Autor Wątek: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?  (Przeczytany 4353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« dnia: Marzec 27, 2009, 11:27:26 »
Antycypując - trudne słowo - przyszłą przeprowadzkę do nullseca, zastanawiam się nad stworzeniem altkonta, na którym wyhoduję misjonarza-niewolnika, który będzie potem zarabiał na moje PvP.

Pomysł jest następujący:
1) Wyślę zaproszenie na lipny mail, drugie konto będzie miało trial 21-dni.
2) Po skończeniu triala, main przelewa altowi kasę na plexa
3) Alt kupuje plexa, Main powinien dostać 30 dni free (wiem, że nie zawsze działa)
4) W ciągu 21+(2x30) dni powinienem mieć wyskillowanego alta na misje
5) Scalam oba konta, przenosząc "misjonarza" z alta na maina (płacę 20 euro).

Czy takie postępowanie jest legalne czy można to potraktować jako exploit? Nie wiem, z zasady brzydzę się cheatem, ale chętnie ograniczyłbym koszty tego pomysłu.

I jeszcze pytanie dodatkowe - misjonarz będzie potrzebował standa do korporacji. Nie chce mi się tłuc misji od zera, skoro mam uber-standa na mainie. Czy wystarczy odpalić dwa klienty Eve (main i alt jednocześnie online), założyć sobie flotę dla obu charów, alta zostawić zadokowanego na stacji, mainem zrobić misję i zdać ją "na flotę"? Czy też alt fizycznie musi być w pockecie, żeby to zaliczono? Jeśli by to działało tak jak opisałem, to stand potrzebny do L4 nabiłby się szybciej niż alt robiłby potrzebne skille.

Bardzo dziękuję za pomoc :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Straszny

  • Gość
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2009, 11:34:09 »
pozwole sobie napisać nie do końca na temat, ale chciałbym rozwiać tutaj pare Twoich wątpliwości:

w 0.0 da sie świetnie zarabiać, plexy, anomalie, paski  - jakiś spokojny 0.0 zawsze sie znajdzie a paski i anomalie są wszędzie. Z tego jest naprawde duża kasa. Tak samo jak z salvagu t2 statków ;).  Imo niepotrzebnie aż tak kombinujesz mając możliwość "bycia" w 0.0.

Może dziwnie to zabrzmi ale 0.0 jest statystycznie dużo bezpieczniejszy niż choćby lowsec (no może poza centrami wojen jak Delve, choć tu też nie jest wcale tak strasznie). W 0.0 jest mniej przypadkowych gangów, mniej luźnych piratów. A na takim plexie bardzo rzadko ktoś łapie (w sumie na anomalii też).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2009, 11:36:33 »
Nie, afaik nie jest to exploit.
Przy płaceniu z triala musisz pamiętać, żeby to zrobić w określonym czasie od jego rozpoczęcia (pierwsze dwa tygodnie chyba, ale głowy nie dam) żeby dostać bonus na mainie.
Ze standem możesz zrobić tak jak to opisujesz. Char ze standem bierze misje, jeden z dwóch (dowolny) ją robi, oddajesz na flotę, oba dostają standa.
Przedwieczny.

Ellaine

  • Gość
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2009, 11:38:54 »
Fakt, lepiej zarabiać w 0.0 skoro już siedzisz w 0.0. Tym bardzie po poprawieniu ratów.

Julius Septimus

  • Gość
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2009, 11:55:31 »
Załozyłem sobie tak kilka altów i wszystkie na ten sam adres mailowy/ Ba! Expressis verbis pisałem o tym w petycji kiedy mi automatycznie nie doliczyło tych 30 dni.
Cytuj
Antycypując - trudne słowo - przyszłą
rzeczywiście trudne... podpowiem, ze antycypowanie czegoś przyszłego jest tożsame z cofaniem się do tyłu.

