Autor Wątek: Ceny PLEX-ów poszły w sufit  (Przeczytany 22742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:28:22 »
Czy ktoś wie co jest przyczyną takich podwyżek?

W kwietniu kupowałem za 305, w maju za 340, teraz w Jita są już 419. O co chodzi? To jakieś sezonowe "coś" czy stały trend wywołany... no właśnie, czym?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:33:14 »
Kryzys, gracze z USA mają mniej dolarów do wydania na rozrywkę więc sprzedają mniej TC.

Rastlino

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:43:28 »
Do niedawna sądziłem że ceny GTC rosną ze względu na 60 dniówki z forum na które zawsze jest większy popyt niż dostępna ilość (przynajmniej patrząc po stosunku ofert WTB/WTS i kryzysie który chyba jeszcze bardziej zmniejszył liczbę sprzedawanych doładowań). Wczoraj na forum kupiłem 60 dniówkę za 700kk, gdy kupując w tym samym momencie plexami zapłacił bym 840kk. Ta różnica jest chyba za duża jak na standardowy model (zawsze jest odrobinie taniej kupując więcej). Może ktoś najzwyczajniej handluje nimi (skupuje i sprzedaje) podwyższając ceny na potęgę. Wydaje mi się że rynek tego produkt jest dość podatny na tą formę handlu. Często ludzie nie interesują się plex'ami gdy nie muszą przedłużać konta, a jak zostaje im 1 dzień do wygaśnięcia, raczej nie mają wyjścia jak zdobyć doładowanie.

Taka moja opinia.

Gregorius

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:44:31 »
+ wakacje.

W okresie wakacyjnym zawsze ceny skaczą do góry.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:49:25 »
Wczoraj na forum kupiłem 60 dniówkę za 700kk

Jak to się robi? Jestem na tym forum, załóżmy że dopiszę się do oferty, mam dostęp do Eve 24h/dobę. Człowiek wystawi mi kontrakt?



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:53:45 »
Raczej chodzi o sprzedaż przez secure trade (to jeszcze działa, right?), czyli wystawia Ci ofertę na Twoje konto i musisz ją zaakceptować po zalogowaniu się do "My Account" na stronce eveo.
Przedwieczny.

Rastlino

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:57:49 »
Zakładasz temat tutaj piszesz na jaką postać (na której masz wystarczającą ilość isk'ów) i czekasz. Po pewnym czasie jeśli nikt ci nie zaoferuje nic możesz "bump'nąć" swój temat bo zleci ci w 1h na trzy strony tematów do tyłu a nikt tam już nie zagląda. Jak ktoś oferuje ci doładowanie w Account management po zalogowaniu, w kolumnie "Common Tasks" pojawi się czwarta opcja związana z tym że ktoś ci oferuje GTC, włazisz, widzisz cenę (upewnij się że za tyle chcesz, potrafią czasem zażądać więcej, a ludzie jak głupi, maszynowo zatwierdzają) i akceptujesz. Nie wiem czy przez gre da się również akceptować.

P.S. Czasem trzeba poczekać z 2min po tym jak na forum ktoś napisze że ci posłał, na pojawienie sie tej opcji w panelu.

Sammani

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:58:36 »
Jak to się robi? Jestem na tym forum, załóżmy że dopiszę się do oferty, mam dostęp do Eve 24h/dobę. Człowiek wystawi mi kontrakt?

Takie cos nie ma sensu musisz obserwowac forum i kanal others w grze i szukac okazji. Naprawde sie trafiaja. Jak gosc oferuje sprzedaz otwierasz convo lub szybko piszesz posta i on ci wysyla jak dostaniesz to poinformuje cie mail stosowny i tam bedzie link. Klikacz w ten link, logujesz (upewnij sie, ze jest to link od ccp a nie jakis syf i logowanie jest przez https) i tylko potwierdzasz lub odrzucasz. Warto sie spieszyc jak juz podesle bo popyt duzy i zmieniaja zdanie. Wiekszosc czasu to czekanie na okazje ja caly miesiac zagladam na to forum i kanal to wkoncu sie cos trafi. Jak juz pojawi sie sprzedawca to wszystko trwa chwilke. Mozesz pisac wtb topici i bumpowac, ale to ma sens tylko jak zostalo ci sporo czasu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:00:50 »
Raczej myślałem o czatowaniu na wątek "WTS".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:01:20 »
Kurs isk u gold sellerow tez ma spore znaczenie. Ludzie nie beda sprzedawac plexow jesli moga taniej kupic tyle samo isk na e bay czy innym kup isk teraz keyloger gratis.

Sammani

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:02:21 »
Raczej myślałem o czatowaniu na wątek "WTS".

