Autor Wątek: Formuła KSOD - dyskusja  (Przeczytany 9266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Formuła KSOD - dyskusja
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 08:07:26 »
Jako że pierwszy czerwca minął a podczas dyskusji z tego wątku padło ze strony adminomoderatorskiej że zasady działania KSOD będą testowo działać właśnie do pierwszego czerwca mam pytanko co dalej.
W dalszym ciągu jestem zdania że wątki w KSOD dotyczące konfliktów powinny być na zasadzie jeden konflikt = jeden wątek, a nie tak jak obecnie co kilka dni nowy wątek z [data] jakiśtam konflikt update. Zasady takie działały przez troche ponad 2 miesiące - i teraz pytanie do użytkowników centrali - czy taki układ wam odpowiadał czy jesteście zwolennikiem innego sposobu działanie KSODa (niekoniecznie tego który ja zaproponowałem).
Nie wiem ile przez te 2 miesiące powstało raportów z bitew, nie liczyłem a teraz nie ma już tej funkcjonalności bo została usunięta - ale z tego co pamiętam były chyba 4 raporty.

Totalizator

  • Gość
Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2009, 09:43:56 »
Zniknęła funkcjonalność ODDZIELAJĄCA raporty od wątków, nikt nikomu nie zabrania pisać raportu w odpowiednim ku temu wątku i tak imo powinno zostać, raport jest częścią dyskusji a nie jakimś dziełem literackim wiszącym gdzieś tam sobie a muzom. Również preferuje większe i ogólniejsze wątki typu. "Querious War" od miliona małych. Aha i od dawna marudzę na zakaz kopiowania chatlogów, nie mam pojęcia skąd pomysł powodują większą dramę niż cytowanie w trzeciej osobie czy inne relacje z konwersacji, warto tylko przypilnować żeby postujący pogrubił istotne części bo chatlogi są z reguły nudne jak flak.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2009, 09:48:01 »
warto tylko przypilnować żeby postujący pogrubił istotne części bo chatlogi są z reguły nudne jak flak.

Uhm, bo bez tego chatlog na pięć ekranów dla mnie ma wartość spamu, a tylko więcej miejsca zajmuje.
na urlopie od EVE

Straszny

  • Gość
Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:00:53 »
Uhm, bo bez tego chatlog na pięć ekranów dla mnie ma wartość spamu, a tylko więcej miejsca zajmuje.

z chatlogami to rozumiem że dla przejrzystości forum ? no to można to rozwiązać pozwalajac linkować do całego chat-loga i pozwolić publikować max. nn linijek chata w wypowiedzi (nawet jakieś niskie liczby typu 10 czy 20 linijek...).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:04:54 »
W dalszym ciągu jestem zdania że wątki w KSOD dotyczące konfliktów powinny być na zasadzie jeden konflikt = jeden wątek, a nie tak jak obecnie co kilka dni nowy wątek z [data] jakiśtam konflikt update. Zasady takie działały przez troche ponad 2 miesiące - i teraz pytanie do użytkowników centrali - czy taki układ wam odpowiadał czy jesteście zwolennikiem innego sposobu działanie KSODa (niekoniecznie tego który ja zaproponowałem).
Cały czas się zastanawiamy, w jaki sposób osiągnąć kompromis, między kilkoma osobami aktywnie piszącymi w KSOD i optującymi za pojedynczymi wątkami, a rzeszą użytkowników, którzy w KSOD na ogół nie postują, ale zaglądają tam, bo chcą się zorientować w sytuacji. Dla tych drugich, zdobycie jakiejś informacji oznacza przedzieranie przez kilkadziesiąt stron postów, nie zawsze na temat.
Na tym właśnie polega dylemat KSODu. Chcemy słuchać użytkowników i dostosowywać regulamin do ich potrzeb, ale chcemy, żeby to była rzeczywiście większość, a nie "głośność".
Forum ma być przejrzyste nie tylko dla osób głęboko siedzących w danym konflikcie. I tutaj prośba do osób aktywnie postujących w KSOD. Spróbujcie postawić się na miejscu takiego przeciętnego użytkownika Centrali i pomyślcie, co można zrobić, żeby KSOD było przejrzyste i dla Was i dla niego.
Być może pomysłem byłyby "spisy treści". Takie chronologicznie ustawione odnośniki do konkretnych wydarzeń, przenoszące do odpowiedniego posta w megathreadzie z dyskusją. Największym problemem w tym rozwiązaniu jest konieczność tworzenia i uaktualniania tychże "spisów". Być może sami chcielibyście w tym pomóc. Albo macie inne, może lepsze, propozycje.

