Autor Wątek: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna  (Przeczytany 6153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rastlino

  • Gość
Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« dnia: Maj 17, 2009, 13:36:09 »
No więc jestem osobą która na stanie ma kartę graficzną Gf 4Ti. Jak wiadomo lub nie, ona nie obsługuje Shader'ów w wersji 2.0. Postanowiłem wykorzystać program 3DAnalyze podany tu na forum, temat wyżej, aby odpalić EVE. Udało się. Tekstury jak to tekstury ale na moje oko w imperium gra działa mi znośnie, jakieś 10% mniej FPS'ów niż przy starym kliencie, ale jest ok. Pocket misji lvl3 załadował się normalnie i bez większy lagów mogłem po nim latać.
Tu pojawił się pierwszy problem, nie mogę nic namierzać. Pojawia się krzyżyk namierzania, czas leci, dobiega końca, pojawia się napis "lock", znika, a ten krzyżyk nadal mi miga a cel nie jest namierzony. Powisiałem pod stacją z 5min próbując ją namierzyć czy graczy wylatujących ze stacji. Nic.
No i wyszedł drugi problem: nie mogę odpalić żadnych modułów, klikam raz nic, klikam jeszcze raz to pojawia się taki komunikat:

Sprawdziłem info o statku czy może moduł działa mimo że mi nie miga. Nie działał.
Postanowiłem zrestartować EVE i co ciekawe po zalogowaniu się moduły działały, tylko nie chciały się wyłączyć. Po imperium latam normalnie, dokuje, kupuje bez problemu, tylko moduły działają mi jak w wielkim lagu. Czy to wina tego że pracuje na gorszej grafice?
Chciałem wypróbować ten program Xarthias, ale wpakowałem ten program do EVE i nic. Chyba że się go jakoś inaczej używa.

Pomysły jakieś, czy nowa karta/komp (już inwestować w AGP nie warto)?
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 14:44:09 wysłana przez Gromor »

Loc0

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2009, 18:33:52 »
W sumie to zalezy czy dysponujesz srodkami/ checiami na wymiane kompa. Jesli jest to platforma z agp a lubisz czasem w cos pograc to wymiana bylaby jak najbardziej na miejscu. Moze podaj ewentualny budzet i obecny zestaw, to pomyslimy nad wycena i co w tej kwocie daloby sie nabyc.

Rastlino

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2009, 19:42:23 »
-AMD Athlon 2400+ 2GHz (nie podkręcany)
-1,3GB RAM'u DDR (1024+256)
-GF 4Ti AGP 8x (64 MB)
-płyta główna Asus A7V8X (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)
-zasilacz Tracer 4Life 450 HellFire Silent- moc maxymalana 450W

Chęci mam, kasy nie mam, myślałem niedawno żeby dopaść jakiegoś używanego Gf 7x pod AGP (ostatnie karty z AGP) ale pieniędzy brak. Moja maszyna ma już prawie 7 lat, od kupna dokupowałem ten 1GB ram'u zasilacz wymieniałem bo padł. Dobra maszyna, gram na niej w CS'a, Baldur's Gate, Gtohic, Warcraft 3 itp. Żadne nowości ale lubi "stare" gry. Tak naprawdę tylko dla EVE ulepszał bym kompa.
Dużo moje pudło przeżyło: rozwaliłem dwa zasilacze jak już mówiłem, jedna szyna pod RAM jest skopana, jedno USB oberwane, CPUFAN nie działa (musiałem wiatraczek do procka pod 4 pinówke podłanczać), grzeje się dlatego ciągle otwarty jest. No ale jestem dumny że tak długo utrzymuje go przy życiu.

Czyli co nie ma nikt pomysłu co z tym namierzaniem zrobić bez kupna nowego kompa?

Może znajdę sobie robotę na wakacje i sobie kupie kartę? Heh, gdyby można było pracować przy kompie  :'(

myst1q

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2009, 20:28:28 »
za kilkaset zlotych mozna zlozyc teraz kompa ktory lepiej by chodzil niz to co masz.
mialbys tyle kasy?

Rastlino

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2009, 20:36:50 »
[...]mialbys tyle kasy?

Chęci mam, kasy nie mam[...]

tzn definitywny brak kasy własnej.

Ktoś się przestraszył że do roboty chce iść już mi działa namierzania, widocznie znowu mi chello coś majstrowało przy łączy i narawde to były problemy z łączem. No to już nie ma sprawy.

Edit: co do cen zestawów to wiem po ile są.

myst1q

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2009, 21:57:31 »
tzn definitywny brak kasy własnej.

Ktoś się przestraszył że do roboty chce iść już mi działa namierzania, widocznie znowu mi chello coś majstrowało przy łączy i narawde to były problemy z łączem. No to już nie ma sprawy.

