Autor Wątek: Baddon na projectilach i takie tam  (Przeczytany 7874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 16:32:18 wysłana przez Xarthias »

Goomich

  • Gość
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:31:35 »
Jak ma się 8 takich samych dział, to nie jest mieszanie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:55:22 »
Chyba chodziło o to że na amarskim okręcie nieamarskie działa. Osobiście nie widze w tym nic smiesznego, można w ten sposób osiągnąc tę samą siłę ognia, a nawet wyższą niż na laserach zyskując do tego możliwość lepszego stankowania okrętu czy stabilność capacitora bez montowania cap rechergerów itp. a co za tym idzie "marnowania" slotów. Sam latam amarrskimi okrętami, i to co mnie w nich drażni to właśnie "oryginalne" uzbrojenie - ogromna zaleta to brak zużywającej sie amunicji i dobre zasięgi, wady - capożerność (w przypadku padu capa jesteśmy bezbronni jak niemowlaki), praktycznie jeden rodzaj zadawanych obrażeń.
Niedawno zrobiłem eksperyment, założyłem autocannony na mallera, z ammo EMP stał sie o wiele bardziej "morderczy" niż na latarkach  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:02:22 »
Tym bardziej, że Abaddon - w przeciwieństwie do pozostałych amarrskich BS-ów - nie ma bonusa do "cap usage" latarek. Coś za coś - przehandlowanie DMG za tak wydaje mi się dopuszczalną taktyką fitowania.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:15:48 »
Chyba chodziło o to że na amarskim okręcie nieamarskie działa. Osobiście nie widze w tym nic smiesznego, można w ten sposób osiągnąc tę samą siłę ognia, a nawet wyższą niż na laserach zyskując do tego możliwość lepszego stankowania okrętu czy stabilność capacitora bez montowania cap rechergerów itp. a co za tym idzie "marnowania" slotów.

Dokładnie.

praktycznie jeden rodzaj zadawanych obrażeń.

Dobra. O CO CHODZI Z TYM JEDNYM RODZAJEM?
 Lasery zadają EM i Th, hybrydy Th i kin. Rakiety mają wszystkie 4, ale statki tzw rakietowej rasy bonusują tylko kin, albo wcale (poza Kestrelem). Amarrskie mają bonusa do wszystkich (sic!). Drny też mają wszystkie rodzaje dmg, drone bełty mają nawet bonus do wszytkich typów, ale i tak uzywa suię tylko albo najsilniejszych, albo najszybszych (th/ex). Tylko te głupie projectile mogą dobierać je sobie, ale to i tak dotyczy tylko 3, czy 4 typów amunicji i żaden z nich nie jest t2.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:30:22 »
Napisałem "praktycznie" co miało znaczyć EM i odrobinkę thermal. Mówimy o kryształach T1. Atakując amarra wiem jakich obrażeń oczekiwać, atakując np. matara czy gallente nie jestem do końca pewien, bo niektóre ammo zadaja eksplosiv plus kinetic, inne eksplosiv plus thermal, a jeszcze inne EM plus kinetic plus eksplosiv.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:30:26 »
Może chodziło o to ze pod amarczyka najłatwiej resisty dobrać?, chyba żaden ich ship nie ma hangaru i / lub bandwitch żeby dorzucić znaczący dps w postaci dron do tego jaki ładuje sam bs?
Tak samo jak z amarskimi i ich frakcyjno pochodnymi?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:32:58 »
Armageddon może nosic heavy drony, dość znacząco podnosząc DPS. Z tym że geddon nie jest łatwym okrętem w fitowaniu, szczególnie gdy chcemy zamontować działa wiekszego zasięgu (beamy)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Ellaine

  • Gość
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:34:34 »
No właśnie, a jest tak dlatego że arbitratory, cursy, pilgrimy, sacrilege nie istnieją, Harbi nie ma wcale miejsca na drony a Amarrskie BSy wcale nie mają 125, 75, 75 metrów jak odpowiednie BSy wszystkich ras oprócz Dominixa i Scorpiona?

edit: No tak beerze, ale nie chcemy :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:41:22 »
Napisałem chyba to raz. Dwa pisałem w kontekście Battleshipów. Trzy poza wspomnianym Armagedonem żaden z wymienionych (uwzględniając tu też mniejsze statki które faktycznie mają imponujące hangary) nie udźwignie kontroli nad 5 heavy dronami, a i w jego wypadku wzięcie pełnego seta ciężkich dronów = zero obrony przed mniejszymi draniami. Dużo na fitach pvp się nie znam, ale czy przypadkiem ciężkie drony w czymś innym niż mini carier pokroju dominiksa nie są zbyt popularne właśnie dlatego że a) szybko się kończą bo nie ma miejsca na rezerwowe jednostki b) nie stanowią skutecznej ochrony przed mniejszymi natrętami?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:49:13 »
Jest z tego wyjście, 4 heavy i 5 light dronki  :) Ale fakt, heavy mają te wade że są powolne i łatwo je utłuc. Na amarze to jest bardziej dodatek, który może sie czasami przydać, niż broń chociażby drugoplanowa.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2009, 15:05:31 »
Inaczej na BS amarskim...
Recony to prawie tylko tym walczą :P
Próbowałeś może montować ciężkie ecm drony? Skoro bojowe jako broń nieskuteczne to moze tank sobie popraw... :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Lasery damage i takie tam [było: Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy]
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2009, 15:15:03 »
Nie latam "bojowo" BSami, nie lubie tych kloców  ;) od niedawna szlajam sie reconami i moge stwierdzic, że właśnie te statki Vonpuszkeny lubia najbardziej  ;) Wcześniej latałem maxymalnie BCkami, i owszem, woziłem ze sobą dronki ECMki, wprawdzie tylko medium, ale też bardzo skuteczne.
Zwykłe drony są skuteczne, nie pisałem że nie są... do momentu aż przeciwnik je zdejmie  ;) Dron na okrętach T1 używałem zawsze bardziej jako broni defensywnej niż ofensywnej.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2009, 15:59:32 »
  Zaraz zaraz... Jak scary wkleił parę postów wyżej Abaddona z railami (co nomen omen miało sens, bo dawało range znacznie większy niższym kosztem capa) to wszyscy kielczyli się na 6 postów... Ahh, już łapię, tamten abaddon był z MM... :2funny:

Ellaine

  • Gość
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:02:20 »
No właśnie nie, właśnie walna odpowiedź ogółu była mniej więcej "ale ale, ten Abaddon jest w sumie w miarę klasyczny". Jedyne czego bym się ewentualnie czepiło to tego że nie ma żadnego modułka który by ten zaoszczędzony cap wykorzystywał, no choćby remotki alboco ;)

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:16:35 »
  Ten tak. Czyli jak White Noise traci 2 bsy z działami niepasującymi do rasy, to jest hmm... Normalka... Jak MM traci jednego, to jest "pocieszny fit", "głupi fit", "z rana popatrzyłem jeszcze raz jak można głupio sfitować BSa - świetnie humor poprawia  :2funny:". Ale wiadomo. Standings are king...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:28:41 »
A może chodzi o to ze reile nawet z bonusami mają cienki damage, a bez bonusów i w dodatku na statku który capa na różne inne rzeczy zużywa są nie teges? Projectile są polecane jako uber fajne ze względu na to że właśnie nie żrą capa, maja rożny damage, dobry wygar. Noż kurde chyba nawet jeden z popularniejszych fitów pvp na myrmida miał projektile?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Baddon na projectilach i takie tam
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:43:44 »
  Tak, tyle, że myrm nie ma żadnych bonusów do medium hybryd. Nie ma znaczenia, czy wsadzisz mu projectile, czy medium beamy, czy hybrydy. Abaddon ma bonus do damagu z large energy. Raile mają mniejszy damage, ale większy zasięg od artylerii, zużywają mniej capa niż tachyony, no i abaddon jest od rokha lepszy w tym, że łatwiej we flocie o armor repa niż shielda (no, o ile carrierów nie ma, wtedy to trochę bez znaczenia). Tamten fit na railbaddona mógł być co najwyżej bez celowy albo niszowy, a nie "ojej ojej jakie śmieszne, najpocieszniejszy fit jaki widziałem ojej ojej".

  Z argumentem o damagu się nie zgodzę, bo o ile można zmieniać damage na bliskim/średnim zasięgu, to amunicja snajperska do arty- Tremory, zadają tylko explo i kinetic. Chcesz zmienić damage- ok, ale w tym momencie artyleria traci bardzo dużo na zasięgu.

Ellaine

  • Gość
Odp: Baddon na projectilach i takie tam
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:45:47 »
Ogólnie, taki Abaddon jest dyskusyjny ale daleko mu do prawdziwie śmiesznego fita.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Baddon na projectilach i takie tam
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:55:16 »
Zauważyłem że wszystko co jest zdeczunia "nieortodoksyjne" jest zaraz śmieszne.... owszem, niekoniecznie przemyslane jest pakowanie raili do Harbingera, bo ten ma bonusy do dmg laserków, ale znów do Prophecy nie ma najmniejszrgo znaczenia, bo ten ma bonusy do armora. Do tego raile są mniej gridożerne nie mówiąc o capożerczości. A zasięg? Na Prphecy i tak sie pcha pulsy o nikczemnym zasięgu, można beamy, ale juz trzeba sie troche nagłówkować.
Ogólnie składając amarra (niektóre) na railach ma sie większe pole manewru w fitowaniu.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Baddon na projectilach i takie tam
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2009, 02:50:20 »
Maller na AC jest tez fajny.

Gacul

  • Gość
Odp: Najśmieszniejsze i najgłupsze wtopy
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2009, 15:10:23 »
Niedawno zrobiłem eksperyment, założyłem autocannony na mallera, z ammo EMP stał sie o wiele bardziej "morderczy" niż na latarkach  ;)
Huh ? AC mają mniejszy dmg niż latarki. Do tego maja mniejszy zasięg co ozacza, że musza siedzieć wiecej na falloffie. Siedząc poza optimale dmg spada i celność. Jeśli chodzi o close range guny to blastery mają największy dmg ale majmiejszy optiaml i falloff. Więc jako tako lasery maja najwiekszy dmg. Pozatym jak ktoś fituje statek na pvp to różnice w resach na armorze sa niewielkie. Nie wiem jakim sposobem Twój maller jest wiekszy zabijaka. Chyba że mówimy o misjach.
  Tak, tyle, że myrm nie ma żadnych bonusów do medium hybryd. Nie ma znaczenia, czy wsadzisz mu projectile, czy medium beamy, czy hybrydy. Abaddon ma bonus do damagu z large energy. Raile mają mniejszy damage, ale większy zasięg od artylerii, zużywają mniej capa niż tachyony, no i abaddon jest od rokha lepszy w tym, że łatwiej we flocie o armor repa niż shielda (no, o ile carrierów nie ma, wtedy to trochę bez znaczenia). Tamten fit na railbaddona mógł być co najwyżej bez celowy albo niszowy, a nie "ojej ojej jakie śmieszne, najpocieszniejszy fit jaki widziałem ojej ojej".

  Z argumentem o damagu się nie zgodzę, bo o ile można zmieniać damage na bliskim/średnim zasięgu, to amunicja snajperska do arty- Tremory, zadają tylko explo i kinetic. Chcesz zmienić damage- ok, ale w tym momencie artyleria traci bardzo dużo na zasięgu.
Po co z abaddona robić snipe skoro jest poc, który jest tańszy i łatwiejszy do sfitowania?  ???
Po drugie kto w trakie walki traci czas na zmiane amunicji (kto wogóle wozi ze soba phased plasma albo titanium sabot  :2funny:).

Voulture

  • Gość
Odp: Baddon na projectilach i takie tam
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2009, 16:50:39 »
Heh roznica jest inna i generlanie cala ta dyskusja rozchodzi o onastepujace fakty: megas jest super ekstra sniperem, jak ktos ma raile t2 to ma i megasa i uzywanie raili na czymkolwiek innym, np na tym abadonie to porazka. Z drugiej strony matarzy maja z dupy bsy. Zalozenie t2 projectili na tego abadona, czyli te 10 dni skillowania by miec bsa na 4 to ogromna roznica w tanku i zadna roznica w zasiegu. Dmg znowu tez nie taki duzy a rof juz nie za bardzo w niper bsach sie liczy. Ludzie ktorzy wsadzaja t2 projectile na aabadona prawdopodobnie po postu nie maja jeszcze latarek t2 i bardziej im to sie oplaca. Jest to dalej fail, ale zdecydowanie mniejszy niz wsadzanie raili na amarskie bsy :P

Loc0

  • Gość
Odp: Baddon na projectilach i takie tam
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2009, 18:57:43 »
Tak po prawdzie to wszystkie tez mixy sa, ze zacytuje sam siebie "pocieszne".
Dla mnie sprowadza sie to do jednego - nie masz skila nie latasz. Przeciez oni nie robili chyba bs fullt2 skill planu jako podstawy, ale mieli inne shipy (powinni miec?) do latania.

FAIL i koniec.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Baddon na projectilach i takie tam
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2009, 20:51:16 »
Wiecej niz jeden rodzaj ammo to calkiem przydatna rzecz w niektorych przypadkach. Fakt ze w czasie samej walki to mozna najwyzej w latarkach zmienic ammo. Osobiscie badonem na projectilach latalem tylko niektore misje gdzie efektywny dps byl wiekszy z artyleri niz z laserow. Na pvp srednio widze chyba ze nie wiem jako bait moze. Raile to nie wiem po co pakowac chyba jednynie jak ktos ma wyskilowane mocno i ma wiecej dps z raili niz z lazorkow.