Autor Wątek: Eve na kilku monitorach  (Przeczytany 8287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Eve na kilku monitorach
« dnia: Lipiec 10, 2009, 11:42:25 »
http://img193.imageshack.us/img193/7767/desktop003r.jpg

Ja też tak chce  :uglystupid2:

Czy mi się wydaje, czy Eve to FS i nie obsługuje nawet dwóch monitorów?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2009, 11:43:29 »
Obsługuje nawet 15. Każdy z innym klientem Eve w okienku.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2009, 11:44:05 »
Czy mi się wydaje, czy Eve to FS i nie obsługuje nawet dwóch monitorów?
Nom i podobno nie można też odpalać weba, scrambla i paru innych rzeczy z jednego przycisku :P brzmi znajomo?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:06:21 »
Obsługuje nawet 15. Każdy z innym klientem Eve w okienku.

No, ale przecież nie o to chodzi - zdarzało mi się grać na dwa konta jednocześnie używając laptopa.

Natomiast faktycznie byłoby bardzo "najs" móc grać na dwóch monitorach, spychając część okienek (np: wszystko poza overview i dronami) na drugi monitor, niekoniecznie tak samo duży.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:33:28 »
Odpalasz tryb okienkowy o dużej rozdzielczości.

Goomich

  • Gość
Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:35:58 »
I połowę obrazu. :P
Lepszym rozwiązaniem jest jeden, za to szeroki monitor. :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Śmieszne rzeczy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:43:58 »
Lepszym rozwiązaniem jest jeden, za to szeroki monitor. :P

Ale jak szeroki? Gram w 1680x1050... powiedzmy, że zamienię go na full HD -> 1920x1080. Czyli de facto zyskam 240 pixeli, co w skali moich 22" odpowiada dodatkowym 66mm szerokości (pomińmy już te 30 pixeli wysokości). Wziąłem miarkę i przymierzyłem... szału to nie robi - to mniej więcej tyle, ile sidebar Visty na pulpicie.

Rozkładu okien Eve to nie zmieni, przybędzie te 66mm wolnego miejsca po środku.

Oczywiście, można walnąć monitor 30" (2560x coś tam), ale primo - koszt, secundo nie jestem pewien czy Eve obsługuje taką rozdziałę i jak wyglądałyby czcionki.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:45:54 »
I połowę obrazu. :P
Lepszym rozwiązaniem jest jeden, za to szeroki monitor. :P
42-calowy telewizor full hd zwykle wystarcza  ;D
Przedwieczny.

Voulture

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:52:20 »
Ja mam 2048x1152, miejsca tyle, ze gram w oknie przewaznie :D 1680x1050 to bardzo rozsadny pomysl na eve, po co ci wiecej? To tylko rozprasza...

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Śmieszne rzeczy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:54:16 »
Ale jak szeroki? Gram w 1680x1050
obecnie na takim gram ale mam tez drugi taki sam nieużywany oba 22".

jestem zainteresowany opisem jak to skonfigurować żeby spokojnie grać na dwóch klientach i jakie są opinie na temat spadku wydajności - teraz gram na dość wysrubowanych detalach, karta ati 4870 1gb.

vista x64, zwykle gram na 2-3 kontach jednoczesnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:06:42 »
Full HD jest takie samo niezależnie od przekątnej matrycy. Gorzej, że na telewizorze nie da się grać "z bliska" - jasność matrycy jest znacznie większa, a wielkość plamki - w porównaniu do monitora 23" - gigantyczna.

Teraz wyobraźmy sobie układ monitor 22" 1680x1050 plus ustawiony z boku tani monitorek 19" 4:3, który kupimy za grosze, o rozdzielczości 1280x1024. Obszar roboczy zwiększa się do 2960 pixeli szerokości (czyli więcej niż da nam monitor 30" za 3-4kzl). Wtedy okna kluczowe (powiedzmy: overview, broadcast, drony, local) zostają na głównym monitorze, a na bok wywalamy watchlistę, cargo (mam otwarte na minimalny rozmiar, przydaje się do szybkiego "obdzierania ofiar"), czaty (można mieć parę owartych na raz) no i scanner, który będzie mógł mieć wielkość overwiew.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:10:36 »
moim zdaniem nie ma sensu grac na jednym kliencie na dwóch monitorach, jak ktoś wspomnial cieżko bedzie się skoncentrować

natomiast rewelacyjne jest dla grania na wiekszej ilosci kont, przykladowo zamiast odpalac notebooka dla skauta odpala sie identycznego klienta na drugim monitorze, ta sama mysz i klawiatura to zaleta.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:17:08 »
Dwa monitory tworzą większy obszar roboczy. Tak jak wykorzystuje się to w zastosowaniach profesjonalnych, tak można to wykorzystać w graniu - i tak się faktycznie robi.

