Autor Wątek: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami  (Przeczytany 10891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rimen

  • Gość
Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:31:54 »
Witam. Mogę nasuwać się bsami na misjach lvl4 i mam problem. z braku kasy latam Typhoonem, i rozwałka bsów np, angel cartel to neverending story. Mam 4x xt9000 cruise launchery i 3x800mm, a wcześniej 3x1200mm splówy. skile mam całkiem niezłe na to wszystko (niebawem lvl4 na misiile będzie). Jeden pocket/5 misji robiłem 2 godziny, bo zanim jednego rozwaliłem lub nie to musiałem spierniczać  >:(. Więc mam pytanie jak Wam, drodzy użytkownicy Evy wychodzi w praktyce to rozwalanie. Bo mnie to powoli wku... że tyle czasu to klepanie idzie. Co można zrobić w tej kwestii?
Proszę o jasne odpowiedzi.  :)

silverrobert

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:43:59 »
Tez latam na misje lvl 4 Phoonem. Z moich osobistych spostrzezen:
- sentry drony t2 to konieczność (misje robi się o wiele szybciej),
- wyrzutnie caldari navy CML - tez duzo boostuja, nie sa za drogie, a zra PG mniej niz t2,
- dzialka 1200mm t2 sprawuja sie slicznie,
- koniecznie BCU t2, bez tego bedziesz sie meczyl bez sensu,
- amunicja koniecznie pod misje.

Mam nadzieje, ze to cos pomoze.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:46:06 »
Pierwszy błąd to miesznie snajperski ;) rakiet z autocanonami, jak walczysz na close rang to wrzuć tam torpedy, drugi to prawdopodobnie (nie napisałeś typu tanka) to próba tankowania tego armorem - Angelsi / Matarzy i pochodne to najniewdzięczniejszy przeciwnik do takiej zabawy. Shild tank ładuj. Dalej to już róźnie. Angele maja raczej szybkie statki wiec to oni dolatują do ciebie na swój optimal nie na odwrót.
Kumpel z korpa z którym często latam misje, opierając się na swoich doświadczeniach (czytaj straconych statkach) Wsiadł w końcu w flet tempesta załadował na niego 2 cruizy + 6 1200 i aktywny shild tank (ale AB też tam upchnął) i jakoś mu to idzie.
Zakładam ze skoro latasz już BS o czymś takim jak dobór amunicji ze względu na rodzaj zadawanych obrażeń nie jest ci obcy?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ellaine

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2009, 10:53:33 »
Na typhoonie może być ciężko z shield tankiem - 4 mid sloty. Teoretycznie dobry powinien być do tego Maelstrom.

silverrobert

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:09:23 »
Ja z przyczyn religijnych odrzucam tankowanie shieldem i jakos nigdy nie mialem problemow na misjach lvl 4, poza jednym przypadkiem gdy zasnalem na misji ;(. Wszystko kwestia odpowiedniego tanka (rigi auxiliary nano pump, amarr navy reperka, 4 hardy) i znajomosci misji.

Straszny

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:25:29 »
ktoś kiedyś powiedział ze passive tankiem nie da sie robić misji L4, a ze uparty jestem to sprawdziłem sobie altem

Taki Syfon shieldowy robi L4q20 (no z 5 dałem rade psychicznie) z palcem w nosie, fakt ze Typhoon na reperce i hardach również robił je bez problemu nie oznaczał wcale ze shield-passive nie da rady:



silverrobert

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2009, 11:35:34 »
Madre slowa, ale ...
Problem jest taki, ze ten fit nie jest uniwersalny. O ile z Angelami i Mercsami dasz rade, tak za Guristasami bedziesz sie uganial. Ten AB faktycznie zwieksza troche speeda, ale goniac takiego Rachena Mysune w Vengeance l4 naklniesz sie co niemiara.

rimen

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:05:38 »
dzięki, w sumie zróżnicowanie ogromne, ale zanim zdobędę mamone na rigi to chyba osiwieje :), a tak naprawdę autocannony to po to, że warpuje mnie na close, a jak wcześniej miałem torpedy to i owszem leciały, ale już nie wybuchały (nawet na range <9 km) czyli coś dziwnego się z nimi porobiło.

A pytanie drugie. JAK pozbyć się scramblujących shipów jak to w tym gąszczu celów na overview ledwo widać a w przestrzeni zobić lock target graniczy z cudem. Przez to, że nie mogłem namierzyć tego draństwa to już straciłem dwa Tempesty (2x130mln  :'().

Straszny

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:09:47 »
sposoby ingame:
1. stasis webifier
2. target painter
3. drony light albo med (ale te drugie tylko t2)

sposoby mniej ingame - jak widzisz ze bedzie naprawde krucho:
ctrl+q z włączonymi resistami i reperaczką - i statek po 30 sekundach od wyjścia z gry zniknie z pola walki misji, ignorując wszelkie disrupty, scramble itd.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:13:57 »
W ogóle Matarzy nie mają porządnego BSa do lvl 4. W ogóle mają te BSy jakieś takie.....

Amarzy mają Navy Apoca
Caldari Navy Ravena
Gallenta Navy Megasa
Matarzy niby tego Fleet Tempesta.....

Ale coś cieko on wypada w tym porównaniu. Przydałyby się małe poprawki w Artylerii, np. większy magazynek czy mniejszy ROF. To jaki magazynek mają Arty 1400 to śmiech. 1200 zresztą niewiele lepiej.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:36:23 »
Porządny BS do misji wedle założeń CCP to Marudery. Factiony to mają być mordercy nie koniecznie na npc

->Bruthuszior
a) sortuj overviu po odległości tak żeby na górze były te najbliższe cele (nie spotkałem misji w której cwaniaczki z warp disrupami latały dalej niż 10km ode mnie)
b) na misje zrób sobie zakładkę overviu na której będą np tylko npc, bramy i stacje (2 ostatnie do wygodnego szybkiego warp out)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Voulture

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:40:33 »
Ile kosztuja purgery t2 ktore zalozyles na phoona? Bez urazy, ale generalnie tragedia Scary ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:42:51 »
Taki april fools :P
Chociaż na purgerach t1 da się wyciągnąć ponad 500 unidefa :P
A ja nie mam wymaksowanych skilli na shielda :P
Przedwieczny.

Straszny

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:43:48 »
Ile kosztuja purgery t2 ktore zalozyles na phoona? Bez urazy, ale generalnie tragedia Scary ;)

ty - straciłes kiedys ship na misjach??? przecież to jest inwestycja zwracająca sie niesamowicie szybko, już bez jaj... moze T1 mam fitować zeby nie urazić tych co mają mały wallet.

rigi T2 mam na slepkach rattujacych na mainie i na bsach alta, czasem nawet na Vagabondy wkladam T2 rigi, tak samo jak klony "bezpieczne" mają impy +5% wszelakie. A main bojowy lata po Delve w halo.

gramy tak długo ze chyba nie jest to problem. Na pewno nie kasy żaden.
Więc generalnie nie rozumiem o co Ci chodzi, tym bardziej ze nie pokazałem tutaj itemków na których ja latam zarabiając - invu frakcyjne ofc (choć czesciej lata misjonarz na 3 LSE i 2 PDU)

Voulture

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:48:08 »
Wybacz, ze nie rowinalem dla mnie oczywistej mysli.

"... Ergo, wsadzanie kupy kasy by dostac fit z tankiem perma na 460dps bez zadnych dmg modow jest tragicznym posunieciem. Za ta sama cene mamy faction tank na armorze tankujacy wiele wiecej i zmiescimy dmg mody. Czytaj: Zysk."

Straszny

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2009, 12:49:14 »
aaa , chyba ze tak, ogólnie ja tam te misje robie jak main kibluje w 49- i podobnych opach
tank musze miec mocny i totalnie bezproblemowy... bo zapominam czasem o tych głupich misjach, a nie chce sie skupiać na nich nic poza minimum konieczne.

damage robią drony sentry albo ogre albo czasem T2 med
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2009, 12:58:14 wysłana przez Scaryman »

rimen

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:12:08 »
O właśnie muszę sobie posortować overview tak jak mi polecił Doom. No to dzięki chłopaki za pomoc.

