Autor Wątek: Kultura języka  (Przeczytany 13180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Kultura języka
« dnia: Maj 06, 2009, 11:54:30 »
Cytat: Regulamin forum
1. Każdy użytkownik powinien zachować kulturę słowa. Zamieszczanie na forum przekleństw, treści rasistowskich oraz obrażanie innych użytkowników może skończyć się czasową lub permanentną banicją z forum. Wiadomości takie mogą być bez ostrzeżenia usunięte. Przez kulturę słowa rozumiemy także zachowanie zasad poprawnej pisowni. Uprasza się o szanowanie zdania innych.

Szanowni Państwo.
Wprowadzenie filtra przekleństw nie oznacza przyzwolenia na ich używanie i nadużywanie. Rozumiem, że czasem w dyskusji emocje biorą górę, ale nie piszemy postów na wyścigi i czasem warto przed kliknięciem "Wyślij" przeczytać post jeszcze raz i przemyśleć, czy użycie słów powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite, jest rzeczywiście konieczne i niezbędne. Ponadto filtr nie wyłapie wszystkich słów, więc też proszę o nie nadużywanie tego.
Druga sprawa - omijanie filtra przekleństw poprzez wstawianie gwiazdek, kropek, zamiany liter etc., jest niemile widziane i będzie karane punktami ostrzeżeń (ale spokojnie - pamiętamy, że czasem każdemu może zdarzyć się literówka, i takie przypadki nie będą karane... Chyba, że staną się zbyt częste).
Każdy, komu się filtr nie podoba, może wyłączyć go w swoim profilu. Osoby, które zostawiają go włączonego, zazwyczaj nie życzą sobie używania filtrowanych słów i należy to uszanować. Używanie przekleństw w innych językach niż polski także będzie uznawane za próbę obejścia filtra.
Kolejną sprawą jest używanie języka angielskiego (a także dowolnego innego języka obcego) w postach. Mimo, że większość użytkowników zna ten język, to jednak jesteśmy na polskim forum i należy używać tu języka polskiego (nie dotyczy to cytatów ze źródeł obcojęzycznych oraz terminologii z gry - nie popadajmy w paranoję ;) ).
Na koniec najbardziej drażliwy temat, czyli ortografia. Powtórzę po raz milion sto dwudziesty. Jeśli ktoś ma problemy z ortografią, istnieje mnóstwo darmowych i powszechnie dostępnych narzędzi, które mogą sprawdzić nasz tekst przed jego wysłaniem. Korzystanie z nich naprawdę nie boli. Oczywiście każdemu może zdarzyć się walnąć babola, jednak niektórzy postujący robią to nagminnie i mimo wielokrotnego zwracania im uwagi (np. częstym błędem jest pisanie łącznie "nie" z czasownikami - "niebędę", "niemam" etc.) - takie osoby będą piętnowane i karane poprzez usuwanie treści ich postów, a także poprzez punkty karne, jeśli pierwsza metoda nie przyniesie skutku.
Jeśli komuś powyższe się nie podoba - przykro mi, ale póki będę miał cokolwiek do powiedzenia na tym forum, będę forsował powyższe. Nie chcę, aby to forum zamieniło się w drugi onet.pl pełen analfabetów.

Kary za brak szacunku dla języka (czyli to wszystko, o czym pisałem powyżej), będą zaczynały się od zwrócenia uwagi, usunięcia treści posta, do punktów karnych (jednorazowo od 10 do 25). Przypominam, że osiągnięcie pułapu 75 punktów skutkuje brakiem możliwości postowania przez 30 dni.
Aby uspokoić malkontentów - nie, nie wymagam używania polskich znaków diakrytycznych (czyli "ogonków").
Przedwieczny.

Totalizator

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2009, 15:20:04 »
A można chociaż ten nieszczęsny filtr zmienić na nieco mniej żenujący? Najlepiej na taki który nie stara się być dowcipny albo chociaż robi to dobrze.

