Autor Wątek: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07  (Przeczytany 5632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Straszny

  • Gość
[Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« dnia: Kwiecień 11, 2009, 12:01:06 »
wy to serio ?

edit:
LOL? Mona jaka dyskusja?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 13:37:08 wysłana przez Scaryman »

Goomich

  • Gość
Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2009, 12:11:54 »

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2009, 14:54:52 »
Pewnie to drobne zwrocenie uwagi na to ze juz nikt nawet 3 zdaniowych raportow nie publikuje na ksod. Ostatnio jest tylko "malo sie dzialo", "nie bylo mnie" i "1 szpilka GS/BOB spadla". Nuda. :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2009, 16:29:37 »
Jest jeszcze opcja że to subtelny sopsób Dormika na ochrzan dla mnie i Lokiego za sprtoloną akcję :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Totalizator

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2009, 17:34:05 »
Myślałem że raporty Strasznego są pozbawione sensu ale to jest całkiem inna liga, mam nadzieje że (inni, żeby nie było że własną estetykę promuję) modzi zdecydują się go usunąć bo to precedens do wklejania "raportów" z dueli thoraxów w FW albo gankowania bestowerów na jakiejś bramce w low.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 18:10:59 wysłana przez Bruce Ironstaunch »

Ellaine

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:09:55 »
JAk dla mnie raporty z małych bitew małych korporacji są super fajne i wydajne. Nie każdego interesuje ciągle wielka wojna i dziesiątki spadających dreadów. Dla wielu nowych i nie tylko graczy może być ciekawe jak radzą sobie małe korporacje, jak idzie naszym zaprzyjaźnionym piratom, jak w ogóle wyglądają małe potyczki etc.

Totalizator

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:13:30 »
Niestety nazwa "battlereport" sugeruje że odbyła się jakaś bitwa (coś w czym spadły dwa statki to od biedy może być "skirmish")

Ellaine

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:31:39 »
Zmienić lub podzielić - battle report / combat report i po problemie :)
W raporcie nie chodzi tylko o to żeby dotyczył ważnych politycznie wydarzeń, ale też o to żeby był po prostu ciekawy dla kogoś.

Terion

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:41:44 »
Wczoraj czy przedwczoraj jak sie "loglem" i postanowilem pyknac jakiegos plexa czy anomalie przez system przelecial mi 11 osobowy gang neutow ... powinienem napisac raport ? Pamietam 9 typow statkow  ::)

Nie no badzmy powazni - raport chyba powinien powstawac jak byla jakas walka ... chocby kilkanascie statkow i obie strony posatnowily strzelac, a nie 1 kampili drudzy wpadli, ale uciekli ...

Pomalujcie sobie lepiej jajka lub oskrobcie wedle uznania  >:D

Ezachiel

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2009, 23:37:18 »
Dla SHCK widocznie udział 4 osób w gangu, wtopa, i ogólnie walka jest wydarzeniem. Dla większych korpów walka 10 osób jest zdarzeniem, a dla bloków 1000 v 1000. Kwestia skali w której żyjecie. Co innego jest jak IRON member wpisze raport z tego jak obił w 10 osobowym roamie 5 statków gdzie te 10 osób to 1% korpa, a co innego jak w SHCK 2 osobowy gang wpada w .... no wiecie w co  ::) ... gdzie te 2 osoby to powiedzmy 25% aktywnie grających ludzi z korpa. Trochę proszę wyrozumiałości, zwłaszcza że ktoś ten raport przepuścił :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 14:16:06 wysłana przez Edmund »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2009, 23:56:00 »
Gwoli wyjaśnień w gangu było nas 4, trochę nas rozsypało po przestrzeni (^&&&&&&&&P((%)$^*^ prawa Merphego i RL), postanowiliśmy wracać, nasz scout przeleciał a między nim a nami ustawiła się kampa, 4 (jak się ;potem okazało 5) gości. Dormik wyskoczył z kampy w cepie, ja i Nasghull mieliśmy cięższe maszyny to się nie udało, piaty od tamtych ujawnił się w momencie w którym zacząłem rozrabiać zagłuszarkami, siedział w falconie i dostałem na twarz chyba wszystko co miał na pokładzie.
 Trudno się mówi. Kupuje kolejny statek i czeka na okazje do zemsty.
A odnośnie pretensji panów wielkoświatowców... nie wiem czemu Dormio wrzucił tu raport po świętach nie omieszkam zapytać, ale Ed dobrze pisze. Jesteśmy teraz nie za dużym luźnym korpem, bez zamordyzmu.... no prawie bez zamordyzmu połowa naszych aktywnie działających ludzi rozsiana jest po Empire, więc jak większość tych z okolicy chce się bawić to jedziemy w low i szukamy okazji do walki i nie, nie strzelamy do macro hulerów (chociaż przydałoby się przetrzebić towarzystwo...),  tylko szukamy jakiegoś żywego celu. I nie ważne czy zbierzemy łomot czy my go spuścimy, czasem wyjdzie z tego mieszana impreza, w której dostaniemy (albo ci drudzy) niespodziewaną pomoc, czasem zaczną do nas strzelać zupełnie przypadkowe osoby... ale bawimy się dobrze.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2009, 01:17:02 »
ja tam chetnie bym poczytal tez co slychac w innych korporacjach. byle ten raport byl fajnie podany (jeszcze lepiej jak by dolaczyl ktos filmik z walki). a nie tylko monopol kfc-goon-coven :) Tyle ciekawych walk sie dzieje wszedzie a slychac o tych wielkich i nudnych :D
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Zbulu

