Informacje > Centrala - uwagi i propozycje

Formuła KSOD - dyskusja

(1/7) > >>

Kombat:
Jako że pierwszy czerwca minął a podczas dyskusji z tego wątku padło ze strony adminomoderatorskiej że zasady działania KSOD będą testowo działać właśnie do pierwszego czerwca mam pytanko co dalej.
W dalszym ciągu jestem zdania że wątki w KSOD dotyczące konfliktów powinny być na zasadzie jeden konflikt = jeden wątek, a nie tak jak obecnie co kilka dni nowy wątek z [data] jakiśtam konflikt update. Zasady takie działały przez troche ponad 2 miesiące - i teraz pytanie do użytkowników centrali - czy taki układ wam odpowiadał czy jesteście zwolennikiem innego sposobu działanie KSODa (niekoniecznie tego który ja zaproponowałem).
Nie wiem ile przez te 2 miesiące powstało raportów z bitew, nie liczyłem a teraz nie ma już tej funkcjonalności bo została usunięta - ale z tego co pamiętam były chyba 4 raporty.

Totalizator:
Zniknęła funkcjonalność ODDZIELAJĄCA raporty od wątków, nikt nikomu nie zabrania pisać raportu w odpowiednim ku temu wątku i tak imo powinno zostać, raport jest częścią dyskusji a nie jakimś dziełem literackim wiszącym gdzieś tam sobie a muzom. Również preferuje większe i ogólniejsze wątki typu. "Querious War" od miliona małych. Aha i od dawna marudzę na zakaz kopiowania chatlogów, nie mam pojęcia skąd pomysł powodują większą dramę niż cytowanie w trzeciej osobie czy inne relacje z konwersacji, warto tylko przypilnować żeby postujący pogrubił istotne części bo chatlogi są z reguły nudne jak flak.

Wilk:

--- Cytat: Bruce Ironstaunch w Czerwiec 03, 2009, 09:43:56 ---warto tylko przypilnować żeby postujący pogrubił istotne części bo chatlogi są z reguły nudne jak flak.

--- Koniec cytatu ---

Uhm, bo bez tego chatlog na pięć ekranów dla mnie ma wartość spamu, a tylko więcej miejsca zajmuje.

Straszny:

--- Cytat: Wilk w Czerwiec 03, 2009, 09:48:01 ---Uhm, bo bez tego chatlog na pięć ekranów dla mnie ma wartość spamu, a tylko więcej miejsca zajmuje.

--- Koniec cytatu ---

z chatlogami to rozumiem że dla przejrzystości forum ? no to można to rozwiązać pozwalajac linkować do całego chat-loga i pozwolić publikować max. nn linijek chata w wypowiedzi (nawet jakieś niskie liczby typu 10 czy 20 linijek...).

Xarthias:

--- Cytat: Kombat w Czerwiec 03, 2009, 08:07:26 ---W dalszym ciągu jestem zdania że wątki w KSOD dotyczące konfliktów powinny być na zasadzie jeden konflikt = jeden wątek, a nie tak jak obecnie co kilka dni nowy wątek z [data] jakiśtam konflikt update. Zasady takie działały przez troche ponad 2 miesiące - i teraz pytanie do użytkowników centrali - czy taki układ wam odpowiadał czy jesteście zwolennikiem innego sposobu działanie KSODa (niekoniecznie tego który ja zaproponowałem).
--- Koniec cytatu ---
Cały czas się zastanawiamy, w jaki sposób osiągnąć kompromis, między kilkoma osobami aktywnie piszącymi w KSOD i optującymi za pojedynczymi wątkami, a rzeszą użytkowników, którzy w KSOD na ogół nie postują, ale zaglądają tam, bo chcą się zorientować w sytuacji. Dla tych drugich, zdobycie jakiejś informacji oznacza przedzieranie przez kilkadziesiąt stron postów, nie zawsze na temat.
Na tym właśnie polega dylemat KSODu. Chcemy słuchać użytkowników i dostosowywać regulamin do ich potrzeb, ale chcemy, żeby to była rzeczywiście większość, a nie "głośność".
Forum ma być przejrzyste nie tylko dla osób głęboko siedzących w danym konflikcie. I tutaj prośba do osób aktywnie postujących w KSOD. Spróbujcie postawić się na miejscu takiego przeciętnego użytkownika Centrali i pomyślcie, co można zrobić, żeby KSOD było przejrzyste i dla Was i dla niego.
Być może pomysłem byłyby "spisy treści". Takie chronologicznie ustawione odnośniki do konkretnych wydarzeń, przenoszące do odpowiedniego posta w megathreadzie z dyskusją. Największym problemem w tym rozwiązaniu jest konieczność tworzenia i uaktualniania tychże "spisów". Być może sami chcielibyście w tym pomóc. Albo macie inne, może lepsze, propozycje.

PS. Posty dotyczące KSODa wydzielam do nowego wątku, jako, że nie dotyczą ogólnego regulaminu forum.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej