Autor Wątek: War dec,jak ?  (Przeczytany 4907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Oxylan

  • Gość
War dec,jak ?
« dnia: Czerwiec 09, 2009, 09:30:30 »
Przyklejone z wiki
How do I declare war on a corporation or alliance ?

To declare war on another corp you must have the director or CEO role in your current corporation, you must then cast a vote from the politics tab of the corp menu to declare war on the desired corporation. Once the vote has been returned with majority yes vote (the minimum voting period is 24 hours)

Zrobilem jak trzeba zaglosowałem ze potwierdzam wywołanie wojny korpowi x,tylko w tym momęcie wyswietla sie u mnie ze glosowanie skonczy sie za tydzien a nie jak tam napisali za 24 godziny,albo czegos tu nie rozumiem.

Może ktos objasnic temat?

Pozdrawiam


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: War dec,jak ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2009, 09:37:28 »
Przy głosowaniu jest moment, gdzie się wpisuje czas głosowania - może tam wpisałeś tydzień?
Jeśli nie, to pisz petycję, bo to jakiś bug pewnie.
Generalnie jest tak - robisz głosowanie, głosujesz (musisz mieć shares korpa u siebie w portfelu) i po zamknięciu głosowania możesz (ale nie musisz) wypowiedzieć wojnę. Głosowanie się przeterminowuje po jakimś czasie, ale nie wiem dokładnie jakim, na pewno mniej niż miesiąc.
Przedwieczny.

Oxylan

  • Gość
Odp: War dec,jak ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2009, 09:40:04 »
Faktycznie byla opcja gdzie trzeba bylo wpisac termin,moze wpisalem tydzien...Chyba zle zrozumialem sens zdania,myslalem ze tam pisalo na ile dni chce wypowiedziec wojne a nie na jak dlugo chce ustawic czas vote,bo z gory zakladałem ze nic nie trzeba czekac,bo i po co imo,albo czlowiek jest zdecydowany na wojne albo nie.

Dzięki za odpowiedz


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 09:47:17 wysłana przez Oxylan »

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: War dec,jak ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:44:06 »
Faktycznie byla opcja gdzie trzeba bylo wpisac termin,moze wpisalem tydzien...Chyba zle zrozumialem sens zdania,myslalem ze tam pisalo na ile dni chce wypowiedziec wojne a nie na jak dlugo chce ustawic czas vote,bo z gory zakladałem ze nic nie trzeba czekac,bo i po co imo,albo czlowiek jest zdecydowany na wojne albo nie.

Dzięki za odpowiedz

"Okres" wojny jest z gory ustalony - 1 tydzien (o ile mnie pamiec nie myli) - za kazdy kolejny musisz zaplacic kolejna porcje ISKow (zalezna od ilosci wojen jaka ma korp x). Jak nie zaplacisz, wojna sie konczy.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: War dec,jak ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2009, 11:49:09 »
Faktycznie byla opcja gdzie trzeba bylo wpisac termin,moze wpisalem tydzien...Chyba zle zrozumialem sens zdania,myslalem ze tam pisalo na ile dni chce wypowiedziec wojne a nie na jak dlugo chce ustawic czas vote,bo z gory zakladałem ze nic nie trzeba czekac,bo i po co imo,albo czlowiek jest zdecydowany na wojne albo nie.

Dzięki za odpowiedz
To jest zrobione dla korpów z tzw. demokracją, gdzie wiele osób ma shares, a np. nie logują się codziennie. 24h to minimum trwania głosowania.
Co do czasu trwania wojny, to tak jak Tomash napisał - 7 dni, i opłaty kolejne także pobierane są za siedmiodniowe okresy. Jeśli nie zapłacisz, to dostajesz jeszcze 24h gratis na zakończenie działań.
Ponadto jest jeszcze coś takiego jak "mutual". Korporacja wyzwana może się zgodzić na wzajemną wojnę - wtedy poza pierwszą opłatą, kolejnych nie wnosi się, póki ta opcja jest załączona.
Przedwieczny.

Kalintos Tyl

  • Gość
Odp: War dec,jak ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2009, 12:49:06 »
24h + lag 2h w praktyce

Oxylan

  • Gość
Odp: War dec,jak ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2009, 15:39:29 »
Dzięki za dodatkowe objaśnienie.

o7

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: War dec,jak ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:31:21 »
W głosowaniach mogą brać udział również Ci co NIE posiadają udziałów, ale został im nadany role: director. Nie jestem jedynie pewny czy wszystkie formy głosowania są wówczas dostępne. Co ważniejsze jak masz udziały, a nie jesteś w korpie to również jesteś informowany o "ankiecie" pomimo, że nie możesz wziąć w niej udziału.

CEO zawsze może głosować we wszystkich głosowaniach.

Głosowania służą nie tylko "demokracji", ale również lockowaniu BPO w hangarach korpowych i zmianie CEO ("wrogie" przejęcie stanowiska).

No i moje prywatne zdanie o udziałach korpa: system udziałów w EVE jest kompletnie zwalony (czyt. nielogiczny) i bezużyteczny w jego obecnej formie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...