Autor Wątek: MSI WIND  (Przeczytany 5250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ivnz

  • Gość
MSI WIND
« dnia: Marzec 14, 2009, 20:29:50 »
Witam.

Mam właściwie pytanie a nie problem. Pomyślałem że warto by pograć w eve. Lecz moim jednym komputerem jest MSI WIND u100-404PL(2Gb ram) myślicie że pociągnie eve. Jak to by wyglądało podczas większych akcji, exploracji , normalnej gry?

Dzięki



Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2009, 20:35:42 »
To jest netbook tak? Na Atomie?
Jaką to ma kartę graficzną?
Ogólnie to nie sądzę żeby dało się na tym grać, ale jak nie ściągniesz klienta i nie sprawdzisz, to się nie dowiesz :)
Przedwieczny.

ivnz

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2009, 21:36:37 »
No ściągnąłem clienta i odpaliłem. Furory nie robi. Nie ma co jak jestem sam nie przy stacji to chodzi ładnie i dobrze się gra lecz stacja lub stargate to już trochę gorzej no nic w pon ma przyjść dodatkowa kość ramu może coś pomoże. Jest ktoś może na forum co gra na latopie? Może mi polecić jakąś maszynkę na której EVE będzie śmigać?

A co do MSI to tak to jest netbook na atomie i owszem ma kartę graficzną ale ubogą. No

Gregorius

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2009, 21:50:30 »
netbooki ogólnie jakoś tak... niebardzo ;p

Ja na Eee odpaliłem evkę (jeszcze sprzed apocryfa) i powiem szczerze - zbyt małe i zbyt kijowate to maleństwo jest na coś więcej niż przełączanie skilli :P

(do biblioteki się nadaje :D)

ivnz

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2009, 22:57:33 »
No dobra ale ja miałem na myśli jakąś 15"

Ganiles

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2009, 23:14:41 »
Obecnie odpalam EVE na laptopie 1.73 centrino, 1GB ram, GeForce Go 6200.
Jesli chodzi o wymagania to mam wrazenie ze nieco dopracowali wydajnosc, dziala nieco lepiej niz dzialalo :D (wszystko na low, efekty jeszcze wlaczone - na misje wystarcza, na PVP jeszcze nie testowane).

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2009, 23:23:00 »
Ja gram w eve na lapie. Furory nie robi standard to jakieś 25fps, przy sporej części efektów (działka, wybuchy itp) aktywnych, ale mogę a tym grać. Leciałem już na PvP i raczej lagi mnie nie prześladowały (ale jeszcze stary klient premium to był)
Mój lap to: link procek Athlon, 2 gb ramu
Laga na stacji i bramach możesz mieć powodowany tym że w rejonach w których się pojawiasz ze świeżą postacią panuje spory ruch, a Jita toto nie jest więc nie ma jakichś kolosalnych priorytetów w przydziale mocy serwera ;)
 

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ivnz

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2009, 01:55:53 »
O super super wrzucę kasę na lokatę i się uzbiera fajna sumka to sobie pozwolę. Czekam na kolejne propozycję.

Gregorius

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2009, 09:53:12 »
Kup peceta :P

Cenowo chyba najrozsądniej (o ile masz jakąś stałą miejscówkę)

Anyway - jak chcesz przyoszczędzić i kupić większego lapa, to szukaj tych średnich półek - Acer / MSI. Modeli będzie tyle, ilu użyszkodników tego sprzętu, więc raczej konkretnej odpowiedzi nie dostaniesz..

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2009, 12:10:31 »
Acera nie polecam, same złe doświadczenia z 3 lapkami, jakie miałem okazje używać.
Cała prawda o moim graniu...


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2009, 12:39:17 »
Acera nie polecam, same złe doświadczenia z 3 lapkami, jakie miałem okazje używać.
A ja wręcz przeciwnie. Mam już drugi, mam palmtopa i nie miałem z nimi problemów. Jedynie w palmtopie wypaliło się kilka pikseli, ale bez problemu wymienili (na gwarancji) cały ekranik - mimo, że serwis w Czechach, naprawa trwała tylko 7 dni (od momentu wysłania sprzętu do momentu jego odebrania przeze mnie). :)
Przedwieczny.

Gregorius

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2009, 12:43:58 »
z lapkami jest różnie... jednemu się posypie, drugi będzie chwalić...

Ja np. mam takie fatum, że każda elektronika, jaką dostanę - sypie mi się totalnei (od suszarki przez myszkę aż po telefon) .. taki pech  :diabeł:

Z tymi średniopółkowymi lapkami jest tak, że nie ma co oczekiwać gwiazdki z nieba. Zaoszczędzą albo na baterii, albo na wykonaniu etc.