To ci opisalem. Wieczory i weekendy to czas spadku cen

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:11:14 »
Wieczory i weekendy to czas spadku cen

Wieczory EST? Czy CET/GMT?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:43:06 »
Ceny PLEX-ów poszły w górę dlatego, że PLEX-ami można płacić za Fanfest 2009.
Charming But Irrational

Zawisza

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 09, 2009, 12:36:20 »
Jak dla mnie spekulacyjnie ktoś skupuje Plexy żeby podbić ich cenę. Gwałtowny wzrost cen zaczął się ok. początku maja gdy nagle w kilku najpopularniejszych regionach ktoś wykupił wszystkie sell ordery. Dlatego ceny podskoczyły do prawie 400M. Dzisiejszy skok może być związany z wykupieniem dziś w nocy wszystkich sell orderów w Essence. Wczoraj wieczorem (jak w każdy inny dzień) była cała masa GTC a dziś rano nagle zero ofert. Nie wiem jak w innych regionach.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 09, 2009, 12:38:39 »
Ceny plexów wściekle skoczyły w górę jeszcze zanim to info wyszło, też się zastanawiałem o co idzie, ale myslałem ze ma to jakis związek ze stagnacją walk na południu...

Sokół
Ja ostatnio czaiłem się pare dni na plex, kanał other trzeba kampić tak jak Samani pisał dość długo, forum jest lepsze, ludzie często wystawiają sell ordera typu "TC60 z xxx convo me online now" takie są najlepsze, bo jak złapiesz gościa online (zakładając ze cena odpowiada) masz juz prawie sfinalizowaną transakcję

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kalintos Tyl

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2009, 12:43:21 »
nie płaczcie ceny gtc pewnie będą kolo 1b pod koniec roku. Coraz więcej misjonarzy co latają pimp ravenami i sobie iskami płaca, a liczba osób sprzedających o wiele wolniej rośnie.

Sirhan

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2009, 16:26:03 »
Tylko czekałem aż ktoś napisze to co napisalk Kali ::) bo misjonarze nie odpowiadają tylko za trzęsienie ziemii, gradobicie i koklusz :-\

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 09, 2009, 16:33:47 »
Czym się przejmujesz? Zazdrosny jest i tyle. Jako pirat raczej rzadko dobrze zarobi na dorwanym statku tak żeby przez jakiś czas nie musieć martwić się o iski na kolejnego vagasa, więc czy mu się to podoba czy nie też musi racić / klepać misje / handlować / produkować / kopać. Choćby altem ale niesmak i tak mu pewnie pozostaje.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:02:05 »
czy mu się to podoba czy nie też musi racić / klepać misje / handlować / produkować / kopać.

Kali kopie Vagasem w low, byl widziany wielokrotnie w towarzystwie gornikow.
Mysle, ze waznym powodem wzrostu ceny gtc jest to, ze ludzie ogladaja telewizje, i wierza w kryzys - wiec tendencja jest taka, zeby raczej oszczedzac, a wiec nie wydawac na gre, nawet jak sie jakas kase ma, wiec jest coraz wiecej kupujacych, a coraz mniej sprzedajacych. Nie wykluczam roznego rodzaju machinacji, bo to jednak bardzo dziwne, ze w ciagu 2 miesiecy ceny poszly az tak w gore. Jeszcze kilka tygodni temu udalo mi sie kupic 2x gtc po 540kk isk wlasnie na trade, dzisiaj sa juz oferty kupna (!) za 700kk, sprzedazy po 800 i wiecej. Posune sie o krok dalej, i nie wyklucze ze swoich podejzen samego... CCP, ktore bylo chyba ostatnio troche bez kasy, a jak chwile sie zastanowic, to ono wlasnie ma najlepsze srodki, zeby tym (jakze waznym dla nich) rynkiem manipulowac, powody ma rownierz.
Czyli jeszcze jedna spiskowa teoria, z cyklu "jak podniesc oplaty za gre, nie mowiac o tym nikomu" :P
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:23:51 »
Akurat ccp zależalo by na odwrotnym zjawisku. Tak czy inaczej ktos te plexy kupic musi. Brak plexow oznacza zmniejszenie wielkosci player base bo ci ktorzy kupuja je za isk nie beda w stanie tego zrobic bo cena plexa bedzie za wysoka. Juz bardziej isk sellerzy by mieli interes na manipulowaniu cenami plexow.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 19:41:17 wysłana przez Voulture »

Oxylan

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:42:16 »
Ceny tecków są zawyżane przez osoby ktore je kupuja i sprzedaja secure systemem,oraz przez nadzianych desperatów ktorzy w ostaniej chwili  są gotowi zaplacic duze iski do 800m za 60d,nic na to nie poradzimy,jest o tym duzy wątek na forum eve o,ale nie pamietam gdzie.