Edit: co do cen zestawów to wiem po ile są.

zestawy sa drogie w proownaniu do wydajnosci

Gregu

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2009, 09:30:37 »
najtansze rozwiązanie  http://allegro.pl/item627166434_bezszelestna_karta_graficzna_geforce_wyprzedaz.html ale karta troche cienka
o wiele lepsza byłaby http://allegro.pl/item631148535_ati_radeon_x800gto_256mb_ddr_tanio_bcm_super.html
lub też http://allegro.pl/item633648270_radeon_x1650pro_agp_256mb.html

sam na innym kompie z a64(1.6ghz), 1gb ram plus radek 1050 pomykam jak pozostałe są zajęte, tzn te lepsze :) i daje taki zestaw rady

Loc0

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2009, 18:28:03 »
Gregu przeca te karty to wsio zlomy sa :) (poza x800gto)
Na agp to radzilbym poszukac
od najtanszych do najdrozszych:
- Palit GF 7300GT Sonic (ver na ddr3  koniecznie - jest znacznie wydajniejsza niz ddr2)
http://allegro.pl/item633440435_palit_geforce_7300_gt_w_wersji_sonic_ma_kopa_d.html
- Palit GF 7600GT lub GS  Sonic ddr3
http://allegro.pl/item635341021_geforce_7600_gt_idealny_palit.html
- ATI Radeon 2600XT
http://allegro.pl/item635411665_sapphire_radeon_hd_2600xt_gddr3_512mb_box_okazja.html

Mozna jeszcze kombinowac z ATI X1650XT (wykastrowany X1900XT), GF 6600GT.
Z tych, ktore podalem powyzej najciekawszy jest ofc ATI 2600XT (i najdrozszy) ale ma wsparcie dla filmow HD, DX10 itd itp.

Wymienilbym tez zasilacz na Modecoma MC-350W (http://www.allegro.pl/item631458360_modecom_mc_350_bcm.html) poniewaz slabe zasilacze maja tendencje do padania po upg sprzetu (tracer w przeciwienstwie do modecoma i fortona nie ma linii produktow godnych polecenia). Jesli nie kupisz teraz a zdecydujesz sie w pozniejszym czasie zainwestowac kilka zl w kompa to pytaj smialo o zasilacz bo szkoda ryzykowac nowych zabawek. ZDECYDOWANIE POLECAM NOWY ZASILACZ. Wymien tez  ramy na 2x1gb - to sporo w eve daje.

A juz tak zupelnie serio to polecam wyjazd do roboty sezonowej (jestesmy w unii wiec korzystajmy ^^) i uskladanie na nowego kompa. Wiem ze to wakacje i sie nie chce, ale inwestowanie w stara platforme nie jest najlepszym sposobem wydawania kasy.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2009, 18:42:02 wysłana przez Loc0 »

Gregu

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2009, 14:51:10 »
no ja wiem ze to nie są cuda techniki, ale dają rady, do eve za wiele nie trzeba

i jak stwierdzono - lepiej wydać 1k na kompletną wymianę bebechów, proc, płyta, 2gb ram z mozliwością dołozenia kolejnych 2gb, grafa na początek nawet integra nie intela a ati/amd i masz nieporowywalnie większy komfort grania

glupi jump gate jest o wiele szybszy, nie wspominając o dolatywaniu na pasek czy ładowaniu sie w bloba :), nagle wszystko lepiej widac  :D

PS. w cenie 1k nie uwzględniłem najważniejszej rzeczy po wymianie, tj zasilacza!, detal to HDD, czy k. muzyczna (integry dają radę...sam uzywam asus dx, ale mam 3 kompy z evką i ten z integrą też daje rady-to ten z ati1050)

Kalintos Tyl

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2009, 09:02:07 »
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=18638 225zł
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_230&products_id=17908 279zł integra hd3200 z wlasna pamiecia
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_146&products_id=11996 2gb ram 99zł

i taki zestaw bedzie mzona ulepszyc keidys tam bo wszystko wejdzie do niego.

Starakopara

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2009, 12:24:09 »
Cytuj
widocznie znowu mi chello coś majstrowało przy łączy i narawde to były problemy z łączem. No to już nie ma sprawy


też mam chello, i dziś ten problem z namierzaniem celów pojawil się u mnie... wwrrrrrredne UPC... :diabeł:

Kara Mon

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2009, 14:05:49 »
mam identyczny sprzet z ta roznica ze procek krecony (mhz zostaly te same, za to fsb z 266 na 333 zmienione) i 2 gb ramu + grafika ATI HD 3450 , jak na razie najwieksza bitwa w jakiej uczestniczylem to bylo jakies 80 vs 80 , w milicji wiekszych nie ma, wielka polityka 0.0 mnie nie interesuje wiec wiekszych i tak nie bedzie a komp (na low detalach) dawal rade wiec nie jest tragicznie. Za karte w sklepie (i to dosc drogim , byly problemy z kupieniem grafy na AGP) dalem rok temu 250 zlotych, teraz pewnie mozna sprawna kupic i za 100 wiec wydatki nie sa jakies ogromne imo :p swieta ida daj wszystkim dookola do zrozumienia ze na prezent chcesz grafike i 2 gb ramu i bedzie jako tako dzialac. Na takim sprzecie krebirke mozna uprawiac na high detalach, pvp do 50 ludzi na ekranie na medium, powyzej 50 na low , powyzej 200 pewnie komp sam odleci w kosmos ale watpie zebym mial okazje to przetestowac :2funny:

Jesli cos bedziesz szukal to z DDR3 , jak bardzo ci sie nie spieszy to mozna dostac. No i odradzam Asusa , wedlug nich moze dochodzic do "konfliktu" sprzetu z plytami glownymi Asus, taka dostalem odpowiedz od ich pomocy technicznej na pytanie "dlaczego ten radeon ich produkcji restartuje mi komputer gdy uruchamiam Eve"  :uglystupid2:

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:36:29 »
A co powiecie o karcie Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD? Pójdzie na tym evka przy jakiś rozsądnych fpsach?
Przymierzam się do sprowadzenia lapka ze Stanów i większość w moim zasięgu finansowym jest wyposażona właśnie w tą kartę...
A, i jeszcze pytanko, win7 da się spolszczyć jakoś bezboleśnie? ;)
Przedwieczny.

Carnuss

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Carnuss
  • Korporacja: Federal Navy Academy
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:49:54 »
A co powiecie o karcie Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD? Pójdzie na tym evka przy jakiś rozsądnych fpsach?

Mam toto w służbowym lapku (HP Compaq 6730b). Nie pamiętam na jakich ustawieniach graficznych mam klienta (raczej niskich) - wyciaga kilkanaście FPSów w rozdzielczości 1680x1050.

pietiap

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2010, 09:53:55 »
Cytuj
A co powiecie o karcie Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD? Pójdzie na tym evka przy jakiś rozsądnych fpsach?
Na moim lapku tj. asus ul30a z w/w grafika wyciągam 17-26 fps'ów na średnich ustawieniach, bez cieni w rozdzielczości 1366x768. Osobiście mi to wystarcza.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2010, 20:56:26 »
Jest jakiś soft do testowania karty graficznej? Bo mi chyba w stacjonarce zdechła :/
System startuje, na ułamek sekundy pojawia się ekran logowania, potem na chwilę bsod (0116) i restart. W trybie awaryjnym się odpala, ale jakieś żółte pasy mam na ekranie, podobnie w Kubuntu. Mem testa zapuściłem, zero errorów, więc to nie pamięć, teraz chciałbym się jakoś upewnić czy to grafika, zanim nową kupię :P a nie bardzo mam od kogo pożyczyć inną kartę, żeby sprawdzić (jak na złość nikt z okolicznych znajomych nie ma karty pci-e)....
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2010, 21:38:36 »
Skoro system nie startuje, to trudno odpalić jakiś soft.

Do testowania grafiki wystarczy byle gra, ale z opisu objawów - masz rację. Jak moja padła, to komp wywalał mi się po kwadransie roboty w Windowsach lub odpaleniu jakiegokolwiek renderingu 3D.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2010, 21:42:29 »
Można odpalić z bootowalnej płyty tak jak memtest na przykład.
Poza tym działa tryb awaryjny - jakiś diagnosta się odpali, program do 3d niekoniecznie...
Przedwieczny.

shaitis

  • Gość
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2010, 13:14:51 »
Jest jakiś soft do testowania karty graficznej? Bo mi chyba w stacjonarce zdechła :/


Wyjmij karte i wyczysc kurz, to co opisujesz to objawy przegrzewania, poprostu stoi ci wiatrak, lub zrobilo sie nowe polaczenie od kurzu ;)

WYCZYSC karte.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2010, 13:21:14 »
Wyjmij karte i wyczysc kurz, to co opisujesz to objawy przegrzewania, poprostu stoi ci wiatrak, lub zrobilo sie nowe polaczenie od kurzu ;)

WYCZYSC karte.
Wyczyściłem (to była pierwsza rzecz, o której pomyślałem). Nie pomogło :(
Poza tym, to raczej nie przegrzewanie, bo jak komp popracuje (odpalam z płyty ubuntu i mogę w necie sobie grzebać), to po pewnym czasie (3-4h) wszystkie objawy znikają i udaje się nawet do windozy zalogować normalnie. Jeśli karta by się przegrzewała, to raczej stan by się pogorszał, niż poprawiał.
Dzisiaj ma do mnie kumpel wpaść ze swoim kompem - zrobimy card swapping i zobaczymy.
Przedwieczny.

Orli1983

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: What ever
  • Korporacja: Lords of Sandbox
  • Sojusz: rane
Odp: Problem z namierzaniem/stara karta graficzna
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 09, 2010, 14:02:37 »
tez uzywam 3d alnalyzera mam integre ati 9100 i bardzo czesto zamyka mi evke jesli latam po space (czesciej). poprostu jak najade myszka wjakies miejsce gra sie zamyka. mial ktos cos takiego? lub wie jak mozna sie uporac? zakup grafy na razie nie wchodzi w gre ;/