Voulture

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2009, 16:33:09 »
Hmm to przedstaw swoja propozycje filtra :)

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2009, 16:58:04 »
[color = red]placek z jagodami[/color] itd. = [color = pink]cenzura[/color](bo mniej bije po oczach).
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 17:04:48 wysłana przez Nosum Hseebnrido »

myst1q

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2009, 17:01:59 »
Cytat: Nosum Hseebnrido link=topic=6526.msg93916#msg93916
bo mniej napierdala po oczach).

+1 x]

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2009, 18:08:14 »
Prosze bardzo. Wszelkie przeklenstwa znajdujace sie w filtrze zostaly zmodyfikowane. Glupie zarty usuniete.

Jesli pojawi sie i zostanie wychwycone przeklenstwo, system zamieni je na cipo
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Loc0

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2009, 20:16:58 »
Hast moze wpisz cos w stylu "- jestem glupi -" jako zastepstwo i bedzie spokoj - wiekszosc bedzie sie hamowala bo jednak zdanie - jestem glupi - i jego ciag dalszy bedzie wygladalo dziwnie :D

eliza_eli

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2009, 21:11:47 »
Cytuj
Na koniec najbardziej drażliwy temat, czyli ortografia.......

...niektórzy postujący robią to nagminnie i mimo wielokrotnego zwracania im uwagi (np. częstym błędem jest pisanie łącznie "nie" z czasownikami - "niebędę", "niemam" etc.) - takie osoby będą piętnowane i karane poprzez usuwanie treści ich postów, a także poprzez punkty karne, jeśli pierwsza metoda nie przyniesie skutku.



Zadziwiające jest to,że próbujecie wprowadzić jakąś chorą cenzurę.Czy to,że ktoś nie miał w szkole 5tek z dyktanda,
ma sprawić,że nie może swobodnie wypowiadać się na forum internetowym bez korzystania z narzędzi pomocniczych ??
To chyba lekka przesada.  ???
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 21:17:04 wysłana przez ELINEKE »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2009, 21:33:20 »
Firefox ma wbudowany slownik ortograficzny. Sprawdzenie podstawowej pisowni nie wymaga od Ciebie 5 z dyktand a jedynie kilku klikniec
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

eliza_eli

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2009, 21:46:23 »
Po pierwsze nie każdy używa Firefoxa,a po drugie to tylko forum.Nie musi być "śliczne".Dopóki nikt nikogo nie obraża,błędy ortograficzne nie powinny mieć żadnego znaczenia.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2009, 21:54:49 »
pisanie czegos do kogos na forum to to samo co rozmawianie z kims w 4 oczy. Czy jesli ktos bedzie ci plul w twarz mowiac do Ciebie to takze nie zwrocisz na to uwagi?

Poza tym nie kazdy uzywa firefoxa, kazdy ma obowiazek patrzyc, co pisze. To oznaka szacunku wobec twojego rozmowcy.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

eliza_eli

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2009, 22:04:38 »
Cytuj
Dopóki nikt nikogo nie obraża,błędy ortograficzne nie powinny mieć żadnego znaczenia.

Cytuj
pisanie czegos do kogos na forum to to samo co rozmawianie z kims w 4 oczy. Czy jesli ktos bedzie ci plul w twarz mowiac do Ciebie to takze nie zwrocisz na to uwagi?


Co ma piernik do wiatraka?
Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi albo niezbyt uważnie ją przeczytałeś...

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2009, 22:06:39 »
Po pierwsze nie każdy używa Firefoxa,a po drugie to tylko forum.Nie musi być "śliczne".Dopóki nikt nikogo nie obraża,błędy ortograficzne nie powinny mieć żadnego znaczenia.

Błędy ortograficzne/gramatyczne (oraz pisanie po polsku bez polskiej czcionki) obrażają moje poczucie estetyki.
Cała prawda o moim graniu...


eliza_eli

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2009, 22:14:44 »
... (oraz pisanie po polsku bez polskiej czcionki)...


Przyjrzyj się postowi Hastrabulla.Nie obraża Twojego 'poczucia estetyki'??

Bez sensu dyskusja... ::)

korpusz

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2009, 22:30:37 »
ELINEKE nie zabraniamy Ci pisać na forum rzeczy niewygodnych dla nas tylko nie stosownych i zabronionych przez prawo bo to by była cenzura, prosimy użytkowników aby pisali w miarę możliwości według zasad pisowni nie ważne co piszą. To co jest zabronione w wypowiedziach masz wpisane w regulaminie i po zatym możesz wyrażać każde swoje zdanie tylko nie w stylu piszę co chce i jak chce oraz mam was głęboko w ...

me drunk i szczerze mówiąc mam ochotę popluć ci w twarz za głupotę i biadolenie bezsensu ale ja tu tylko obserwer jestem

eliza_eli

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2009, 22:40:32 »
me drunk i szczerze mówiąc mam ochotę popluć ci w twarz za głupotę i biadolenie bezsensu ale ja tu tylko obserwer jestem


To naprawdę przemiłe  ;D

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2009, 22:51:20 »
a ja mam taka mala propozycje...i to calkiem serio...
zeby kazdy user mial przy sobie cos takiego jak atrybuty...
w ich sklad powinno wchodzic:

- poziom ortografii
- podatnosc na flame
- doswiadczenie w grze

tylko tyle teraz mi sie nasuwa...
bo opcja pokazujaca ile kto postow napisal mowi mi tylko tyle ( jesli jestem nowy na forum ) ze mistq wie lepiej od wielu innych co jest tankiem a co nie...

z podatnosci na flejma wiadomo z kim mozna pogadac a kto cie zaraz bedzie mial ochote zjechac...

z poziomu ortografii bedzie wiadomo ze nie warto z kims gadac bo bedzie plul w twarz...
...ja chetnie poprosze najnizszy poziom, jesli idzie o ortografie...


me drunk i szczerze mówiąc mam ochotę popluć ci w twarz za głupotę i biadolenie bezsensu ale ja tu tylko obserwer jestem

a to nie jest przypadkiem wycieczka osobista?
chyba regulamin mowi cos w tym temacie...

mysle ze zamiast zajmowac sie pierdolami w stylu ....bo kowalski "opÓł mnje swojim buółendem"
powinniscie sie raczej zajac tym zeby bez przeszkod mozna bylo dodac API...
zeby forum dzialalo dobrze, zeby nie bylo historyjek ze forum wzywa do zalogowania kiedy chce dodac API podczas gdy jest sie zalogowanym i powstaje bledne kolo...
Macie tu Panowie monopol na polskie forum Eve...
pilnujecie tu porzadku - wporzo...
ale nie przesadzajcie, bo traca przesadnym zamordyzmem...
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 23:05:13 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

korpusz

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2009, 23:27:05 »
Colonel moze i osobista ale jest ona lekkich obyczajow skrotem tego co napisalem wczesniej.

Co do
Cytuj
- poziom ortografii
- podatnosc na flame
- doswiadczenie w grze

Wiem o co Ci chodzi ale czy az tak trudno poszperac w modach forum SMF i znalezc chociazby cos takiego jak przyznawanie "PIWA" za dobra odpowiedz/pomoc i zaproponowac nam zainstalowanie tego ? Bylo by prostsze dla nas i sam bys pewnie ze 100 piw dostal na dziendobry od hastry za lekkie ulatwienie mu pracy. Osobiscie widzialem takie rozwiazania na wilu forach i fajnie to sie sprawdza, ale jest jedno ale jest duze prawdopodobienstwo, ze koniec koncow bedzie to wygladalo jak orginalnie istniejaca karma na forum ktora jest wylaczona poniewaz ludzie odwalali idiotyzmy.

kavar_

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2009, 23:38:00 »
Cytuj
Dopóki nikt nikogo nie obraża,błędy ortograficzne nie powinny mieć żadnego znaczenia.

W takim razie, od jutra zaczne tu pisac, w jezyku niemieckim.
W koncu to nikogo nie obraza i nie powinno miec zadnego znaczenia.
Forum, na ktorym nie dba sie o ortografie, jest malo czytelne.Co za tym idzie, miedzy innymi, gorzej spelnia swoja funkcje.

Jezeli nie uzywasz firefoxa i masz konkretne problemy z ortografia, zawsze mozesz wrzucic tekst w worda i sprawdzic, jak to wyglada.

