Autor Wątek: Nowy gracz?  (Przeczytany 10086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

evilcry

  • Gość
Nowy gracz?
« dnia: Lipiec 09, 2009, 12:33:30 »
Witam wszystkich!
Za dzien/dwa zaczynam grać w eve ale nurtuje mnie pare pytan. Przegladajac forum trafilem na wiele postow typu 'jesli zabijesz kogos to zaraz rzuci sie na ciebie caly jego klan' albo 'bez statkow t2 nie ma szans na pvp' itd. Czy rzeczywiscie jest tak ze nowy gracz musi siedziec caly czas w hi-sec, wykastrowac sobie conieco i zamiast robic to co lubi najbardziej (PVP uber alles - szczegolnie taktyki kill&run, czyli solo lub niewielka grupa) siedziec i tluc 24/h misje albo kopac na paskach?

Drugie pytanie, pare miesiecy wczesniej stworzylem sobie minmatarka i gralem nim cale 14 dni triala (udalo mi sie zdobyc 1,1kk SP). Oplaca sie aktywowac to konto i kontynuowac czy zaczynac od nowa?

pozdr.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:44:44 »
Zapaleńcy mogą ruszać do pvp od pierwszych dni, w Rifterku, i osiągać sukcesy. Taki początek dobrze rokuje na przyszłość ale jest trudny. Wsparcie korporacji pvp nastawionej na szkolenie młodych bardzo wy tym pomoże.
Postać jakoś tak mniej więcej 3-4 miesięczna jest prawie pełnowartościowym pilotem małych statków rzędu interceptora (lub inne frytki T2), które są wykorzystywane nawet w najbardziej "pr0" pvp.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2009, 12:54:19 »
Drugie pytanie, pare miesiecy wczesniej stworzylem sobie minmatarka i gralem nim cale 14 dni triala (udalo mi sie zdobyc 1,1kk SP). Oplaca sie aktywowac to konto i kontynuowac czy zaczynac od nowa?
pozdr.
Zacznij od nowa :)
A jak masz kogoś znajomego grającego, to poproś, żeby Ci wygenerował buddy keya na 21 dni - zawsze to tydzień dłużej za free :)
No i jak już stworzysz postać, to zapraszam do Unseen Academy, tam Cię nauczymy jak grać, żeby nie spędzać całych dni kopiąc minerałki (chyba, że chcesz je kopać, to też nie ma problemu). Przejdziesz szkolenia i wtedy poszukasz sobie bardziej agresywnej korporacji :)
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2009, 13:05:22 »
Jeśli postać masz sprzed patcha Apocrypha, to lepiej zacząć od zera - szybciej będziesz skillował.

Jak chcesz dostać invite'a do 21-dniowego triala, to pchnij mi swój mail na priv - od razu Ci wyślę  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2009, 13:16:45 »
Nom do pew pew w low na poczatku fregatka w zupelnosci wystarczy taki rifterek jest w sam raz. Wyskilowana tak zeby jako tako latala. Poczatkujacej postaci raczej odradzal bym 0.0 ze wzgledu na stealth bombery ktorych bomby taka frytke moga zniszczyc jedna bombka.

evilcry

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2009, 13:21:52 »
Jak chcesz dostać invite'a do 21-dniowego triala, to pchnij mi swój mail na priv - od razu Ci wyślę
Dzieki bardzo juz wysylam  :)

No i jak już stworzysz postać, to zapraszam do Unseen Academy, tam Cię nauczymy jak grać, żeby nie spędzać całych dni kopiąc minerałki (chyba, że chcesz je kopać, to też nie ma problemu). Przejdziesz szkolenia i wtedy poszukasz sobie bardziej agresywnej korporacji :)
Bardzo chetnie, mam tylko 1 problem, w poprzednim koncie uzylem nick'a ktory zawsze mam w grach mmo, da sie jakos skasowac tamta postac zebym mogl wykorzystac ten nick? Konto nieaktywne oczywiscie.

