Autor Wątek: Fightery  (Przeczytany 6948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Fightery
« dnia: Maj 02, 2009, 15:10:51 »
Witam o7

Czy istnieje sens wkładania na carriera fighterów innych niż Einherji poza zróżnicowaniem damage-u? O ile dps wszystkich fighterów jest w zasadzie identyczny (przynajmniej wg. EFT) o tyle cała reszta statsów przemawia zdecydowanie na korzyść matarskich myśliwców. Zatem czy jest powód dla którego warto by zakładać inne?

PS.
Przepraszam jeśli temat nie pasuje do działu, ale nie mogłem utworzyć wątku w TNQ, w razie potrzeby prosiłbym o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

Goomich

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2009, 17:25:40 »
Templary lepiej wyglądają. :P

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Fightery
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2009, 18:13:05 »
I tu mnie masz :). A na poważnie, czy poza względami estetycznymi i wymienionym w moim poprzednim poście są jeszcze jakieś powody by brać inne?
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

magni

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2009, 18:15:45 »
moim zdaniem firbolgi wygladaja czadowo :)

Goomich

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2009, 21:04:45 »
I tu mnie masz :). A na poważnie, czy poza względami estetycznymi i wymienionym w moim poprzednim poście są jeszcze jakieś powody by brać inne?

Nie. Fightery miesza się, żeby mieć obłożone wszystkie dziury w resach, To nie są drony, gdzie używasz gallentyjskich bo są najmocniejsze, a matarskich, bo są najszybsze.

myst1q

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2009, 22:41:10 »
Nie. Fightery miesza się, żeby mieć obłożone wszystkie dziury w resach, To nie są drony, gdzie używasz gallentyjskich bo są najmocniejsze, a matarskich, bo są najszybsze.

nom. uzywa sie minmatarskich fighterow, bo maja najlepszy tracking, sa najszybsze i maja bardzo podobne ehp jak inne. ach, i moze jeszcze dlatego, ze maja taki sam dps jak inne, a podczas walki zadko kiedy zmieniasz fightery.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Fightery
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2009, 01:22:31 »
Nie siedziałem jeszcze w carrierze, nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że dwie powyższe wypowiedzi są sprzeczne. Która informacja jest prawdziwa?

myst1q

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2009, 02:48:16 »
Nie siedziałem jeszcze w carrierze, nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że dwie powyższe wypowiedzi są sprzeczne. Która informacja jest prawdziwa?

tak ktora ci odpowiada tak szczerze mowiac. i tak minmatarskie sa najlepsze, gdyz fleet bsy maja najnizsze resy do explo ;]

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Fightery
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2009, 10:37:53 »
OK, dzięki za odpowiedź. Ma to sens :)

Loc0

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2009, 12:34:51 »
tak ktora ci odpowiada tak szczerze mowiac. i tak minmatarskie sa najlepsze, gdyz fleet bsy maja najnizsze resy do explo ;]
Heh ciekawe jak uzasadnisz fakt uzywania ogrow czesciej niz berserkerow?;d
Osobiscie preferuje fajtery majace najwieksza szanse nie siedzenia w zasiegu smartek ;p czyli templary i dragonfly :)

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2009, 13:58:26 »
Heh ciekawe jak uzasadnisz fakt uzywania ogrow czesciej niz berserkerow?;d
Ludzie są leniwi, jak coś ma większą cyferkę w EFT to tego używają; nikomu nie chce się sprawdzać tego dokładnie..

myst1q

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2009, 14:15:43 »
Heh ciekawe jak uzasadnisz fakt uzywania ogrow czesciej niz berserkerow?;d
Osobiscie preferuje fajtery majace najwieksza szanse nie siedzenia w zasiegu smartek ;p czyli templary i dragonfly :)

bo jest duza roznica w dpsie, bo heavy najczesciej zrzuca sie blisko przeciwnika, bo thermal jest posredni, i w normalnym pvp resy sa zalatane.
bouncerow tez sie uzywa czesciej niz "gardenow" czy wardenow.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Fightery
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2009, 14:25:43 »
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki statek jest na tym skrinszocie?
 

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fightery
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2009, 14:54:32 »
Po mlowaniu nie poznałeś? :P
Templar czy jak się amarski myśliwiec nazywa ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

myst1q

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2009, 15:22:34 »
skoro tam jest kabina dla pilota, to czemu niemoge kogos tam wsadzic? xd

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Fightery
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2009, 15:51:34 »
Wedle fluffu gry fightery są jednostkami załogowymi, załogi to npc. Z tego co wiem większość statków i okrętów dowodzonych przez pod pilotów również ma jakieś szczątkowe załogi, które robią to czego automaty nie mogą robić

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2009, 15:53:55 »
Ludzie są leniwi, jak coś ma większą cyferkę w EFT to tego używają; nikomu nie chce się sprawdzać tego dokładnie..

Z tego co pamietam z wyliczen to dla mojego dominixa to przy thermal reistance wysokosci 50% explo musialo by wynosic 39% lub mniej zeby efektywny dps berserkerow byl taki sam po uwzglednieniu resow. Przy resach 70% thermal 60% explosive berserkery maja chyba 8 czy 10dps przewagi nad ogrami. Dopiero przy resach 80 thermal 70 explosive berserkery maja znaczna przewage nad ogrami. Jak doliczy sie do tego 30% roznice miedzy thermal a explosive resami tarcz.

Przy 2xeanm II DCII 2x1600 rolled tungsten apoc zaatakowany przez berserkery ma okolo 105 tys hp przez ogry ma 117 tys. Jak bede mial chwile przelicze jak to sie dokladnie ma w przelorzeniu na czas zycia takiego bsa.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2009, 16:01:28 wysłana przez Rabbitofdoom »

Goomich

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2009, 16:00:42 »
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki statek jest na tym skrinszocie?

This is a Templar. It's the amarr fighter that is used by carriers.

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: Fightery
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2009, 19:05:31 »
Ooookej... Mam wrażenie, że jednak odpowiedź na moje pytanie brzmi: "Nie, jedyny sens wkłądania fighterów innych niż matarskie to zróżnicowanie damage-u". Mylę się? Jeżeli nie, to proszę o zamknięcie topicu w celu nie genereowania dalszego offtopa.
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

myst1q

  • Gość
Odp: Fightery
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2009, 20:30:36 »
taki maly hint: wsadzasz dwa typy fighterow- minmatarskie i amarrskie. masz pokrycie na kazdy damage.