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:19:34 »
Marudzicie. Centrala to nie forum propagandowe wielkich powerbloków i sojuszy. Fajnie czyta się takie raporty bo widać że poza BoB/Goons cokolwiek w eve się dzieje :)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:47:18 »
Ja też jestem za takimi raportami.

99% młodych zacznie w takich małych gangach. Fajnie jak sobie poczytają jak inni je prowadzą. Najlepiej się uczyć na cudzych błędach  ;)


Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2009, 16:00:19 »
Panowie,
kazdy raport jest dobry, nie marudzic. Wrecz namawiam, zeby z kazdego, nawet drobnego skirmisha pisac raporty na centrale. W ten sposob budujemy baze danych wydarzen, gdzie potem te wydarzenia beda ladnie zlinkowane na mapie galaktyki.

Wiec pisac, pisac i jeszcze raz pisac! :)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

Straszny

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2009, 16:16:13 »
rozumiem idee połączenia raportów, mapy itd... ale nie takich raportów - no ja chetnie przeczytam krotki opis z jakiejś skirmish walki "gdzieś" w EVE , ale jakby to był zbiorczy temat walk w małej skali i tutaj opisy co bardziej emocjonujących starć (czasem np walka 3 vs 6 bywa niesamowitą frajdą, szczególnie jak sie w 3 zleje 6 mocniejszych shipów). Może zbiorczy temat na takie "ultra small scale fights"? Ogólnie idea połączonej mapy i raportów imo nie ma sensu bo są to jednak promile z tego co sie dzieje nawet w polskim community , NC/GS juz marudzili na raporty w ktorych opisywałem skirmish bitki na 20-40 shipów (choć i tak wybieraliśmy co fajniejsze). Naprawde nie wiem czy jest sens rzucać opis walki 2 shipow. Toż u nas takich jest czasem i 20-30 dziennie. Jak sobie wyobraże centrale zawaloną takimi raporcikami....   :idiot2:

Ellaine

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2009, 16:50:04 »
U jednych korpów jest walk 20-30 dziennie, u innych raz na tydzień udaje się namówić pełen skład 5 osób do wydokowania jednocześnie.
Raporty powinny mieć jakieś oznaczenie skali i dać się filtrować, tak by w razie potrzeby zobaczyć tylko duże starcia.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:20:16 »
chyba najlepszymi raportami walk sa killboardy kazdej korporacji...
chca pisac to niech podlinkuja kile i niech pisza...
...Ja jestem conajmniej zdezorientowany idea takiego opisu...
w wielu korporacjach codziennie odbywa sie od kilku do kilkunastu starc i nikt o tym nie wspomina...
A zreszta Scary powiedzial wszystko co chcialem powiedziec  :)
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:25:45 »
Jeju, ale wy sie rozdrabniacie. Przeciez to nie chodzi o to kto ile jakich starc ma, tylko komu chce sie o tym napisac i jak. Ot co.

Prawda i praktyka jest taka, ze nikomu nie bedzie sie chcialo na dluzsza mete opisywac starc 1v1, choc i takie moga sie zdarzyc i jesli beda ciekawie opisane, to znajda sie na centrali.