A jak tam w eve z naplywem nowych graczy? Pojawiaja sie czy trzeba sie postarac zeby na jakiegos trafic?  >:D

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2009, 13:26:24 »
Bardzo chetnie, mam tylko 1 problem, w poprzednim koncie uzylem nick'a ktory zawsze mam w grach mmo, da sie jakos skasowac tamta postac zebym mogl wykorzystac ten nick? Konto nieaktywne oczywiscie.
Wyślij z tamtego konta (zakładam, że znasz login i pass) petycję z prośbą o usunięcie postaci - robi się to ze strony eveonline.com w dziale support/create petition.

Nowych graczy pojawia się sporo, czego dowodem jest choćby wspomniana Akademia, także tym się nie martw  ;)
Przedwieczny.

evilcry

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2009, 13:41:51 »
Podanie poszlo, ciekawe ile czasu im to zajmie. Dzieki wszystkim za pomoc  O0

Warto przy skilowaniu learningow dodac sobie na maxa mem + int a potem zrobic respeca (tak to sie pisze?) statow i wyrownac atrybuty?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 13:47:29 wysłana przez evil cry »

Gacul

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:01:20 »
Podanie poszlo, ciekawe ile czasu im to zajmie. Dzieki wszystkim za pomoc  O0

Warto przy skilowaniu learningow dodac sobie na maxa mem + int a potem zrobic respeca (tak to sie pisze?) statow i wyrownac atrybuty?
Nie. Adv learning do perc i willa używaja tego czego dodają. Zrób respeca i obniż charyzme bo na początku się nie przydaje.

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:05:11 »
Do Focusa się przydaje. :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:10:11 »
Ja bym atrybutów nowej postaci nie tykał. Charyzma wydaje się nieprzydatna, ale to zawsze:

- Leadership (boostowanie squadu - jak się ma trochę ambicji)
- Trade (400k SP w tym dziale może praktycznie podwoić przychody z misji)

Zrobilem już jednego i drugie, po czym faktycznie przerzuciłem wszystko z charyzmy w percepcję.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

evilcry

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2009, 16:06:52 »
czyli jednym slowem lepiej od razu wyrownac int z perc, will z mem a charyzmy odjac, yup?

Gregorius

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:02:16 »
+social ;-) o tym też nie zapominaj.

lorgius

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2009, 03:33:40 »
Jeśli postać masz sprzed patcha Apocrypha, to lepiej zacząć od zera - szybciej będziesz skillował.



Nie ma znaczenia kiedy stworzył postać- czy przed, czy też może po Apocryphie- bonus do prędkości skilowania wciąż będzie miał aż do granicy 1.6m sp czy ile tam ona dokładnie wynosi.
Sam byłem tym mile zaskoczony kiedy mogłem doskilować szybko alta stworzonego przed Apocrypha czyli z bazowymi skilami i korzystając z bonusa do prędkości. 

Można w ten sposób szybko stworzyć niskoskilowego alta pvp z nastawieniem na dps w grupie i z pominięciem tanka - mogącego przy tym korzystać nawet z bc (bo na bs'a i jego broń nie starczy bonusu) co w przypadku ammarów może mieć niezłe efekty jak na krótki czas szkolenia. Cudów nie ma i brak skilli zredukuje skuteczność ale zabawa powinna być i tak niezła w grupie.  :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2009, 08:02:52 »
Bonus oczywiście będzie miał, tylko ten bonus starczy mu wyłącznie na learningi. Dlatego lepiej zacząć od zera, zrobić learninig i skillować to co naprawdę potrzebne.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

evilcry

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:25:40 »
jesli ktos jest zainteresowany skasowaniem swojego konta to wlasnie dostalem taka wiadomosc od GM'a... enjoy

Hi,

Unfortunately we can not delete accounts from our database. Please note though that you can create more than one trial account, but your old username can not be used again.

We have given you access to your account for one day. This should give you time to delete the character yourself, that is if you wish to reuse the name for the new character.