Cytuj
Bez sensu dyskusja...
Prawda.Nie wnikam nawet, kto zaczal bic piane  :laugh: 

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2009, 23:58:05 »


W takim razie, od jutra zaczne tu pisac, w jezyku niemieckim.
W koncu to nikogo nie obraza i nie powinno miec zadnego znaczenia.
Forum, na ktorym nie dba sie o ortografie, jest malo czytelne.Co za tym idzie, miedzy innymi, gorzej spelnia swoja funkcje.





i odpowiedz.....


Kolejną sprawą jest używanie języka angielskiego (a także dowolnego innego języka obcego) w postach. Mimo, że większość użytkowników zna ten język, to jednak jesteśmy na polskim forum i należy używać tu języka polskiego (nie dotyczy to cytatów ze źródeł obcojęzycznych oraz terminologii z gry - nie popadajmy w paranoję ;) ).

✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2009, 00:25:13 »
Zgadzam się, że dyskusja jest bez sensu, ale zauważ Elineke, że to od ciebie się ta dyskusja zaczeła. Xarthias wprowadza zasady które na każdym szanującym się forum powinny obowiązywać, więc nie ma nad czym dyskutować tylko się dostosować.
Tak jak Xarthias napisał każdemu może się zdarzyć jakiś błąd ortograficzny, ale niektórzy piszą jakby zasad pisowni uczyli się z komentarzy na Onecie i takich powinno się doprowadzać do porządku, a w ostateczności dla dobra innych uczestników usuwać.



myst1q

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2009, 02:29:09 »
a jesli ktos mimowolnie pisze czasowniki z 'nie'?

Cytat: colonel
ze mistq wie lepiej od wielu innych co jest tankiem a co nie...
ale mnie tylko chodzilo o to, by nielaczyc slowa 'tank' z (ze?) 'speed' gdyz te dwa slowa - jakby niepatrzec - sa sprzeczne. [wziete z zycia].

Cytat: colonel
- poziom ortografii
- podatnosc na flame
- doswiadczenie w grze

dobra... i kto wedlug ciebie mialby to ogarniac? jak mialy by byc przyznawane puknty w kazdej kategorii, jaka skala itp. jak juz cos proponujesz, to rozwin.

Cytat: korpusz
ze koniec koncow bedzie to wygladalo jak orginalnie istniejaca karma na forum ktora jest wylaczona poniewaz ludzie odwalali idiotyzmy.
-100 pierwszego dnia \o/

Cytat: kavar
Jezeli nie uzywasz firefoxa i masz konkretne problemy z ortografia, zawsze mozesz wrzucic tekst w worda i sprawdzic, jak to wyglada.

a co jesli ktos niema worda?
a co jesli ktos niema polskiego windowsa?
a co jesli komus sie poprostu niechce?

Cytat: kavar
W takim razie, od jutra zaczne tu pisac, w jezyku niemieckim.
W koncu to nikogo nie obraza i nie powinno miec zadnego znaczenia.

mnie obraza.

Cytat: aptu
Zgadzam się, że dyskusja jest bez sensu
to po co kontynuujesz?

Cytat: xart
Druga sprawa - omijanie filtra przekleństw poprzez wstawianie gwiazdek
autocenza jest juz zla?

Cytat: xart
etc
Cytat: xart
Kolejną sprawą jest używanie języka angielskiego (a także dowolnego innego języka obcego) w postach. Mimo, że większość użytkowników zna ten język, to jednak jesteśmy na polskim forum i należy używać tu języka polskiego



a tak juz na temat...
- system cenzury - mysle iz byl przyzwoity, aczkolwiek, uwazam iz cenzura powinna wygladac mnie wiecej tak: ku*** czy pier*****. bolec nikogo niezaboli, gdyz wszystkie slowa niecenzuralne... (kolejny beznadziejny pomysl laczenia slow... tja... cos jak 'cofanie do tylu' u politykow)... slowa cenzuralne sa w uzytku codziennym. jesli chodzi o rzekoma demoralizacje- jesli ktos niezna 'takich' slow, to niebedzie wiedzial co to za slowo.

Cytat: xart
Kary za brak szacunku dla języka (czyli to wszystko, o czym pisałem powyżej), będą zaczynały się od zwrócenia uwagi, usunięcia treści posta, do punktów karnych (jednorazowo od 10 do 25). Przypominam, że osiągnięcie pułapu 75 punktów skutkuje brakiem możliwości postowania przez 30 dni.
a jesli przyniose zaswiadczenie o dysortografii to bede mogl robic jakies bledy?  :2funny:

a co z osobami, ktore jezyka polskiego uzywaja -tak naprawde- tylko na tym forum?
dodatkowo... nie kazdy jest (byl?) dobry z jezyka polskiego.

Totalizator

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2009, 03:49:17 »
A moim zdaniem sprawa rozbija się o to że zakaz wulgaryzmów != kultura dyskusji i w drugą stronę. Te słowa istnieją w języku polskim mają swoje zastosowanie wbrew pozorom nie tylko jako znaki przestankowe, i wogóle nie są one istotą problemu. Istotą problemu jest to żeby userzy tutaj nie biegali i bluzgali na siebie jak jeden drugiemu wirtualny stateczek/pos/sov/inny nośnik ehonoru w grze rozwali i problemu tu nie rozwiąże ani g***o ani placek z jagodami tylko solidna moderacja wyciszająca takiego delikwenta na 12h żeby ochłonął. A jak ktoś pisze ciekawie a czasem mu się chlapnie albo postanowi że potrzebuje nieco mocniejszych przymiotników żeby coś opisać to w czym problem? Jedyne miejsca w internecie gdzie taka cenzura jest uzasadniona to publiczne fora firm które muszą z jednej strony trzymać image z drugiej chronić się przed wiecznym zagrożeniem że jakiś rodzic pośle na rzeczone forum pięciolatka potem wytoczy im pozew o straty moralne i nienaprawialne szkody w psychice dziecka (co jest pewnie możliwe w usa bo u nich prawo cywilne jest troche *ekhm* posolone).

:edit: i niech nikt mi tu nie wyjeżdża z "kulturą dyskusji" bo to nie jest równanie do żadnej kultury tylko do standardu jakie wprowadziły mass media w celu broń boże nieobrażania nikogo bo to bad buisness. Kultura polska i inna ma się dobrze i się takimi bzdetami nie przejmuje.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 03:58:21 wysłana przez Bruce Ironstaunch »

Frugos

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2009, 07:46:50 »
Nie wiem po co ta cała dyskusja, jest punkt regulaminu i koniec. Wystarczy trochę wysiłku włożyć i poświęcić minutę albo dwie na przeczytanie posta po napisaniu. No ale komuś mogłaby spaść korona z głowy albo żyłka w głowie pękła...


eliza_eli

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2009, 08:13:18 »
Aptu,ja wypowiedziałam tylko swoje zdanie na pewien fragment wypowiedzi Xarthiasa,który przytoczyłam w swoim poście jako cytat.A inni dopowiedzieli sobie co chcieli nie czytając uważnie o co mi chodziło.
Ortografia ortografią,nie zauważyłam na tym forum analfabetów i błędy ortograficzne nie są praktycznie zauważalne,więc zdziwiło mnie dlaczego osoby,które popełniają te błędy(mimo,że czytając nie zwraca się na to kompletnie uwagi)mają być "piętnowane i karane" oraz nagradzane jakimiś "punktami karnymi".Poza tym to nie ja rozkręcałam dyskusję,tylko odbijałam piłeczkę,broniąc swojego zdania.Wszystko w tym temacie...
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 08:38:01 wysłana przez ELINEKE »

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 07, 2009, 08:15:29 »
mysle, ze kolega dwa wyzej ma racje. temat zamkniety, prosze sie dostosowac do zasad ustalonych przez Xarta
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2009, 08:17:56 »
Napisanie kur*** czy pier*** jest jak najbardziej akceptowalne.
Omijanie filtra to napisanie kur.wa - i coś takiego będzie karane.