Xart - przeczytaj jeszcze raz dokładnie. Tam chodzi o to, że konto korzystając z zaproszenia w mailu można założyć tylko przez pierwsze 2 tygodnie. Aktywować - kiedykolwiek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2009, 12:05:49 »
Xart - przeczytaj jeszcze raz dokładnie. Tam chodzi o to, że konto korzystając z zaproszenia w mailu można założyć tylko przez pierwsze 2 tygodnie. Aktywować - kiedykolwiek.
A możliwe, napisałem że nie jestem pewien :)
Łotewer, przy wszystkich "promocjach" CCCP trzeba się dobrze w warunki wczytywać, żeby nie być później zaskoczonym :)
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2009, 12:08:53 »
Odpowiadając hurtem

1) Zdaję sobie sprawę, że można zarabiać w null i że null nie jest takie niebezpieczne - ostatnio sporo latałem tam... indykiem (bez cloaka).

Ale misje w hi altem mają tą zaletę, że są absolutnie pozbawione jakiekolwiek ryzyka. Cokolwiek by się nie wydarzyło z mainem, alt zawsze może ukręcić szybką kasę. Nigdy nie będzie na przykład war-targetem. Ship do misji kosztuje - nawet jeśli zbudowałem "I win button" w oparciu o hull wart 50kk, to i tak dziś całość jest już warta bliżej 400kk. Strata tego, to cofnięcie się o miesiąc. Dlatego wolę zainwestować troszkę ISK i czasu, żeby mieć taki "backup". Zwłaszcza, że po scaleniu kont nie będzie dodatkowych kosztów.

2) Jak to jest z dwoma tygodniami - konto musi zostać założone w ciągu dwóch tygodni od wysłania maila z invite'm czy też trial musi był aktywowany nie później niż po 14 dniach?

3) Julius - słuszna uwaga, słowo "przyszła" było niepotrzebne. A petycję Ci chociaż uznali?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2009, 12:47:43 »
Ale misje w hi altem mają tą zaletę, że są absolutnie pozbawione jakiekolwiek ryzyka.

http://kb.c0ven.pl/?a=kill_detail&kll_id=48517

 :embarassed:
Cała prawda o moim graniu...


Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2009, 12:50:21 »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2009, 12:50:53 »
http://kb.c0ven.pl/?a=kill_detail&kll_id=48517

 :embarassed:
Ciekawe czy tak chętnie byście atakowali, jakby raven był na ficie t2 tylko  :2funny:
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2009, 12:51:19 »
Słyszałem o tej akcji - obiektywnie rzecz biorąc, wychodząc z domu też może nam spaść na głowę samolot.

Shit happens - ale znacznie rzadziej w empire (od listopada nigdy nawet nie zdarzył mi się ninja-salvager na mojej misji), niż gdzie indziej.

EDIT: to było suicide, czy misjonarz był na tyle głupi, żeby złapać aggro?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2009, 12:54:33 »
A różnie ale 80% to sucide.

aceed-

  • Gość
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2009, 12:56:41 »
Tak propos scalenia obydwu kont: Muszę to sprawdzić w domu, ale ostatnio było tak, że z jednego konta nie udało mi się jednocześnie zalogować maina i alta.

To może trochę pokrzyżować plany :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2009, 13:00:34 »
Nie zrozumieliśmy się - main i alt będą robić misje razem tylko wtedy, gdy alt będzie na innym koncie. Potem "scalę" i albo będzie w grze main latał sobie w jakiejś korporacji, albo alt będzie farmił ISK. Oczywiście, że nie jednocześnie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

aceed-

  • Gość
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2009, 13:03:08 »
Nie zrozumieliśmy się - main i alt będą robić misje razem tylko wtedy, gdy alt będzie na innym koncie. Potem "scalę" i albo będzie w grze main latał sobie w jakiejś korporacji, albo alt będzie farmił ISK. Oczywiście, że nie jednocześnie.

A taka zamianaaaa :)

Wszystko jasne :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2009, 13:12:11 »
Celem ćwiczenia jest możliwość równoległego wyskillowania "misjonarza" najtańszym kosztem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ellaine

  • Gość
Odp: Scalanie dwóch kont - czy to exploit?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2009, 13:15:11 »
W sumie myślałem o tym przy okazji R&D. Mógłbym wpakować sobie na główne konto 2 alty które mielą R&D i praktycznie nie wymagają dotykania częściej niż raz na miesiąc. Ale mi się nie chce.