Best Regards,
GM Thunder
EVE Online Customer Support


Niestety nie naleze do osob az tak cierpliwych wiec juz zalozylem sobie postac, ma pare dni i szczerze powiedziawszy nie chce mi sie robic nowej... i tu rodzi sie pytanie, da sie jakos zmienic nicka ingame (najlepiej nie odplatnie :P)?

Voulture

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:30:51 »
Nie da sie; zrob jak uwazasz. te pare dni cie nie zbawi, jesli bardzo ci zalezy na starym nicku to usun ta postac z konta i zaloz nowe.

evilcry

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:49:53 »
Jesli bylaby mozliwosc zmiany nicka to chetnie bym zmienil, ale robic nowa postac tylko po to zeby skasowac 1 literke (bo tyle sie rozni od starego nicka) to imho bez sensu :P Dziwi mnie jednak fakt ze CCP nie kasuje kont ani nie umozliwia powazniejszej ich edycji (typu wlasnie zmiana nicka) - nawet odplatnie...

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:58:18 »
Umożliwia odpłatną zmianę nicka. Procedura jest taka:
1. kasujesz swoją postać.
2. kupujesz inną postać z nickiem który Ci się podoba.
3. zmieniasz jej ewentualnie facjatę.
4. profit.

evilcry

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:09:03 »
Rozumiem ze kupuje postac z tymi samymi skilami ktore mialem rozwiniete na starej postaci i legalnie od GM'ow? Bo jesli jest opcja kupowania legalnie postaci od innych graczy to porazka :P

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2009, 14:18:02 »

Loc0

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 16, 2009, 10:54:58 »
Porazka bylaby wtedy gdy eve byloby wowem a chara dawaloby sie windowac na 80 lvl w relatywnie krotkim okresie czasu.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:14:39 »
Legalny handel postaciami nie jest alternatywą braku handlu postaciami tylko po prostu nielegalnego handlu postaciami. Analogicznie handel ISKami. CCP zamiast starać się powstrzymać nieuniknione zjawisko, stara się je tak ukierunkować żeby trzymać w ryzach i dodatkowo zarobić;

Chcesz wydać dolary i mieć ISKi? OK, ale dostaniesz ISKi od graczy którzy dzięki temu sobie "za darmo" pograją. Dzięki temu CCP sprzedaje więcej abonamentów i napawa się czystością swojego sumienia bo nie wciskają ludziom wirtualnej kasy tylko realną usługę (możliwość gry przez miesiąc).

Chcesz kupić sobie postać? OK, ale nie całe konto tylko płacisz 10$ (tak?) za transfer postaci z konta na konto. CCP nie tylko dostaje 10$ ale też unika kłopotów z ludźmi których dane osobowe, hasła i numery kart kredytowych wyciekają przy okazji handlu kontami, a potem są dramaty.


Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:56:38 »
Chcesz kupić sobie postać? OK, ale nie całe konto tylko płacisz 10$ (tak?)

U nas będzie to juro.

evilcry

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:57:13 »
Porazka bylaby wtedy gdy eve byloby wowem a chara dawaloby sie windowac na 80 lvl w relatywnie krotkim okresie czasu.
na takiej samej zasadzie gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem :P

@Albi
No, teraz rozumiem na jakiej zasadzie to działa i rzeczywiscie CCP niezle sie ustawiło. To chyba jedyny mmo z tak dziwnymi zasadami handlu poza grą (i do tego skutecznymi - teoria zakazanego owocu). Cieszmy sie że EVE jest bardzo skąplikowane bo inaczej byśmy mieli mase amerykańskich dzieciaków rozbijających się capitalami  :D

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 16, 2009, 11:59:37 »
Dzieciaki rozbijające się capitalami są w temacie Najlepsze i Najgłupsze wtopy.