Ellaine

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:18:20 »
Do misji AFK wygrywa domi z dual repką :)
Phoona powinno dać się zrobić z grubsza tak samo, też ma 7 low.

rimen

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:34:59 »
No tak ale chwila moment i po capacitorze będzie, zrobię sobie repke t2 i ciut lepiej to wyjdzie i tak sobie myslę czy lepsze będą hardenery (resist ujemny od dmg) czy EAEN+RAMP (po ileś tam procent do pancerza). Co lepsze?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 01, 2009, 14:07:04 »
Jako, że Phoonem robię misje L4 już ponad miesiąc, podrzucę swój fit

Hi:
4x Caldari Navy Cruise Missiles (większy ROF oraz większa pojemność) - warto!
4x Medium Hybrydy (bo takie mam skille - spokojnie można włożyć 4xMedium Projectile)

Med:
Drone Navi (boost szybkości dron - must have)
Cap Recharger T2
Target Painter meta 4
Cap Booster meta 4 (800)

Low
2x2 aktywne hardenery pod misję (używam frakcyjnych)
DC T2
frakcyjny LAR
MAR T2

Rigi (nazw nie pamiętam):
- ten od ROF missile
- ten od zasięgu dron
- ten od zasięgu targettingu (żeby w pełni wykorzystać zasięg cruise'ów, ale przy "Long Range Targetting" na 4 można spokojnie wsadzić w to miejsce CCC)

Drony - 5 Heavy z dmg pod misję (+ 2 takie same zapasowe)

Taka konfiguracja robi "Gone Berserk" L4 w 35 minut, a przy włączonym wszystkim z wyjątkiem LAR jest prawie capstable. 75% DPS na dystans 55 km (maks zasięgu moich dron), reszta już przy 40 km.

Medium hybrydy wynikają z faktu, że latam shipami Gallente i nie mam skilli na projectile. Mimo braku bonusów od shipa i tak strzelają szybciej niż medium artyleria, a mają lepszy tracking i doskonale nadają się do zwalania nadlatujących frytek (scramble!) - zasięg na Iridium - 48 km.

Wcześniej latałem na L4 Dominixem i z mojego punktu widzenia Typhoon = Dominix + 4xCruise Missiles. Koniec z gonieniem NPC, bo zawsze mam ich w zasięgu, a co ważne - Typhoon "sam z siebie" jest szybki - mój lata 156 m/s bez AB.

Piętą Achillesową tej konfiguracji jest cap - niestety, odpalenie LAR = odpalenie cap boostera. Ale z drugiej strony, takie "Damsel in distress" robię stojąc w miejscu - dzięki temu wraki są blisko siebie i nie muszę potem śmieciarą latać, żeby je pozbierać  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2009, 14:32:59 »
Gallenta Navy Megasa
Que ? Gallente mają Dominixa i do PVE nic więcej już niepotrzebne.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2009, 14:52:42 »
Que ? Gallente mają Dominixa i do PVE nic więcej już niepotrzebne.

To jest jakiś mit z Dominixem. OK, ma dobry tank (dużo low slotów + niezły cap), ale bije tylko dronami. W efekcie misje, na których drony łapią aggro są albo mniej dochodowe (odliczamy koszt utracony dron), albo nawet "niezrabialne" ("Enemies Abound 1/5").

Na Typhoonie masz ciut niższy DPS z dron (brak bonusów shipa do dron), za to pojawia się spory DPS z cruise'ów.

Zresztą - Dominikiem męczyłem "Gone Berserk" jakieś 1,5 godziny.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2009, 14:57:58 »
Zresztą - Dominikiem męczyłem "Gone Berserk" jakieś 1,5 godziny.
Gone berserk to moja ulubiona misja kartoflem :)
W półtorej godziny to ją 3 razy zrobię... Masz kiepskie skille po prostu, a nie kartofel kiepski...
A że niektóre misje nim są cięższe... Cóż, po to się używa przycisku "Decline" (czy jak to tam teraz wygląda). :)
Poza tym, czemu tylko drony? Możesz raile wpakować i masz wtedy lepszy dps niż megas "misyjny", a tank uber.
Póki nie wprowadzą do wszystkich npców AI Sleepersów, kartofel to najlepszy statek na misje jest.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2009, 15:01:20 »
Nie wiem jak procentowo rozkłada się siła twojego ognia na drony / cruisy, ale wierz mi tylko 4 cruisy to nędza nawet na moich skilach i statku który ma do tego bonusy. Fakt masz ten zasięg pewnie w okolicy 100 km, ale tak słabe salwy nie złamią tanka droższego bs, a użycie dron wymaga wejścia na te 55 od celu co w przypadku kilku npc jest delikatnie mówiąc problematyczne bez zwarpowania się takiemu na łeb (raz spotkałem npc który bił mnie cruisami chyba z 200km)...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2009, 15:41:36 »
Procentowo mam taki rozkład:

50% - drony
40% - cruise'y
10% - hybrydy

Przy średniowyskillowanych cruise'ach (same na 3, brak pobocznych skilli) nie ma spotkałem takiego BS-a, który nie padłby bez użycia dron. BS-y Angelsów łamię w 40-45 sekund sztuka, BC w takim tempie, że jednego obrabiają drony, a drugiego reszta - oba spadają błyskawicznie, więc szkoda czasu na przeloty dron.

Może i Kartoflix ma lepszego tanka (Tyfusem nie ryzykuję solo bonus pocketu AE), ale moim robi się misje bardziej komfortowo. Tyle, że to właśnie Typhoon jest "skill intensive", bo trzeba mieć po pierwsze, mocne drony, po drugie cruisy. No i jeszcze trzeba na niego patrzeć.  :2funny:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2009, 15:43:37 »
Nie wiem jak procentowo rozkłada się siła twojego ognia na drony / cruisy, ale wierz mi tylko 4 cruisy to nędza nawet na moich skilach i statku który ma do tego bonusy.

Special Ability: 5% bonus to Large Projectile Turret firing speed and 5% bonus to siege and cruise missile launcher firing speed per level.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2009, 17:21:09 »
To jest jakiś mit z Dominixem. OK, ma dobry tank (dużo low slotów + niezły cap), ale bije tylko dronami. W efekcie misje, na których drony łapią aggro są albo mniej dochodowe (odliczamy koszt utracony dron), albo nawet "niezrabialne" ("Enemies Abound 1/5").

Na Typhoonie masz ciut niższy DPS z dron (brak bonusów shipa do dron), za to pojawia się spory DPS z cruise'ów.

Zresztą - Dominikiem męczyłem "Gone Berserk" jakieś 1,5 godziny.
No to ja jestem zdecydowanie jakimś mitomanem skoro jedynie w Dominixie robię misje (wróć - ostatnio z ciekawości wyciągnąłem zakurzonego Hypka i parę razy użyłem Ravena), od jakiś 4 lat żeby była jasność.
Po prostu shipy w EVE balansowane są dla fitu T2 obecnie i z takim trzeba na nie patrzeć w odniesieniu do misji.

Jak chcesz spróbować Dominixa który nie tylko z dronkami lata na misje to podaję przykładowy fit:
Cytuj
[Dominix, PVE1]
Damage Control II
Large Armor Repairer II
Energized Reactive Membrane II
Energized Adaptive Nano Membrane II
Energized Adaptive Nano Membrane II
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I
1600mm Reinforced Rolled Tungsten Plates I

100MN Afterburner II
Target Painter II
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L
Dual 250mm Railgun II, Antimatter Charge L

[empty rig slot]
[empty rig slot]
[empty rig slot]

Valkyrie II x5
Warrior II x5
Medium Armor Maintenance Bot I x5
Garde II x5
Berserker II x5
W rigsy wsadź co tam potrzebujesz (np. do resistów), zamiast AB też coś innego można wrzucić - służy generalnie do szybszego przemieszczania się pomiędzy bramami.
Target Painter się przydaje, ale jest zamienny z np. Tracking kompem, albo Sensor boosterkiem.

Ten fit w sumie słaby jest, bo działka to ledwie ~235 dpsiku, ale w końcu Dominix to ship dronkowy, więc trza to wykorzystać. Ja lubię Berserki T2 i dlatego z nimi latam (379 dps), ale polecam Ogry T2 (467 dps).
Tank to około 92k ehp więc na większość misji wystarcza aż naddto. Te kilka bardziej upierdliwych robi się po prostu na raty wyskakując jak się armor kończy.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Blutbart

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2009, 17:48:48 »
phoon na misje lvl 4:
hi: 4x cruise launcher, 3x 1200mm artillery, drone link augmentor
med: 100mn AB, 3x cap recharger II
Low: Large armor repper, 2x eanm II, 2 x bcu II, 2 sloty na rasowe hardy
rigi: 3x capacitor control circuit

Tankowanie: kombinacja armora, speeda (o dziwo) i dystansu
Wymaga 3% impla do power grida.