PS. Posty dotyczące KSODa wydzielam do nowego wątku, jako, że nie dotyczą ogólnego regulaminu forum.
Przedwieczny.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:14:58 »
Z chatlogami sprawa jest taka, że pochodzą zazwyczaj z prywatnych rozmów, a w prawie polskim obowiązuje coś takiego, jak "tajemnica korespondencji".
Cytat: Wiem.Onet.pl
Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób, z wyjątkiem sytuacji, gdy wyrażą one zgodę na udostępnienie również innym informacji, które między sobą przekazują.
Tajemnica korespondencji jest istotną częścią składową prawa do poszanowania życia prywatnego, w tym również do poszanowania jej tajemnicy. Naruszenie tajemnicy korespondenji podlega karze z mocy prawa. W sytuacjach szczególnych (np. związanych ze ściganiem poważnych przestępstw) przepisy zezwalają na naruszenie tajemnicy korespondencji.
Być może stosowanie tego w stosunku do forum o grze i wirtualnym świecie jest przesadą, jednakże znam przypadki, że tego typu sprawy kończyły się w sądzie (w najlepszym wypadku ciężkim flejmem :P ), stąd ten zapis w regulaminie.
Przedwieczny.

Straszny

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:14:59 »
re KSOD
to może jakieś głosowanie/ankiety? Bo wydaje mi się ze wcale nie ma tej milczącej większości, razej jest mała grupka graczy, trochę zainteresowana tym co piszemy, ale nie jakoś specjalnie . Seria ankiet czy głosowań pozwoliłaby się zorientować Wam w tym co chce realna większość userów forum.

re chat-y
rozumiem poszanowanie prywatności, ale też można by tutaj oddzielić to tak, że chaty/maile upublicznione już na dużym forum bez zgłoszonych zastrzeżeń autora, albo nadane publicznie przez autora (napisane do całego sojusz, korporacji, albo chat z rozmowy publicznego kanału) - tylko to byłoby dopuszczone
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 10:22:44 wysłana przez Scaryman »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:33:01 »
re KSOD
to może jakieś głosowanie/ankiety? Bo wydaje mi się ze wcale nie ma tej milczącej większości, razej jest mała grupka graczy, trochę zainteresowana tym co piszemy, ale nie jakoś specjalnie . Seria ankiet czy głosowań pozwoliłaby się zorientować Wam w tym co chce realna większość userów forum.
Ale co chcesz głosować? Jeśli zaproponujesz(cie) jakieś alternatywy, to będzie nad czym głosować. W tej chwili to widzę ankietę z 2 opcjami. 1. Megathready; 2. Wymyśleć coś co zwiększy przejrzystość KSOD.
Chcesz takiego głosowania? Dla mnie ono nie miałoby żadnej wartości.
Poza tym - cały czas wychodzimy do Was (w tym wypadku osób aktywnie postujących w KSOD, czyli około 10 userów) z propozycją, żebyście sami poddali jakiś inny pomysł niż megathready. Niestety, z Waszej strony zero odzewu, poza nieustanną krytyką pomysłów wysuwanych przez administrację.
Pominę już fakt, że utworzenie takich "megawątków" we flejmie zostało przez kilka osób skwitowane stwierdzeniem "co za dureń to wymyślił, to jest nieczytelne". Teraz od tych samych osób słyszę, żeby to samo zrobić w KSOD... Nie dziw się, że admini głupieją :P