Ellaine

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:02:47 »
Mamy, ale jest ona skutecznie redukowana. O ile smokiem z galaretki truskawkowej za 100$ w WoWie mogą się nadymać do znudzenia, o tyle honor tank dreadem za 100$ popisują się zwykle tylko jeden raz :)

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:30:48 »
Dzieciaki rozbijające się capitalami są w temacie Najlepsze i Najgłupsze wtopy.
No, mamy jeszcze pewien sojusz finansowany przez rosyjskiego magnata :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 17, 2009, 13:58:09 »
Chcesz kupić sobie postać? OK, ale nie całe konto tylko płacisz 10$ (tak?) za transfer postaci z konta na konto. CCP nie tylko dostaje 10$ ale też unika kłopotów z ludźmi których dane osobowe, hasła i numery kart kredytowych wyciekają przy okazji handlu kontami, a potem są dramaty.

Nie 10$ a 20$... 10$ to kosztuje zmiana avatara :)

JoeTypePl

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:30:01 »
Jak chcesz dostać invite'a do 21-dniowego triala, to pchnij mi swój mail na priv - od razu Ci wyślę

Ja jak mi się skończy konto też będę mógł? :angel: ?
I ile kosztuje chociaż kolejne 14 days play this game za ISK i czy zdążę zarobić tyle przez te 35 days??

A i czy da się wysyłać ISK?? I czy ktoś jak będzie mi się kończyć konto to pożyczy nieco ISK??
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 16:45:45 wysłana przez JoeTypePl »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:45:43 »
Z 21-dniowego triala możesz skorzystać tylko PRZED założeniem konta w grze.

Jak skończy się trial, musisz opłacić konto - albo za walutę ingame (ISK), albo realną kasę. Ważność konta przedłużasz o 30 dni (albo wielokrotności 30 dni), nie ma krótszych okresów subskrypcji.

Początkujący gracz ma dokładnie zerowe możliwości zarobienia ilości ISK, która umożliwia mu przedłużenie triala za walutę ingame. Później i tak dojdziesz do wniosku, że bardziej opłaca się wyłożyć 15 euro (tyle zarabia się za godzinę, dwie pracy w realu) niż farmić misje przez 7-10 dni, żeby uzbierać ISK na opłacenie konta.

Znam osobę, która "robi misje, żeby mieć na konto, żeby robić misje", ale to raczej nie jest normalne. Ja tam wolę za cenę miesięcznego abonamentu mieć 2 świetne shipy do PvP  :coolsmiley:



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

JoeTypePl

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:49:01 »
Ale ja jeszcze nie zacząłem grać, Jak się robi to konto na 30 days??
I to co w moim poście wyżej, czy można przelewać money in game ?? (Dopiero ściągam)

horax

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:50:51 »
...Początkujący gracz ma dokładnie zerowe możliwości zarobienia ilości ISK, która umożliwia mu przedłużenie triala za walutę ingame...

Bzdura. Przegladnij forum... QED

« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 17:09:25 wysłana przez Aeon Horax »

JoeTypePl

  • Gość
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:59:08 »
No to czy zdążę uzbierać Isk na te 60 days przez 21 days??

TTesla

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Turbo Tesla
  • Korporacja: Zapijaki i Nubaki
  • Sojusz: Klub przyrodniczo-podróżniczy pana Rabarbara
Odp: Nowy gracz?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 24, 2009, 17:46:44 »
EFT warrioring!

30 dniowy plex - 350mil/21 - 16mil dziennie
Kopiący kruz (lvl3) 200 veld/min x10isk - 2k isk/min - 120k/h
16mil / 120k = 130 godzin orania velda dziennie! przez 21 dni. Nie wliczam transportu na stacje  :2funny:

Dla porównania - 16mil to dwadzieścia średnich bsow w średnim null - dla Ciebie nie dostępne.
Możesz spróbować zatrudnić się przy śmieciarce (tzw. salvagerce). statek + fit to jakieś 2-6mil + koszt książek. Możesz liczyć na 10-15% z jednej misji co daje 2-4mil

Nie, nikt nie pożyczy Ci isków na gtc czy plexa :uglystupid2:

Edit: wkradł się błąd
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 17:51:50 wysłana przez TTesla »