Nie ma żadnego problemu z odpaleniem dwóch klientów na dwóch monitorach - musisz to tylko zrobić w oknach - każde rozciągasz na jeden monitor. Z jedną uwagą - pomiędzy oknami przechodzisz "alt+tab", bo aktywne jest tylko jedno na raz (tak jak przy każdej innej aplikacji.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:19:14 »
alt tab ale rozumiem że cały czas widać co sie dzieje na każdym z ekranów w grze

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:24:27 »
Dokładnie tak - po prostu okna masz obok siebie, a nie jedno pod drugim.

Wydaje mi się też, że sam moment przejścia z okna do okna byłby szybszy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Malag Maradan

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 10, 2009, 15:38:48 »
Teraz wyobraźmy sobie układ monitor 22" 1680x1050 plus ustawiony z boku tani monitorek 19" 4:3, który kupimy za grosze, o rozdzielczości 1280x1024. Obszar roboczy zwiększa się do 2960 pixeli szerokości (czyli więcej niż da nam monitor 30" za 3-4kzl). Wtedy okna kluczowe (powiedzmy: overview, broadcast, drony, local) zostają na głównym monitorze, a na bok wywalamy watchlistę, cargo (mam otwarte na minimalny rozmiar, przydaje się do szybkiego "obdzierania ofiar"), czaty (można mieć parę owartych na raz) no i scanner, który będzie mógł mieć wielkość overwiew.

 O0 B. dobry pomysł, ale... Zakładamy, że grasz jedną postacią i chcesz sobie część okienek przenieść na monitor #2. Na monitorze #1 odpalasz klienta, co zajmuje cały obszar roboczy. W domyślnej konfigurtacji #2 pokazuje dokładnie to samo. Jeśli chcesz teraz otworzyć tylko wybrane okienka na #2, to na #1 dostaniesztaki sam obraz.

Opcja druga: odpalasz klienta, a kompowi każesz obraz rozciągnąć na dwa monitory. Masz wtedy baaardzo szerokie okno i na #2 przesuwasz wspomniane okienka. Tyle że wtedy #1 wyświetla tylko połowę rzeczywistego obrazu, więc perspektywa i pole widzenia są tak dziwne, że utrudniają granie. Wyjściem było by odpalenie dwóch klientów z tym samym kontem na osobnych monitorach, ale jak wiadomo tego zrobić się nie da.

Ergo: kilka monitorów nada się tylko w przypadku używania kilku kont jednocześnie.

A szkoda  :(

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 10, 2009, 16:21:21 »
I tu uderzamy w istotę "wspierania wielu monitorów".

To co opisałeś w opcji drugiej byłoby efektem jakiejś nakładki na klienta... działającej na takiej zasadzie, jak nieautoryzowany patch na Battlefielda 2, który pozwalał na grę w rozdzielczościach panoramicznych, czego gra sama z siebie nie potrafiła.

W efekcie mielibyśmy jakąś customową rozdzielczość będącą sumą wymiarów obszarów roboczych obu monitorów i np: centralny wskaźnik wypadłby akurat na ich łączeniu. Faktycznie kicha.

Natomiast wspieranie kilku monitorów polegałoby na dowolnym kształtowaniu obszaru roboczego tak jak ma to miejsce natywnie w Windowsach. Tam możesz sobie określić, czy na obu widzisz to samo, czy raczej tworzą wspólny obszar i jeszcze jak są wobec siebie ułożone (obok, jeden nad drugim) - pełna customizacja.

W Eve wyobrażam sobie to tak, że po prostu pole widzenia rozszerzyłoby się o dany procent w konkretną stronę. Dla uproszczenia przyjmijmy, że bawimy się wyłącznie szerokością ekranu. To co widzisz teraz na kranie, to 90 stopni, czyli 1/4 całego widoku. Czyli 45 stopni w lewo i 45 stopni w prawo od środka ekranu. Załóżmy, że dodajemy drugi monitor, którego szerokość (w pixelach) pozwoli nam dołożyć kolejne 45 stopni po prawej stronie. Teraz środek pola widzenia nadal wypadka centralnie na głównym monitorze, tyle że od tego środka widzisz 45 stopni w lewo i 90 stopni w prawo. Grasz bez zmian, celujesz skanerem bez zmian (jeśli coś masz na 90 stopniach, to znaczy że jest w polu widzenia), a okna przyłaniają to co widzisz po prawej stronie.

