Autor Wątek: Zarobki a TC  (Przeczytany 7870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xane

  • Gość
Zarobki a TC
« dnia: Maj 07, 2009, 21:05:11 »
Otóż niedawno postanowiłem że na wakacje z racji tego że jestem trochu przy kasie zakupie sobie eve, jednakże z racji braku karty kredytowej musiałbym się bawić co te 2 miechy w tc co jest dosyć drogie, jednakże z tego co widziałem można kupić tc za isk i tu moje pytanie. Czy opłacałoby się zacząć grę postacią na koncie nastawioną na minning i przez te pare miechów wytrenować ją na tyle by była w stanie co te 2 miechy zarobić na tc, a po ustabilizowaniu się zacząć sobie mykać na pvp i poprostu co jakiś czas kopać? Odrazu ludziom, którzy nie wierzą że jakiś newbie może wytrzymać minningowanie przez tak długi czas mówie że w takich sprawach jestem specjalistą i najbardziej mnie to ciagnie (później chciałbym się prześciąść raz do razu na pvp bo to poprostu zabawne >.>).

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2009, 21:48:19 »
No więc.. hm.. Nowy gracz na pewno jest w stanie zarobić na tc przez 2 miesiące. Problem polega na tym że mining w empire nie jest dochodowy. Przy obecnej cenie tc (ok 600kk isk) i cenie tryta ~4 isk musiał byś nakopac 150mln sztuk tryta  :2funny: ściagnij sobie EFT, sfituj statek do kopania i zobacz ile wyciągasz na cykl i czy masz czas/chęci żeby zarabiać w ten sposób. Osobiście uważam że szybciej się dorobisz na misjach... a jeszcze szybciej dołączajac do corpa w 0.0, racąc tam na paskach, salvagując wraki i zbierajac loot który nastepnie zmielisz/sprzedasz w Jita. Jest jeszcze opcja kopania w 0.0 - wtedy kopiac bistot crokiet czy arkonor zarobisz o wiele więcej. Skoro chcesz kopać nie będę Cie przekonywał że to nie jest najefektywniejszy sposób zarabiania isków.

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2009, 22:21:08 »
Tylko, że nową postacią na paskach w 0.0 raczej ratów się nie ubije, chyba że coś się poważnie ostatnimi czasy pozmieniało...

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2009, 03:03:36 »
2 tygodnie i masz bsa na III, large działa/launchery na III, support skille na III, podstawowy Tank, nawet moduły do capa t2 i dronki m'kay? :) Bicie ratów to żadna filozofia.

myst1q

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2009, 04:24:11 »
2 tygodnie i masz bsa na III, large działa/launchery na III, support skille na III, podstawowy Tank, nawet moduły do capa t2 i dronki m'kay? :) Bicie ratów to żadna filozofia.

dwa tygodnie?
co ty masz w tych supportach?

Totalizator

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2009, 04:48:24 »
Tylko, że nową postacią na paskach w 0.0 raczej ratów się nie ubije, chyba że coś się poważnie ostatnimi czasy pozmieniało...

Vexorem w 2-3 tygodniu gry bylem w stane ratować angele w 0.0 aż do saintów, dochód jak na tak młodą postać fantastyczny a systemów z kiepskim truesekiem gdzie nikt nie zagląda i nic lepszego i tak sie nie spawnuje miałem w bród.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2009, 08:02:25 »
Misje albo racenie. Z kopania ciezko dzisiaj wyzyc. W dobie orki to w wiekoszosci empire systemow w 2-3 h po dt zostaja jakies nedzne resztki pyroxa.

Xane

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2009, 14:44:32 »
A ile można zarobić na robieniu misji i ratach tak na godzinkę :? Chodzi o to, że o wiele bardziej podobało by mi się kopanie niż bicie pve <.<. Przewertowałbym swoje poglądy tylko jakby to pve było ZNACZNIE bardziej opłacalne od kopania >.>.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2009, 14:51:37 »
w 0.0 bicie spawnow cruzów + słabych bsów - 10kk bounty / godzina + drugie tyle albo i 2x tyle z lootu i salvage... 30kk isk/ godzina noob-postacią w noob-BSie... to tak minimum :) Idąc za radą bruca - nie trzeba mieć bsa, do spawów cruzów i fregat wystarczy caracal/omen/vexor/rupture.

Mystiq - czytaj ze zrozumieniem.