Problem jest jedynie z World's Collide bo tam drugi pocket startuje close i z webami/scramblami.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2009, 19:32:34 »
Moim zdaniem najlepszy do misji jest jednak Mael, co nie zmienia faktu, ze matarskie BSy sa chyba najgorsze w grze. Typhoon w sumie jest nawet spoko, ale wymaga tony skilli, zeby wycisnac wszystko, na co go stac. Tempest to porazka, moim zdaniem nadaje sie tylko do PVP, i to w roli fleet snajpera, najlepiej w wiekszej grupie. Jego wersja Navy niby troche lepsza, ale nijak sie ma do np CNR ubermisjonarza, a juz napewno nie za ta cene. Pozostaje Maelstrom, ktorym misje robi sie znosnie, ma naprawde sporo grida, no i shieldtank umozliwia wykorzystanie low slotow na gyrostabilizery, co zwieksza dmg a tym samym oszczedza czas. 8 turretslotow pozwala wycisnac sensowny dps z artylerii, zwlaszcza jezeli ktos ma troche SP w gunnery. Uzywam 1200mm arty, volley troche mniejszy niz 1400, ale dps prawie ten sam, a nie musze przeladowywac dzial co minute-dwie (grrrrrr), zasieg znosny, i bez dodatkowych bajerow do namierzania da sie nawet trafic frejke z 15+ km. Generalnie Maelem misje robi sie znosnie, minusem jest koniecznosc jako takiego wyskillowania shieldtanka, no i cena, ktora dla poczatkujacego misjonarza moze byc troche wysoka. Ale nadal uwazam, ze matarskie BSy sa wybrakowane w porownaniu do innych ras. 
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 01, 2009, 19:49:11 »
Cytuj
Ale nadal uwazam, ze matarskie BSy sa wybrakowane w porownaniu do innych ras. 
Fakt są tylko najszybsze, i mają prawie tak duży wybór rodzajów zadawanych obrażeń jak platformy rakietowe z caldari,  a prawda jeszcze skandaliczne poniżenie bo też mogą tankować shildem :2funny:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

amra

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:30:32 »
   Ja robiłem misje do tej pory raven, doomi,  tempest, maelstorm, typhoon, golem, vargur, na wszytkiem mam skille prawie max.

   Ostatecznie padło na vargur ( deep spece tank ), robi mi się nim misje i salvage-uje łatwo szybko i przyjemnie

Najwiecej jednak latalem phoonem i pestką. Pierwszy jest zancznie lepszy, pestka tak jak mel musi iść w snipe, dla mnie to jest/było nudne, jescze nudniejsze były doomi i raven a dotego zabijają npc wiekami. Choć ludzie pisza dużo dobrego o maelstormie to dlamnie nawet z ab był za wolny i mi NPC BS zwiwały lub doganiałem je latami.

Poniżej podaje fit mego phoona:

[Typhoon, missions]
Armor EM Hardener II
Armor Thermic Hardener II
Dark Blood Large Armor Repairer
Dark Blood Large Armor Repairer
Reactor Control Unit II
Capacitor Power Relay II
Capacitor Power Relay II

100MN Afterburner II   - warto zmienic na frakcje
Cap Recharger II
Cap Recharger II
Cap Recharger II

Dual 650mm Repeating Artillery II, EMP L - t2 sa lepsze niz domination :(
Dual 650mm Repeating Artillery II, EMP L
Dual 650mm Repeating Artillery II, EMP L
Dual 650mm Repeating Artillery II, EMP L
Caldari Navy Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo
Caldari Navy Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo
Caldari Navy Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo
Caldari Navy Siege Missile Launcher, Mjolnir Torpedo

Capacitor Control Circuit I
Capacitor Control Circuit I
Capacitor Control Circuit I

Ogre II x5
Hammerhead II x5
Warrior II x5

Ten akuraj jest na Amar Navy, tank i ab maga być uruchomione pernamętnie, cap stable.
Tankuje ~830 dps, sam zadajae ~750 dps, lata 432m/s.Wiem że drogi ( repki sa po 120mln ) ale jeśli masz zamiar robić misje dłuższy czas to warto.