Cytuj
re chat-y
rozumiem poszanowanie prywatności, ale też możnaby tutaj oddzielić to tak, że chaty/maile upublicznione już na dużym forum bez zastrzezeń żadnych, albo nadane publicznie (napisane do całego sojusz, korporacji, albo chat z rozmowy publicznego kanału) - tylko to byłoby dupuszczone

W regulaminie jest zapis, że chaty są dopuszczane za pozwoleniem administracji/global modów. Czyli jest to o czym piszesz, tyle że po kontroli przez admina/moda, który sprawdzi czy dany chat jest już np upubliczniony, żeby uniknąć właśnie tych oskarżeń o naruszenie prywatności etc.
Ograniczenie wielkości chatów jest natomiast sprawą wartą przemyślenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 10:38:09 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Totalizator

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:34:23 »
Xart to może zabrońmy tylko polskich chatlogów skoro tak się tym martwisz, mnie i tak interesuje wklejanie tylko zachodnich (np, jakieś wypociny evil thuga czy innego molla), polskie mam na polishu  :D, aha i jak to się ma do tekstów z kanału local.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:41:43 »
Xart to może zabrońmy tylko polskich chatlogów skoro tak się tym martwisz, mnie i tak interesuje wklejanie tylko zachodnich (np, jakieś wypociny evil thuga czy innego molla), polskie mam na polishu  :D, aha i jak to się ma do tekstów z kanału local.
Może to i byłby jakiś sposób. Zastanowimy się w technicznym co ze sprawą chatów zrobić.
Chaty z publicznie dostępnych kanałów (takich jak local), nie są teoretycznie objęte ochroną (chyba, że na tym kanale są tylko zainteresowane osoby).
Tak jak powiedziałem - jest to sprawa do przedyskutowania. Zastanowimy się i dokonamy ewentualnych zmian w regulaminie.
Przedwieczny.

Morbius

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:53:16 »
jako "przeciętny czytacz"  zdecydowanie wolę duże thready dotyczące jakiegoś wątku, np delve war itp.  Jak ktoś się interesuje to i tak śledzi ten wątek na bierząco, a i dzięki temu można się cofnąć i zobaczyć co sie działo wcześniej w danym konflikcie. Imh jak wchodzę na portal to czytelniej jest jak widzę np 5 tematów pod tyt. wojna x, przygodny zbyszka niz 50 nowych tematów o tytule bitwa w sys 34534-pq84 gdzie z reguły nazwy sys nic mi nie mówią :)
tak więc jestem za standardowymi dużymi wątkami z lekką nutą moderacji offtopa i flame (choć osobiście flame w wątkach zupełnie mi nie przeszkadza - wprost przeciwnie)


odnośnie - pokaż nieprzeczytane - w momencie kiedy lista nieprzeczytanych przekracza 1 stronę doświadczam zniechęcenia - tak jestem leniwy :angel:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 11:02:37 wysłana przez Morbius »

Ellaine

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:55:24 »
Jako przeciętny czytacz jestem zupełnie obojętny wobec podziału na wątki podwątki i międzywącia bo używam "pokaż nieprzeczytane wiadomości" i czytam wszystko jak leci.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2009, 11:14:55 »
aha i jak to się ma do tekstów z kanału local.

Local jest ogólnie dostępny - nie jest prywatnym kanałem komunikacji.


Ja jako przeciętny czytacz jestem za mega wątkami do ogólnej rozmowy z dopuszczalnym spamem i zakładaniem nowych wątków w przypadku ważnych wydarzeń gdzie by spam był tępiony (ważna bitwa, oblężenie etc.) W ten sposób byłoby gdzie pogadać ogólnie i gdzie szukać w miarę rzetelnych informacji o konkretnych wydarzeniach.
A życie zweryfikuje ile jakie tematy będą używane - admini/modowie nie powinni z góry narzucać userom z jakich tematów mają bardziej a z jakich mniej korzystać.
na urlopie od EVE

gosti

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:00:06 »
Duzy thread > 10 threadow o tym samym.

Straszny

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:03:23 »
big threads rulez


;)

(z delikatną moderacją ala Voult/loco i jest  O0)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:06:40 »
Prosze bardzo. Beda. Ale. (zawsze musi byc ale).