Xane

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2009, 15:07:23 »
No cóż, wychoidzi na to że pve to konieczność  :diabeł:. Rozumiem że postać pve mogę spokojnie w te 2 tygodnie na noob pve zrobić, a potem kreować ją już w strone pvp :? I czy da się jakoś spokojnie farmić misje i raty ammarskimi lub matarskimi statkami? I jeszcze jedno, ile można by na godzinke kopania w high-secu i low-secu zarobić kopiąc hulkiem, najbardziej opłacalną (i do tego dostępną bez problemu w danym regionie) rudą.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 15:19:27 wysłana przez Xane »

cymesky

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2009, 15:48:32 »
W Hi-secu sensownej rudy zaczyna brakować po kilku godzinach po dt a w low secu czy 0.0 potrzebujesz obstawy aby kopać. Bo same raty zjedzą Cię na śniadanie :] Skillowanie samego hulka to jakies 3 miesiace (zaliczajac po drodze wszystkie zalecane skille) plus drony do niego na rozsądny poziom /żebyś miał jak się bronić/ to w sumie jakieś pół roku, nie licząc skillów do tage aby było czym tankować. Poza tym, Hulka nie ubezpieczysz właściwie (nie licze te kilka kk ubezpieczenia bo sam kosztuje prawie 100kk) i latać nim po low/0.0 bez 'pleców' to idiotyzm :]

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2009, 16:37:49 »
dobrze wyskilowany Hulk w 0.0 to 30-50 baniek / godzina zależnie od tego co się kopie.

Xane

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2009, 18:07:16 »
Wiem, wiem kopanie jest be i się długo skilluje, a pve jest cacy i się krótko skilluje >.>. Ale  po tych mmorpg gdzie pvp polega na wciskaniu guzików od 1-7 w stałej kolejności i nieistniejącego craftingu poprostu szlag mnie trafia na myśl biciu ratów i robienia misji jako środka zarabiania >.>.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2009, 18:38:11 »
jak będziesz pve uprawiał w low albo 00 to na pewno nie będzie to monotonne, a to rat będzie chciał ci wywarpować a to wpadnie konkurencja / ktoś kto ciebie będzie uważał za rata, jak bedziesz miał farta to trafi sie oficer, a jak będziesz miał niesamowite szczęście to nawet dotargasz loot z niego do jita na market ;) :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xane

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2009, 19:00:01 »
No, ok, ale ciągle nie odpowiedziano mi na 2 pytania, czy matarskie i ammarskie statki nadają się na pve i czy potem takiego pilota lekko wstawionego pod pve (jak już tam ktoś pisał te 2 tygodnie+) można potem spokojnie na pew pew przerobić? I mam następne pytanko, otóż słyszałem że matarzy i ammarzy mają dobre statki do pvp (odrazu mówie że to stare info), ale matarzy wymagają dużej ilości skilli. I tu pytanko, czy ammarzy mają jakieś ładne i w miare łatwe w treningu/sterowaniu/fitowaniu statki na solo i do gangu? Jednym z powodów dla których wolałbym ammar jest to że... maja najładniejsze wg. mnie statki xD. O statki do solo/gangu chodzi mi czy w każdym zakresie coś takiego jest (tzn. średnie i duże bo frejką na solo pewnie z takim doświadczeniem mało zdziałam).

kavar_

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2009, 19:06:06 »
Jezeli chcesz kopac, to tylko w 0.0
W empire z wyskillowanym hulkiem, wyciagniesz moze...5-6 kk/h - Lul.

Olej jakies low seci i dolacz do sojuszu, ktory mieszka w 0.0
Tam sobie z nimi rac/kop/cokolwiek.

Jak juz Jimmy wspominal, z wyskillowanym hulkiem wyciagniesz srednio 40kk/h.
A to ze raty cie zjedza na sniadanie, to bajka ktora krazy wsrod kerbirow po empire.
Moj krecik tankuje solo hulkiem, praktycznie kazdy spawn npc.
Wszystko zalezy od fitu i skilli.

Tak czy siak, jezeli koniecznie chcesz miec gornika, to radze ci zrobic go na alcie.Bo za nim wyskillujesz go na max, to z pewnoscia zmienisz zdanie odnosnie kopania  >:D

No, ok, ale ciągle nie odpowiedziano mi na 2 pytania, czy matarskie i ammarskie statki nadają się na pve i czy potem takiego pilota lekko wstawionego pod pve (jak już tam ktoś pisał te 2 tygodnie+) można potem spokojnie na pew pew przerobić? I mam następne pytanko, otóż słyszałem że matarzy i ammarzy mają dobre statki do pvp (odrazu mówie że to stare info), ale matarzy wymagają dużej ilości skilli. I tu pytanko, czy ammarzy mają jakieś ładne i w miare łatwe w treningu/sterowaniu/fitowaniu statki na solo i do gangu?

Pewnie.