To wersja deluxe, bo o wiele łatwiej można zrobić po prostu panel z logo Eve na drugim ekranie, gdzie możesz przeciągnać i aranżować okna, ale sama gra się nie toczy - znów: identycznie jak w Windowsach. Swego czasu bawiłem się takim układem dwóch monitorów, gdzie na głównym miałem odpaloną grę w trybie pełnoekranowym, a na pomocniczym - okno TeamSpeaka.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Szakal

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 763
  • 16 lat z EvE. Kupa czasu ;] Date of Birth 2004
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Szakal
  • Korporacja: Caldari Provisions
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 10, 2009, 17:37:59 »
Cytat: Caly text wyzej

Czyli dokładnie to co jest w SupCom ;d

pticu

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2009, 17:56:39 »
temat walkowany niejednokrotnie, dawaem nawet zdjecia jak gram na 2 monitorach i 5 klientach, wcale nie trza alttabowac, wystarczy kliknac myszka w okno klienta ktorego chcemy obslugiwac.

Dradiel

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2009, 18:10:27 »
Dwa monitory tworzą większy obszar roboczy. Tak jak wykorzystuje się to w zastosowaniach profesjonalnych, tak można to wykorzystać w graniu - i tak się faktycznie robi.

Nie ma żadnego problemu z odpaleniem dwóch klientów na dwóch monitorach - musisz to tylko zrobić w oknach - każde rozciągasz na jeden monitor. Z jedną uwagą - pomiędzy oknami przechodzisz "alt+tab", bo aktywne jest tylko jedno na raz (tak jak przy każdej innej aplikacji.

Nie do końca jest tak jak piszesz. Jeśli oba konta masz odpalone w trybie okienkowym, to oba są aktywne i szybko między nimi można poruszać się myszką, jak chociażby walcząc dwoma statkami na raz. Można się poruszać między nimi bez żadnego alt+tab.
Do paska zwijają się okienka tylko wtedy, jeśli konto zostanie odpalone w trybie pełnoekranowym a nie jest aktywne. Taką metodę można zastosować np. kampiąc gejta. main sobie siedzi na full screen, a skaut obserwujący gejta może być w trybie okienkowym, bo i tak tam nie będzie się raczej klikać, więc nie grozi zwinięcie okna z mainem.

Deshroom Nooby

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2009, 18:27:09 »
temat walkowany niejednokrotnie, dawaem nawet zdjecia jak gram na 2 monitorach i 5 klientach, wcale nie trza alttabowac, wystarczy kliknac myszka w okno klienta ktorego chcemy obslugiwac.
Pticu, jak oceniasz spadek wydajności przy graniu na 3 kontach na jednym i na dwóch monitorach ? klatki spadają o połowe ?

eve chodzi mi tak samo na 3 jak i na jednym koncie, nie mam żadnych spadków. myślisz że na 2 monitorach karta mi przysiądzie bo wyświetla ?

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2009, 18:50:39 »
Można połączyć środowiska robocze obu monitorów, sumując ich rozdzielczość poziomą, pozostaje niestety problem podzielenia statku w miejscu ramek monitorów (statek zawsze znajduje się w centrum obrazu). Natomiast jest możliwość odpalenia evki na 3 monitorach.
W takiej konfiguracji, na centralnym monitorze masz tylko swój statek oraz centrum akcji, na monitorach bocznych możesz sobie wtedy poustawiać pozostałe okna.
Istnieje soft który zmniejsza rozdzielczość, a raczej chowa obraz za ramkami monitorów - dzięki czemu nie występuje wrażenie rozciągnięcia obrazu.

Ta konfiguracja jest chyba najbliższa temu co masz na myśli.

Pozdrawiam.

pticu

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2009, 19:01:04 »
trudno wyczuc, jak mialem 2 panele to uzywalem klienta classic, nie zastanawialem sie nad spadkiem mocy wyswietlania bo ile klatek potrzebuje do przeladowywania gruzu z cargo do puszki :D

klatki nie spadaja o polowe (nie spadaly) jakies 70% sie utrzymuje na kliencie aktywnym

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 11, 2009, 01:59:47 »
Full HD jest takie samo niezależnie od przekątnej matrycy. Gorzej, że na telewizorze nie da się grać "z bliska" - jasność matrycy jest znacznie większa, a wielkość plamki - w porównaniu do monitora 23" - gigantyczna.


Czasami pogrywam na 37 cali TV FullHD - wszystko co opisujesz jest do "ustawienia" jak masz sesowny tv, a nie jakis tani w promojci za 1100zl.