Co do dysortografii. Ja ją mam na przykład, ale jak chodziłem do szkoły, nie było to cudownym zaświadczeniem pozwalającym olewać ortografię. Raczej "wyrokiem" zmuszającym delikwenta do chodzenia na dodatkowe zajęcia, cięższego zakuwania ortografii i zastanawiania się nad tym co i jak się pisze. Wtedy kląłem tą chorobę z całych sił. Ale wiecie co? Z perspektywy czasu wyszło mi to tylko na dobre. Mimo dysortografii, dzisiaj bez problemów piszę poprawnie i to nie korzystając (no dobra, czasem mi się zdarzy, że muszę zajrzeć do słownika) z ułatwień typu automagiczne sprawdzanie poprawności pisowni. A dzięki dobrej znajomości ortografii i gramatyki pracowałem przez pewien czas jako korektor w jednym z ogólnopolskich czasopism.
Dla mnie zasłanianie się dys* jest tylko przejawem lenistwa. A wszystkim dys* radzę się zastanowić nad tym, co zrobią w przyszłości. Jak będą musieli napisać CV, albo jakieś pismo, maila w pracy etc... Też się będziecie zasłaniać dys*?

Co do całej tej dyskusji. Zasady zostały wprowadzone i obowiązują. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, konkretne propozycje czy uwagi do powyższych zasad - to zapraszam, w przeciwnym razie prosiłbym o zachowanie żalów dla siebie.
Przedwieczny.

Blutbart

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 07, 2009, 17:15:26 »
Swego czasu umieszczono tu moje opowiadanie (konkurs był), jeden z jego bohaterów trochę klął. Czy teraz zostałoby to ocenzurowane, czy raczej dałoby się słówka niecenzuralne przepuścić? (pytam z ciekawości, a nie by rozpętać dodatkową dyskusję, nie próbuję też nikogo obrażać, ani nic w tym stylu)


Z poważaniem, Darek

myst1q

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 07, 2009, 18:19:57 »
z niecenzuralnymi to niema problemu.
gorzej z tymi ktore podlegaja cenzurze  :uglystupid2:

Totalizator

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 07, 2009, 22:40:28 »
A ja powtarzam że nie ma ładnych i brzydkich wyrazów ale są wypowiedzi wartościowe i są wypowiedzi chamskie i tak to trzeba dzielić.

myst1q

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 07, 2009, 23:21:41 »
A ja powtarzam że nie ma ładnych i brzydkich wyrazów ale są wypowiedzi wartościowe i są wypowiedzi chamskie i tak to trzeba dzielić.

a co uznajesz za wypowiedz wartosciowa? mnie niekiedy po przeczytaniu jakiegos 'wall of text' nachodzi ochota by odnalezc pacana ktory to napisal i zmusic go by mi oddal moje poltorej minuty ;]

Gregorius

  • Gość
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2009, 13:42:18 »
odgrzeję kluchy.

Postuluję za usunięciem "placka z jagodami i spółki" z działów RPG mode on. Opowiadania tracą na klimacie przez czerwone 'zostałem ocenzurowany'   :diabeł: :diabeł: :diabeł:

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:15:10 »
odgrzeję kluchy.

Postuluję za usunięciem "placka z jagodami i spółki" z działów RPG mode on. Opowiadania tracą na klimacie przez czerwone 'zostałem ocenzurowany'   :diabeł: :diabeł: :diabeł:
Wyłącz sobie cenzurę w ogóle i nie marudź. Nie ma (technicznie) prostego sposobu na wyłączenie cenzury w jednym dziale i zachowanie go w innych. Za dużo babrania się z kodem, żeby się komuś z tak błahego powodu chciało z tym bawić.
A poza tym, napisałem Ci w pmce na unseen co masz do roboty :P więc się nie rozbijaj po forach tylko pracuj :P
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:18:50 »
Cytuj
Wyłącz sobie cenzurę w ogóle i nie marudź. Nie ma (technicznie) prostego sposobu na wyłączenie cenzury w jednym dziale i zachowanie go w innych.
Z tym filtrem i tak jest coś nie tak. Podobno na moim profilu nie działa, a co chwila spotykam te czerwone cholerstwa w postach

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Kultura języka
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 09, 2009, 14:50:08 »
A gdzie można sobie wyłączyć cenzurę ? :D