Xane

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2009, 19:23:37 »
Im bardziej odradzacie tym bardziej mi się podoba kopanie  :uglystupid2: No cóż, dzięki za udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, jak ktoś chce dodać jakieś szczegóły co do moich pytań to walić śmiało >.>.  :knuppel2:

myst1q

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2009, 19:28:39 »
Im bardziej odradzacie tym bardziej mi się podoba kopanie  :uglystupid2: No cóż, dzięki za udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, jak ktoś chce dodać jakieś szczegóły co do moich pytań to walić śmiało >.>.  :knuppel2:

dolacz do jednego z polskich petow -a-, white nowa 'somting' i 'against polish cost tam'.
sa w aaa/c wiec kerbiry z nich straszne.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2009, 00:53:56 »
A co do pew pew to wiekszosc skilli u ammarow i matarow sie pokrywa. W grze jest tylko kilka zdolnosci w zasadzie pure pvp.

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2009, 01:14:11 »
żeby latać pew pew noob postacią potrzebujesz, 1mn microwarpdrive (naviagtion i afterburner na 4+skill do mwd :P) , skill Propulsion Jamming do weba/scrambla/disrupta, skille do overdrive injectorów i nanofibrów, jakieś small działka (small projectile) i riftera  O0 W EvE każdą postacią możesz skillować wszystkie skille, pod warunkiem że spełniasz wymagania do trenowania danego skilla ;)

Każdą rasą można bić NPC :) Caldari mają ravena, Amarr.. własciwie wszystkie 3 BS'y sie nadają - Gallente Megas i Dominix A u Matarów.. hgw  :uglystupid2:

Oxylan

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2009, 05:15:32 »
Nie słuchaj nikogo bądz sobą i graj jak lubisz bo o to chodzi żebys mial fun,lubisz kopac to kop czasem postrzelać tez mozna,sprawa podczepienia sie pod korpa w 0.0 hmm ludzie co wy piszecie wyleci na pasek wykopie kilka kamykow zapcha cargo cruza (domyslam sie ze jest na tym etapie)a ilosc bedzie tak mala ze bedzie musial zapchac cargo 200 razy żeby miec odpowiedna ilosc zeby można bylo zmielic bo ore w 0.0 jest b gęste do tego korp będzie chcial kupic minsy po cenie gorszej niz w empire (jak znam życie),dostanie 4 hity od bsa na pasku i sie poskłada,i niech nikt mi nie pisze ze Polacy sa tak super ze będą nanczyc jedna osobe chronić go od ratow i haulowac ore :)...

Zainstaluj eve mon,zrob sobie plan skilowania np learingi na 4-4  battleships+missile czy guny do tego dolicz sobie skile z enginering,do tego wlicz skile na capacitor lvl 3-4,nastepnie zrob sobie inny plan na hulka+skile ktore pozwola ci mielić i kopac podstawowe ore w empire i zobacz na koncu ile zajmie Ci skilowanie na bycie gornikiem czy tez wojownikiem zeby zarabiac na te gtc,bo z tego widzielem w twoim poscie chodzi Ci zwłaszcza o zarabianie dużej kasy w tym na gtc.

Jesli planujesz b duga gre,nic nie ma na przeszkodzie zebys kopał jesli Cie to kręci,a pozniej walczyl,czlowiek praktycznie po 3-4miechach jest wyskilowany na maxa w temacie kopania a przynajmniej na tyle zeby sporo zarobic pozniej zostaje i tak skilowanie statkow broni i tanku,wiem to sam po sobie,zreszta sam zobacz http://eve-sheet.com/skills/Oxylan/ships to kwestia czasu i cierpliwosci.


Ps.Pamiętaj graj jak lubisz niech nikt nie pisze Ci co masz robic bo to twoja gra.

Pozdrawiam

myst1q

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 09, 2009, 06:17:28 »
A u Matarów.. hgw  :uglystupid2:

mealstorm zrobiny na nightmare.
phoon z sentry, 1400mm, cruise.

oba sa lepsze niz megathron na railach.