Dlatego tez piszcie, piszcie i jeszcze raz piszcie. Kazda walka jest interesujaca. Niewazne czy 1v1 czy 1000v1000. Wszystko zalezy od autora tekstu a ja w zaden sposob nie bede dyskryminowal malych potyczek albo faworyzowal duzych.

Kazdy moze napisac raport z kazdej walki. Byleby byl ciekawie napisany i w miare obiektywny.
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

KennethWolf

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:30:39 »
Dla mnie te małe bitki roamowe dają znacznie więcej frajdy niż mega blob i z chęcią poczytam o takich małych starciach, o dużych też, ale faktycznie warto by to rozdzielić na takie do 20paru-30paru statków na stronę i takie powyżej. Fajnie jak by też się czasem pojawiły opisy ciekawych solówek, patrząc na KB niektórych osób to aż się chce poczytać jak oni tego dokonali i uczyć się :)

Hastrabull

  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 060
    • Zobacz profil
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2009, 21:42:54 »
a jaki jest sens dzielenia tego? Czy starcie 19v23 jest inne niz 21v23? A moze starcie 18v20 bedzie gorsze/lepsze niz 21v22? A moze w takim razie nie tu ustalic granice? Moze powyzej 30? Ale wtedy jaka jest roznica miedzy 29v28 a 31v30? :) Itd itp.

Nie ma sensu wprowadzania takiego rozroznienia bo nie ma mozliwosci zdefiniowania takiego rozroznienia. Dla jednych duza bitka to 10v10 a dla innych 1000v2000 ;)
Jak masz się tu kogoś bać, to mnie...
buahahaha <- demoniczny śmiech

myst1q

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2009, 22:02:52 »
a moze by tak utworzyc sekcje FW w ktorej byly by opisywane przygoty tych 'flot'?
sam pamietam jak dowodzilem flota ~30 ludkow, wpadlismy na ~40 ammarow, gdzie pokazalismy im co umie minmatarska milicja, a potem jak wpadlo na nas ~20 innych ammarow (jeszcze na tej samej bramie) to ostro dostalismy w ''ciry''. nigdzie niemozna znalezc opisu tego co sie dzieje w FW procz mapki 'politycznej', a odbywajace sie tam walki sa calkiem fajne, i roamy kktore organizowalem(-listmy) mozna spokojnie porownac do tych ktore odbywaja sie w 0.0.

Zbulu

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:03:37 »
A po co rozgraniczać można wykorzystać tytuły postów do tego i na końcu umieścić 1v1 30v25 albo 1000v1000 i wtedy ci marudzący jak zobaczą w tytule 5v5 to nie będą tego czytać i trolować.

Zwracam się z uprzejmą prośbą do wielce szanownego Pana o wypełnienie danych w ustawieniach konta - postać, sojusz i korporacja. Jak wszyscy to wszyscy, babcia też :)

pozdrawiam
Ed.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2009, 21:49:25 wysłana przez Edmund »

KennethWolf

  • Gość
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:17:28 »
Zbulu chyba wymyślił najlepsze rozwiązanie

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: [Dyskusja]Odp: Raport z Oguser - 2009-04-07
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:01:59 »
Odpowiem hurtowo, bo dopiero wróciłem z urlopu, a sporo jak widzę jest domysłów i walenia w placek przez "panów" wielkiej polityki (nie mylić z panami OD wielkiej polityki).

Pierwsze primo - każdy bawi się jak może
Drugie primo - raport na publikację czekał parę dni - NIKT - do mnie nie napisał nawet słowa o uzupełnienie/rozszerzenie, a poza tym widać, że nawet tak lakoniczne raporty dają pewien obraz tego, że korp żyje i coś tam robi
Trzecie primo - to miał być test pisania raportów

Pierwsze secundo - jest takie zatrzęsienie raportów z wielkich bitew, że aż normalnie nie wiadomo od czego zacząć czytanie
Drugie secundo - każda bitwa to jakaś historia i być może zbyt szumnie to zabrzmi, ale i tragedia dla niektórych
Trzecie secundo - krytycy się znaleźli - zwłaszcza Ci co sami piszą setki raportów

Tertio - mam w jagodziance to co sobie myślicie o moim raporcie, póki nie będą się pojawiać KONKRETNE raporty dające Wam to co chcecie to będę Wam serwować takie dania na jakie stać mnie i SHCK  :P

Edit by Dormio
Aha... zapomniałem jeszcze dodać... dziękuję adminom za umieszczenie mojego raportu,
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...