Jak ktoś lubi jeszcze przyoszczędzać, to może kupić mediona, który podziała 4 miesiące :P

Reasumując - jeśli chcesz dobrego lapka, który nie stopi ci nóg/nie wybuchnie bateria/wytrzyma bateria/będzie miała ładną matrycę - to lepiej nie oszczędzać, tylko uzbierać hajsik. To nie będą rękawiczki, tylko komputer na dłuższy czas.... (mądrości by Papuga  ::))

ivnz

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2009, 15:53:37 »
Nie wiem czemu ale nigdzie nie mówiłem że chcę oszczędzać :). Z drugiej strony kewoata 10tyś za lapa to rzeczywiście lekkie przegięcie. Chcę po prostu coś co pociągnie na najwyższych spokojnie EVE.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2009, 16:40:07 »
Ja właśnie gram na Acerku i nie mam żadnych zastrzeżeń... Po Jita latałam spokojnie (przed patchem - ale to chyba niewielka różnica bo miałam i tak klienta Premium)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

ivnz

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2009, 07:03:19 »
Można wiedzieć na jakim acerku? Jaki FPS?

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2009, 23:11:25 »
Od momentu wejścia Apo ja gram na takim lapku:

HP Pavilion dv 6000, amd turion64x2 2,2GHz, 2gb ramu, gf8400M gs. ekran 15,4

Powiem tak, gra się super fps 60+ max detail

Pozdro
Charming But Irrational

Nashir

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2009, 07:35:53 »
Nie pojdzie na windzie intel 950 skutecznie to ograniczy. Na chwile obecna to ja wole bardziej ACER'a od TOSHIBY. Zreszta ACER pieknie sie poprawil :).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2009, 07:40:55 »
Na intelu 950 spoko śmiga :D
10-12 fps jest  ;D
Przedwieczny.

ivnz

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2009, 21:58:24 »
To może zmienimy kryteria. Coś w 12" na eve?

hatemachine

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2009, 23:16:11 »
asus u6s
samsung q45
Acer Ferrari 1100
Dell XPS M1210

oprocz tego to chyba nic, segment 12" to jeden wielki biedaszyb w ktorym spotkasz sie z grafika intela albo intela.

a jak juz z intelem to hp 2510p, biznesowa seria hp uber alles.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2009, 23:22:49 wysłana przez hatemachine »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2009, 02:07:38 »
Sugerowałbym darować sobie Acery - raz że to sprzęt z niskiej półki (niżej stoją tylko składaki typu "California Acces"), dwa że jak coś strzeli, to serwis jest w... Brnie (Republika Czeska).



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 23, 2009, 06:07:02 »
Sugerowałbym darować sobie Acery - raz że to sprzęt z niskiej półki (niżej stoją tylko składaki typu "California Acces"), dwa że jak coś strzeli, to serwis jest w... Brnie (Republika Czeska).
Tak, ale na gwarancji opłacają kuriera d2d, a same naprawy są błyskawiczne.
Może i sprzęt z niskiej półki, ale ja tam nigdy nie miałem powodów do narzekania, a trochę ich sprzętu miałem.
Przedwieczny.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2009, 06:55:33 »
Można wiedzieć na jakim acerku? Jaki FPS?
Acer Aspirev5920G (procesor intel core 2 duo T7300, karta 1280 MB Nvidia GeForce 8600m GT turoboCache).
Co do FPS to niestety ja nie techniczna więc nie potrafię powiedzieć :(

Sugerowałbym darować sobie Acery - raz że to sprzęt z niskiej półki (niżej stoją tylko składaki typu "California Acces"), dwa że jak coś strzeli, to serwis jest w... Brnie (Republika Czeska).
Sokole Oko można powiedzieć że mój laptopik jest testowany w dość specyficznych warunkach gdyż przebywam większość roku w Afryce (a tutaj pomijając oczywiście warunki pogodowe to warunki techniczne np sieci elektrycznej trzymają najmniejszych standardów). A przez rok i trzy miesiące (tyle minęło od zakupu) nie mam z nim żadnych problemów i jestem bardzo zadowolona z wyboru)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

LoveKebab

  • Gość
Odp: MSI WIND
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2009, 08:41:55 »
jak sie wie co robic to EVE mozna odpalic na wszystkich kompach wspomagajac sie emulatorem karty GForce 4 (NV40) ktora posiada obsluge pixel shader 2.0 a to jest dokladnie to na czym nam zalezy ^^, tyle ze wydajnosc bedzie porazala