1. Wyznaczcie sobie osobe, ktora bedzie sie zajmowala indeksowaniem waznych wiadomosci z megathreadow (uklon w kierunku tylko czytajacych). Scary, jestes chetny?

2. Kary za flame'y i offtopy beda surowe (bany i ostrzezenia min 25%). Czemu? Bo ostatnio jak byly megathready, to byl taki burdel, ze sypialnia Joli R. to nic w porownaniu z KSOD'em ;)
Takiego KSOD'a nie chcemy.

==edit==
ewentualnie osoba zakladajaca watek bedzie miala obowiazek indeksowania co wazniejszych wiadomosci z megathreada. Jesli tego nie bedzie, watek bedzie zamykany.

Co wy na to?
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Straszny

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:14:14 »
Hastra
rozumiem ostrzeżenia za flame - rozumiany jako personalny atak na forumowicza, coś takiego powinno być bardzo ostro traktowane - 100% zgody, ale offtop póki ma granice rozsądku to naprawde nie widze powodu dlaczego mielibyście karać za niego - przecież w ten sposób można dowiedzieć się, z postów teoretycznie offtopowych, jakie były korzenie konfliktu albo kto i dlaczego dołącza do niego. Czyli teoretycznie offtop ale praktycznie informacje związane z danym konfliktem. Tutaj zdałbym sie na moderatorów centrali .

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:15:16 »
hmm... to moze chcesz na moda do KSOD'a? bedziesz w stanie decydowac co jest offtopem a co nie. Jestem gotow Ci tego moda tam dac.

==edit==
nie odniosles sie do indeksowania wiadomosci
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Straszny

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 03, 2009, 12:26:25 »
dzięki za propozycję ale sam nie wiem  ;)... wydaje mi sie ze macie dobrych modów - Bruca, Voulta i Loco. Chyba ich styknie tam. Zresztą w ogole centrala ma dobrych moderatorów.

Terion

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:19:54 »
Kiedys ja i chyba kos jeszcze proponowalismy, aby raporty lub istotne posty zaznaczac na jakis kolor (tlo jakies jaskrawsze, ale bez przesady - ot aby sie odznaczaly od reszty). Na takie posty oko moderacji patrzyloby uwazniej - reszta moglaby zawierac offtopowo - flejmowe tresci.

Dzieki temu meritum sprawy byloby widoczne dla przecietnego czytacza, calosc z emocjami uczetsnikow zdazenia bylaby w przysfajalnej ale nie natarczywej formie dla calosci.

Nie pamietam jaki byl kontragrument na owy pomysl, ale chyba mnie nie przekonal, wiec przypominam owe rozwiazanie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:24:22 »
Cytuj
1. Wyznaczcie sobie osobe, ktora bedzie sie zajmowala indeksowaniem waznych wiadomosci z megathreadow (uklon w kierunku tylko czytajacych). Scary, jestes chetny?
Bardzo fajny pomysł, ale może troche inaczej?
Mi się widzi coś takiego: Tematy o większych rozróbach są dublowane jeden z oznaczeniem [Dyskusja] i treścią o strukturze za jaka tęsknią osoby najczęściej postujące w KSOD i drugi z oznaczeniem [Streszczenie] ewentualnie jakieś podsumowania czy coś w tym klimacie w którym od czasu do czasu będzie wrzucane streszczenie, przez wyznaczone osoby (to o czym myślę to raporty Yogosa zamieszczane w pierwszych dwóch (trzech?) postach topicu w którym była opisywana dezynsekcja Esoteri jak ruszyła w momencie w któym goonsi ścieli sie z ruskimi) ...
Niech każdy sojusz (ewentualnie powerblok, ale obawiam się że raczej powinnien być sojusz ewentualnie coś pośredniego - żeby nie było sytuacji w której przedstawicielem anty goonów jest ktoś z bufu, ale jego raporty delikatnie rzecz ujmując nie bedą obejmowały całości, albo ktoś z SW bedzie się z nimi nie zgadał) który ma tu swoich przedstawicieli wyznaczy dyżurnego pyskacza którego obowiązkiem byłoby aktualizować taki topic za każdym razem kiedy stanie się coś ważnego w opinii tegoż sojuszu na danym froncie. Uwalenie flame w takim topiku jest wedle mojej wiedzy dość łatwe -> oflagować topic jako taki z pozwoleniem na pisanie przez jakąś grupę a następnie wrzucić przedstawicieli do tej grupy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Voulture

