Informacje > Centrala - uwagi i propozycje

Formuła KSOD - dyskusja

<< < (2/7) > >>

Xarthias:
Z chatlogami sprawa jest taka, że pochodzą zazwyczaj z prywatnych rozmów, a w prawie polskim obowiązuje coś takiego, jak "tajemnica korespondencji".

--- Cytat: Wiem.Onet.pl ---Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób, z wyjątkiem sytuacji, gdy wyrażą one zgodę na udostępnienie również innym informacji, które między sobą przekazują.
Tajemnica korespondencji jest istotną częścią składową prawa do poszanowania życia prywatnego, w tym również do poszanowania jej tajemnicy. Naruszenie tajemnicy korespondenji podlega karze z mocy prawa. W sytuacjach szczególnych (np. związanych ze ściganiem poważnych przestępstw) przepisy zezwalają na naruszenie tajemnicy korespondencji.
--- Koniec cytatu ---
Być może stosowanie tego w stosunku do forum o grze i wirtualnym świecie jest przesadą, jednakże znam przypadki, że tego typu sprawy kończyły się w sądzie (w najlepszym wypadku ciężkim flejmem :P ), stąd ten zapis w regulaminie.

Straszny:
re KSOD
to może jakieś głosowanie/ankiety? Bo wydaje mi się ze wcale nie ma tej milczącej większości, razej jest mała grupka graczy, trochę zainteresowana tym co piszemy, ale nie jakoś specjalnie . Seria ankiet czy głosowań pozwoliłaby się zorientować Wam w tym co chce realna większość userów forum.

re chat-y
rozumiem poszanowanie prywatności, ale też można by tutaj oddzielić to tak, że chaty/maile upublicznione już na dużym forum bez zgłoszonych zastrzeżeń autora, albo nadane publicznie przez autora (napisane do całego sojusz, korporacji, albo chat z rozmowy publicznego kanału) - tylko to byłoby dopuszczone

Xarthias:

--- Cytat: Scaryman w Czerwiec 03, 2009, 10:14:59 ---re KSOD
to może jakieś głosowanie/ankiety? Bo wydaje mi się ze wcale nie ma tej milczącej większości, razej jest mała grupka graczy, trochę zainteresowana tym co piszemy, ale nie jakoś specjalnie . Seria ankiet czy głosowań pozwoliłaby się zorientować Wam w tym co chce realna większość userów forum.
--- Koniec cytatu ---
Ale co chcesz głosować? Jeśli zaproponujesz(cie) jakieś alternatywy, to będzie nad czym głosować. W tej chwili to widzę ankietę z 2 opcjami. 1. Megathready; 2. Wymyśleć coś co zwiększy przejrzystość KSOD.
Chcesz takiego głosowania? Dla mnie ono nie miałoby żadnej wartości.
Poza tym - cały czas wychodzimy do Was (w tym wypadku osób aktywnie postujących w KSOD, czyli około 10 userów) z propozycją, żebyście sami poddali jakiś inny pomysł niż megathready. Niestety, z Waszej strony zero odzewu, poza nieustanną krytyką pomysłów wysuwanych przez administrację.
Pominę już fakt, że utworzenie takich "megawątków" we flejmie zostało przez kilka osób skwitowane stwierdzeniem "co za dureń to wymyślił, to jest nieczytelne". Teraz od tych samych osób słyszę, żeby to samo zrobić w KSOD... Nie dziw się, że admini głupieją :P


--- Cytuj ---re chat-y
rozumiem poszanowanie prywatności, ale też możnaby tutaj oddzielić to tak, że chaty/maile upublicznione już na dużym forum bez zastrzezeń żadnych, albo nadane publicznie (napisane do całego sojusz, korporacji, albo chat z rozmowy publicznego kanału) - tylko to byłoby dupuszczone
--- Koniec cytatu ---

W regulaminie jest zapis, że chaty są dopuszczane za pozwoleniem administracji/global modów. Czyli jest to o czym piszesz, tyle że po kontroli przez admina/moda, który sprawdzi czy dany chat jest już np upubliczniony, żeby uniknąć właśnie tych oskarżeń o naruszenie prywatności etc.
Ograniczenie wielkości chatów jest natomiast sprawą wartą przemyślenia.

Totalizator:
Xart to może zabrońmy tylko polskich chatlogów skoro tak się tym martwisz, mnie i tak interesuje wklejanie tylko zachodnich (np, jakieś wypociny evil thuga czy innego molla), polskie mam na polishu  :D, aha i jak to się ma do tekstów z kanału local.

Xarthias:

--- Cytat: Bruce Ironstaunch w Czerwiec 03, 2009, 10:34:23 ---Xart to może zabrońmy tylko polskich chatlogów skoro tak się tym martwisz, mnie i tak interesuje wklejanie tylko zachodnich (np, jakieś wypociny evil thuga czy innego molla), polskie mam na polishu  :D, aha i jak to się ma do tekstów z kanału local.

--- Koniec cytatu ---
Może to i byłby jakiś sposób. Zastanowimy się w technicznym co ze sprawą chatów zrobić.
Chaty z publicznie dostępnych kanałów (takich jak local), nie są teoretycznie objęte ochroną (chyba, że na tym kanale są tylko zainteresowane osoby).
Tak jak powiedziałem - jest to sprawa do przedyskutowania. Zastanowimy się i dokonamy ewentualnych zmian w regulaminie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej