Autor Wątek: W co zainwestować miliard?  (Przeczytany 18359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 16, 2009, 18:50:11 »
Niby tak z drugiej strony dobry mission hub to dziura bez dna jesli chodzi o ammo itp.
Skup modow do przemialu jest nienajgorsza forma inwestowania isk jesli ma sie skille do mielenia. Kilka dobrze ustawionych buy orderow moze przyniesc calkiem niezlych dochod po zwiezieniu i przemiale.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:02:49 »
a ja tak sobie mysle ze skoro przybywa ci gotowki i masz miliard...
....to rob nadal to od czego ci przybylo tyle iskow i w to inwestuj  :)
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:21:24 »
Hmm... Pierwszą dużą bańkę to się wrzuca na alta-skarbonkę, na czarną godzinę.
Drugi miliard wydaje się na dwie tony cruzów, bcków, cepów czy czym tam lubisz latać i się je wtapia - to najlepsza inwestycja ;)
Jak już się skończą te statki, to się leci pokerbirzyć, żeby zarobić następny miliardzik... Itd...
A potem masz skille na capsy i nie zadajesz gupich pytań :P
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 16, 2009, 21:53:05 »
@Cherryman

Grinduję misje... mam niezłego BS-a na frakcyjnym ficie i nie bardzo jest w co inwestować. Na Maraudera nie mam skilli, plus nie bardzo widzę zysk z latania takim shipem.

@Xarth

No i chyba tak zrobię... na razie czego nie próbuję, to i tak saldo na koncie rośnie. Od początku marca zacząłem się bawić w PvP, ale nawet wtapianie statków mi nie idzie... killi przybywa, a koszty zabawy są pomijalne w moim budżecie  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

KennethWolf

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 16, 2009, 23:28:32 »
Możesz sie dołączyć do jakiejś wojny w 0.0 osobiście czy sponsorując którąś ze stron, dzięki twojemu wsparciu będzie mniej Goonów/Kennego/MM/Razora/Pandemonicow/GBC/C0venu/czy czego tam nie lubisz.

Oxylan

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 17, 2009, 02:52:42 »
Imo jedyna słuszna inwestycja bez ryzyka to produkcja ammo,na cruise kupowanych przez mision runerow mozna zarobic calkiem spore pieniądze do xx mil na (kilku wypieczonych paczkach) duza kasa to nie jest ale zawsze cos,praktycznie nie ma szans ze mozna na tym stracic,w najgorszym przypadku sprzedasz ammo po takiej cenie jak kupiles na nie minsy,zreszta je najlepiej samemu wykopac.

Najlepiej schodzą cruise missile,i medium ammo,set takich bpo to nie tak wielka kasa,mozna tez samemu zrobic me i pe,pomocna rzecz w tym temacie to pos + piekarnik.

Pozdro

Ezachiel

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 17, 2009, 08:23:51 »
@Sokole

1. Pos i produkcja BPC Capital Parts, kiedyś była z tego niezła kasa. Ale 1 mld to za mało.
2. Pos i produkcja BPC do invencji jak ktoś już pisał, ale 1 postac to za mało = 1 mld to za mało.
3. Produkcja dowolnego typu ( lub kilku ) ammo, skryptu, lub statku. Ale :
- konieczność posiadania frahta do przewozu duzych gabarytów
- koniecznosc posiadania bpo obrobionego
- koniecznosc posiadania skilli produkcyjnych
4. Produkcja komponentów tech II, ale :
- potrzeba miec skille na ta zabawe w science i industry
- potrzeba miec kilka BPO na komponenty obrobionych z wysokim ME
- jesli nie produkujesz w jita - koniecznosc posiadania frachta.
- 1 mld moze być mało przy dużych i drogich elementach jak np generatory
 

Ellaine

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 17, 2009, 10:08:08 »
Produkcja ammo T1 albo inszych cruiserów to nie jest pomysł na inwestycję miliarda, to jest pomysł na robotę. Mało wtym wkładania kasy i odcinania kuponów, dużo kup-produkuj-sprzedaj-itd :)

Ezachiel

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 17, 2009, 10:23:52 »
Produkcja ammo T1 albo inszych cruiserów to nie jest pomysł na inwestycję miliarda, to jest pomysł na robotę. Mało wtym wkładania kasy i odcinania kuponów, dużo kup-produkuj-sprzedaj-itd :)
Wcale nie, tu duzo zależy od skali produkcji. Nikt sie nie bawi w 50 000 cruise missile.
Jak zrobisz powiedzmy 5 000 000 sztuk cruise missile x 4, to już jest konkretna kasa w materiale. Potem to wzucić do 2-3 hubów misionarskich lv 4 i ustawić tam alta do pilnownia zbytu. To samo jak zrobisz powiedzmy po 10 000 traktorków i salvagerów, czy 100 cruzow dla misjonarzy/PvP -erów.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:31:39 »
Dokladnie przy produkcji ammo schodzenie ponizej 150tys nie ma wiekszego sensu.

KKRT

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:06:12 »
Dozbierac 200m, kupic 4 plexy i zalozyc 2 alty [korzystajac z bonusu 1 miecha], masz na jednej postaci 2 miechy skillowania, na drugiej 3 miechy. Na jednej robisz kopacza z hulkiem + skillami do lodu, na drugiej wypas producenta/researchera [sprawdz w eve moonie gdzie potrzebujesz wiecej SP, to tam dolozysz dodatkowy miech]. Za kazda z postaci po dwoch/trzech miechach zgarniesz conajmniej 2b.

Pozdrawiam ;]

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:10:52 »
W produkcję ammo już się bawiłem... robiłem na swoje potrzeby, handlowałem. Na swoje potrzeby to już się rozleniwiłem - zamiast dnia kopania w celu wytworzenia ok. miesięcznego zapasu cruise'a, którego najczęściej używam (Paradise), wolę wydać te parę baniek i mieć z głowy.

Handlowałem też ammo... ale zysk z roboczogodziny kopania minsów na to ammo był niższy niż z misji. W dodatku pewnego dnia bez wyraźniej przyczyny cenny tego ammo spadły o 30% "bo tak".  :uglystupid2:

Natomiast wymyśliłem coś innego - handel "funshipami". Skoro z powodzeniem je produkuję (czyli taki interes spełnia moje "warunki brzegowe"), to może pchnąć ten interes na szybsze obrony.

Pytanie - jak dotrzeć do odbiorców? Jak się zareklamować?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:21:38 »
Sprzedawać po promocyjnych cenach :P
Do reklamy ludziska najczęściej używają anchorowalnych kontenerów rozrzucanych na trasach przelotowych

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:32:03 »
Kontenery widziałem - ile wiszą? Miesiąc?

Co jeszcze: wątki na forum tutaj i oficjalnym, link do strony w bio postaci... co pominąłem?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:27:30 »
Kurcze chłopaki jak tak was czytam.... wiem, że dopiero zaczynam, ale jak uzbierałem 300k to byłem pewien że to dobra kaska. W sumie czar prysnął jak skumałem, że można (i pewnie trzeba) skille kupować w sklepie.... nawet nie wspomnę o tym co można kupić.

Miliard... tyle złota to by nawet mój statek nie uradził :D

Ellaine

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:40:26 »
Złoto to bezwartościowy złom :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:56:18 »
wiem, że dopiero zaczynam, ale jak uzbierałem 300k to byłem pewien że to dobra kaska.

Jak po 48-godzinach grania potrafiłem deską wykopać Velda za jakieś 40k w ciągu 5 minut to już uznałem się za pro gracza i prawdziwego kapitalistę  :2funny:

Wracając do meritum - ten miliard zainwestowałem w alta misyjnego (kupiłem dla niego dwa plexy, ale jednocześnie zarobiłem 30-dni free dla maina z buddy program), który za kilka dni kończy wszystkie potrzebne skille. Ma już zrobione standy - wystarczy tylko przekazać mu misyjnego "moneymakera" i wio!

Przyda się w sam raz, jak kiedyś tam się przeprowadzę do 0.0  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 10, 2009, 15:34:53 »
Kurcze, ja miningu to ni cholere, ale misje robie dla kaski. Nie to żebym nie lubił pokopać ale ciągle mi się wydaje, że tam gdzie będę chciał kopać będzie się ktoś czaił... :D, muszę się nieco wzmocnić i dopiero.
W ogóle raczej mam problem skąd wziąć kasę niż na co ją wydać. Kiedyś jak grałem w WoW to na początku też nie zarabiałem, potem całkiem nieźle na produkcji. Ale to i tak nic w porównaniu jaką kasę zbijał mój kumpel na durnej spekulacji.... tylko że tutaj wszystkiego jest mnóstwo razy więcej.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2009, 15:45:28 »
Robiąc misje L4 (i wcześniejsze - żeby zrobić stand potrzebny do L4) dochodzisz szybko do momentu, w którym możesz kupić 2 carriery z fitem, tylko... jeszcze 120 dni skillowania przed Tobą.

Generalnie z mojego punktu widzenia, kasa nie jest żadnym problem - problemem są tylko skille. I nie tylko na zasadzie: czy możesz czegoś użyć czy nie, ale też na ile efektywnie możesz z czegoś korzystać.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:01:39 »
Nie wiem jak ci wychodzi to "szybko". Robiąc misje lvl 4 zarabiasz normalnie jakieś 100 do 200 milionów na miesiąc :/.

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:15:34 »
Nie wiem jak ci wychodzi to "szybko". Robiąc misje lvl 4 zarabiasz normalnie jakieś 100 do 200 milionów na miesiąc :/.
Zalezy ile sie robi tych misji Albi i jak duzo gra  :coolsmiley:. No, ale mi srednio 1 misja l4 zajmowala 30-40 minut z salvage, pozbieraniem lootu. Robilem to na 2 postacie. Tak srednio robilem 3-4 misje w 3h. Zarabialo sie jakos 40-60 mln za misje (licze reward, kase z ratow, loot, salvage+lp). Czyli te 100 mln to z placem na dzien robilem z tego co pamietam.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

Ellaine

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:19:09 »
Mam podobne wyniki tylko że postać jedna - 1 misja lvl 4 to jakieś 30-60 minut + salvage. Nie liczę lootu, salvagu i LP bo lot do huba i klikanie żeby to sprzedać też trwa więc liczę to jako zysk z handlu i transportu.  Czyli jak w mordę strzelił, jedna misja na 2 dni do tygodnia (kilka podejść aż uda się grać 30-60 minut jednym ciągiem), 100-200 miesięcznie.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:30:00 »
Ja jak na razie latam jedną postacią, gram sporawo, i ostatnio wyszło na podstawie moich podatków dla korpa że podobno mam miesięcznego przemiału około 700kk za same bounty i rewardy z misji... W latanie do huba ze złomem sie nie bawię, slveg magazynuję albo spylam na miejscu podobnie jak loot za który bay ordery są względnie uczciwe (czasem się trafiają, dziwne nie? ;) ) reszta idzie do zmielenia a zbyt zapewniają mi korporacyjni producenci którzy są w stanie wchłonąć duużo minsów zwłaszcza jeśli akurat capital w budowie :)
Dobra l4 to dla mnie 1,5 do 2h w tym złomowanie...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 10, 2009, 17:30:48 »
W kazdym razie dobrze, ze nie zainwestowales w zadne IPO albo bank. Tak jak ostrzegalem wszystkie te banki to scamy.
Eve bank wlasnie zawinal zagle http://www.scrapheap-challenge.com/viewtopic.php?t=26880 . Przewija sie suma 500 bln isk. Postac Ridicka zbanowana podobno za sprzedawanie isk za rl pieniadze.
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 10, 2009, 20:17:30 »
Pamiętam... znięchęciły mnie niziutkie odsetki... To już wolę trzymać na koncie, mam na pulpicie widgeta Eve i jak robię coś to mogę sobie zerknąć na cyferki i od razu mi "rośnie"  :2funny:

Nie wiem jak ci wychodzi to "szybko". Robiąc misje lvl 4 zarabiasz normalnie jakieś 100 do 200 milionów na miesiąc :/.

Robiąc 2-3 misje dziennie (nie grymasząc zbytnio, poza odrzucaniem tych, które nie dają wzrost SS-a) zarabiałem netto* jakieś 600-700 baniek miesięcznie. Od dwóch tygodni eksperymentuję z farmieniem. Pięć dni robienia raz dziennie Blockade i pierwszego pocketu Recon 1/3 dało mi 5x25 z bounty (licząc z grubsza) oraz 200kk z salvage'u i lootu sprzedanego w hubie. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 10, 2009, 20:23:43 »
No tak, ale Blockade to długa misja, raczej nie warto jej brać bo jest niemal niemożliwe zrobienie jej w ciągu tygodnia i spada od niej standing. Co DT te raty się odtwarzają i trzeba od nowa je klepać.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 10, 2009, 20:33:03 »
Albi, ja wiem że w porównaniu z Tobą, jestem uber-noobem, ale kurcze... misji nie robi się "na raty". Siadam i jadę to Blockade w 1,5 godziny ze sprzątaniem. Recon zajmuje mi kolejne 40 minut, głównie dlatego że rozciągam wraki na dużej przestrzeni, a że to deadspace, to śmieciara męczy się na AB (tak, próbowałem wsadzić do Hurrka 100MN AB T2, ale jest do kitu - bardzo wolno się rozpędza).

Farmienie ma jeszcze tą zaletę, że optymalizujesz fit pod tą jedną konkretną misję, a że nic Cię nie zaskakuje, robisz misję AFK. Słucham muzyki, gadam na czacie i coś tam od czasu do czasu kliknę. Misja robi się relatywnie szybko, bo mam 100% DPS na 84 km kosztem tanka (z tej odległości nic mnie nie sięga).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Nosum Hseebnrido

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 11, 2009, 13:41:46 »
No tak, ale Blockade to długa misja, raczej nie warto jej brać bo jest niemal niemożliwe zrobienie jej w ciągu tygodnia i spada od niej standing. Co DT te raty się odtwarzają i trzeba od nowa je klepać.
W moim przypadku wygląda to znacznie, znacznie, znacznie inaczej.. standingi spadają zawsze, ale jeżeli bijesz raty z 0.0 to nie stanowi problemu. Nigdy nie liczyłem czasu robiąc jakaś misje ale tak na oko Blokada to 35-40min. z Bloodsami - z Shansha jest gorzej bo ścinają mi tracking i muszę zabijać krążowniki dronami.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 11, 2009, 13:48:12 »
W kazdym razie dobrze, ze nie zainwestowales w zadne IPO albo bank. Tak jak ostrzegalem wszystkie te banki to scamy.
Eve bank wlasnie zawinal zagle http://www.scrapheap-challenge.com/viewtopic.php?t=26880 . Przewija sie suma 500 bln isk. Postac Ridicka zbanowana podobno za sprzedawanie isk za rl pieniadze.
Panie drogi, czytaj pan uważnie, jak już czytasz cokolwiek... Ebank sie nie zawinął, dalej ma pełną wypłacalność. Zawinął się jeden koleś, właśnie ricidic, z 250b

edit: może nieco więcej isków wziął, nie zwróciłem uwagi TBH. całkowite assety ebanku to 3,2t isków, a on zabrał mniej niż 10%

Gacul

  • Gość
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 11, 2009, 14:04:09 »
Dozbierac 200m, kupic 4 plexy i zalozyc 2 alty [korzystajac z bonusu 1 miecha], masz na jednej postaci 2 miechy skillowania, na drugiej 3 miechy. Na jednej robisz kopacza z hulkiem + skillami do lodu, na drugiej wypas producenta/researchera [sprawdz w eve moonie gdzie potrzebujesz wiecej SP, to tam dolozysz dodatkowy miech]. Za kazda z postaci po dwoch/trzech miechach zgarniesz conajmniej 2b.

Pozdrawiam ;]
Najbardziej konkretna odpowiedz. Na mainie racisz, a drugim kontem kopiesz minsy/lód w tym samym systemie. Może to nie bedzie wypas dochodowe jak handel ale przynajmniej masz pewny zysk.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 13, 2009, 14:47:51 »
Panie drogi, czytaj pan uważnie, jak już czytasz cokolwiek... Ebank sie nie zawinął, dalej ma pełną wypłacalność. Zawinął się jeden koleś, właśnie ricidic, z 250b

edit: może nieco więcej isków wziął, nie zwróciłem uwagi TBH. całkowite assety ebanku to 3,2t isków, a on zabrał mniej niż 10%
Ricdic zawinął 200b i udzielił niezabezpieczonej pożyczki na 275b
Łączne straty EBANK to minimum 475b (minimum, bo nie wiadomo ile inwestorzy wrzucili nowych funduszy na konto Ricdica - on był "kasjerem")

Wartość EBANK to 2.3 tryliona, nie 3.2
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: W co zainwestować miliard?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 13, 2009, 14:55:44 »
Ricdic zawinął 200b i udzielił niezabezpieczonej pożyczki na 275b
Łączne straty EBANK to minimum 475b (minimum, bo nie wiadomo ile inwestorzy wrzucili nowych funduszy na konto Ricdica - on był "kasjerem")

Wartość EBANK to 2.3 tryliona, nie 3.2
Hm, czeski błąd w całkowitej wartości, chociaz rzeczywiście dość znaczący :) . Przepraszam. Co do pozyczki, rzeczywiście, powiększa to stratę. Niemniej jednak stwierdzenie, że cały EBANK się zwinął i był jednym wielkim szwindlem w dalszym ciągu uważam za nieuzasadnione. (oczywiście cała sytuacja może być podbudowaniem zaufania u scamowanych/klientów na zasadzie "o zobaczcie jacy jesteśmy scamoodporni, dalej mamy wypłacalność", żeby w przyszłości wywinąć jeszcze większy numer :D )