Z innej storny jak by obliczyc ile mozna zarobic przez miesiac farmiąc w 0.0 dzien w dzien czy klepac misje czy kopiąc wychodzi ladna suma kilka b,co pozwala na kupienie 2-3gtc...Oczywiscie ludzie ktorzy malo graja,czy ludzie ktorych skile nie pozwalaja na zarabianie ogromnej kasy są w bardziej kryzysowej sytulacji.


litestep

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:11:05 »
Juz bardziej isk sellerzy by mieli interes na manipulowaniu cenami plexow.
Ale przecież im bardziej opłacalna jest legalna sprzedaż GTC tym gorzej dla isk selerów - 2.5 roku temu 90 d gtc =300kk isk, teraz 60d=700kk. W dodatku rosną koszty utrzymania kont, bo iskselerzy raczej nie bulą $ za konta.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:19:19 »
Brak plexow oznacza zmniejszenie wielkosci player base bo ci ktorzy kupuja je za isk nie beda w stanie tego zrobic bo cena plexa bedzie za wysoka

Dokładnie: po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że mój alt umie już wszystko co potrzebuje, a koszt plexa dla niego równa się mniej więcej 11 statkom do PvP... czyli szkoda zawracania głowy, scalam konta i hej.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Sirhan

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2009, 20:28:36 »
A ja wam powiem, że to jest celowa robota hardcore pvperów którzy chcż zdyskredytować misjonarzy w pimped ravenach i wymusić na cccp wyrzucenie agentów l4 do low seka aby pimed stuff z tych ravenów częściej zmieniał właściciela.
 :uglystupid2:

Sammani

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2009, 21:40:58 »
Nie oszukujmy sie na drozszych tckach zyskuja tylko ichni sprzedawcy, a kazdy inny traci: ccp, reszta graczy, nawet isk sellerzy. No, ale to ich kasa nie poradzisz, chyba, ze ludzie naucza sie nie czekac do ostatniej chwili, a nie kupowac tcka po kazdej cenie "bo wlasnie skonczyla sie subskrypcja"

Auenarel

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Auenarel
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: GoonSwarm Federation
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 09, 2009, 23:18:01 »
Do tych powodów to bym dorzucił jeszcze te 100k graczy, których przybyło od początku roku  :angel:

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 10, 2009, 00:33:51 »
Kont Aue, nie graczy a kont. Naprawdę taki z ciebie optymista ze uważasz że wszystko to to nowi gracze?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 10, 2009, 08:59:02 »
Tym gorzej bo od groma ludzi oplaca alty z plexow. O wplywie grupki "pro" na forach dla ktorej robienie czegokolwiek solo znaczy ja i moje alty  nie wspominajac.

Yakrum

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:39:47 »
Wczoraj ktoś wykupił wszystkie plexy w Amarr i okolicach.
Jak dla mnie spekulacyjnie ktoś skupuje Plexy żeby podbić ich cenę. Gwałtowny wzrost cen zaczął się ok. początku maja gdy nagle w kilku najpopularniejszych regionach ktoś wykupił wszystkie sell ordery. Dlatego ceny podskoczyły do prawie 400M. Dzisiejszy skok może być związany z wykupieniem dziś w nocy wszystkich sell orderów w Essence. Wczoraj wieczorem (jak w każdy inny dzień) była cała masa GTC a dziś rano nagle zero ofert. Nie wiem jak w innych regionach.
Cudem się załapałem na ostatni plex po 400 w Derelik.
Ceny rosną około 20 milionów dziennie.
W kwestii altów to może mieć znaczenie , ale jak dla mnie ktoś podgrzewa sytuacji i gra na rynku na dużą skale . >:(
Też bym tak chciał . :(
obecnie nieaktywny

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:42:17 »
Podziwiam ludzi, którzy płacą plexami za maina... ile czasu "tyra" się na 400kk w Eve, a ile czasu w realu zarabia się 15 euro.  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:44:22 »
Podziwiam ludzi, którzy płacą plexami za maina... ile czasu "tyra" się na 400kk w Eve, a ile czasu w realu zarabia się 15 euro.  :coolsmiley:

To zalezy co sie rozumie przez "tyra" :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:12:53 »
No dobrze, doprecyzuję: mówię o tych 90% ludzi, którzy zarabiają 1b dziennie, tylko klepią misje/tłuką raty.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kalintos Tyl

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 11, 2009, 09:33:54 »
cena skupu stabilizuje w okolicach 426mln, ladnie skoncza sie zastepy altow

gosti

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:27:53 »
cena skupu stabilizuje w okolicach 426mln, ladnie skoncza sie zastepy altow

Wczoraj byly po 416 (skup), wiec nie sadze zeby to byla stabilizacja. Wyjdzie w praniu.

Sammani

  • Gość
Odp: Ceny PLEX-ów poszły w sufit
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:31:52 »
cena skupu stabilizuje w okolicach 426mln, ladnie skoncza sie zastepy altow

ahahahahahahahahahahahahaha

Poki miesiac nie kosztuje 600mln mnie stac ;]