Autor Wątek: Film / Ksi??ka ? :)  (Przeczytany 11314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mc-maxim

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« dnia: Lipiec 19, 2004, 09:48:11 »
CZE !
Mam pytanko ... znacie moze jakies fajne filmy o tematyce podobnej do gry EVE ? Pozdrawiam !  :D

partridge

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2004, 13:24:32 »
Star Trek :)
No moze jeszcze z seriali FarScape

Soulless

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2004, 13:29:34 »
IMHO nie ma... a te co sa stawiaja na pierwszym miejscu ludzi/obcych jako postaci, a caly kosmos jest tylko tlem... filmu ktory by na pierwszym miejscu stawial statki, polityke imperiow, a calkowicie zaniedbywal losy jakichkolwiek jednostek nie ma :D

ChriSTobaL

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2004, 18:04:29 »
Star Wars  :twisted:

SHarG

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2004, 22:54:20 »
Zawsze mo?esz obejrze? kilka filmów kr?conych w Eve   :D

Zdecydowanie najlepsze filmy Eve jakie kiedykolwiek widzialem robi Leafo z North Star Networks.

Polecam bo s? po prostu  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

http://nsn.stylii.com/nsnfiles/index.asp

partridge

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2004, 23:42:33 »
No coz Soulless seriale SF sa jakie sa! Wiadomo ze chodzi o kase a wiecej jest ludzi ktorzy wola ogladac kapitana Picarda jak placze niz przez godzine wysluchiwac poetyckich opowiadac na temat czulosci czujnika antymaterii. Zwala na maksa ale tak juz jest i zawsze bedzie. Po prostu czasami wlacz sobie Discovery Science i popatrz na programy ktore mowia o podboju kosmosu itd. Tak wlasciwie to bywaly czasami odcinki np Star Treka typowo kosmiczne no ok moze z 2 na 50 no ale byly. Coz zyjemy w czasach gdzie najwazniejszy jest zysk.... Zreszta mozna to zauwazyc w kazdej nowej ekranizacji komiksow.... typowa komercha i nic wiecej. Dzieki temu mozemy zobaczyc Spidarmana ktory ma wiecej kompleksow niz 150 kilogramowa kobieta Wolverina, ktory przed posiekaniem jakiegos wroga zaczyna recytowac Hamleta :) Nie mart sie bedzie gorzej.... no ale zawsze mozna sobie poczytac....

mc-maxim

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2005, 03:51:46 »
Racja ... pr?dzej znajde dobra ksi?zke ... :) Ktos jaka? zna ?  :wink:

Sambor

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2005, 09:47:12 »
No mi np. podoba? si? serial Ucieczka w kosmos "Far away" tak t?umaczyli na Vizji YV :)

A jak nie teges to zagraj sobie z kolegami w jakis system :) (rpg)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2005, 11:30:32 »
Cytat: "mc-maxim"
Racja ... pr?dzej znajde dobra ksi?zke ... :) Ktos jaka? zna ?  :wink:


Sporo ostatnio takich... zacznij od serii Honor Harrington.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2005, 11:33:38 »
Cytat: "mc-maxim"
Racja ... pr?dzej znajde dobra ksi?zke ... :) Ktos jaka? zna ?  :wink:


Z ksi??ek to polecam Webera, w Polsce ukaza?y si? (nie ca?e jeszcze) jego dwa "kosmiczne" cykle: Starfire i Honor Harrington.
Przedwieczny.

Jason Argonaut

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2005, 11:58:51 »
A ja ciekaw jestem kiedy i czy w ogóle CCP sprzeda prawa do ekranizacji. Móg?oby by? interesuj?ce. Gdyby sie wstrzelili w konwencj? i do tego jakis scenariusz ciekawy.
W ko?cu tyle gier komputerowych zosta?o zekranizowanych. Obawiam si? jednak, ?e EVE jest zbyt niszowe, aby znalaz? si? kto? kto wy?o?y kas? na produkcj?....

Sambor

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2005, 11:59:19 »
Panowie gadacie g?upoty, je?li kto? z was chce przenie?? si? w ?wiat kosmou, ró?nych miejsc, odwiedzi? ró?ne rasy, jumpy, zagadki, zobaczy? jak my?l? inne rasy to zapraszam do czytania serii ksi??ek James'a White'a "KOSMICZNY SZPITAL" dla mnie to by?o co? wi?cej ni? ksi??ka, ksi??ka sk?ada si? z 7 lub 8 tomów nie pami?tam, czyta?em ju? jaki? czas temu.