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:36:47 »
[tekst o wyroznianiu raportow]

Nie pamietam jaki byl kontragrument na owy pomysl, ale chyba mnie nie przekonal, wiec przypominam owe rozwiazanie.
To bylem ja. Mnie tez sie bardzo podobala idea, zeby dobre posty mogl autor albo mod oznaczac jako raport. Inny kolor, ramka, najlepiej by sie kopiowaly jako tematy, zamkniete, do osobnego podforum z raportami. Mielibysmy nie popsute dyskusje, mielibysmy wyrone raporty. Mielibysmy ladnie wszystko uporzadkowane.

Kontrargument jednak pamietam dobrze i mnie bardzo przekonal - to jest w... duzo roboty. Bardzo duzo. Wymagaloby sporej ingerencji w kod forum a tego Hastra powiedzial, ze nie ma sil sie podjac. Ja nie mam zielonego pojecia jak to forum dziala wiec tez tego nie zrobie. Ty zrobisz?

Terion

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:46:44 »
No coz, napisalem, ze nie pamietam majac nadzieje, ze bylo to cos innego niz przeszkoda techniczna/czasowa. Jako, ze nie mam pojecia o tego typu pracy nie jestem w stanie pomoc.

Podmiana tla postu oznaczonego jako cos istotnego bylaby rowniez czyms problematycznym w realizacji ?

Ewentualnie idac na skroty - zarezerwowac kolor dajmy na to niebieski jako kolor informacyjny. Osoba piszaca (w jej mniemaniu) cos istotnego pisalaby na niebiesko. Mod stwierdza, ze faktycznie informacja warta uwagi - zostawia. Nieistotne zmienia kolor na neutralny, badz informuje usera, aby ten to zmienil.

Nie wymaga zmiany kody czy czegokolwiek innego. Modzi maja ulatwiony sposob lokalizowania postow, ktore musza byz moderowane. Szary user moze skupic sie tylko na tych postach wiec panuje jako taki porzadek.

Trzymam sie pomyslu bo IMO jest wart uwagi. Tym ktorzy chca miec cale thready razem jest to na reke, inni latwo moga czytac same konkrety. Modzi maja pomost nad bajorkiem - wiec im chyba tez na reke ...


Wiem tyle pomysl z dziesiatkami malych tematow sie nie sprawdzil (dzielenie na male porcje sprawdza sie tylko przy polewaniu wodki), lud chce duzych tematow.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 14:06:17 wysłana przez Terion »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:58:07 »
Sprawdzamy właśnie techniczne możliwości wyróżniania postów przez moderatorów.
Przedwieczny.

Totalizator

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2009, 14:10:21 »
Podoba mi się pomysł z osobnym ideksem, zrobić osobny wątek "Bieżące wydarzenia - megathread" i tam wklejać linki do poszczególnych ważnych momentów w bieżących tematach, jak coś sie zdezaktualizuje dodać tylko adnotacje (STARE) widzę to tak:

Querious War:

Bitwa w I1Y (tu link do pierwszego sensownego posta na temat)
Utrata przez GS sova w A-B (j. w.)
...
Spadają wieże skunk-works (j. w.)

Tri i północ:

Tri zabija 5 MSów (link)
Tri walczy z razorem <gdzieśtam> (link)

a niżej pod tym wszystkim np

Delve War (STARE):

i tu linki (nie proponuję indeksowania starych tematów ale tak by wyglądało to po jakimś czasie z bieżącymi)

Istotne posty mogą zgłaszać moderatorom sami postujący a my sobie już sami zdecydujemy czy linkować to czy nie. Piszący mają duże wątki a odwiedzający czytelność.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2009, 15:38:00 »
ok.

wstepny pomysl jest taki.