KennethWolf

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2009, 10:51:01 »
No, ok, ale ciągle nie odpowiedziano mi na 2 pytania, czy matarskie i ammarskie statki nadają się na pve i czy potem takiego pilota lekko wstawionego pod pve (jak już tam ktoś pisał te 2 tygodnie+) można potem spokojnie na pew pew przerobić? I mam następne pytanko, otóż słyszałem że matarzy i ammarzy mają dobre statki do pvp (odrazu mówie że to stare info), ale matarzy wymagają dużej ilości skilli. I tu pytanko, czy ammarzy mają jakieś ładne i w miare łatwe w treningu/sterowaniu/fitowaniu statki na solo i do gangu? Jednym z powodów dla których wolałbym ammar jest to że... maja najładniejsze wg. mnie statki xD. O statki do solo/gangu chodzi mi czy w każdym zakresie coś takiego jest (tzn. średnie i duże bo frejką na solo pewnie z takim doświadczeniem mało zdziałam).
Wiesz przesiadka z jednej nacji na inną nie jest trudna, sam zaczynalem caldari a teraz latam głównie matarami (hurricane FTW :P) w planach dykta i hace matarskie (a potem się zastanowię co dalej, możliwe że będe robił rokha i megathrona? może typhoona? różnica w długości skilowania nie duża kilkanaście dni więc nie wiem... na razie plan mam na następne pół roku :) )
Tak jak napisał Oxylan graj jak lubisz, ja spróbowałem kopania i wytrzymałem w 3 godziny zarobiłem rudy bistotu na jakieś 5mln całą wrzuciłem do hangaru corpowego i wróciłem do klepania ratów na pasku, może za jakiś czas spróbuje handlu albo produkcji a może klepania plexów? A przesiadką z PvE na PVP się nie przejmuj jeśli nie wybrałeś Caldari na rakietach to praktycznie wszystkie skile z których korzystasz wykorzystasz też w PvP, mi się śmiesznie odwróciło, jak latałem caldari to tankowałem shieldem raty teraz latam matari i raty tankuje armorem a shieldem tankuje innych graczy, najwięcej czasu mi zajęło dorobienie jako takich skili w gunnery których wcześniej w ogóle nie rozwijałem bo robiłem missile(co było bez sensu IMO straciłem ponad miesiąc skili).

kavar_

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2009, 11:07:03 »
Cytuj
sprawa podczepienia sie pod korpa w 0.0 hmm ludzie co wy piszecie wyleci na pasek wykopie kilka kamykow zapcha cargo cruza (domyslam sie ze jest na tym etapie)a ilosc bejavascript:void(0);dzie tak mala ze bedzie musial zapchac cargo 200 razy żeby miec odpowiedna ilosc zeby można bylo zmielic bo ore w 0.0 jest b gęste do tego korp będzie chcial kupic minsy po cenie gorszej niz w empire (jak znam życie),dostanie 4 hity od bsa na pasku i sie poskłada,i niech nikt mi nie pisze ze Polacy sa tak super ze będą nanczyc jedna osobe chronić go od ratow i haulowac ore...


Zapomniales dodac, ze po kazdej stacji, biega duzy, wsciekly Wilk.

Przeciez sa osoby, ktore kopia/zlomuja w ospreyach/deskach, na paskach w 0.0 i nie sa to osoby ani doswiadczone, ani z duza iloscia SP.





KennethWolf

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 09, 2009, 11:24:04 »
Nie mówiąc o tym ze są całe korporacje górnicze gdzie starczy że będzie kopał do puszki a już ktoś inny zajmie się wywożeniem, reprocesem  i ochroną....

Shaila Er

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 09, 2009, 13:08:22 »
Odrazu ludziom, którzy nie wierzą że jakiś newbie może wytrzymać minningowanie przez tak długi czas mówie że w takich sprawach jestem specjalistą i najbardziej mnie to ciagnie (później chciałbym się prześciąść raz do razu na pvp bo to poprostu zabawne >.>).

Czyli chcesz kopać, kopać..... i kopać.  Na tcka zarobisz.  :buck2:

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2009, 19:45:22 »
Im bardziej odradzacie tym bardziej mi się podoba kopanie  :uglystupid2: No cóż, dzięki za udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, jak ktoś chce dodać jakieś szczegóły co do moich pytań to walić śmiało >.>.  :knuppel2:

Podstawowe pytanie, jakie powinieneś sobie zadać, to na ile wyceniasz swój czas. Ile czasu potrzebujesz, żeby zarobić w realu na TC, a ile w grze na plexa.

15 euro w realu to naprawdę niewiele. 350 milionów ISK w grze - zawsze sporo.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2009, 00:16:06 »
dla mnie 15 euro ;)

silverrobert

  • Gość
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2009, 11:13:56 »
Scammuj w Jita.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Zarobki a TC
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 13, 2009, 11:14:07 »
... jednakże z racji braku karty kredytowej musiałbym się bawić co te 2 miechy w tc ...

Karta kredytowa nie jest Ci potrzebna, o ile posiadasz konto w banku. Jesli tak jest, to zaloz sobie konto w PayPal'u i przelej na nie pieniazki... a nastepnie mozesz kupowac TC'ki np. na ShatteredCrystal (link-sponsorowany do nich jest chyba gdzies na stronie Centrali).