Autor Wątek: Solowanie L5?  (Przeczytany 5214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Solowanie L5?
« dnia: Kwiecień 30, 2009, 13:24:40 »
Jako, że idzie majówka - wątek z cyklu "what if"  :coolsmiley:

Zaznaczam, że o capitalach mam zerowe pojęcie, raz widziałem dreda na widoku ze stacji, a pozostałe - na skanie  :2funny:

Warunki brzegowe:
- jestem w korpie/ally, który realnie kontroluje kawałek 0.0
- mam dostęp do agenta L5 w we wspomnianym kawałku 0.0

Czy po spełnieniu tych warunków mógłbym solować misje L5? I czym - carrierem?

Odpaliłem EFT i byle jakim ficie wyszło mi 2000 defa na Blood Raiders (dla przykładu), DPS z fighterów zakładając zrobienie lepszych skilli - 1000-1400.

Czy to wystarczy? Czy misja L5 to misja L4 tylko więcej NPC, czy też raczej spotyka tam się jakieś capitale i ten carrier wcale nie byłby już takim "I win button"?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2009, 13:35:27 »
Możesz. Tylko niektóre misje zagrażają carrierom, trzeba wiedzieć które (nie żebym ja wiedział, ja tylko byłem przez jakiś czas gościem w społeczności klepaczy lvl 5). Jeśli coś Ci grozi w carrierze to raczej nie goła siła ognia (popisy defem na nic) tylko neutralizer towery + spawny tłukące fightery kiedy próbujesz rozwalić te neutralizery. Zważ że fightery są drogie i padnięcie kilku zmienia dochód z misji na ujemny.

Standardowa flota na lvl 5 w jakiej byłem składała się z 3 carrierów i wsparcia zbierającego złom w dwóch Maruderach plus gości w czym popadnie (nie do podziału zysków, ot tak żeby pooglądać misje - np ja w Ishtarku). Misje robiły się błyskawicznie i nawet po podziale dawały przyzwoity dochód, w szczególności bazyliony LP.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2009, 13:49:18 wysłana przez Albi »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2009, 13:55:19 »
Czyli widzę coś podobnego do efektu Dominixa - misje, gdzie drony łapią aggro, są po prostu przekleństwem (takie Enemies Abound 1/5).

Dobra - a w takim razie co jest przeciwnikiem na takich misjach? Stada BS-ów czy też już jakieś capsy?

I jeszcze pytanie pomocnicze - czy na capitale fituje się jakieś AB/MWD?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2009, 14:59:29 »
O ile wiem npc nie mają capitali. Flufficznie nie jestem pewien, ale np thukerzy przy ataku na Concord osłaniali regularne dredy marynarki republiki...
Z powodu masy zakładanie sprzętu typu AB/MWD chyba nie daje efektów, poza karą w capie w przypadku mwd :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lastverb

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2009, 18:04:38 »
od biedy mozna solowac czesc misji L5 w nighthawku, tylko dps slaby

myst1q

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2009, 18:09:07 »
Z powodu masy zakładanie sprzętu typu AB/MWD chyba nie daje efektów, poza karą w capie w przypadku mwd :P

jak sie nieznasz, to po co gadasz?
sokol- a mi sie wydawalo, ze ty znawca tej gry jestes.

zeby niebylo, ze OT:
wsadza sie mwd. ab sie niewsadza jak ma sie duzo w navi.
po co? tego juz sie sam domysl.

Ellaine

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2009, 18:12:41 »
A część można tylko w nighthawku bo carrierem nie mozna wlecieć. Jednym słowem trzeba dokładnie przeczytać o misjach albo jeszcze lepiej - najpierw zdobyć doświadczenie u czyjegoś boku - żeby wiedzieć którą się da i w czym.

Goomich

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2009, 18:18:50 »
Albo czytac Eve-Survival?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2009, 19:06:46 »
Faktycznie... jakoś przeoczyłem, że tam są także misje L5  :uglystupid2:

No dobrze... mam jeszcze taką wątpliwość. Widzę, że jednak gros agentów L5 rezyduje w lowsecu. Taka lokalizacja wydaje się trochę bardziej ryzykowna niż "własny 0.0". Załóżmy więc sytuację, w której robiąc taką misję carrierem, zostanę wyskanowany i stacklowany. Czy mając wcześniej przygotowanego cynoalta mogę w takiej sytuacji po prostu "wyskoczyć" z niebezpiecznego systemu?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2009, 19:12:54 »
Jak cie już staklują, to nie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2009, 20:06:03 »
Są systemy dead-endowe, spokojne, z małym ruchem i lokalną społecznością misjonarzy która jest w stanie bronić się przed małymi napaściami, postawić małe kampy i mieć intel na kilka skoków dookoła. I to w nich ludzie klepią misje masowo carrierami. Kiedy do systemu wlatuje ktoś z większego sojuszu zdolnego hotdropować szybko capsy - carriery się chowają. Raz siedziały na stacji kilka dni. Niemniej zwykle było spokojnie (tj tam gdzie byłem).

myst1q

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2009, 20:50:49 »
Faktycznie... jakoś przeoczyłem, że tam są także misje L5  :uglystupid2:

No dobrze... mam jeszcze taką wątpliwość. Widzę, że jednak gros agentów L5 rezyduje w lowsecu. Taka lokalizacja wydaje się trochę bardziej ryzykowna niż "własny 0.0". Załóżmy więc sytuację, w której robiąc taką misję carrierem, zostanę wyskanowany i stacklowany. Czy mając wcześniej przygotowanego cynoalta mogę w takiej sytuacji po prostu "wyskoczyć" z niebezpiecznego systemu?

we wlasnym 0.0 niema agentow do misji. lol
low sec jest bezpieczny, ale warto miec alta w falconie/rooku/scorpie. (chyba najlepiej w scorpie- ma duza sile jama teraz i duzo med slotow na nie ;p )

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2009, 21:05:22 »
we wlasnym 0.0 niema agentow do misji. lol
własne 0.0 != mam sova. można mieć sova i nie mieć kontroli i odwrotnie również. lol

własne 0.0 == koledzy, którzy mogą uratować dupę są w pobliżu i rzeczywiście mogą to błyskawicznie zrobić ;)

Jednak rzeczywiscie, lowsec jest chyba lepszym pomysłem :)

myst1q

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2009, 21:36:04 »
własne 0.0 != mam sova. można mieć sova i nie mieć kontroli i odwrotnie również. lol

własne 0.0 == koledzy, którzy mogą uratować dupę są w pobliżu i rzeczywiście mogą to błyskawicznie zrobić ;)

Jednak rzeczywiscie, lowsec jest chyba lepszym pomysłem :)

czyli stain, catch, provi, curse, scalding pass, insmother, wicked creek, detroid, querios naleza do -a-, to masz na mysli?

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2009, 21:41:03 »
Jeśli jesteś w stanie spokojnie, bez spinania tyłka i efektywnie tam racić, plexić i kopać, to owszem. Czego chcieć więcej? ;)

(edit: kiedy tylko masz na to ochotę)
(edit2: ten region nazywa się DETORID, do cholery, dlaczego wszyscy piszą detroid? /rage

myst1q

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2009, 21:45:57 »
Jeśli jesteś w stanie spokojnie, bez spinania tyłka i efektywnie tam racić, plexić i kopać, to owszem. Czego chcieć więcej? ;)

(edit: kiedy tylko masz na to ochotę)

aha... czyli tak naprawde nikt nieposiada zadnych 'ziem'... nawet na twoim sovie moze ci wpasc roam. cos nie tak z tym twoim rozumowaniem misiek.  :uglystupid2:

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2009, 21:49:32 »
nawet mi się nie chce komentować. włącz myślenie paróweczko.

PS. temat do czyszczenia drodzy moderatorzy noobgarten, moje i paróweczki dywagacje zupełnie nie mają związku z misjami lvl5

myst1q

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 30, 2009, 22:04:36 »
nawet mi się nie chce komentować. włącz myślenie paróweczko.

to ty sie do mnie przyczepiles. ja stwierdzielm fakt, ze na swoim terenie niema misji L5, a ty mi, ze to nie od sova zalezy. a od czego? skoro twoj teren to postac cyno jama, jb'a czy cos podobnego. nieda sie? przykro mi.


a tak na boku... jaki jest zysk z misji L5 (srednio) w 0.0? (nagroda+bounty+salvage/loot)

ivil

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2009, 22:44:06 »

a tak na boku... jaki jest zysk z misji L5 (srednio) w 0.0? (nagroda+bounty+salvage/loot)

Chyba mniej wiecej 0 isk/h bo z tego co pamietam to lv5 mialy byc po to aby przyciagnac ludzi do lowseca. Mozliwe jednak ze po drodze cos zmienili.

Sammani

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2009, 00:54:52 »
nie ma l5 w low secu :) max to l4

co do wspomnianych capsow npc to sa na misjach l5. Tego jestem pewien.

myst1q

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2009, 01:18:09 »
nie ma l5 w low secu :) max to l4

co do wspomnianych capsow npc to sa na misjach l5. Tego jestem pewien.

wiem, ze sa agenci. wyglada na to, ze do storyline.

Ellaine

  • Gość
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2009, 02:01:03 »
Zdecydowanie są misje i agenci lvl 5 w low. Ba - tam jest większość takowych. W NPC 0.0 jest też trochę dobrych "hubów lvl 5".

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Solowanie L5?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2009, 02:38:21 »
nie ma l5 w low secu :) max to l4

No nie - Amarr Ministry of War ma dwóch agentów L5 (basic, security division) w Aridii, właśnie w low.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...