Autor Wątek: Stara karta graficzna? Brak Shader 2.0? EVE nie startuje? Nie rozpaczaj!  (Przeczytany 4695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Witajcie! Jezeli macie taki sam problem jaki ja mialem na swoim laptopie - czyli, ze EVE nie chciala sie uruchomic ze wzgledu na stara karte graficzna (nie obslugujaca Shared Model 2.0) i konczyla bledem "Outdated graphics card" - to nie rozpaczajcie!

Jest rozwiazanie! (oryginalny watek na EVE-O)

Wystarczy sciagnac program "3D Analyzer" - poszukajcie w Google'u.

Co zrobic po sciagnieciu programu?

1) Rozpakowac 3D Analyzer'a do jakiegos katalogu (to jest samorozpakowujacy sie .RAR)

2) W katalogu EVE, stworzyc plik wsadowy (np. EVE.BAT) ktory w tresci bedzie zawieral wywolanie ExeFile'a z katalogu BIN.
przyklad:
U mnie EVE jest zainstalowana tu: F:\GRY\EVE
W tym wlasnie katalogu (uzywajac np. Notepad'a) tworze plik o nazwie "EVE.BAT", a w jego tresci wpisuje:
F:\GRY\EVE\bin\ExeFile.exe
UWAGA! Jesli sciezka do EVE zawiera dlugie nazwy, to nalezy uzyc "krotkiej" wersji nazw katalogow (np. zamiast "C:\Program Files\EVE" wpisac "C:\PROGRA~1\EVE")

3) Uruchomic 3D Analyzer'a

4) Kliknac na "Select" i wybrac stworzony plik wsadowy

5) Ustawic ustawienia (co najmniej) tak jak tutaj.

6) Kliknac na RUN

Po chwili gra powinna sie uruchomic. Grafika bedzie fatalna, ale skilla zmienic sie da, czy tez na markecie cos porobic :)


U mnie (IBM T42 z ATI Mobility Radeon 7500) grafika wyglada tak:
- Statek
- POS


UWAGI:
1) Jezeli dostajesz blad "Error injecting DLL", to znaczy ze nie wykonales krokow w podanej przeze mnie kolejnosci :P Usun 3d Analyzer'a i zainstaluj go ponownie. Usun z katalogu EVE plik forceDLL.dll jezeli sie tam znajduje.

2) Jezeli dostajesz blad "cannot copy ...." to znaczy, ze umiesciles plik wsadowy w innym katalogu niz katalog EVE :P popraw to. Usun z katalogu EVE plik forceDLL.dll jezeli sie tam znajduje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2009, 12:55:08 wysłana przez Tomash Kovahlsky »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Stara karta graficzna? Brak Shader 2.0? EVE nie startuje? Nie rozpaczaj!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2009, 12:48:46 »
Przyklejony.

Można też spróbować innej metody (podanej już przeze mnie, tu przeklejam info, żeby w jednym miejscu było).
Włazimy na stronkę: http://www.transgaming.com/products/swiftshader/ i ściągamy demko tegoż programiku (trzeba podać maila, na którego przyjdzie link do ściągnięcia).
Archiwum rozpakowujemy do katalogu evki i normalnie odpalamy grę.
Nie działa ze wszystkimi kartami graficznymi.
Przedwieczny.

Kalintos Tyl

  • Gość
Odp: Stara karta graficzna? Brak Shader 2.0? EVE nie startuje? Nie rozpaczaj!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2009, 16:08:51 »
Jak macie problem z "cannot inject dll file" rozpakujcie jeszcze raz do nowego folderu 3D analyzera. Juz parenasto osobom sie nie wypakowal 1 dll. Mozna uzyc opcji zrobienia batch file i sobie zapisac na pulpicie, nei wiem czemu odradzaja ta metode, jak ona dziala. Oczywiscie gra smiga z 4fps okolo i ma przeklamane tekstury, ale da sie skille ustawiac, market przegaldac i czatowac bez problemu.