Polecam Samsunga telewizory ale takzwane z gornej polki.

Loc0

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2009, 11:44:10 »
Bekocz detale i parametry telepudla, na ktore zwracac uwage a nie "wyzszopolkowanie" i podobne komentarze :D. (szajsung ssie  >:D )

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:54:59 »
Ja mam 2048x1152, miejsca tyle, ze gram w oknie przewaznie :D 1680x1050 to bardzo rozsadny pomysl na eve, po co ci wiecej? To tylko rozprasza...
Też zamierzam sobie kupić tego Samsunga  ;D

Obecnie gram na NEC'u 1280x960 (okienkowo) na 2 klienty, przy rozdziałce 2048x1152 powinienem mieć oba klienty na tym samym monitorze obok siebie w porównywalnej rozdzielczości. Kwestia ustawienia sobie chatu i overview jest "wtórna".

Grałem już na 2 monitory i przy graniu okienkowym nie ma żadnego problemu, po zmianie klienta (nie ma już Classic) ciężko mi znaleźć ustawienia, które nie powodują zauważalnego (>10%) spadku wydajności. Zastosowanie 2 kart graficznych mi nie pomogło, bo tylko jeden slot mam na 16x (drugi 8x pomimo wymiaru 16x).
Przy redukcji wszystkich ustawień na minimum mam porównywalną wydajność jak kiedyś na Classic, ale słabszy jednak obraz.

Bekocz detale i parametry telepudla, na ktore zwracac uwage a nie "wyzszopolkowanie" i podobne komentarze :D. (szajsung ssie  >:D )
IMHO rozdzielczość, rozmiar plamki oraz jasność. Przekątna w zasadzie nie ma znaczenia.

Nie do końca jest tak jak piszesz. Jeśli oba konta masz odpalone w trybie okienkowym, to oba są aktywne i szybko między nimi można poruszać się myszką, jak chociażby walcząc dwoma statkami na raz. Można się poruszać między nimi bez żadnego alt+tab.
Do paska zwijają się okienka tylko wtedy, jeśli konto zostanie odpalone w trybie pełnoekranowym a nie jest aktywne. Taką metodę można zastosować np. kampiąc gejta. main sobie siedzi na full screen, a skaut obserwujący gejta może być w trybie okienkowym, bo i tak tam nie będzie się raczej klikać, więc nie grozi zwinięcie okna z mainem.
Dokładnie, to jedno z lepszych ustawień - chociaż osobiście ja wolę oba w trybie okienkowym, a dodatkowy monitor (alta) używam również do innych celów (i.e. klient komunikatora, przeglądarka, dodatkowe toole etc).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:17:37 »
uzywam dwoch monitorow i w pracy i w domu
w obu przypadkach jest to lcd 22" 1680x1050 + 4:3 crt z rozdzialka 1600x1200

w czym jest problem
jesli chcesz dzielic 1 ekran gry na dwa monitory trzeba uwstawic w windzie oba monitory jako 1 (nie mozna uzywac dual view) wtedy beda (przynajmniej w starej eve byly) nowe tryby rozdzielczosci, wybierasz taki zarabiscie szeroki i poprostu przesuwasz okno eve na tyle zeby ci sie podobalo (mozliwe jest np siedzac w stacji miec market/wallet/stacje na jednym monitorze i station services na drugim), poprostu recznie przesuwasz okienko eve na ile ci pasuje

teraz szkopul, niestety pod win xp w trybie okienkowym jesli okno eve jest naraz wyswietlane na dwoch monitorach fps (u mnie na obu kompach) spadaja do 25/30fps
pod win vista tego nie zauwazylem ale wykopalem ten system po tygodniu wiec dlugo nie testowalem

za to odpalenie dwoch klientow na osobnych monitorach (dual view) tak ze nie nachodza na siebie nie zmienia za bardzo fps (ze 140 w akcji na 110)

ten problem z dzieleniem okna pod xp byl i na gf i na ati :(

silvia

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:32:21 »
sprawdz czy ten problem sie pojawia jesli jest wlaczone AA i rozne bajerki i jesli nadal bedzie sie pojawiac, to wylacz v-sync.

napisz co ci wyszlo :)

Trefnis

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Trefnis
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Amarr Empire
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:51:17 »
v-sync wylaczone a reszte ogolnie mam ustawiona na max (w ustawieniach windy do grafiki nic nie zmienialem)

silvia

  • Gość
Odp: Eve na kilku monitorach
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2009, 17:30:37 »
mowie o sterownikach... moze tam masz AA lub jakies inne badziewia poustawiane.