Radar (hacking site - wymagają codebreakera) oraz unknown, który może być albo Unstable Wormholem, albo plexem - coś jak misja, tylko bez agenta, same raty.
Cała prawda o moim graniu...


pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 14, 2010, 14:46:09 »
Wróciłem z tym do agenta ale nie moge ukończyć misji..

Mam na radarze signature, daje prawym i jest tylko "ignore this", jak się tam warpować ?

Shaila Er

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 14, 2010, 15:02:36 »
A wykonałeś misję? Jak dla mnie z Twojego posta wynika, że poleciałeś na anomalię a nie na misję. Zrób misję (w space prawym myszy i powinna się gdzieś pokazać się opcja warpienia na misję ), wyciągnij co ta masz wyciągnąć i zdaj wtedy misję agentowi.

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 14, 2010, 15:04:28 »
Mam na radarze signature, daje prawym i jest tylko "ignore this", jak się tam warpować ?

Musisz wyskanować sygnaturę. Jak będziesz miał 100% signal strength da się warpować.
Basic system scanning 101: http://www.youtube.com/watch?v=heYfTA00Idg#

pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 15, 2010, 15:24:00 »
Dokładnie, wielkie dzięki

pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 17, 2010, 21:25:31 »
2 pytania
1. Moge od statków Tech I montować fity z Tech II ?
2. W jaki sposób można wbić Tech II ?

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 17, 2010, 21:28:05 »
2 pytania
1. Moge od statków Tech I montować fity z Tech II ?
2. W jaki sposób można wbić Tech II ?
1. jasne
2. Do używania wbijasz po prostu skille wymagane przez item na odpowiedni poziom.

pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 18, 2010, 17:54:01 »
Chodziło mi raczej o to że jeśli kupie statek w tech I to w jaki sposób moge go przerobić na tech II ?

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 18, 2010, 18:17:44 »
potrzebujesz sporej ilości skilli do produkcji, odpowiedniej fabryki i dużej ilości materiałów. Jeśli nie jesteś dedykowanym producentem statków t2, dużo prościej kupić gotowy.

pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 18, 2010, 18:51:49 »
czyli też jest duża przepaść między I a II.. i to nie tylko cenowa.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 18, 2010, 19:13:22 »
oczywiście. weź tylko pod uwagę, że hasłem przewodnim statków t2 jest specjalizacja. Każda klasa (cepy, recony, logistyki, czy co tam jeszcze) ma rolę, w której się idealnie sprawdza, ale nie jest to cookie cutter. nie jest tak, że automatycznie każdy statek t2 jest we wszystkim lepszy od dowolnego t1. Np dużo chętniej na pvp poleciałbym jednak megasem niż kronosem (pomijając to, że nie znoszę bsów w ogóle ;) )

pilaf

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 20, 2010, 11:05:53 »
W jaki sposób moge powiększyć sobie CPU i PG mojego shipu ?

I jeszcze jedno, jeśli pisze mi że mam np. 4 Turrets i 1 Luncher Hardpoints, to oznacza jaki rodzaj działek i ile moge ich zamontować ?

devilsbirth

  • Gość
Odp: Start - kilka pytan
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 20, 2010, 11:37:24 »
cpu - skill bezpośrednio electronics, pośrednio skille zmniejszające zużycie cpu przez moduły, np. wepon upgrades, moduł co-processor, implant 'Gypsy' KMB-
power grid - skill bezpośrednio engineering, pośrednio np. adv. wepon upgrades, moduły power diagnostic, reactor control, micro auxiliary power core, rig ancillary current router, implant 'Squire' PG

Na statki Gallente i Caldari - hybrid turret
Na statki Minmatar - projectile turret
Na statki Amarr - energy turret (laser)