1. Wracaja megathready
2. Stworzony zostanie jeden, podczepiony watek bedacy indeksem zdarzen
3. Uzytkownicy czytajacy/piszacy na ksodzie za pomoca linku 'zglos do moderatora' zglaszaja posty bedace raportami/bardzo dobrymi informacyjnymi postami. W komentarzu maja obowiazek wpisac krotki opis postu
4. Modzi wklejaja taki link do indeksu razem z opisem (badz ewentualnie tworza sami opis).
5. W zwiazku z tym, ze megathready maja niezwykłą tendencje do szybkiego i efektownego zamieniania sie w giga flame, watki te beda bardzo uwaznie pilnowane przez modow. Ostrzezenia i bany w koncu zostana uruchomione tak jak powinny byc uruchomione.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 03, 2009, 16:11:24 »
ok.

wstepny pomysl jest taki.

1. Wracaja megathready
2. Stworzony zostanie jeden, podczepiony watek bedacy indeksem zdarzen
3. Uzytkownicy czytajacy/piszacy na ksodzie za pomoca linku 'zglos do moderatora' zglaszaja posty bedace raportami/bardzo dobrymi informacyjnymi postami. W komentarzu maja obowiazek wpisac krotki opis postu
4. Modzi wklejaja taki link do indeksu razem z opisem (badz ewentualnie tworza sami opis).
5. W zwiazku z tym, ze megathready maja niezwykłą tendencje do szybkiego i efektownego zamieniania sie w giga flame, watki te beda bardzo uwaznie pilnowane przez modow. Ostrzezenia i bany w koncu zostana uruchomione tak jak powinny byc uruchomione.
Heh ciesze się że w końcu zmiany poszły w kierunku o jakim mówiłem ponad 2 miesiące temu :)

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 03, 2009, 16:55:48 »
OK ja mam jedna sugestię do rozpatrzenia...

Przemyślcie to czy nie warto by taki topik był zamykany obligatoryjnie jak osiągnie xxx stron albo data rozpoczęcia będzie xx wcześniej (w zależności co będzie pierwsze).

Bo w pewnym momencie może się okazać że ciągniemy topik np z przed roku który ma już 1000 stron a takich megathreadów chyba nie chcemy
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Totalizator

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:11:15 »
Była sugestia żeby zamykać jak sie wyczerpie temat co jest nietrudno określić (temat o querious sie wyczerpie bardzo prędko po zakończeniu działań w querious). Zapobiegawczo blokować tematy-rzeki w stylu "co się dzieje na północy" albo "great southern war II", np określić że maksymalny "zasięg" wątku to jeden region.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:13:26 »
Temat bedzie zamykany jak zrobi sie totalny offtop nie powiazany w ogole z glownym tematem watku.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:19:58 »
Z tematami o dużej ilości postów są problemy od strony technicznej - baza potrafi się wysypać.
Nie pamiętam tylko, czy chodziło o 1000 czy o 2000 postów w jednym wątku. Jak znajdę, to napiszę - wątki osiągające taką wielkość będą zamykane + robiona ich kontynuacja w nowym.

Ze spraw innych - po burzliwej dyskusji na forum technicznym, zmieniliśmy zasady dotyczące postowania logów. Jak zwykle - zasady te mogą ulec zmianie, jeśli np. okażą się nieprzystające do realiów.
Przedwieczny.

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:43:16 »
Po 20 stronach założenie nowego tematu + lock starego z linkiem do nowego. Voila.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:52:19 »
A nazwę starego zmienić dodając daty otwarcia i zamknięcia, by od razu było wiadomo jakiego okresu się tycza.
na urlopie od EVE

Straszny

  • Gość
Odp: Formuła KSOD - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 03, 2009, 17:59:10 »
a tak wogóle, przepraszam ze offtopuje

http://www.eve-ro.net/ro/main_mapsregion.asp?RegionID=10000060
jestem pod olbrzymim wrazeniem strony społeczności eve-graczy Rumunów, OMG - to jest zrobione tak zaje%$^e ze no full szoczek (linka podawał VOulture gdzie indziej)