Jeśli chodzi o fity od  Scary ( sorry Straszny lepiej ci wychodza fity pvp ;) ), to raczej zapomnij o nich, dużo się na męczysz a i tak pewnie gdzieś cię ratty ubiją bo nie z tankujesz. Medium Ab daje tyle co nic, oraz calkowity brak capa, tank ~500 to zamało aby robić misje bez warp out-ów.

I główna porada, dopuki nie masz all t2 na phoona, cap skills lvl 5 i musi to być matarski BS to lataj maelem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2009, 20:36:20 wysłana przez Kane McCallan »

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:30:55 »
Fakt są tylko najszybsze, i mają prawie tak duży wybór rodzajów zadawanych obrażeń jak platformy rakietowe z caldari,  a prawda jeszcze skandaliczne poniżenie bo też mogą tankować shildem :2funny:

Nie uwazam, zeby szybkosc byla najwazniejszym atrybutem Battleshipa - ale nawet gdyby, to roznice rzedu 20-30m/s nie sa na tyle istotne, zeby zrekompensowac wady, zwlaszcza ze szybki jest tylko Typhoon. Jezeli chodzi o wybor rodzaju zadawanych obrazen, to jest to rzeczywiscie duza zaleta matarskich statkow (a wlasciwie projectile turretow), szczegolnie przydatna na misjach, ale znowu Caldari maja taki sam wybor, przy duzo lepszych parametrach takiego np Ravena. Shieldem moze (a wlasciwie musi) tankowac tylko Maelstorm, do ktorego z kolei twoj pierwszy argumet ma sie nijak, jest to jeden z najwolniejszych BSow. Wiec jezeli silisz sie na sarkazm, to wysil sie bardziej. Wyrazilem swoje (poczatkujacego) zdanie na ten temat, i chetnie je zmienie, jezeli sie przekonam, ze bylem w bledzie. Twoj post mnie nie przekonal  ;)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Straszny

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:33:22 »
e nie Kane - co ty - tamtym charem zrobilem pare misji (z palcem w d...  tak btw) , jeśli juz mi sie zdarza to robie misje innym charem na Dominixie, lepiej mi sie nim robi jeszcze niż Syfonem. Ale faktycznie fity mission-runnera są dla mnie troche uboczne ;) (inna sprawa ze te misje są tak proste ze omg .... ).

amra

  • Gość
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2009, 20:43:07 »
Scary dla RF sa misje które łamia tanka 600dps. Ja robiłem misje dla Blood to i ten 830 tank był łamany, na  hi-sec wystarcza.  Scary możesz mi wierzyc ja ma standting do Amar Navy -8.4 to trochu misji dla RF & Bloodów się narobiło. Angel bs potrafi zasówać 350m/s i utrzymywać odległośc 45-50km.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Misje lvl 4 matarskimi bs'ami
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 02, 2009, 13:46:50 »
Kane, z całym szacunkiem nooba, Twoje podejście przypomina mi otwieranie drzwi z kopa, podczas gdy czasem wystarczy podłubać przy zamku.  >:D

Mało hardenerów = niskie resy, więc tankować muszą dwie LAR, a żeby je zasilić, potrzebujesz 6 slotów i 3 rigów na moduły "niebojowe". Torpedy pewnie nieźle roznoszą BS-y, ale żeby ich użyć, musisz gonić cel na AB. Goniąc cel, wchodzisz w jego optimal, wiec musisz tankować, a że resy niskie...

Ja wolę trzymać dystans 55 km (Scout Drones na V się robi, to będzie 60 km). W przypadku misji vs. Bloods czy Sansha (takie mi się zdarzają najczęściej) za tank starcza... DC, bo nawet mi na armor nie wchodzą. Na te 55km wszystko ściągam cruise'ami i dronami. Do utrzymania dystansu wystarcza mi "fabryczna" prędkość Typhoona.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...