A na Honor Harington si? od jakiego? czasu czaje.

mc-maxim

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2005, 12:05:45 »
Hmmm .... ciekawe czy znajde te ksiazki w bibliotece miejskiej ... jak myslicie ? Bo jezeli takich ksiazek nie ma w bibliotekach to oszczedze sobie czasu :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2005, 12:06:46 »
No, Szpital Kosmiczny te? jest ca?kiem w porz?dku, kawa? starej dobrej sf...
Ja jeszcze polecam trylogi? WOJOWNICY, autora podam wieczorkiem, bo mi z g?owy wylecia?o nazwisko...
Motto ksi??ki brzmi:
Obcy my?leli ?e ich wojna jest straszna...
Ale dopiero ludzie pokazali im jej piek?o...

Mo?e nie dos?ownie tak to brzmi, ale oddaje sens :)
Przedwieczny.

mc-maxim

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2005, 12:08:19 »
Cytat: "xarthias"

Obcy my?leli ?e ich wojna jest straszna...
Ale dopiero ludzie pokazali im jej piek?o...


Hehe dobre hase?ko ...  :twisted:

Sambor

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2005, 12:13:30 »
Jest jeszcze jedna ksi??ka dost?pna w ka?dej bibliotece

"POMNIK" hmmm nie pami?tam autora ale chyba jaki? Loyd? Beagle/Begle/Bagle/Bigle.

Pi?kna ksi??ka, polecam, dla ka?dego.

mc-maxim

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2005, 22:22:37 »
No wiec wyporzyczy?em 3 ksiazki.

James White : Trudna operacja i sektor 12, czyli tom 5 i 3.

Mam nadzieje ze nie trzeba czytac po kolei. Z tego co patrzalem to sa ksiazki o jakims kosmicznym szpitalu .... hmmm nie wiem czy dokladnie o to mi chodzilo, chcial bym ksiazki typowo bitewne zblizone do klimatu EVE (moze nie ma takich)

Lloyd Biggle : Pomnik .... przegladalem j? i tez wydaje sie dziwna .... caly czas jakas pustynia, ale moze mi sie tylko zdjae, nie wiem :p

Jak ktos zna jeszcze cos dobrego niech poda tytu?y. Innych ksiazek niestety nie odnalaz?em.

Pozdrawiam !

Sambor

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2005, 00:18:18 »
ieee tam jak tasma to ja na cd w glowie zmienialem :) no jak chcesz ale Dr. Conoway i jego ekipa Prilica (paj?kowaty), Sister Nydrad (jakos tak, chodzaca dzdzownica w futrze) i jego kobita Patolog Murchison :)Poznawali sie przez kilka tomow. Zaczynaj?c od I tomu, bohaterem jest Major O'Mara taki Szwarceneger Psycholog, szef szefow na stacji :)  no co ja Ci bede mowil, zacznij od pocz?tku to zobaczysz sobie jak czlowiek daje sobie rade z Tralthianami (jaos tak) a dokladniej jednym z dzieci tej rasy :) piekne metody wychowacze :) uuu chyba jezszcze raz zaczne to czytac :D

A w jednym z tomow, szpital jest przebudowany w wielka kosmiczna fortece, szpital, broni sie przed najazdem obcego imperium... ciekawie opisana walka :) ale w tej ksiazke nie walka dominuje lecz wizja kosmosu J. Whitea :D

Arleonenis

  • Gość
Film / Ksi??ka ? :)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2005, 15:32:02 »
zaj$%iste ksi??ki na temat militarnej sf (bitwy kosmiczne):
autor david weber
cykle (tak cale cykle):
Honor Harrington (numer 1 imho)
Starfire

te dwa cyle s? najlepsz? militarn? sf której akcja opiera si? na bitwach kosmicznych z tych które do tej pory znalaz?em a czytam naprawde duuuuzo (ostatio piec baniek poszlo na same ksiazki (20 zamówilem))

tych opartych glownie na bitwach ladowych sf jest w pizdu i jeszcze troche